M 55:

100 meter:

14.21

-0.8

Thorolf Andersson-51, Björnstorps IF

27.08

Helsingborg

15.79

-0.8

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

27.08

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

28.38

-1.6

Roland Ekström-53, IFK Lund

22.08

Norrtälje

29.16

+1.0

Håkan Widegren-53, Björnstorps IF

17.06

Malmö/He

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

28.00

+3.32

Roland Ekström-53, IFK Lund

12.08

Lund

30.58

+3.32

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

12.08

Lund

32.79

+3.32

Ingemar Lövgren-50, IS Göta

12.08

Lund

400 meter:

61.48

Roland Ekström-53, IFK Lund

23.08

Norrtälje

62.22

Håkan Widegren-53, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

67.35

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

10.06

Eslöv

73.77

Sören Söndergaard-54, IK Pallas

10.06

Eslöv

800 meter:

2.28.0m

Håkan Widegren-53, Björnstorps IF

14.05

Malmö/He

2.31.3m

 

Torbjörn Persson-54, IS Skanne

14.05

Malmö/He

2.33.2m

 

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

14.05

Malmö/He

2.41.0m

 

Per Wintmo-53, IS Göta

14.05

Malmö/He

2.53.0m

 

Fahrd Alemi-53, Heleneholms IF

14.05

Malmö/He

3.05.5m

 

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

14.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

5.17.1m

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

25.05

Malmö/He

5.20.4m

Håkan Widegren-53, Björnstorps IF

27.08

Helsingborg

5.23.8m

Bo Andersson-52, Björnstorps IF

27.08

Helsingborg

5.25.8m

Per Wintmo-53, IS Göta

27.08

Helsingborg

5.29.2m

Torbjörn Persson-54, IS Skanne

27.08

Helsingborg

5.32.7m

Kenneth Rosengren-52, LK Myran

27.08

Helsingborg

6.20.6m

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

27.08

Helsingborg

2000 m:

 

 

 

 

3000 meter:

 

 

 

 

5000 meter:

19.36.89

Håkan Widegren-53, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

19.48.3m

 

Gert Möller-52, Höörs IS

03.09

Tyringe

19.50.26

Kenneth Rosengren-52, LK Myran

10.06

Eslöv

19.55.28

Bo Andersson-52, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

20.07.31

Sören Söndergaard-54, IK Pallas

10.06

Eslöv

20.16.04

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

10.06

Eslöv

20.47.19

Per Wintmo-53, IS Göta

10.06

Eslöv

21.31.4m

Bo-Göran Malmborg-50, Heleneholms IF

21.09

Malmö/He

23.47.01

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

10000 meter:

40.20.22

Kenneth Rosengren-52, LK Myran

05.09

Trelleborg

41.26.01

Bo Andersson-52, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

41.54.0m

 

Gert Möller-52, Höörs IS

10.09

Tyringe

42.19.25

Torbjörn Persson-54, IS Skanne

05.09

Trelleborg

45.07.01

Per Wintmo-53, IS Göta

05.09

Trelleborg

54.33.0m

 

Janne Nord-52, Tyringe SK-69

10.09

Tyringe

56.28.0m

 

Per Nordén-51, Tyringe SK-69

10.09

Tyringe

100 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

100 meter häck 91,4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 84,0 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

3.89

+3.8

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

27.08

Helsingborg

Trestegshopp:

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 6,00 kg:

  9.13

Mats Sjölin-54, IFK Trelleborg

05.09

Trelleborg

  7.95 §

Göran Håkansson-51, Ystads IF

19.09

Ystad

  6.37 §

Lennart Johansson-53, Åhus FIK

17.09

Åhus

Diskus 1.5 kg:

22.90 §

Mats Sjölin-54, IFK Trelleborg

26.09

Trelleborg

Slägga 6,00 kg:

14.63 §

Mats Sjölin-64, IFK Trelleborg

26.09

Trelleborg

Spjut 700 gram:

29.99 §

 

Gösta Håkansson-51, Ystads IF

17.05

Sjöbo

22.42

Mats Sjölin-54, IFK Trelleborg

05.09

Trelleborg


Vikt 11,34 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: