M 75:

100 meter:

16.38

-1.9

Bure Elfström-31, Heleneholms IF

19.09

Ystad

18.53

-1.9

Gunnar Nilsson-33, Heleneholms IF

19.09

Ystad

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

34.18

+0.50

Bure Elfström-31, Heleneholms IF

18.08

Lund

39.60

+0.50

Gunnar Nilsson-33, Heleneholms IF

18.08

Lund

43.48

+0.50

Börje Rudklint-35, IFK Lund

18.08

Lund

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

86.48

Ingemar Nilsson-32, IS Göta

02.06

Eslöv

89.20

Gunnar Nilsson-33, Heleneholms IF

02.06

Eslöv

800 meter:

3.28.6m

Ingemar Nilsson-32, IS Göta

18.05

Malmö/He

4.57.6m

Helge Svensson-33, Heleneholms IF

18.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

6.35.18

Gunnar Nilsson-33, Heleneholms IF

19.09

Ystad

9.24.00

Helge Svensson-33, Heleneholms IF

19.09

Ystad

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 m:

8.36.5m

Gunnar Nilsson-33, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

12.55.6m

Helge Svensson-33, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

3000 meter:

 

 

 

 

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

22.56.0m

Gunnar Nilsson-33, Heleneholms IF

27.09

Malmö/He

29.43.76

Arne R Nilsson-35, LK Myran

02.06

Eslöv

33.20.24

Helge Svensson-33, Heleneholms IF

02.06

Eslöv

10000 meter:

48.14.14

Gunnar Nilsson-33, Heleneholms IF

04.09

Trelleborg

59.43.50

Arne Nilsson-35, LK Myran

04.09

Trelleborg

Entimmeslöpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 68,6 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

 

 

 

 

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

3.12

-0.2

Bure Elfström-31, Heleneholms IF

19.09

Ystad

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

8.77

-0.9

Werner Magnusson-34, Båstads GIF

08.08

Löttorp

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 4,00 kg:

10.94

Jimmy Simic-35, Malmö AI

19.06

Malmö/S-K

  9.98

Karoly Dobi-35, Malmö AI

24.04

Malmö/S-K

  9.77

Henryk Plukarz-33, IFK Helsingborg

03.07

Greve,DEN

  6.97

Kjell Martinsson-35, IK Pallas

12.09

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

33.21

Jimmy Simic-35, Malmö AI

19.06

Malmö/S-K

26.57

Henryk Plukarz-33, IFK Helsingborg

12.09

Malmö/S-K

24.17

Karoly Dobi-35, Malmö AI

24.04

Malmö/S-K

18.59

Kjell Martinsson-35, IK Pallas

10.07

Malmö/S-K

Slägga 4,00 kg:

36.85

Henryk Plukarz-33, IFK Helsingborg

07.08

Löttorp

31.09

Jimmy Simic-35, Malmö AI

10.07

Malmö/S-K

28.25

Karoly Dobi-35, Malmö AI

24.04

Malmö/S-K

19.47

Kjell Martinsson-35, IK Pallas

24.04

Malmö/S-K

Spjut 500 gram:

21.18

Kjell Martinsson-35, IK Pallas

24.04

Malmö/S-K

20.33

Henryk Plukarz-33, IFK Helsingborg

14.08

Malmö/S-K

16.54

Karoly Dobi-35, Malmö AI

24.04

Malmö/S-K


Vikt 7,26 kg:

15.65

Henryk Plukarz-33, IFK Helsingborg

03.07

Greve,DEN

12.43

Karoly Dobi-35, Malmö AI

24.04

Malmö/S-K

  8.93

Kjell Martinsson-35, IK Pallas

14.08

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

3.504

Henryk Plukarz-33, IFK Helsingborg

14.08

Malmö/S-K

(3497 910 2648 2033 1479)

 

Tiokamp: