M 35:

100 meter:

12.29

+1.1

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

05.08

Skellefteå

12.74

-0.5

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

13.07

Kristianstad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

25.50

+0.0

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

30.07

Hässleholm

25.96

+0.2

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

17.08

Lund

27.24

+0.2

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

17.08

Lund

28.31

+0.2

Tommy Olofsson-76, Björnstorps IF

17.08

Lund

28.88

+0.2

Csaba Hamsik-73, Heleneholms IF

17.08

Lund

31.98

+0.2

Dennis Due-73, IS Göta

17.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

25.16

+3.8

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

06.08

Skellefteå

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

57.54

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

18.06

Karlskrona

58.52

 

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

31.08

Eslöv

59.16

Mikael Stagling-75, IS Göta

31.08

Eslöv

59.63

 

Diez Nobach-73, Heleneholms IF

31.08

Eslöv

800 meter:

2.05.62

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

05.06

Ängelholm

2.18.3m

Mikael Stagling-75, IS Göta

17.05

Malmö/He

2.29.66

Håkan Huselius-72, Björnstorps IF

10.08

Ystad

2.54.6m

 

Claes Andersson-75, FK Athlet

28.05

Sjöbo

3.00.8m

 

Fredrik Andersson-72, FK Athlet

28.05

Sjöbo

1000 meter:

2.57.2m

 

Diez Nobach-73, Heleneholms IF

29.08

Malmö/He

3.33.4m

 

Csaba Hamsik-73, Heleneholms IF

29.08

Malmö/He

3.47.9m

 

Stefan Mars-73, Heleneholms IF

29.08

Malmö/He

1500 meter:

4.14.0m

Tommy Olofsson-76, Björnstorps IF

13.07

Kristianstad

4.15.1m

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

13.07

Kristianstad

4.17.63

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

09.07

Göteborg/U

4.21.8m

Mathias Mustonen-76, IS Göta

16.06

Helsingborg

4.24.4m

Torbjörn Fridolin-75, Vittsjö GIK

13.07

Kristianstad

4.40.5m

Mikael Stagling-75, IS Göta

16.06

Helsingborg

4.55.2m

Jimmy Sandgren-73, IS Göta

16.06

Helsingborg

5.12.8m

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

13.07

Kristianstad

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

  9.05.0m

 

Henrik Orre-76, Björnstorps IF

01.05

Lund

  9.05.91

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

31.07

Hässleholm

  9.16.0m

 

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

01.05

Lund

  9.29.7m

 

Matthias Mustonen-76, IS Göta

01.05

Lund

  9.42.5m

 

Mats Aaman-72, IK Pallas

01.05

Lund

10.04.3m

 

Mikael Stagling-75, IS Göta

01.05

Lund

10.33.1m

 

Jimmie Sandgren-73, IS Göta

01.05

Lund

11.12.72

Marcus Ottosson-75, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

11.39.1m

 

Erik Westesson-73, Björnstorps IF

01.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

15.31.21

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

31.08

Eslöv

16.02.11

 

Henrik Orre-76, Björnstorps IF

31.08

Eslöv

16.12.57

Tommy Olofsson-76, Björnstorps IF

01.07

Helsingborg

16.15.80

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

01.07

Helsingborg

16.40.11

 

Rikard Andersson-73, Malmö AI

31.08

Eslöv

17.15.29

 

Jim Degrenius-76, Björnstorps IF

31.08

Eslöv

17.24.6m

Torbjörn Fridolin-75, Vittsjö GIK

22.05

Jönköping

17.40.78

 

Mikael Stagling-75, IS Göta

31.08

Eslöv

18.18.28

 

Diez Nobach-73, Heleneholms IF

31.08

Eslöv

19.23.52

 

Magnus Söderdahl-73, Björnstorps IF

10.08

Ystad

10000 meter:

35.44.2m

Jim Degrenius-76, Björnstorps IF

17.09

Lund

38.40.2m

Marcus Ottosson-75, Hässleholms AIS

17.09

Lund

38.51.5m

Mikael Nilsson-74, Björnstorps IF

17.09

Lund

1 timmes löpning:

13.381

 

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

05.11

Hässleholm

110 meter häck 99,1 cm:

17.08

+0.0

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

17.08

Lund

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

16.65

+4.4

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

07.08

Skellefteå

400 meter häck 91,4 cm:

61.84

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

29.07

Hässleholm

3000 m hinder 91,4 cm:

10.40.2m

Tommy Olofsson-76, Björnstorps IF

27.07

Ystad

13.51.00

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

12.06

Lerum

Höjdhopp:

 

 

 

 

 

Stavhopp:

4.40

 

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

22.05

Jönköping

Längdhopp:

6.01

+1.9

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

16.06

Helsingborg

4.82

+0.0

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

06.08

Skellefteå

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 7,26 kg:

14.85

Magnus Hallgrimsson-76, IFK Lund

29.05

Göteborg/S

  9.36

Mikael Andersson-74, Eslövs AI

28.09

Eslöv

  9.01

Daniel Nilsson-73, Ängelholms IF

10.09

Ängelholm

  8.36

 

Dennis Due-73, IS Göta

17.09

Lund

  8.34

 

Fredrik Persson-73, Heleneholms IF

29.06

Malmö/S-K

  7.89

 

Niklas Strid-72, Staffanstorps AI

26.12

Staffanstorp

  7.87

 

Csaba Hamsik-73, Heleneholms IF

17.09

Lund

Diskus 2,0 kg:

53.30

Magnus Hallgrimsson-76, IFK Lund

12.06

Hässleholm

22.97

Mikael Andersson-74, Eslövs AI

28.09

Eslöv

20.63

 

Dennis Due-73, IS Göta

31.08

Eslöv

19.23

 

Fredrik Persson-73, Heleneholms IF

29.06

Malmö/S-K

17.05

Daniel Nilsson-73, Ängelholms IF

10.09

Ängelholm

Slägga 7,26 kg:

20.38

Mikael Andersson-74, Eslövs AI

28.09

Eslöv

17.72

Fredrik Persson-73, Heleneholms IF

29.06

Malmö/S-K

16.97

Daniel Nilsson-73, Ängelholms IF

10.09

Ängelholm

Spjut 800 gram:

33.86

Daniel Nilsson-73, Ängelholms IF

10.09

Ängelholm

30.37

Mikael Andersson-74, Eslövs AI

28.09

Eslöv

29.43

 

Dennis Due-73, IS Göta

17.09

Lund

26.25

 

Csaba Hamsik-73, Heleneholms IF

17.09

Lund

22.87

Fredrik Andersson-72, FK Athlet

28.05

Sjöbo

18.71

Fredrik Persson-73, Heleneholms IF

29.06

Malmö/S-K


Vikt 15,88 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: