M 55:

100 meter:

13.18

+1.8

Peter Lindgren-60, IFK Helsingborg

10.08

Löttorp

13.89

+1.8

Mats Röhr-60, Ystads IF

10.08

Löttorp

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

27.52

+1.9

Peter Lindgren-60, IFK Helsingborg

11.08

Löttorp

32.26

+1.2

Bertil Dersén-62, IFK Lund

07.07

Borås

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

64.25

Peter Lindgren-60, IFK Helsingborg

22.05

Malmö/He

70.81

 

Håkan Torstensson-60, Heleneholms IF

22.05

Malmö/He

800 meter:

2.25.31

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

09.06

Trelleborg

2.26.61

 

Mats Berglund-62, Andrarums IF

09.06

Trelleborg

2.29.36

 

Sven Lindeberg-63, IS Göta

09.06

Trelleborg

2.36.14

 

Lars Björkqvist-59, Björnstorps IF

09.06

Trelleborg

2.52.42

 

Bengt Pedersen-61, IK Pallas

09.06

Trelleborg

800 meter, manuell tid:

2.24.9m

BG Nilensjö-63, IS Göta

19.07

Helsingborg

2.34.5m

Göran Persson-62, IS Göta

19.07

Helsingborg

1000 meter:

3.06.8m

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

02.08

Helsingborg

3.09.5m

 

Sven Lindeberg-63, IS Göta

02.08

Helsingborg

1500 meter:

4.50.6m

BG Nilensjö-63, IS Göta

20.06

Helsingborg

4.56.1m

Sven Lindeberg-63, IS Göta

20.06

Helsingborg

5.00.5m

Chris Daanen-59, IS Göta

20.06

Helsingborg

5.25.8m

Göran Persson-62, IS Göta

20.06

Helsingborg

5.32.2m

Lars Björkqvist-59, Björnstorps IF

20.06

Helsingborg

5.56.2m

Lars-Åke Engdahl-60, GF Idrott

20.06

Helsingborg

8.13.8m

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

20.06

Helsingborg

1 eng. mil:

5.59.8m

Göran Persson-62, IS Göta

17.05

Helsingborg

6.00.2m

Per Olsson-63, IS Göta

17.05

Helsingborg

2000 m:

6.41.9m

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

31.05

Helsingborg

7.01.3m

 

Chris Daanen-59, IS Göta

31.05

Helsingborg

7.36.3m

 

Göran Persson-62, IS Göta

31.05

Helsingborg

3000 meter:

10.17.12

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

29.07

Hässleholm

10.42.69

 

Mats Berglund-62, Andrarums IF

13.06

Ystad

10.49.18

 

Sven Lindeberg-63, IS Göta

13.06

Ystad

10.57.2m

Chris Daanen-59, IS Göta

20.09

Helsingborg

11.58.54

 

Bengt Pedersen-61, IK Pallas

13.06

Ystad

12.03.1m

Per Olsson-63, IS Göta

20.09

Helsingborg

12.13.0m

Göran Persson-62, IS Göta

20.09

Helsingborg

5000 meter:

18.10.3m

BG Nilensjö-63, IS Göta

24.05

Malmö/He

18.16.5m

Mats Berglund-62, Andrarums IF

24.05

Malmö/He

18.36.3m

Sven Lindeberg-63, IS Göta

24.05

Malmö/He

18.56.84

Chris Daanen-59, IS Göta

06.07

Helsingborg

20.06.7m

Erik Lacayo-62, Björnstorps IF

24.05

Malmö/He

10000 meter:

38.33.04

Sven Lindeberg-63, IS Göta

12.08

Löttorp

38.47.4m

BG Nilensjö-63, IS Göta

10.05

Lund

42.36.1m

Erik Lacayo-62, Björnstorps IF

10.05

Lund

44.40.6m

Håkan Torstensson-60, Heleneholms IF

10.05

Lund

46.01.1m

Bengt Pedersen-61, IK Pallas

10.05

Lund

1 timmes löpning:

15.280

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

03.11

Helsingborg

100 meter häck 91,4 cm:

 

 

 

100 meter häck 91,4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter häck 84,0 cm:

 

 

 

 

3000 m hinder 91,4 cm:

11.45.06

 

Sven Lindeberg-63, IS Göta

11.08

Löttorp

Höjdhopp:

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 6,00 kg:

10.29

 

Dan Lindahl-60, IFK Lund

11.08

Löttorp

  6.93 §

Peter Josefsson-61, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

Diskus 1.5 kg:

33.15

Dan Lindahl-60, IFK Lund

20.06

Malmö/S-K

22.32

Bertil Dersén-62, IFK Lund

07.07

Borås

17.60 §

Peter Josefsson-61, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

Slägga 6,00 kg:

30.39

Dan Lindahl-60, IFK Lund

12.08

Löttorp

10.95 §

Peter Josefsson-61, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K

Spjut 700 gram:

24.84

 

Dan Lindahl-60, IFK Lund

31.05

Malmö/S-K

20.85

Peter Josefsson-61, Heleneholms IF

06.10

Malmö/S-K


Vikt 11,34 kg:

 

 

 

 

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Femkamp: