M 35:

100 meter:

11.78

+1.6

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

16.08

Gävle

12.79

+1.7

Marcus Winnerström-78, Ystads IF

09.06

Ystad

13.04

-4.1

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

12.06

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

26.20

+0.5

Björn Sund-74, Klippans FK

07.09

Katrineholm

26.32

+0.0

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

10.09

Vittsjö

26.65

+0.0

Stefan Jönsson-77, Vittsjö GIK

10.09

Vittsjö

27.66

+0.0

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

10.09

Vittsjö

29.79

+0.0

Thom Dahlberg-76, Vittsjö GIK

10.09

Vittsjö

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

24.43

+3.4

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

17.08

Gävle

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

 

 

 

 

800 meter:

2.05.04

 

Mikael Fågelborg-78, Ryssbergets IK

16.08

Gävle

2.09.18

 

Torbjörn Fridolin-75, Åhus FIK

10.07

Kristianstad

2.16.0m

Mikael Stagling-75, IS Göta

07.05

Malmö/He

2.17.87

Miro Cepciansky-76, IS Göta

02.06

Klippan

2.18.8m

Andreas Nilsson-77, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

2.20.0m

Per Lilja-78, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

2.27.8m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

1000 meter:

2.52.9m

 

Mikael Stagling-75, IS Göta

18.07

Helsingborg

1500 meter:

4.25.10

 

Mikael Fågelborg-78, Ryssbergets IK

17.08

Gävle

4.34.84

Mikael Stagling-75, IS Göta

12.06

Helsingborg

4.48.19

Stefan Jönsson-77, Vittsjö GIK

12.06

Helsingborg

4.57.41

Robert Lillhonga-77, IS Göta

12.06

Helsingborg

5.11.7m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

27.05

Malmö/He

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

7.05.2m

Pontus Karlberg-77, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

3000 meter:

  9.16.62

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

28.07

Hässleholm

  9.42.9m

 

Mikael Stagling-75, IS Göta

01.05

Lund

  9.49.1m

 

Mikael Westin-78, Björnstorps IF

01.05

Lund

11.04.45

Marcus Ottosson-75, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

16.04.74

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

09.06

Ystad

16.57.31

Marc Karlsson-74, Heleneholms IF

09.06

Ystad

17.40.3m

Mikael Stagling-75, IS Göta

22.08

Helsingborg

18.08.6m

Andreas Nilsson-77, Heleneholms IF

09.09

Malmö/He

18.31.20

Stefan Jönsson-77, Vittsjö GIK

01.06

Kalmar

19.06.56

Martin Edvardsson-75, Ystads IF

01.08

Ystad

19.10.0m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

09.09

Malmö/He

19.48.54

Fredrik Olsson-74, Ystads IF

09.06

Ystad

10000 meter:

35.41.7m

Marc Karlsson-74, Heleneholms IF

07.09

Trelleborg

41.02.0m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

07.09

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm:

16.61

+1.1

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

30.06

Moss,NOR

20.75 §

-0.1

Fredrik Karlsson-77, Vittsjö GIK

01.06

Kalmar

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

62.02

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

26.07

Hässleholm

3000 m hinder 91,4 cm:

12.13.70

Fredrik Karlsson-77, Vittsjö GIK

01.06

Kalmar

Höjdhopp:

1.50

 

Marcus Winnerström-78, Ystads IF

09.06

Ystad

Stavhopp:

4.70

 

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

28.07

Hässleholm

3.80

 

Fredrik Karlsson-78, Vittsjö GIK

24.08

Lerum

Längdhopp:

6.03

-0.3

Linus Malmborg-74, Heleneholms IF

08.09

Lund

5.06

-0.4

Marcus Winnerström-78, Ystads IF

09.06

Ystad

4.91

+0.5

Björn Sund-74, Klippans FK

07.09

Katrineholm

4.66

+1.9

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

12.06

Helsingborg

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

6.16

+4.0

Linus Malmborg-74, Heleneholms IF

15.06

Vellinge

Trestegshopp:

  9.44

+0.0

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

07.09

Trelleborg

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 7,26 kg:

9.65

Göran Olofsson-77, Eslövs AI

22.09

Eslöv

9.45

 

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

16.08

Gävle

8.33

Ola Hallander-78, Heleneholms IF

05.10

Malmö/S-K

7.85

Tord Andersson-75, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Diskus 2,0 kg:

24.93

Björn Sumd-74, Klippans FK

07.09

Katrineholm

24.33

Göran Olofsson-77, Eslövs AI

22.09

Eslöv

22.39

Ola Hallander-78, Heleneholms IF

28.09

Malmö/S-K

21.01

Tord Andersson-75, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Slägga 7,26 kg:

22.32

Ola Hallander-78, Heleneholms IF

05.10

Malmö/S-K

21.61

Göran Olofsson-77, Eslövs AI

22.09

Eslöv

17.31

Tord Andersson-75, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Spjut 800 gram:

35.06

Martin Pålsson-75, Heleneholms IF

07.09

Trelleborg

31.90

Göran Olofsson-77, Eslövs AI

22.09

Eslöv

30.99

 

Björn Sund-74, Klippans FK

07.09

Katrineholm

29.90

Ola Hallander-78, Heleneholms IF

28.09

Malmö/S-K

25.78

 

Marcus Winnerström-78, Ystads IF

09.06

Ystad

23.86

Tord Andersson-75, Eslövs AI

22.09

Eslöv


Vikt 15,88 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Femkamp:

1.627

Björn Sund-74, Klippans FK

07.09

Katrineholm

491 (+0.5) 3099 26,20 (+0.5) 2493 X