M 75:

100 meter:

 

 

 

 

 

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

47.41

+0.5

Jan Grenhall-41, Malmö AI

23.07

Söderhamn

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

400 meter:

112.52

Jan Grenhall-41, Malmö AI

24.07

Söderhamn

800 meter:

 

 

 

 

 

800 meter, manuell tid:

3.21.1m

 

Ingvar Olausson-40, Heleneholms IF

11.05

Malmö/He

3.55.4m

Björn Videfors-40, GF Idrott

11.05

Malmö/He

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

7.02.0m

Björn Videfors-40, GF Idrott

15.09

Helsingborg

8.02.2m

Jan-Åke Persson-41, IFK Helsingborg

15.09

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

2000 m:

 

 

 

 

3000 meter:

17.04.0m

 

Björn Videfors-40, GF Idrott

05.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

 

 

 

 

10000 meter:

56.15.8m

Björn Videfors-40, GF Idrott

11.08

Trelleborg

Entimmeslöpning:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm:

 

 

 

 

 

80 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 68,6 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 76,2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.45

Carl-Erik Särndal-37, IFK Lund

02.07

Odense,DEN

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

 

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 4,00 kg:

13.18

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

02.07

Odense,DEN

  9.62

Gunnar Karlsson-37, Eslövs AI

04.06

Malmö/S-K

  7.66

Rolf Sjölin-38, Malmö AI

03.09

Malmö/S-K

Diskus 1.0 kg:

40.21

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

13.08

Malmö/S-K

27.65

Gunnar Karlsson-37, Eslövs AI

04.06

Malmö/S-K

26.66

Rolf Sjölin-38, Malmö AI

03.09

Malmö/S-K

Slägga 4,00 kg:

42.55

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

28.05

Malmö/S-K

28.03

 

Constatin Dragulescu-38, Åhus FIK

12.06

Karlskrona

26.86

Rolf Sjölin-38, Malmö AI

13.08

Malmö/S-K

23.21

Gunnar Karlsson-37, Eslövs AI

13.08

Malmö/S-K

Spjut 500 gram:

41.57

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

01.07

Odense,DEN

29.10

Gunnar Karlsson-37, Eslövs AI

04.06

Malmö/S-K

22.52

Rolf Sjölin-38, Malmö AI

13.08

Malmö/S-K


Vikt 7,26 kg:

16.48

 

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

28.05

Malmö/S-K

10.03

Rolf Sjölin-38, Malmö AI

13.08

Malmö/S-K

  9.19

Gunnar Karlsson-37, Eslövs AI

13.08

Malmö/S-K

Kastmångkamp:

4.943

Kenneth Arvidsson-41, Malmö AI

10.09

Bottnaryd

4017 1282 3968 4152 1581

 

2.870

Gunnar Karlsson-37, Eslövs AI

13.08

Malmö/S-K

2321 944 2444 2749 919

 

2.721

Rolf Sjölin-38, Malmö AI

13.08

Malmö/S-K

2686 748 2442 2252 1001

 

Tiokamp: