M 65:

100 meter:

 

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

16.04

+2.3

Gunnar Neovius-49, Åhus FIK

22.07

Söderhamn

200 meter:

 

 

 

 

 

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

400 meter:

77.83

 

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

22.05

Eslöv

81.19

 

Carl Almström-51, Björnstorps IF

22.05

Eslöv

800 meter:

 

 

 

 

 

800 meter, nanuell tid:

2.45.6m

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

11.05

Malmö/He

3.00.5m

 

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

11.05

Malmö/He

3.03.0m

 

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

11.05

Malmö/He

3.05.4m

 

Bo-Göran Malmborg-50, Heleneholms IF

11.05

Malmö/He

3.19.7m

 

Carl Almström-51, Björnstorps IF

11.05

Malmö/He

3.31.9m

 

Klas Paulsson-47, Eslövs AI

11.05

Malmö/He

4.03.6m

 

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

11.05

Malmö/He

4.10.2m

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

11.05

Malmö/He

1000 meter:

3.58.8m

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

14.07

Helsingborg

4.25.6m

 

Carl Almström-51, Björnstorps IF

14.07

Helsingborg

1500 meter:

5.31.3m

Christer Vernersson-50, FK Snapphanarna

15.09

Helsingborg

5.38.3m

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

15.09

Helsingborg

6.02.0m

 

Bo-Göran Malmborg-50, Heleneholms IF

15.09

Helsingborg

6.08.5m

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

15.09

Helsingborg

6.14.5m

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

15.09

Helsingborg

6.19.3m

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

15.09

Helsingborg

6.41.4m

Klas Paulsson-67, Eslövs AI

15.09

Helsingborg

7.10.0m

Carl Almström-51, Björnstorps IF

15.09

Helsingborg

8.06.3m

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

02.05

Malmö/He

1 eng. mil:

 

 

 

 

 

2000 m:

7.43.5m

 

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

15.08

Malmö/He

8.29.7m

 

Bo-Göran Malmborg-50, Heleneholms IF

15.08

Malmö/He

8.35.5m

 

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

15.08

Malmö/He

8.43.8m

 

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

15.08

Malmö/He

11.10.6m

 

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

15.08

Malmö/He

11.12.9m

 

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

15.08

Malmö/He

3000 meter:

11.59.1m

 

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

05.05

Lund

12.54.0m

 

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

05.05

Lund

13.10.2m

 

Bo-Göran Malmborg-50, Heleneholms IF

05.05

Lund

13.19.2m

 

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

05.05

Lund

13.32.9m

 

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

05.05

Lund

14.58.1m

 

Carl Almström-51, Björnstorps IF

05.05

Lund

5000 meter:

21.16.03

 

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

16.06

Ystad

22.40.5m

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

19.09

Malmö/He

22.49.1m

Bo-Göran Malmborg-50, Heleneholms IF

19.09

Malmö/He

22.52.1m

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

19.09

Malmö/He

23.32.10

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

16.06

Ystad

26.23.50

Carl Almström-51, Björnstorps IF

16.06

Ystad

28.11.3m

Ulf Karlström-47, Heleneholms IF

19.09

Malmö/He

30.02.71

Bo Jönsson-49, Heleneholms IF

16.06

Ystad

10000 meter:

42.57.4m

 

Christer Vernersson-50, FK Snapphanarna

11.08

Trelleborg

43.30.2m

Kenth Larsen-51, Heleneholms IF

11.08

Trelleborg

46.26.4m

Tord Svanfelt-49, Heleneholms IF

11.08

Trelleborg

47.50.9m

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

11.08

Trelleborg

47.56.5m

Bo-Göran Malmborg-50, Heleneholms IF

11.08

Trelleborg

48.13.3m

Gunnar Sterner-48, Heleneholms IF

11.08

Trelleborg

52.00.3m

Kerry Linell-50, Björnstorps IF

11.08

Trelleborg

56.31.5m

Carl Almström-51, Björnstorps IF

11.08

Trelleborg

100 meter häck 84 cm:

 

 

 

 

 

100 meter häck 84 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.30

 

Gunnar Neovius-49, Åhus FIK

23.07

Söderhamn

1.20

Sven Andreasson-50, Vittsjö GIK

20.08

Vittsjö

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

2.50

+2.22

Gunnar Neovius-49, Åhus FIK

22.07

Söderhamn

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 5,00 kg:

11.96

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

04.06

Malmö/S-K

11.96

 

- " -

03.07

Odense,DEN

  9.55

 

Gunnar Neovius-49, Åhus FIK

23.07

Söderhamn

  9.41

 

Thomas Grundström-51, Malmö AI

04.06

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

39.46

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

22.07

Söderhamn

27.50

 

Thomas Grundström-51, Malmö AI

03.09

Malmö/S-K

23.47

Gösta Castor-48, Klippans FK

24.09

Ängelholm

22.74

Gunnar Neovius-49, Åhus FIK

22.07

Söderhamn

Slägga 5,00 kg:

52.77

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

12.06

Helsingborg

21.04

Gösta Castor-48, Klippans FK

24.09

Ängelholm

19.70

Thomas Grundström-51, Malmö AI

28.05

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

26.67

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

03.07

Odense,DEN

25.33

Gunnar Neovius-49, Åhus FIK

23.07

Söderhamn

21.87

 

Thomas Grundström-51, Malmö AI

28.05

Malmö/S-K


Vikt 9,072 kg:

18.61

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

27.10

Perth,AUS

11.86

Thomas Grundström-51, Malmö AI

03.09

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

4.008

 

Kenneth Jansson-49, IFK Helsingborg

03.07

Odense,DEN

4433 1196 3516 2667 1857

 

Tiokamp: