M 35:

100 meter:

12.10

+1.58

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

02.09

Lund

12.88

-0.7

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

11.07

Kristianstad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

14.27

Dennis Due-73, IS Göta

07.06

Helsingborg

14.59

Csaba Hamsik-73, Heleneholms IF

07.06

Helsingborg

16.42

David Roth-73, Heleneholms IF

07.06

Helsingborg

200 meter:

26.01

+1.1

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

28.07

Hässleholm

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

28.28

+2.2

Lars Johansson-73, Björnstorps IF

14.08

Ystad

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

67.50

Lars Johansson-73, Björnstorps IF

14.08

Ystad

800 meter:

2.13.5m

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

22.05

Malmö/He

2.20.1m

Mikael Stagling-75, IS Göta

22.05

Malmö/He

2.45.2m

David Roth-73, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

 

1500 meter:

4.29.7m

Mikael Stagling-73, IS Göta

07.06

Helsingborg

4.31.0m

Miro Cepziansky-76, IS Göta

07.06

Helsingborg

4.35.9m

Martin Holm-74, IS Göta

07.06

Helsingborg

4.58.8m

Daniel Erman-76, IFK Trelleborg

07.06

Helsingborg

5.03.3m

Mikael Nilsson-74, Björnstorps IF

07.06

Helsingborg

5.03.4m

Magnus Sjöberg-77, IFK Trelleborg

07.06

Helsingborg

5.48.0m

David Roth-73, Heleneholms IF

07.06

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

  8.40.87

Lars Andén-77, Heleneholms IF

03.06

Sävedalen

  9.05.3m

 

Henrik Orre-76, Björnstorps IF

01.05

Lund

  9.29.3m

 

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

01.05

Lund

  9.56.3m

 

Mikael Stagling-74, IS Göta

01.05

Lund

10.44.09

Marcus Ottosson-75, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

11.01.1m

 

Mikael Nilsson-74, Björnstorps IF

01.05

Lund

12.02.9m

 

Csaba Hamsik-73, Heleneholms IF

01.05

Lund

12.51.6m

 

David Roth-73, Heleneholms IF

01.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

15.11.86

Lars Andén-77, Heleneholms IF

09.07

Göteborg/U

18.26.53

Daniel Erman-76, IFK Trelleborg

09.06

Ystad

19.45.2m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

10.09

Malmö/He

21.00.9m

 

Csaba Hamsik-73, Heleneholms IF

10.09

Malmö/He

10000 meter:

33.50.0m

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

01.09

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm:

16.99

+0.9

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

22.08

Zittau,GER

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

13.01.7m

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

20.05

Linköping

Höjdhopp:

 

 

 

 

 

Stavhopp:

4.30

 

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

18.08

Zittau,GER

Längdhopp:

5.28

+0.0

Fredrik Lööf-73, Malmö AI

03.08

Kil

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

5.20

 

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

07.06

Helsingborg

4.20

 

Dennis Due-73, IS Göta

07.06

Helsingborg

3.57

 

David Roth-73, Heleneholms IF

07.06

Helsingborg

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 7,26 kg:

9.32

 

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

03.08

Kil

8.55

Fredrik Persson-73, Åhus FIK

29.09

Åhus

8.47

 

Dennis Due-73, IS Göta

01.09

Trelleborg

Diskus 2,0 kg:

47.75

Magnus Hallgrimsson-76, IFK Lund

01.07

Helsingborg

21.42

Fredrik Persson-73, Åhus FIK

29.09

Åhus

Slägga 7,26 kg:

15.71

Fredrik Persson-73. Åhus FIK

29.09

Åhus

Spjut 800 gram:

35.45

 

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

01.09

Trelleborg

32.10

 

Dennis Due-73, IS Göta

01.09

Trelleborg

29.61

Michael Persson-73, Ystads IF

29.09

Sjöbo

25.79

Fredrik Persson-73, Åhus FIK

29.09

Åhus


Vikt 15,88 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: