M 45:

100 meter:

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

61.43

Anders Östman-62, Heleneholms IF

30.05

Eslöv

68.91

Jan Gullbrandsson-59, IS Göta

30.05

Eslöv

72.62

Michel Harrysson-62, Eslövs AI

30.05

Eslöv

800 meter:

2.16.7m

Anders Östman-62, Heleneholms IF

05.06

Malmö/He

2.17.90

Alf Ek-60, Björnstorps IF

19.08

Värnamo

2.18.4m

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

05.06

Malmö/He

2.24.3m

Magnus Mossberg-62, Björnstorps IF

05.06

Malmö/He

2.25.0m

Håkan Nilsson-58, Ystads IF

14.08

Ystad

2.29.2m

Göran Persson-60, Simrishamns AIF

01.08

Simrishamn

2.31.2m

Stellan Nilsson-60, IS Göta

05.06

Malmö/He

2.39.4m

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

05.06

Malmö/He

2.48.3m

Hans Jönsson-58, Heleneholms IF

05.06

Malmö/He

2.48.7m

Göran Kvarnerup-59, Heleneholms IF

05.06

Malmö/He

1500 meter:

4.52.73

Alf Ek-60, Björnstorps IF

23.08

Helsingborg

5.05.7m

Anders Östman-62, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

5.06.6m

Kenneth Jonson-61, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

5.09.23

Stellan Nilsson-60, IS Göta

23.08

Helsingborg

5.15.0m

Göran Kvarnerup-59, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

5.27.7m

Hans Jönsson-58, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

5.30.79

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

23.08

Helsingborg

5.52.3m

Bert Elmqvist-59, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

2000 m:

7.33.9m

Bert Elmqvist-59, Heleneholms IF

20.08

Malmö/He

3000 meter:

 

 

 

 

5000 meter:

17.17.0m

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

30.05

Eslöv

18.17.5m

Alf Ek-60, Björnstorps IF

30.05

Eslöv

18.22.1m

Anders Östman-62, Heleneholms IF

30.05

Eslöv

18.31.1m

Lars-Åke Engdahl-60, GF Idrott

30.05

Eslöv

19.30.6m

Lionel Rieloff-58, Heleneholms IF

24.09

Malmö/He

19.32.41

Stellan Nilsson-60, IS Göta

17.08

Värnamo

20.54.0m

Christer Andersson-59, IS Göta

30.05

Eslöv

21.21.8m

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

30.05

Eslöv

21.28.0m

Lars Lövgren-59, IS Göta

30.05

Eslöv

21.48.4m

Bert Elmqvist-59, Heleneholms IF

24.09

Malmö/He

10000 meter:

36.08.6m

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

22.09

Ystad

39.17.6m

Alf Ek-60, Björnstorps IF

22.09

Ystad

39.32.1m

Farzad Pakzad-60, Björnstorps IF

22.09

Ystad

40.41.89

Stellan Nilsson-60, IS Göta

19.08

Värnamo

44.42.5m

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

22.09

Ystad

45.28.9m

Fredrik Jeppsson-62, Tyringe SK-69

20.09

Tyringe

46.22.6m

Bert Elmqvist-59, Heleneholms IF

22.09

Ystad

48.36.3m

Jarmo Vetelainen-60, Tyringe SK-69

20.09

Tyringe

110 meter häck 99,1 cm:

 

 

 

110 meter häck 99,1 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

16.21.32

Kenneth Olsson-62, Eslövs AI

26.05

Olofström

Höjdhopp:

1.42

Håkan Nilsson-58, Ystads IF

18.08

Värnamo

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

4.85

-0.1

Håkan Nilsson-58, Ystads IF

23.08

Helsingborg

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

10.11

-0.1

Håkan Nilsson-58, Ystads IF

19.08

Värnamo

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 7,26 kg:

  8.03

Kenneth Olsson-62, Eslövs AI

02.10

Eslöv

  7.07

Peter Andersson-61, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

  6.97

Tony Nurmela-62, Åhus FIK

21.10

Åhus

Diskus 2,0 kg:

46.74

Vesteinn Hafsteinsson-60, IFK Helsingborg

26.05

Helsingborg

31.77

Sten Ahlvin-62, IFK Helsingborg

30.05

Eslöv

31.61

Leif Magnusson-60, IFK Helsingborg

18.08

Värnamo

30.47

Thomas Olsson-58, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm/Ö

20.80

Kenneth Olsson-62, Eslövs AI

02.10

Eslöv

17.29

Tony Nurmela-62, Åhus FIK

21.10

Åhus

13.69

Peter Andersson-61, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

Slägga 7,26 kg:

32.74

Thomas Olsson-58, IFK Helsingborg

23.08

Helsingborg

14.43

Kenneth Olsson-62, Eslövs AI

02.10

Eslöv

10.81

Peter Andersson-61, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

10.43

Tony Nurmela-62, Åhus FIK

21.10

Åhus

Spjut 800 gram:

29.17

Tony Nurmela-62, Åhus FIK

21.10

Åhus

28.49

Kenneth Olsson-62, Eslövs AI

02.10

Eslöv

19.22

Peter Andersson-61, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K


Vikt 15,88 kg:

 

 

 

 

Tiokamp: