M 65:

100 meter:

14.84

-2.4

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

19.09

Ystad

14.96

+0.0

Jan-Erik Nilsson-45, Simrishamns AIF

06.08

Löttorp

15.29

-2.4

Lars-Erik Granberg-42, Malmö AI

19.09

Ystad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

31.58

-0.63

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

18.08

Lund

32.18

-0.63

Lars-Erik Granberg-42, Malmö AI

18.08

Lund

39.58

-1.7

Jan Grenhall-41, Malmö AI

07.08

Löttorp

48.02

-0.63

Sven-Göran Persson-43, Heleneholms IF

18.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

400 meter:

69.31

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

02.06

Eslöv

80.82

Lars Rosenlund-44, Björnstorps IF

02.06

Eslöv

800 meter:

2.36.9m

Nils H Persson-45, Heleneholms IF

18.05

Malmö/He

2.55.2m

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

18.05

Malmö/He

3.17.0m

Lars Rosenlund-44, Björnstorps IF

18.05

Malmö/He

3.18.9m

Lars Rosenlind-42, IFK Helsingborg

18.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

5.25.1m

Nils H Persson-45, Heleneholms IF

10.05

Malmö/He

6.07.43

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

19.09

Ystad

7.07.38

Lars Rosenlind-42, IFK Helsingborg

19.09

Ystad

2000 m:

11.56.7m

 

Sven-Göran Persson-43, Heleneholms IF

16.07

Malmö/He

3000 meter:

 

 

 

 

5000 meter:

24.18.42

Lars Rosenlind-42, IFK Helsingborg

02.06

Eslöv

27.23.21

Kurt Karlsson-45, IS Göta

02.06

Eslöv

29.12.6m

Yngve Stenberg-42, Tyringe SK-69

02.09

Tyringe

10000 meter:

 

 

 

 

100 meter häck 84 cm:

23.22

+0.0

Jan-Erik Nilsson-45, Simrishamns AIF

08.08

Löttorp

100 meter häck 84 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

72.69

Jan Grenhall-41, Malmö AI

06.08

Löttorp

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.45

Lars-Erik Granberg-42, Malmö AI

03.07

Greve,DEN

1.31

Magnus Andersson-45, Malmö AI

02.06

Eslöv

1.28

Jan-Erik Nilsson-45, Simrishamns AIF

06.08

Löttorp

1.22

Klas Fjällrot-44, Heleneholms IF

02.06

Eslöv

Stavhopp:

2.00

 

Hans Mårtensson-41, KFUM Kristianstad

07.08

Löttorp

2.00

Jan-Erik Nilsson-45, Simrishamns AIF

07.08

Löttorp

Längdhopp:

4.20

+1.6

Lars-Erik Granberg-42, Malmö AI

07.08

Löttorp

4.00

-1.6

Jan-Erik Nilsson-45, Simrishamns AIF

19.09

Ystad

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

3.48

+2.3

Klas Fjällrot-44, Heleneholms IF

03.07

Greve,DEN

Trestegshopp:

8.32

-0.3

Jan-Erik Nilsson-45, Simrishamns AIF

08.08

Löttorp

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 5,00 kg:

12.58

 

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

19.06

Malmö/S-K

  9.98

Klas Fjällrot-44, Heleneholms IF

03.07

Greve,DEN

  6.72 §

Dick Blom-42, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Diskus 1.0 kg:

42.63

 

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

19.06

Malmö/S-K

31.51

 

Magnus Andersson-45, Malmö AI

02.06

Eslöv

30.19

Dick Blom-42, Eslövs AI

02.06

Eslöv

24.76

 

Lennart Larsson-43, IK Pallas

19.06

Malmö/S-K

22.46

Klas Fjällrot-44, Heleneholms IF

02.06

Eslöv

21.54 §

Dick Blom-42, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Slägga 5,00 kg:

39.78

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

08.08

Löttorp

15.70 §

Dick Blom-42, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Spjut 600 gram:

40.36

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

04.09

Bottnaryd

23.70 §

Dick Blom-42, Eslövs AI

22.09

Eslöv


Vikt 9,072 kg:

14.87

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

10.07

Malmö/S-K

  9.87

Klas Fjällrot-44, Heleneholms IF

10.07

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

4.064

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

14.08

Malmö/S-K

(3947 1194 4135 3840 1482)

 

Tiokamp: