M 35:

100 meter:

12.59

-1.0

Andreas Levau-80, Öresund FK

18.06

Vellinge

13.06

+1.8

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

22.07

Söderhamn

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

26.86

+1.5

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

23.07

Söderhamn

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

55.76

 

Martin Åkerlöf Exler-78, IS Göta

10.07

Helsingborg

60.26

Anders Rydell-78, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

800 meter:

2.08.88

Anders Rydell-78, Malmö AI

17.07

Löttorp

2.10.49

 

Martin Åkerlöf Exler-78, IS Göta

08.07

Helsingborg

2.22.51

Stefan Jönsson-77, Vittsjö GIK

05.06

Ljungby

800 meter, manuell tid:

2.12.6m

 

Henrik Weineisen-78, Björnstorps IF

11.05

Malmö/He

2.22.2m

Mikael Westin-78, Björnstorps IF

11.05

Malmö/He

2.28.9m

Jimmy Dewens-78, FK Snapphanarna

11.05

Malmö/He

2.31.6m

Peter Karlström-80, Heleneholms IF

11.05

Malmö/He

2.34.1m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms ID

11.05

Malmö/He

2.52.0m

Viktor Glans-77, IS Göta

11.05

Malmö/He

1000 meter:

2.46.4m

 

Martin Åkerlöf Exler-78, IS Göta

14.07

Helsingborg

2.51.06

 

Anders Rydell-78, Malmö AI

19.06

Halmstad

1500 meter:

4.21.83

 

Henrik Weineisen-78, Björnstorps IF

02.07

Göteborg/U

4.22.7m

Martin Åkerlöf Exler-78, IS Göta

15.09

Helsingborg

4.26.0m

Neil Lowrie-77, IS Göta

15.09

Helsingborg

4.40.8m

Christian Klingebrant-80, IS Göta

15.09

Helsingborg

4.47.0m

Martin Erson-80, IS Göta

15.09

Helsingborg

5.01.7m

Robert Lillhonga-77, IS Göta

15.09

Helsingborg

5.03.0m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

15.09

Helsingborg

5.04.8m

Jimmy Dewens-78, FK Snapphanarna

15.09

Helsingborg

5.06.5m

Thomas Rödin-81, IS Göta

15.09

Helsingborg

5.08.2m

Anders Palmertz-78, IS Göta

02.05

Malmö/He

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

7.06.6m

Peter Karlström-80, Heleneholms IF

15.08

Malmö/He

9.08.2m

 

Henrik Warnerup-78, Heleneholms IF

15.08

Malmö/He

3000 meter:

  9.06.1m

Henrik Weineisen-78, Björnstorps IF

05.05

Lund

  9.25.6m

 

David Hartman-81, IS Göta

05.05

Lund

  9.48.9m

 

Christian Klingenbrant-80, IS Göta

05.05

Lund

10.14.1m

 

Mikael Fågelborg-78, Vittsjö GIK

05.05

Lund

11.11.2m

 

Jimmy Dewens-78, FK Snapphanarna

05.05

Lund

11.19.2m

 

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

05.05

Lund

11.31.2m

 

Fredrik Karlsson-78, Vittsjö GIK

05.05

Lund

12.33.6m

 

Viktor Glans-77, IS Göta

05.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

16.05.39

Henrik Weineisen-78, Björnstorps IF

16.06

Ystad

16.09.57

Isak Bjerregaard-81, Björnstorps IF

16.06

Ystad

17.02.51

 

Christian Klingebrant-80, IS Göta

16.06

Ystad

17.08.54

Petter Löfstedt-77, Andrarums IF

16.06

Ystad

17.47.2m

 

Martin Åkerlöf Exler-78, IS Göta

09.06

Helsingborg

18.09.65

Niklas Olausson-78, Heleneholms IF

16.06

Ystad

18.38.45

Magnus Sjöberg-77, IFK Trelleborg

16.06

Ystad

18.51.5m

Peter Karlström-80, Heleneholms IF

19.09

Malmö/He

19.07.8m

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

19.09

Malmö/He

19.11.1m

 

Jens Andersson-78, IS Göta

09.06

Helsingborg

10000 meter:

33.06.3m

 

David Hartman-81, IS Göta

11.08

Trelleborg

33.51.6m

Isak Bjerregaard-81, Björnstorps IF

11.08

Trelleborg

39.04.1m

Peter Karlström-80, Heleneholms IF

11.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm:

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.88

 

Andreas Leveau-80, Öresund FK

02.07

Odense,DEN

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

5.24

+1.27

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

22.07

Söderhamn

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 7,26 kg:

10.52

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

23.07

Söderhamn

  9.30

 

Andreas Leveau-80, Öresund FK

01.10

Malmö/S-K

  8.16

Mikael Isaksson-78, Eslövs IF

11.09

Eslöv

  7.28

Jimmy Dewens-78, FK Snapphanarna

01.10

Ängelholm

Diskus 2,0 kg:

27.62

 

Andreas Leveau-80, Öresund FK

01.10

Malmö/S-K

21.02

Mikael Isaksson-78, Eslövs IF

11.09

Eslöv

11.69

Jimmy Dewens-78, FK Snapphanarna

01.10

Ängelholm

Slägga 7,26 kg:

19.90

 

Andreas Leveau-80, Öresund FK

01.10

Malmö/S-K

16.06

Mikael Isaksson-78, Eslövs IF

11.09

Eslöv

12.04

Jimmy Dewens-78, FK Snapphanarna

01.10

Ängelholm

Spjut 800 gram:

34.78

 

Andreas Leveau-80, Öresund FK

01.10

Malmö/S-K

25.32

Jimmy Dewens-78, FK Snapphanarna

01.10

Ängelholm

23.10

Mikael Isaksson-78, Eslövs IF

11.09

Eslöv


Vikt 15,88 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Femkamp: