M 60:

100 meter:

15.21

-2.4

Ingemar Månsson-46, Ystads IF

19.09

Ystad

15.79

-2.4

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

19.09

Ystad

18.44

-2.4

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

19.09

Ystad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

 

200 meter:

32.30

-0.63

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

18.08

Lund

37.47

+0.50

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

18.08

Lund

42.41

-0.63

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

18.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

70.53

Clive Cole-49, Björnstorps IF

02.06

Eslöv

800 meter:

2.37.91

Klas Paulsson-47, Eslövs AI

06.08

Löttorp

2.40.3m

Börje Hammarstedt-46, Malmö FK

18.05

Malmö/He

2.44.46

 

Bo Tidman-48, Heleneholms IF

03.07

Greve,DEN

2.49.6m

Clive Cole-49, Björnstorps IF

18.05

Malmö/He

3.05.9m

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

18.05

Malmö/He

3.18.0m

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

18.05

Malmö/He

3.25.2m

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

18.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

5.38.18

Klas Paulsson-47, Eslövs AI

07.08

Löttorp

5.40.44

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

07.08

Löttorp

5.58.6m

Hans-Ingvar Andersson-49, Heleneholms IF

10.05

Malmö/He

6.22.9m

Ulf Karlström-49, Heleneholms IF

10.05

Malmö/He

6.54.4m

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

10.05

Malmö/He

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 m:

8.08.1m

 

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

8.36.1m

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

9.50.0m

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

9.50.7m

Lars Moberg-50, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

3000 meter:

12.15.34

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

01.08

Hässleholm

5000 meter:

19.07.72

Ingemar Löfgren-50, IS Göta

06.08

Löttorp

19.18.73

Börje Hammarstedt-46, Malmö FK

02.06

Eslöv

20.35.85

Kjell Bäckström-47, Björnstorps IF

02.06

Eslöv

20.56.11

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

06.08

Löttorp

21.15.99

Bo Tidman-48, Heleneholms IF

02.06

Eslöv

21.48.34

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

02.06

Eslöv

22.09.1m

 

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

27.09

Malmö/He

24.32.66

Bo Sjödahl-46, LK Myran

02.06

Eslöv

24.33.84

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

02.06

Eslöv

25.48.31

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

02.06

Eslöv

10000 meter:

38.49.68

Ingemar Löfgren-50, IS Göta

04.09

Trelleborg

38.53.85

Börje Hammarstedt-46, Malmö FK

04.09

Trelleborg

42.04.47

Klas Paulsson-47, Eslövs AI

08.08

Löttorp

43.14.99

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

08.08

Löttorp

47.15.31

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

04.09

Trelleborg

47.21.00

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

04.09

Trelleborg

52.39.60

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

04.09

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

100 meter häck 84 cm:

 

 

 

100 meter häck 84 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

3.57

-0.4

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

19.09

Ystad

3.28

-0.4

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

19.09

Ystad

2.60

-0.2

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

19.09

Ystad

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 5,00 kg:

13.38

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

10.07

Malmö/S-K

10.15

Stig Persson-48, Malmö AI

19.06

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

38.94

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

04.09

Bottnaryd

31.39

Bo Rix-47, IK Pallas

02.06

Eslöv

23.47

Stig Persson-48, Malmö AI

19.06

Malmö/S-K

Slägga 5,00 kg:

52.55

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

07.08

Löttorp

Spjut 600 gram:

30.76

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

04.09

Bottnaryd

18.65

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

04.09

Trelleborg


Vikt 9,072 kg:

18.87

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

10.07

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

4.014

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

04.09

Bottnaryd

(5117 1324 3894 3076 1858)

 

Tiokamp: