M 35:

100 meter:

12.56

+1.8

Markus Rönnerling-81, FK Athlet

26.08

Lund

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

12.50

+3.0

Markus Rönnerling-81, FK Athlet

10.08

Löttorp

12.85

+3.0

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

10.08

Löttorp

16.20

+3.0

Johan Ström-80, Åhus FIK

10.08

Löttorp

200 meter:

 

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

28.19

+3.1

Markus Rönnerling-81, FK Athlet

11.08

Löttorp

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

60.74

 

Fredrik Krantz-80, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

74.31

 

Christian Kvarnerup Larsson-83, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

800 meter:

2.07.69

Markus Sollvén-82, Björnstorps IF

10.08

Löttorp

2.15.89

 

Johan Gannby-83, Vittsjö GIK

10.08

Löttorp

2.16.95

 

Fredrik Krantz-80, Heleneholms IF

09.06

Trelleborg

2.24.72

 

Thomas Rödin-81, IS Göta

09.06

Trelleborg

2.47.58

 

Martin Berggren-82, Genarps IF

09.06

Trelleborg

800 meter, manuell tid:

2.15.0m

 

Fredrik Stoltz-81, IS Göta

19.07

Helsingborg

2.18.7m

 

Thomas Novin-80, IS Göta

19.07

Helsingborg

2.23.7m

Patrik Johansson-82, IS Göta

19.07

Helsingborg

2.25.7m

Jon Mattisson-82, IS Göta

19.07

Helsingborg

2.26.9m

 

Andreas Wahlberg-80, IS Göta

19.07

Helsingborg

2.45.2m

Patrik Herbinger-81, Heleneholms IF

27.08

Malmö/He

2.51.9m

 

Christian Kvarnerup Larsson-83, Heleneholms IF

27.08

Malmö/He

1000 meter:

3.01.4m

Thomas Novin-80, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.06.7m

 

Tomas Rödin-81, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.10.6m

 

Patrik Johansson-82, IS Göta

02.08

Helsingborg

1500 meter:

4.17.46

 

Daniel Ekholm-81, IS Göta

11.08

Löttorp

4.18.58

Markus Sollvén-82, Björnstorps IF

11.08

Löttorp

4.33.0m

Andreas Klingebrant-83, GF Idrott

20.06

Helsingborg

4.37.4m

Christian Klingebrant-80, GF Idrott

20.06

Helsingborg

4.45.0m

Fredrik Stoltz-81, IS Göta

20.06

Helsingborg

4.54.9m

Patrik Johansson-82, IS Göta

20.06

Helsingborg

4.57.6m

Thomas Rödin-81, IS Göta

20.06

Helsingborg

5.00.8m

Andreas Wahlberg-80, IS Göta

20.06

Helsingborg

5.38.8m

Martin Berggren-82, Genarps IF

20.06

Helsingborg

1 eng. mil:

5.28.8m

Fredrik Stoltz-81, IS Göta

17.05

Helsingborg

5.35.7m

 

Tomas Rödin-81, IS Göta

17.05

Helsingborg

2000 meter:

6.39.2m

Tony Lynn-79, IS Göta

31.05

Helsingborg

6.54.9m

 

Thomas Novin-80, IS Göta

31.05

Helsingborg

6.56.5m

 

Tomas Rödin-81, IS Göta

31.05

Helsingborg

6.59.9m

 

Patrik Johansson-82, IS Göta

31.05

Helsingborg

7.37.5m

 

Niclas Holger-82, IS Göta

31.05

Helsingborg

7.50.5m

 

Christian Borg-80, IS Göta

31.05

Helsingborg

3000 meter:

  9.16.51

Markus Sollvén-82, Björnstorps IF

13.06

Ystad

  9.26.5m

Josef Hamber-82, IS Göta

20.09

Helsingborg

10.28.4m

Patrik Johansson-82, IS Göta

20.09

Helsingborg

10.51.6m

Andreas Wahlberg-80, IS Göta

20.09

Helsingborg

10.57.1m

Tomas Rödin-81, IS Göta

20.09

Helsingborg

11.03.6m

Thomas Novin-80, IS Göta

20.09

Helsingborg

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

15.38.89

 

Daniel Ekholm-81, IS Göta

10.08

Löttorp

16.17.3m

Markus Sollvén-82, Björnstorps IF

24.05

Malmö/He

17.16.90

 

Karl Dannestam-80, Heleneholms IF

10.08

Löttorp

18.51.6m

 

Andreas Wahlberg-80, IS Göta

24.05

Malmö/He

18.56.0m

Peter Jörnroth-82, Heleneholms IF

24.05

Malmö/He

18.58.79

 

Thomas Rödin-81, IS Göta

06.07

Helsingborg

22.16.8m

Christian Kvarnerup Larsson-83, Heleneholms IF

24.05

Malmö/He

10000 meter:

31.39.87

 

Daniel Ekholm-81, IS Göta

20.06

Stockholm/S

35.38.68

 

Karl Dannestam-80, Heleneholms IF

12.08

Löttorp

35.56.6m

 

Markus Sollvén-82, Björnstorps IF

10.05

Lund

37.48.4m

 

Markus Gustafsson-83, Björnstorps IF

10.05

Lund

39.33.0m

 

Andreas Klingenbrant-83, GF Idrott

10.05

Lund

41.20.6m

 

Andreas Wahlberg-80, IS Göta

10.05

Lund

41.35.4m

 

Björn Lundberg-82, Björnstorps IF

10.05

Lund

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm:

 

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.85

 

Andreas Leveau-80, Öresund FK

10.08

Löttorp

Stavhopp:

1.60

 

Henrik Garmark-79, IFK Lund

06.06

Linköping

Längdhopp:

4.79

+0.0

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

11.08

Löttorp

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 7,26 kg:

11.50

Staffan Jönsson-81, Malmö AI

05.09

Malmö/S-K

10.18

 

Anders Lindbladh-80, Ystads IF

22.07

Ystad

  9.89

 

Kristian Neovius-79, Åhus FIK

11.08

Löttorp

  9.67

Johan Ström-80, Åhus FIK

11.08

Löttorp

  9.59

 

Tobias Ekberg-79, Klippans FK

23.09

Båstad

  7.63

Markus Rönnerling-81, FK Athlet

11.08

Löttorp

Diskus 2,0 kg:

41.29

 

Staffan Jönsson-81, Malmö AI

05.09

Malmö/S-K

26.88

 

Johan Ström-80, Åhus FIK

10.08

Löttorp

Slägga 7,26 kg:

39.18

 

Staffan Jönsson-81, Malmö AI

05.09

Malmö/S-K

Spjut 800 gram:

38.83

 

Staffan Jönsson-81, Malmö AI

05.09

Malmö/S-K


Vikt 15,88 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Femkamp:

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.23.71

FK Athlet

11.08

Löttorp

 

 

Tomas Jeansson-71, Henrik Falknell-74,
Markus Rönnerling-81, Magnus Sövgren-75

 

 

2.34.90

Björnstorps IF

11.08

Löttorp

 

 

Jerry Olsson-57, Max Lundberg-70,
Karl-Johan Nyberg-73, Markus Sollvén-82