M 65:

100 meter:

15.41

-0.2

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

05.08

Skellefteå

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

31.14

+0.0

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

17.08

Lund

31.84

+0.0

Ingemar Månsson-46, Ystads IF

17.08

Lund

32.68

+0.0

Lars-Erik Granberg-42, Malmö AI

17.08

Lund

33.03

+0.6

Kaj Dewens-46, IS Göta

06.08

Skellefteå

47.81

+0.0

Sven-Göran Persson-43, Heleneholms IF

17.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

30.69

+2.5

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

06.08

Skellefteå

400 meter:

70.25

Erwin Apitsch-45. IFK Lund

07.08

Skellefteå

74.70

Kaj Dewens-46, IS Göta

07.08

Skellefteå

800 meter:

2.36.66

Kaj Dewens-46, IS Göta

05.08

Skellefteå

3.06.6m

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

17.05

Malmö/He

4.00.1m

Sven-Göran Persson-43, Heleneholms IF

17.05

Malmö/He

1000 meter:

5.25.9m

Sven-Göran Persson-43, Heleneholms IF

29.08

Malmö/He

1500 meter:

5.25.48

Kaj Dewens-46, IS Göta

06.08

Skellefteå

6.07.9m

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

16.06

Helsingborg

6.14.6m

Lars-Olle Andersson-43, IFK Helsingborg

16.06

Helsingborg

6.26.0m

Bo Andersson-44, Ystads IF

16.06

Helsingborg

7.08.0m

Lars Rosenlind-42, IFK Helsingborg

16.06

Helsingborg

8.11.2m

Sven-Göran Persson-43, Heleneholms IF

09.05

Malmö/He

2000 m:

 

 

 

 

 

3000 meter:

11.14.6m

Börje Hammarstedt-46, Malmö FK

01.05

Lund

11.22.7m

 

Kaj Dewens-46, IS Göta

01.05

Lund

13.03.0m

 

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

01.05

Lund

13.40.3m

 

Bo Andersson-44, Ystads IF

01.05

Lund

5000 meter:

19.18.93

Börje Hammarstedt-46, Malmö FK

31.08

Eslöv

19.38.78

Kaj Dewens-46, IS Göta

05.08

Skellefteå

22.37.31

 

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

31.08

Eslöv

22.37.59

Lars-Olle Andersson-43, IFK Helsingborg

31.08

Eslöv

23.23.96

Bengt Larsson-45, LK Myran

31.08

Eslöv

23.30.13

Bo Sjödahl-46, LK Myran

31.08

Eslöv

24.08.00

Åke Jonsson-42, Heleneholms IF

31.08

Eslöv

29.22.1m

Sven-Göran Persson-43, Heleneholms IF

19.09

Malmö/He

10000 meter:

39.16.8m

Börje Hammarstedt-46, Malmö FK

17.09

Lund

40.47.09

Kaj Dewens-46, IS Göta

07.08

Skellefteå

49.44.3m

Åke Jonsson-42, Heleneholms IF

17.09

Lund

100 meter häck 84 cm:

 

 

 

 

 

100 meter häck 84 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.40

Lars-Erik Granberg-42, Malmö AI

05.08

Skellefteå

1.25

Magnus Andersson-45, Malmö AI

31.08

Eslöv

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

4.23

+1.2

Laes-Erik Granberg-42, Malmö AI

06.08

Skellefteå

3.85

+1.2

Lars-Göran Karlsson-44, Båstads GIF

16.06

Helsingborg

3.57

+0.2

Ingemar Månsson-46, Ystads IF

16.06

Helsingborg

3.32

+1.1

Klas Fjällrot-44, Heleneholms IF

16.06

Helsingborg

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

3.35

+2.2

Klas Fjällrot-44, Heleneholms IF

16.06

Helsingborg

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 5,00 kg:

7.07 §

 

Dick Blom-42, Eslövs AI

02.10

Eslöv

Diskus 1.0 kg:

29.44

 

Magnus Andersson-45, Malmö AI

31.08

Eslöv

28.06

Dick Blom-42, Eslövs AI

31.08

Eslöv

Slägga 5,00 kg:

26.23

Klas Fjällrot-44, Heleneholms IF

16.06

Helsingborg

18.98

Magnus Andersson-45, Malmö AI

07.05

Malmö/S-K

18.14 §

 

Dick Blom-42, Eslövs AI

02.10

Eslöv

Spjut 600 gram:

27.76 §

Dick Blom-42, Eslövs AI

17.10

Eslöv


Vikt 9,072 kg:

6.28

Magnus Andersson-45, Malmö AI

07.05

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: