M 50:

100 meter:

 

 

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

69.15

 

Nils-Arvid Olofsson-64, Ystads IF

24.05

Eslöv

74.42

 

Bertil Dersén-62, IFK Lund

26.07

Uddevalla

800 meter:

2.17.23

BG Nilensjö-63, IS Göta

20.05

Malmö/He

2.31.33

 

Sven Lindeberg-63, IS Göta

20.05

Malmö/He

2.33.64

 

Stefan Magnusson-65, Fr. & Sv., Malmö

20.05

Malmö/He

2.33.99

 

Christian Jörgensen-64, Fr. & Sv., Malmö

20.05

Malmö/He

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

4.42.38

BG Nilensjö-63, IS Göta

27.08

Ystad

5.14.0m

 

Rikard Särvegård-65, Heleneholms IF

27.08

Ystad

5.15.0m

 

Nils Arvid Olofsson-64, Ystads IF

27.08

Ystad

1 eng. mil:

5.29.7m

Rikard Särvegård-65, Heleneholms IF

10.08

Malmö/He

2000 m:

 

 

 

 

3000 meter:

  9.42.8m

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

14.05

Lund

10.46.0m

 

Christian Jörgensen-64, Fr. & Sv., Malmö

14.05

Lund

11.00.1m

 

Daniel Jorme-65, IS Göta

14.05

Lund

11.14.0m

 

Sven Lindeberg-63, IS Göta

14.05

Lund

11.22.31

 

Torgny Dahlberg-63, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

5000 meter:

16.27.9m

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

04.06

Helsingborg

18.44.8m

Christian Jörgensen-64, Fr. & Sv., Malmö

04.06

Helsingborg

19.56.7m

 

Nils-Arvid Olofsson-64, Ystads IF

04.06

Helsingborg

20.17.2m

 

Lars Radler-63, IS Göta

04.06

Helsingborg

24.09.1m

 

Sven Lindeberg-63, IS Göta

04.06

Helsingborg

10000 meter:

36.25.14

BG Nilensjö-63, IS Göta

26.07

Uddevalla

39.28.9m

Sven Lindeberg-63, IS Göta

06.08

Trelleborg

39.50.3m

Christian Jörgensen-64, Fr. & Sv., Malmö

06.08

Trelleborg

40.24.3m

Rikard Särvegård-65, Heleneholms IF

06.08

Trelleborg

41.17.6m

 

Nils-Arvid Olofsson-64, Ystads IF

06.08

Trelleborg

100 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

 

 

100 meter häck 91,4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 84,0 cm:

74.11

Sven Lindeberg-63, IS Göta

24.07

Uddevalla

3000 m hinder 91,4 cm:

11.47.32

Sven Lindeberg-63, IS Göta

25.07

Uddevalla

Höjdhopp:

1.26

Åke Norén-64, Åhus FIK

24.07

Uddevalla

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 6,00 kg:

  8.97 §

 

Thomas Hansson-64, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

  8.94 §

 

Jonas Sjöstrand-65, Hässleholms AIS

16.08

Ängelholm

  8.16

Bertil Dersén-62, IFK Lund

26.07

Uddevalla

  8.02 §

 

Kauko Harjuniemi-64, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

  6.89 §

 

Åke Norén-64, Åhus FIK

17.09

Åhus

  6.49

Michel Harrysson-62, Eslövs AI

17.06

Eslöv

Diskus 1.5 kg:

27.86

Åke Norén-64, Åhus FIK

19.07

Ystad

26.05 §

 

Thomas Hansson-64, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

23.57 §

 

Kauko Harjuniemi-64, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

Slägga 6,00 kg:

26.38

Åke Norén-64, Åhus FIK

25.07

Uddevalla

23.21 §

 

Kauko Harjuniemi-64, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

22.99 §

 

Thomas Hansson-64, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

Spjut 700 gram:

35.67 §

 

Kauko Harjuniemi-64, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

35.16 §

 

Thomas Hansson-64, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

25.24 §

Åke Norén-64, Åhus FIK

30.05

Hässleholm


Vikt 11,34 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: