M 35:

100 meter:

 

 

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

12.53

+2.6

Fredrik Karlsson-78, Vittsjö GIK

18.06

Helsingborg

13.22

+2.6

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

13.80

+2.6

Thom Dahlberg-76, Vittsjö GIK

18.06

Helsingborg

200 meter:

 

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

55.77

Johan Flygare-75, IFK Lund

09.07

Kristianstad

60.95

Markus Jensen-75, Vittsjö GIK

29.05

Uddevalla

61.64

Anders Rydell-78, Malmö AI

18.05

Olofström

61.82

Ammor Hammoudi-75, Åhus FIK

09.07

Kristianstad

800 meter:

2.05.17

 

Mikael Fågelborg-78, Ryssbergets IK

05.07

Helsingborg

2.13.82

Stefan Jönsson-77, Vittsjö GIK

29.05

Uddevalla

2.17.72

 

Anders Rydell-78, Malmö AI

18.05

Olofström

2.21.85

Fredrik Karlsson-78, Vittsjö GIK

24.08

Ängelholm

800 meter, manuell tid:

2.14.9m

 

Mikael Stagling-75, IS Göta

21.05

Malmö/He

2.18.2m

 

Martin Edvardsson-75, Ystads IF

24.06

Simrishamn

2.18.4m

 

Fredrik Karlsson-78, Vittsjö GIK

21.05

Malmö/He

2.36.2m

 

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

21.05

Malmö/He

2.52.6m

 

Ammar Hammoud-75, Åhus FIK

11.09

Åhus

1000 meter:

2.52.4m

 

Mikael Stagling-75, IS Göta

17.07

Helsingborg

2.52.9m

 

Miro Cepziansky-76, IS Göta

17.07

Helsingborg

2.55.2m

 

Martin Åkerlöf Exler-78, IS Göta

17.07

Helsingborg

2.59.8m

 

Tomas Frenesson-76, IS Göta

17.07

Helsingborg

3.05.1m

 

Jens Andersson-78, IS Göta

17.07

Helsingborg

3.17.3m

 

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

18.08

Malmö/He

1500 meter:

4.17.28

Mikael Fågelborg-78, Ryssbergets IK

26.07

Huddinge

4.30.71

Mikael Stagling-75, IS Göta

18.06

Helsingborg

4.51.49

 

Stefan Jönsson-77, Vittsjö GIK

15.06

Jönköping

4.53.87

Martin Edvardsson-75, Ystads IF

18.06

Helsingborg

4.54.44

Tomas Frennesson-76, IS Göta

18.06

Helsingborg

4.59.02

Magnus Sjöberg-77, IFK Trelleborg

18.06

Helsingborg

5.15.8m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

05.05

Malmö/He

6.52.9m

 

Jimmy Andersson-78, Åhus FIK

23.09

Åhus

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

  9.31.89+

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

04.07

Helsingborg

  9.39.4m

Mikael Stagling-75, IS Göta

29.05

Lund

  9.44.7m

Tomas Persson-78, Björnstorps IF

29.05

Lund

11.11.04

 

Marcus Ottosson-75, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

15.41.7m

Henrik Orre-78, Björnstorps IF

07.08

Helsingborg

15.58.66

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

04.07

Helsingborg

16.46.15

Tomas Persson-79, Björnstorps IF

04.07

Helsingborg

17.11.4m

Mikael Stagling-75, IS Göta

07.08

Helsingborg

18.04.5m

 

Martin Åkerlöf Exler-78, IS Göta

07.08

Helsingborg

18.25.7m

Martin Edvardsson-75, Ystads IF

07.08

Helsingborg

18.32.5m

 

Jens Andersson-78, IS Göta

07.08

Helsingborg

18.33.1m

Tomas Frennesson-76, IS Göta

07.08

Helsingborg

18.40.1m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

07.08

Helsingborg

18.47.18

Stefan Jönsson-77, Vittsjö GIK

29.05

Uddevalla

10000 meter:

32.13.2m

Henrik Orre-76, Björnstorps IF

14.08

Trelleborg

38.14.4m

 

Jens Andersson-78, IS Göta

14.08

Trelleborg

38.50.4m

 

Magnus Sjöberg-77, IFK Trelleborg

14.08

Trelleborg

39.23.2m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

14.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm:

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

63.81

Johan Flygare-75, IFK Lund

25.07

Huddinge

3000 m hinder 91,4 cm:

12.34.4m

Fredrik Karlsson-78, Vittsjö GIK

15.06

Kalmar

Höjdhopp:

1.60

 

Fredrik Karlsson-78ittsjö GIK

09.08

Hässleholm

1.35

 

Ammar Hammoud-75, Åhus FIK

16.09

Åhus

Stavhopp:

3.00

 

Fredrik Karlsson-78, Vittsjö GIK

15.06

Kalmar

Längdhopp:

5.08

+0.5

Tomas Frennesson-76, IS Göta

18.06

Helsingborg

4.25

+0.5

Ammar Hammoud-75, Åhus FIK

09.09

Åhus

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp:

9.39

+0.4

Ammar Hammoud-75, Åhus FIK

21.09

Åhus

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 7,26 kg:

  9.35

 

Ibbe Özgur-76, Together Bromölla LK

09.07

Kristianstad

  8.40

Ola Hallander-78, Öresund FK

18.06

Malmö/S-K

  7.63

Ammar Hammoud-75, Åhus FIK

18.09

Åhus

  4.73

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

15.06

Kalmar

Diskus 2,0 kg:

25.43

Ola Hallander-78, Öresund FK

18.06

Malmö/S-K

21.36

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

09.08

Hässleholm

17.29

 

Ammar Hammoud-75, Åhus FIK

16.09

Åhus

Slägga 7,26 kg:

 

 

 

 

Spjut 800 gram:

24.74

Ammar Hammoud-75, Åhus FIK

11.09

Åhus

16.58

Marcus Svensson-78, Åhus FIK

11.09

Åhus


Vikt 15,88 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Femkamp: