M 50:

100 meter:

13.20

-0.2

Thomas Fagerberg-61, IS Göta

04.08

Kil

14.13

-0.2

Mats Röhr-60, Ystads IF

04.08

Kil

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

14.74

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

07.06

Helsingborg

14.80

Lars Petersson-61, IS Göta

07.06

Helsingborg

15.02

Kjell Petersson-60, IS Göta

07.06

Helsingborg

200 meter:

26.74

-1.2

Thomas Fagerberg-61, IS Göta

04.08

Kil

27.85

-0.8

Lars Björkqvist-59, Björnstorps IF

04.08

Kil

29.10

-0.8

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

04.08

Kil

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

28.88

+2.4

Mats Röhr-60, Ystads IF

04.08

Kil

400 meter:

58.61

Thomas Fagerberg-61, IS Göta

05.08

Kil

61.44

 

Lars Björkqvist-59, Björnstorps IF

05.08

Kil

64.99

 

Mats Röhr-60, Ystads IF

05.08

Kil

65.64

 

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

05.08

Kil

800 meter:

2.17.26

Lars Björkqvist-59, Björnstorps IF

29.07

Hässleholm

2.20.92

Chris Daanen-59, IS Göta

30.06

Helsingborg

2.27.4m

Bert Elmqvist-59, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

2.28.5m

Thomas Fagerberg-61, IS Göta

22.05

Malmö/He

2.30.5m

Anders Östman-62, Malmö AI

22.05

Malmö/He

2.32.1m

Kjell Petersson-60, IS Göta

22.05

Malmö/He

2.32.3m

 

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

22.05

Malmö/He

2.42.5m

 

Ivan Premovski-61, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

2.43.61

 

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

03.08

Kil

3.05.8m

 

Hans Jönsson-58, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

4.41.5m

Chris Daanen-59, IS Göta

07.06

Helsingborg

4.54.45

Lars Björkqvist-59, Björnstorps IF

14.08

Ystad

5.00.36

 

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

14.08

Ystad

5.01.3m

Håkan Torstensson-60, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

5.07.5m

Bert Elmqvist-59, Heleneholms IF

07.05

Malmö/He

5.36.6m

Stellan Nilsson-60, IS Göta

07.06

Helsingborg

5.46.4m

 

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

07.06

Helsingborg

5.49.0m

 

Lars Petersson-61, IS Göta

07.06

Helsingborg

1 eng. mil:

6.28.8m

Hans Jönsson-58, Heleneholms IF

20.08

Malmö/He

2000 m:

 

 

 

 

3000 meter:

10.26.2m

Chris Daanen-59, IS Göta

01.05

Lund

10.27.7m

 

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

01.05

Lund

10.34.9m

 

Håkan Torstensson-60, Heleneholms IF

01.05

Lund

11.12.5m

 

Göran Kvarnerup-59, Heleneholms IF

01.05

Lund

12.01.8m

 

Bert Elmqvist-59, Heleneholms IF

01.05

Lund

12.15.2m

 

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

01.05

Lund

12.19.2m

 

Lars Peterson-61, IS Göta

01.05

Lund

12.32.0m

 

Stellan Nilsson-60, IS Göta

01.05

Lund

5000 meter:

18.22.18

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

03.08

Kil

10000 meter:

38.28.06

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

05.08

Kil

41.08.0m

 

Anders Östman-62, Malmö AI

01.09

Trelleborg

100 meter häck 91,4 cm:

19.66

-1.0

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

05.08

Kil

100 meter häck 91,4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 84,0 cm:

77.85

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

04.08

Kil

3000 m hinder 91,4 cm:

13.23.78

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

04.08

Kil

Höjdhopp:

1.46

Bert Elmqvist-59, Heleneholms IF

04.08

Kil

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

4.62

 

Thomas Fagerberg-61, IS Göta

07.06

Helsingborg

4.41

 

Lars Petersson-61, IS Göta

07.06

Helsingborg

4.01

 

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

07.06

Helsingborg

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 6,00 kg:

 

 

 

 

Diskus 1.5 kg:

 

 

 

 

Slägga 6,00 kg:

37.18

Martin Särman-58, IFK Helsingborg

07.06

Helsingborg

36.26

Thomas Olsson-58, IFK Helsingborg

07.06

Helsingborg

Spjut 700 gram:

 

 

 

 


Vikt 11,34 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: