M 35:

100 meter:

 

 

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

 

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

58.99

 

Anders Rydell-78, Malmö AI

09.07

Helsingborg

63.22

 

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

20.08

Karlskrona

800 meter:

2.07.62

Anders Rydell-78, Malmö AI

05.08

Lier,BEL

2.20.61

 

Sebastian Rydberg-80, Ystads IF

16.09

Ystad

2.34.25

Peter Karlström-80, Heleneholms IF

10.05

Malmö/He

4.29.55

 

Johan Westman-78, Heleneholms IF

10.05

Malmö/He

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1000 meter:

2.47.24

Anders Rydell-78, Malmö AI

29.08

Holbæk,DEN

2.49.7m

 

Martin Åkerlöf-78, IS Göta

03.08

Helsingborg

3.04.8m

 

Fredrik Stoltz-81, IS Göta

03.08

Helsingborg

3.13.6m

 

Tomas Rödin-81, IS Göta

03.08

Helsingborg

3.16.0m

 

Peter Karlström-80, Heleneholms IF

28.08

Malmö/He

3.17.0m

 

Johan Westman-78, Heleneholms IF

28.08

Malmö/He

3.25.6m

 

Niclas Holger-82, IS Göta

03.08

Helsingborg

1500 meter:

4.08.65

Isak Bjerregaard-81, Björnstorps IF

08.07

Helsingborg

4.30.3m

 

Anders Rydell-78, Malmö AI

18.06

Helsingborg

4.40.7m

 

Christian Klingenbrandt-80, GF Idrott

18.06

Helsingborg

4.54.5m

 

Mikael Larsson-80, IS Göta

18.06

Helsingborg

4.59.7m

 

Fredrik Stoltz-81, IS Göta

18.06

Helsingborg

5.11.0m

 

Anders Holm-82, Heleneholms IF

24.04

Malmö/He

5.11.3m

 

Jon Mattsson-82, IS Göta

18.06

Helsingborg

5.14.8m

 

Peter Karlström-80, Heleneholms IF

24.04

Malmö/He

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 meter:

 

 

 

 

3000 meter:

  8.45.7m

Isak Bjerregaard-81, Björnstorps IF

25.05

Lund

  9.22.1m

 

Daniel Ekholm-81, IS Göta

25.05

Lund

  9.23.9m

 

David Hartman-81, IS Göta

25.05

Lund

10.15.8m

 

Christian Klingebrandt-81, GF Idrott

25.05

Lund

10.35.2m

 

Fredrik Stoltz-81, IS Göta

25.05

Lund

10.51.0m

 

Mikael Larsson-80, IS Göta

25.05

Lund

11.07.9m

 

Anders Holm-82, Heleneholms IF

25.05

Lund

11.50.6m

 

Mikael Walls-79, GF Idrott

25.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

15.31.1m

Isak Bjerregaard-81, Björnstorps IF

28.06

Ystad

16.13.5m

 

David Hartman-81, IS Göta

28.06

Ystad

16.30.7m

 

Daniel Ekholm--81, IS Göta

28.06

Ystad

16.32.53

 

Marcus Sollven-78, Björnstorps IF

18.08

Karlskrona

16.45.1m

 

Peder Enoksson-81, IF Malmö Löp

07.08

Umeå

16.55.m

 

Josef Hamber-82, IS Göta

14.09

Helsingborg

17.06.m

 

Kenth Fransson-82, IS Göta

14.09

Helsingborg

17.53.m

 

Tony Lynn-79, IS Göta

14.09

Helsingborg

18.43.02

 

Magnus Lundberg-78, IFK Trelleborg

07.07

Helsingborg

18.47.56

 

Fredrik Stoltz-81, IS Göta

07.07

Helsingborg

10000 meter:

32.14.69

 

Hans Larsson-81, Malmö AI

20.06

Stockholm/S

32.27.0m

Isak Bjerregaard-81, Björnstorps IF

10.08

Trelleborg

33.03.0m

David Hartman-81, IS Göta

10.08

Trelleborg

35.07.5m

Marcus Sollven-82, Björnstorps 'IF

10.08

Trelleborg

35.21.8m

Josef Hamber-82, IS Göta

10.08

Trelleborg

38.30.4m

Fredrik Stoltz-81, IS Göta

10.08

Trelleborg

40.01.4m

Anders Holm-82, Heleneholms IF

10.08

Trelleborg

40.41.0m

Peter Karlström-80, Heleneholms IF

10.08

Trelleborg

40.54.9m

Mikael Larsson-80, IS Göta

10.08

Trelleborg

40.59.1m

Johan Westman-78, Heleneholms IF

10.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm:

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.90

 

Andreas Levau-80, Öresund FK

04.08

Aarhus,DEN

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

4.66

 

Johan Ljungqvist-81, Åhus FIK

05.09

Åhus

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 7,26 kg:

11.54

 

Staffan Jönsson-81, Malmö AI

06.09

Malmö/S-K

  9.89

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

19.08

Karlskrona

Diskus 2,0 kg:

40.56

 

Staffan Jönsson-81, Malmö AI

06.09

Malmö/S-K

25.49

 

Johan Ström-80, Åhus FIK

18.08

Karlskrona

22.98

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

18.08

Karlskrona

Slägga 7,26 kg:

38.46

 

Staffan Jönsson-81, Malmö AI

06.09

Malmö/S-K

18.59

 

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

20.08

Karlskrona

Spjut 800 gram:

39.39

 

Staffan Jönsson-81, Malmö AI

06.09

Malmö/S-K

30.50

 

Johan Ljungqvist-81, Åhus FIK

07.09

Åhus


Vikt 15,88 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Femkamp:

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

6.40.83

Malmö AI

28.05

Malmö/S

 

 

Anders Rydell-78, Tobias Illeboo-73,
Olof Persson-76