M 65:

100 meter:

16.30

+1.5

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

25.07

Huddinge

16.31

+1.8

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

21.12

+1.8

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

33.56

+1.9

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

26.07

Huddinge

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

400 meter:

 

 

 

 

800 meter:

2.54.40

Klas Paulsson-47, Eslövs AI

25.07

Huddinge

800 meter, nanuell tid:

2.50.2m

Börje Hammarstedt-46, Malmö FK

21.05

Malmö/He

2.52.7m

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

21.05

Malmö/He

2.57.5m

 

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

21.05

Malmö/He

3.05.4m

 

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

21.05

Malmö/He

3.12.8m

 

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

21.05

Malmö/He

3.34.6m

 

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

21.05

Malmö/He

3.41.1m

 

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

21.05

Malmö/He

1000 meter:

3.59.2m

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

18.08

Malmö/He

5.35.0m

 

Bertil Pålsson-49, Heleneholms IF

18.08

Malmö/He

1500 meter:

5.43.77

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

5.57.59

Klas Paulsson-47, Eslövs AI

26.07

Huddinge

6.05.87

 

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

26.07

Huddinge

6.09.37

 

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

6.38.29

Bo Holmgren-50, HLK-92

18.06

Helsingborg

6.45.72

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

18.06

Helsingborg

7.12.22

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

8.16.3m

 

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

05.05

Malmö/He

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 m:

 

 

 

 

 

3000 meter:

11.42.4m

Börje Hammarstedt-46, Malmö FK

29.05

Lund

12.22.3m

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

29.05

Lund

12.43.7m

Klas Paulsson-47, Eslövs AI

29.05

Lund

13.05.8m

Tord Svanfelt-49, Heleneholms IF

29.05

Lund

13.19.5m

 

Erwin Apitzsch-45, IFK Lund

29.05

Lund

13.33.7m

 

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

29.05

Lund

16.28.3m

 

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

29.05

Lund

5000 meter:

21.30.70

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

25.07

Huddinge

22.14.8m

Tord Svanfelt-49, Heleneholms IF

07.08

Helsingborg

22.22.0m

Klas Paulsson-47, Eslövs AI

07.08

Helsingborg

23.30.5m

 

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

08.09

Malmö/He

10000 meter:

45.47.81

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

27.07

Huddinge

46.16.0m

Tord Svanfelt-49, Heleneholms IF

14.08

Trelleborg

46.43.22

Klas Paulsson-47, Eslövs AI

27.07

Huddinge

50.52.0m

 

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

14.08

Trelleborg

100 meter häck 84 cm:

 

 

 

 

 

100 meter häck 84 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.42

Leif Håkansson-46, Höörs IS

27.07

Huddinge

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

3.19

+0.5

Hans-Ingvar Andersson-47, Heleneholms IF

18.06

Helsingborg

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 5,00 kg:

12.90

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

13.09

Östhammar

  4.76 §

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

04.10

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

41.69

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

25.07

Huddinge

27.11

 

Magnus Andersson- , Malmö AI

06.09

Malmö/S-K

10.14 §

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

04.10

Malmö/S-K

Slägga 5,00 kg:

50.57

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

18.06

Helsingborg

15.50

 

Magnus Andersson-45, Malmö AI

06.09

Malmö/S-K

 8.50 §

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

04.10

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

30.10

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

02.08

Malmö/S-K

14.23 §

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

04.10

Malmö/S-K


Vikt 9,072 kg:

18.10

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

24.05

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

4.123

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

13.09

Östhammar

4924 1290 3351 2779 1747

 

Tiokamp: