M 50:

100 meter:

13.15

+0.7

Fredrik Lindvall-67, Malmö AI

27.07

Aarhus,DEN

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

69.80

 

Nils-Arvid Olofsson-64, Ystads IF

14.05

Eslöv

800 meter:

2.17.17

Juha Salomies-67, IFK Trelleborg

02.09

Lund

2.21.43

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

18.08

Karlskrona

2.25.35

Peter Bengtsson-64, Ystads IF

16.09

Ystad

2.32.28

Thomas Fredriksson-66, GF Idrott

10.05

Malmö/He

2.34.18

Sven Lindeberg-63, IS Göta

18.08

Karlskrona

2.39.32

Mikael Andersson-66, GF Idrott

10.05

Malmö/He

2.40.31

Jan Forsberg-66, LK Myran

10.05

Malmö/He

2.44.97

Stefan Magnusson-65, Heleneholms IF

10.05

Malmö/He

2.57.34

Mikael Yllner-67, Heleneholms IF

10.05

Malmö/He

3.09.02

Jörgen Holmqvist-66, Björnstorps IF

10.05

Malmö/He

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

1000 meter:

3.02.2m

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

03.08

Helsingborg

3.19.6m

Marcus Bällgren-64, IS Göta

03.08

Helsingborg

3.38.2m

 

Niclas Martell-67, IS Göta

03.08

Helsingborg

3.48.2m

 

Jörgen Holmqvist-66, Heleneholms IF

28.08

Malmö/He

1500 meter:

4.35.76

Juha Salomies-67, IFK Trelleborg

23.07

Ystad

4.42.4m

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

18.06

Helsingborg

5.03.0m

 

Thomas Fredriksson-66, GF Idrott

18.06

Helsingborg

5.09.6m

 

Nils-Arvid Olofsson-64, Ystads IF

18.06

Helsingborg

5.10.9m

 

Daniel Jorme-64, IS Göta

18.06

Helsingborg

5.18.9m

 

Jan Forsberg-66, LK Myran

18.06

Helsingborg

5.22.2m

 

Per Olsson-63, IS Göta

18.06

Helsingborg

5.23.9m

 

Flemming Olsen-64, FK Snapphanarna

18.06

Helsingborg

5.46.3m

 

Jörgen Holmqvist-66, Heleneholms IF

24.04

Malmö/He

5.54.1m

 

Mikael Yllner-67, Heleneholms IF

24.04

Malmö/He

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 m:

6.38.5m

BG Nilensjö-63, IS Göta

05,08

Lund

3000 meter:

  9.43.7m

 

Juha Salomies-67, IFK Trelleborg

25.05

Lund

10.08.41

 

B-G Nilensjö-63, IS Göta

30.07

Hässleholm

10.32.6m

 

Sven Lindeberg-63, IS Göta

25.05

Lund

10.56.6m

 

Christian Jörgensen-64, Fr. & Sv., Malmö

25.05

Lund

11.03.3m

 

Stephen Murray-66, Björnstorps IF

25.05

Lund

11.07.7m

 

Jonas Jönsson-66, Hässleholm Freeflow AC

25.05

Lund

11.31.2m

 

Jan Forsberg-66, LK Myran

25.05

Lund

11.43.8m

 

Jörgen Holmqvist-66, Heleneholms IF

25.05

Lund

11.46.3m

 

Flemming Olsen-64, FK Snapphanarna

25.05

Lund

5000 meter:

16.34.75

 

Juha Salomies-67, IFK Trelleborg

18.08

Karlskrona

17.44.1m

 

B-G Nilensjö-63, IS Göta

28.06

Ystad

19.11.2m

 

Tomas Fredriksson-66, GF Idrott

28.06

Ystad

19.15.1m

 

Jonas Jönsson-66, Hässleholm Freeflow AC

28.06

Ystad

19.24.m

 

Marcus Bällgren-64, IS Göta

14.09

Helsingborg

19.40.3m

 

Nils-Arvid Olofsson-64, Ystads IF

28.06

Ystad

19.43.78

 

Stefan Magnusson-65, Heleneholms IF

03.08

Aarhus,DEN

20.02.9m

 

Jörgen Holmqvist-66, Heleneholms IF

28.06

Ystad

20.09.7m

 

Peter Bengtsson-64, Ystads IF

28.06

Ystad

20.22.m

 

Per Olsson-64, IS Göta

14.09

Helsingborg

10000 meter:

34.28.6m

Juha Salomies-67, IFK Trelleborg

10.08

Trelleborg

36.55.9m

BG Nilensjö-63, IS Göta

10.08

Trelleborg

38.16.9m

Sven Lindeberg-63, IS Göta

10.08

Trelleborg

39.56.0m

Jonas Jönsson-66, Hässleholm Freeflow AC

10.08

Trelleborg

41.39.2m

Nils-Arvid Olofsson-64, Ystads IF

10.08

Trelleborg

42.17.6m

Flemming Olsen-64, FK Snapphanarna

10.08

Trelleborg

42.49.2m

Jörgen Holmqvist-66, Heleneholms IF

10.08

Trelleborg

42.59.0m

Jan Forsberg-66, LK Myran

10.08

Trelleborg

44.02.4m

Sten Östenson-64, Ryssbergets IK

10.08

Trelleborg

46.48.2m

Lars-Erik Skans-67, Heleneholms IF

10.08

Trelleborg

100 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

 

 

100 meter häck 91,4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 84,0 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

11.45.31

Sven Lindeberg-63, IS Göta

19.08

Karlskrona

Höjdhopp:

1.44

Fredrik Lindvall-67, Malmö AI

16.09

Varberg

Stavhopp:

2.52

Fredrik Lindvall-67, Malmö AI

06.06

Helsingborg

Längdhopp:

4.97

+1.6

Fredrik Lindvall-67, Malmö AI

16.09

Varberg

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 6,00 kg:

11.35

 

Peter Rosenlöf-64, Hörby AIF

02.09

Malmö/S-K

11.01 §

Fredrik Lindvall-67, Malmö AI

16.09

Varberg

10.16 §

Björn Grönwall-65, Öresund FK

30.09

Malmö/S-K

  8.69 §

Kent Borgström-66, FK Athlet

01.06

Glemmingebro

  8.03 §

Thomas Hansson-64, IFK Trelleborg

16.09

Trelleborg

  7.14 §

Kauko Harjuniemi-64, IFK Trelleborg

16.09

Trelleborg

Diskus 1.5 kg:

37.24

 

Björn Grönwall-65, Öresund FK

16.08

Malmö/S-K

30.48

 

Peter Rosenlöf-64, Hörby AIF

02.09

Malmö/S-K

29.12 §

Fredrik Lindvall-67, Malmö AI

28.06

Malmö/S-K

24.73 §

Thomas Hansson-64, IFK Trelleborg

16.09

Trelleborg

24.23 §

Kent Borgström-66, FK Athlet

13.05

Eslöv

21.99 §

Kauko Harjuniemi-64, IFK Trelleborg

16.09

Trelleborg

Slägga 6,00 kg:

20.94 §

Kauko Harjuniemi-64, IFK Trelleborg

16.09

Trelleborg

20.71

 

Peter Rosenlöf-64, Hörby AIF

02.09

Malmö/S-K

20.35 §

 

Björn Grönwall-65, Öresund FK

23.09

Malmö/S-K

19.26 §

Thomas Hansson-64, IFK Trelleborg

16.09

Trelleborg

Spjut 700 gram:

44.51 §

Fredrik Lindvall-67, Malmö AI

20.05

Malmö/S-K

37.09

 

Peter Rosenlöf-64, Hörby AIF

02.09

Malmö/S-K

34.66 §

 

Björn Grönwall-65, Öresund FK

23.09

Malmö/S-K

34.32 §

Kauko Harjuniemi-64, IFK Trelleborg

16.09

Trelleborg

30.64 §

Thomas Hansson-64, IFK Trelleborg

16.09

Trelleborg


Vikt 11,34 kg:

8.09

Peter Rosenlöf-64, Hörby AIF

02.09

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

2.327

 

Peter Rosenlöf-64, Hörby AIF

02.09

Malmö/S-K

2071 1135 3048 3709 809

 

Femkamp: