Manl. seniorer:

100 meter:

10.52

+0.5

Jens Löfgren-86, Malmö AI

17.06

Jönköping

10.56

+0.8

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

23.07

Novi Sad,SRB

10.62

+0.9

Daniel Persson-82, Malmö AI

01.08

Malmö/S

10.70

-0.1

Per Strandquist-87, Malmö AI

04.04

Boise,USA

11.00

-0.9

Andreas Andersson-91, Hässleholms AIS

01.08

Malmö/S

11.06

+1.5

Björn Boström-87, IFK Lund

01.08

Malmö/S

11.11

+0.0

Jesper Lang-92, Malmö AI

11.09

Västerås

11.18

-1.2

Petter Olson-91, Malmö AI

23.07

Novi Sad,SRB

11.19

+0.4

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

11.25

+0.1

Joacim Bosson-90, Klippans FK

24.05

Eslöv

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

10.50

+3.5

Jens Löfgren-86, Malmö AI

17.06

Jönköping

10.60

+2.4

Daniel Persson-82, Malmö AI

25.07

Uddevalla

10.78

+3.2

Andreas Andersson-91, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

10.89

+3.2

Björn Boström-87, IFK Lund

26.07

Hässleholm

11.02

+3.01

Jesper Lang-92, Malmö AI

14.08

Karlskrona

200 meter:

20.56

-0.4

Johan Wissman-82, IFK Helsingborg

30.08

Göteborg/U

21.01

+1.8

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

25.07

Novi Sad,SRB

22.06

+1.2

Jesper Lang-92, Malmö AI

30.08

Göteborg/U

22.20

+1.09

Andreas Andersson-91, Hässleholms AIS

16.08

Karlskrona

22.24

+1.9

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

23.08

Hässleholm

22.56

+1.07

Joacim Bosson-90, Klippans FK

15.08

Karlskrona

22.66

-1.30

Daniel Olsson-87, IFK Lund

06.06

Ängelholm

22.73

+1.0

Marvin Tay-90, Malmö AI

17.06

Malmö/He

22.99

+1.7

Jonathan Radmann-91, Malmö AI

08.08

Vellinge

23.04

+0.0

Oscar Olausson-93, KFUM Kristianstad

02.08

Stockholm/S

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter:

35.77

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

37.01

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

37.14

 

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

28.06

Göteborg/U

37.85

Thomas Ljungholm-90, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

38.23

 

Erik Hoff-92, IFK Lund

26.09

Eslöv

39.09

 

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

30.08

Malmö/He

39.11

 

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

39.41

 

Oscar Johansson-94, Klippans FK

28.06

Göteborg/U

39.47

 

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

39.54

 

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

400 meter:

45.81

 

Johan Wissman-82, IFK Helsingborg

20.06

Leiria,POR

49.04

 

Hampus Forsberg-88, IFK Helisngborg

15.08

Karlskrona

49.06

Petter Olson-91, Malmö AI

23.07

Novi Sad,SRB

49.96

Niklas Liberg-86, IFK Lund

26.07

Hässleholm

50.19

 

Christopher Svensson-85, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

50.37

 

Jesper Lang-92, Malmö AI

13.09

Västerås

50.77

 

Joacim Bosson-90, Klippans FK

24.05

Eslöv

50.78

 

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

14.08

Karlskrona

50.92

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

26.07

Hässleholm

51.09

 

Jesper Madsen-88, IK Finish

22.08

Lund

800 meter:

1.50.50

 

Håkan Runvik-89, IFK Lund

15.08

Karlskrona

1.50.67

 

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

06.07

Karlskrona

1.52.01

 

Jonas Leandersson-91, Malmö AI

15.08

Karlskrona

1.52.89

 

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

06.08

København,DEN

1.53.23

 

Jeppe Thomsen-77, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

1.54.49

 

Martin Nilsson-89, Malmö AI

06.08

København,DEN

1.54.94

 

Johan Wallerstein-78, IFK Lund

23.08

Hässleholm

1.55.62

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

19.07

Halmstad

1.56.06

 

Christopher Svensson-88, IFK Helsingborg

06.07

Karlskrona

2.00.57

 

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

02.08

Stockholm/S

1000 meter:

2.49.2m

 

Martin Bengtsson-92, Klippans FK

13.09

Klippan

2.50.10

 

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

31.07

Stockholm/S

2.50.61

 

Axel Kindmo-95, IFK Trelleborg

31.07

Stockholm/S

2.52.43

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

29.09

Ystad

2.54.8m

 

B-G Nilensjö-63, IS Göta

13.09

Klippan

2.58.8m

 

Miro Cepciansky-76, IS Göta

13.09

Klippan

3.03.21

 

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

17.06

Malmö/He

3.04.46

Jens Persson-70, Ystads IF

29.09

Ystad

3.09.65

 

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

27.09

Eslöv

3.12.78

 

Erik Hoff-92, IFK Lund

27.09

Eslöv

1500 meter:

3.40.40

 

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

18.07

Heusden-Zolder,BEL

3.46.57

 

Jonas Leandersson-91, Malmö AI

06.07

Karlskrona

3.48.40

 

Johan Wallerstein-78, IFK Lund

02.08

Malmö/S

3.50.41

 

Martin Nilsson-89, Malmö AI

22.08

Sävedalen

3.53.53

 

Jeppe Thomsen-77, Malmö AI

01.08

Malmö/S

3.54.66

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

22.08

Göteborg/S

3.56.99

 

Håkan Runvik-89, IFK Lund

18.07

Halmstad

4.01.87

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

29.08

Copthall,GBR

4.14.95

 

Erik Filipovic-93, Klippans FK

15.08

Växjö

4.20.78

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

06.06

Ängelholm

1 eng. mil:

5.15.4m

 

Keddy Malmberg-82, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

5.17.2m

 

Jörgen Holmqvist-66, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

5.21.4m

 

Thomas Persson-67, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

5.27.3m

 

Mattias Ohlsson-94, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

5.31.7m

Mikael Zyka-56, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

5.32.0m

 

Rikard Särvegård-65, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

5.34.7m

Henric Nilsson-74, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

5.42.5m

 

Göran Kvarnerup-59, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

5.47.4m

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

31.08

Malmö/He

5.50.9m

Matthew Prevost-62, Heleneholms IF

31.08

Malmö/He

2000 m:

6.14.65

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

06.09

Olofström

6.17.10

David Roos-94, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

6.21.08

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

06.10

Ystad

6.22.09

Axel Kindmo-95, IFK Trelleborg

06.09

Olofström

6.43.97

Jens Persson-70, Ystads IF

06.10

Ystad

6.48.20

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

6.49.22

Fredrik Ahlbeck-94, Ystads IF

26.07

Hässleholm

6.55.41

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

7.00.10

 

Mattias Ohlsson-94, Helenehoms IF

26.07

Hässleholm

7.01.65

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

06.06

Ängelholm

3000 meter:

  8.13.15

Johan Wallerstein-78, IFK Lund

13.06

Kuortane,FIN

  8.50.35

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

13.09

Västerås

  9.23.96

 

Pål Nilsson-76, Björnstorps IF

26.07

Hässleholm

  9.24.22

 

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

26.07

Hässleholm

  9.27.74

Erik Filipovic-93, Klippans FK

26.07

Hässleholm

  9.27.74

Christer Jeppsson-65, Björnstorps IF

16.08

Ystad

  9.29.68

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

16.08

Ystad

  9.29.75

 

Kristian Haggärde-88, Klippans FK

26.07

Hässleholm

  9.32.54

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

14.08

Växjö

  9.33.21

 

Kristofer Tilderkvist-86, Ryssbergets IK

26.07

Hässleholm

2 eng. mil:

10.21.95

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

22.09

Ystad

11.50.40

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

22.09

Ystad

12.01.20

Christian Lindahl-65, Ystads IF

22.09

Ystad

12.21.46

Andreas Svensson-82, Ystads IF

22.09

Ystad

13.39.13

Stefan Håkansson-70, Ystads IF

22.09

Ystad

14.38.24

Gunnar Nilsson-33, Heleneholms IF

22.09

Ystad

5000 meter:

14.02.05

 

Johan Wallerstein-78, IFK Lund

23.11

Chiba,JPN

16.02.58

Henrik Weineisen-78, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

16.03.94

Tommy Olofsson-76, Björnstorps IF

10.07

Helsingborg

16.13.27

 

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

11.08

Ystad

16.17.03

Joakim Persson-70, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

16.26.16

Kristofer Tilderkvist-86, Ryssbergets IK

10.07

Helsingborg

16.26.34

Anders Pettersson-89, Klippans FK

10.07

Helsingborg

16.27.76

 

Tomas Persson-79, Björnstorps IF

11.08

Ystad

16.30.70

Rickard Andersson-73, Malmö AI

10.07

Helsingborg

16.31.74

Christer Jeppsson-65, Björnstorps IF

10.06

Eslöv

10000 meter:

33.08.40

Henrik Weineisen-78, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

33.19.84

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

05.09

Trelleborg

33.41.65

Tommy Olofsson-76, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

34.23.65

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

05.09

Trelleborg

35.15.85

Mathias Mustonen-76, IS Göta

05.09

Trelleborg

36.21.19

Tony Lavesson-68, IS Göta

05.09

Trelleborg

36.25.61

Jörgen Holmqvist-66, Heleneholms IF

05.09

Trelleborg

36.45.34

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

05.09

Trelleborg

37.22.90

Martin Holm-73, IS Göta

23.08

Norrtälje

37.24.65

Christian Jörgensen-64, LK Myran

05.09

Trelleborg

1 timmes löpning:

16623

 

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

10.10

Ystad

15743

 

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

10.10

Ystad

15404

 

Jens Persson-70, Ystads IF

10.10

Ystad

14406

 

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

10.10

Ystad

13879

 

Magnus Bergh-49, Heleneholms IF

10.10

Ystad

13881

 

Andreas Svensson-82, Ystads IF

10.10

Ystad

12341

 

Stefan Håkansson-70, Ystads IF

10.10

Ystad

11755

 

Filip Pettersson-99, Ystads IF

10.10

Ystad

10383

 

Ulf Agrell-39, Heleneholms IF

10.10

Ystad

110 meter häck 106.7 cm:

13.67

+0.3

Philip Nossmy-82, Malmö AI

31.07

Stockholm/S

14.63

+1.6

Marvin Tay-90, Malmö AI

03.08

Malmö/S

15.02

+1.6

Theo Söderberg-89, Malmö AI

03.08

Malmö/S

15.13

+2.0

Petter Olson-91, Malmö AI

07.06

Rakvere,EST

16.77

+0.0

Sebastian Holmberg-87, Lomma FIK

25.07

Hässleholm

16.87

+1.3

Dastid Selmani-92, IFK Lund

23.08

Hässleholm

17.79

+0.1

Fredric Linansky-89, Klippans FK

27.09

Eslöv

18.90

-1.89

Robin Hägg-90, Eslövs AI

21.05

Norrköping

19.84

+0.1

Mathias Björklund-86, IFK Lund

27.09

Eslöv

21.77

+0.1

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

27.09

Eslöv

110 meter häck 106.7 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.92

+2.26

Theo Söderberg-89, Malmö AI

?.08

Karlskrona

16.47

+3.16

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

21.05

Olofström

17.22

+3.16

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

21.05

Olofström

19.34

+3.16

David Johansson-91, Åhus FIK

21.05

Olofström

400 meter häck 91.4 cm:

54.24

 

James Parker-80, IFK Helsingborg

02.08

Malmö/S

54.45

Niklas Liberg-86, IFK Lund

02.08

Malmö/S

55.31

 

Fredric Linansky-89, Klippans FK

17.06

Malmö/He

55.94

 

Jesper Madsen-88, IK Finish

?.08

Karlskrona

59.46

 

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

60.25

 

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

23.08

Hässleholm

63.14

 

Fredrik Nilsson-91, IFK Helsingborg

23.08

Hässleholm

70.93

Christopher Martinsson-90, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

2000 m hinder 91.4 cm:

6.10.67

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

12.09

Västerås

6.28.38

Anders Pettersson-89, Klippans FK

17.07

Gävle

6.43.43

 

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

12.09

Västerås

7.20.04

Sirak Amanuel Belay-92, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

7.23.04

Christopher Martinsson-90, Åhus FIK

26.06

Göteborg/U

3000 m hinder 91.4 cm:

10.25.14

 

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

22.08

Norrtälje

10.27.46

Anders Pettersson-89, Klippans FK

24.07

Hässleholm

11.15.63

David Arnesson-91, IFK Lund

23.08

Hässleholm

11.20.57

David Roos-94, Eslövs AI

21.05

Norrköping

11.23.48

Sebastian Josefsson-91, IFK Helsingborg

21.05

Norrköping

11.24.32

Sirak Amanuel Belay-92, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

11.33.45

 

Christopher Svensson-88, IFK Helsingborg

23.08

Hässleholm

11.34.06

Carl Jönsson-89, FK Athlet

24.07

Hässleholm

12.50.06

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

22.08

Norrtälje

12.50.61

 

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

Höjdhopp:

2.31

 

Linus Thörnblad-85, Malmö AI

07.06

Warszawa,POL

2.09

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

04.07

Enskede

1.99

Petter Olson-91, Malmö AI

05.09

Eskilstuna

1.93

 

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

?.08

Karlskrona

1.89

 

Anton Krutov -93, IFK Helsingborg

14.08

Växjö

1.88

 

Andreas Liljegren-80, IK Finish

14.06

Vellinge

1.88

- " -

26.07

Hässleholm

1.86

 

Filip Persson-93, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

1.85

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

1.83

 

Jakob Sandman -93, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

1.83

 

- " -

12.07

Helsingborg

1.83

Daniel Jarl-79, IFK Lund

21.05

Norrköping

1.83

 

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

Stavhopp:

5.61

 

Jesper Fritz-85, Malmö AI

31.07

Malmö/S

5.00

Petter Olson-91, Malmö AI

12.08

Malmö/S

5.00

- " -

23.08

Vaasa,FIN

4.75

 

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

12.09

Västerås

4.40

 

Peter Barck-85, IFK Lund

23.08

Hässleholm

4.18

 

Trolle Olson-94, Malmö AI

19.07

Halmstad

3.65

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

05.09

Olofström

3.55

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

25.07

Hässleholm

3.40

Fredric Linansky-89, Klippans FK

27.09

Eslöv

3.20

 

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

23.08

Hässleholm

3.20

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

Längdhopp:

7.22

+0.8

Per Strandquist-87, Malmö AI

17.04

Walnut,USA

7.15

+0.7

Sebastian Ekstrand-86, IK Finish

27.06

Göteborg/U

7.07

+1.9

Minh Le-86, Malmö AI

22.08

Sävedalen

7.00

+1.3

Petter Olson-91, Malmö AI

23.07

Novi Sad, SRB

6.97

-0.1

Björn Boström-87, IFK Lund

?.08

Karlskrona

6.81

+0.7

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

13.06

Vellinge

6.76

+1.9

Jens Mattisson-84, Vittsjö GIK

12.07

Helsingborg

6.72

+1.9

Erik Persson-89, Malmö AI

?.08

Karlskrona

6.72

+1.4

Kim Freiburghaus-86, Lomma FIK

22.08

Lund

6.69

+1.4

Dastid Selmani-92, IFK Lund

12.09

Västerås

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

7.37

+4.3

Minh Le-86, Malmö AI

12.07

Helsingborg

6.98

+4.1

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

12.07

Helsingborg

6.97

+3.9

Björn Boström-87, IFK Lund

02.08

Malmö/S

6.83

+4.0

Jens Mattisson-84, Vittsjö GIK

12.07

Helsingborg

6.71

+3.0

Dastid Selmani-92, IFK Lund

?.08

Karlskrona

Trestegshopp:

15.10

-2.4

Sebastian Ekstrand-86, IK Finish

28.06

Göteborg/U

14.49

+0.9

Erik Persson-89, Malmö AI

18.07

Halmstad

14.27

+0.5

Dastid Selmani-92, IFK Lund

14.08

Karlskrona

14.09

+0.0

Nuhi Amerllahi-90, Malmö AI

25.07

Hässleholm

13.86

+0.2

Minh Le-86, Malmö AI

14.06

Borås

13.45

+0.8

Jens Mattisson-84, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

13.24

+2.0

Paul Thuvesson-84, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

13.15

+0.3

Anton Levin-93, IFK Helsingborg

14.08

Karlskrona

12.73

+1.21

Daniel Jarl-79, IFK Lund

21.05

Norrköping

12.62

+1.5

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

25.07

Hässleholm

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

14.00

+2.1

Minh Le-86, Malmö AI

14.06

Borås

12.84

+2.1

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

25.07

Hässleholm

Kula 7.26 kg:

16.59

Axel Härstedt-87, Malmö AI

?.08

Karlskrona

15.51

 

Markus Mattisson-88, Vittsjö GIK

?.08

Karlskrona

13.03

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

08.08

Malmö/S-K

12.98

Petter Olson-91, Malmö AI

05.09

Eskilstuna

12.88

Magnus Hallgrimsson-76, IFK Lund

21.05

Norrköping

12.71

Jens Wesemann-87, Heleneholms IF

01.07

Malmö/S-K

12.67

Martin Andersson-90, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

12.57

 

Gunnar Blomé-80, IFK Lund

23.08

Hässleholm

12.38

Jonas Carlström-68, Åhus FIK

20.09

Åhus

12.33

Magnus Linderoth-84, IK Finish

26.09

Trelleborg

Diskus 2.0 kg:

57.04

Axel Härstedt-87, Malmö AI

09.07

Helsingborg

48.57

Magnus Hallgrimsson-76, IFK Lund

23.08

Hässleholm

39.30

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

38.98

Petter Olson-91, Malmö AI

28.06

Szczecin,POL

38.53

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

09.05

Malmö/S-K

37.94

Jens Wesemann-87, Heleneholms IF

26.07

Hässleholm

36.83

Jonas Carlström-68, Åhus FIK

06.09

Åhus

36.61

Robin Hägg-90, Eslövs AI

30.09

Eslöv

36.56

David Johansson-91, Åhus FIK

19.09

Åhus

35.34

Johan Helsmo-73, IFK Helsingborg

23.08

Hässleholm

Slägga 7.26 kg:

44.53

Mattias Andersson-91. IFK Lund

21.05

Norrköping

44.50

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

15.08

Karlskrona

43.10

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

21.05

Norrköping

41.54

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

18.07

Malmö/S-K

38.44

Robin Hägg-90, Eslövs AI

30.09

Eslöv

38.23

Magnus Hallgrimsson-76, IFK Lund

23.08

Hässleholm

38.12

 

David Johansson-91, Åhus FIK

20.09

Åhus

37.51

Axel Härstedt-87, Malmö AI

21.09

Växjö

31.35

Jonas Carlström-69, Åhus FIK

06.09

Åhus

28.93

Martin Andersson-90, Heleneholms IF

30.09

Malmö/S-K

Spjut 800 gram:

64.51

 

Alexander Ottosson-87, Klippans FK

11.07

Helsingborg

60.35

 

Gunnar Blomé-80, IFK Lund

23.08

Hässleholm

59.56

Axel Härstedt-87, Malmö AI

21.09

Växjö

56.78

 

Niklas Stjerndorff-90, Eslövs AI

13.06

Vellinge

56.59

David Johansson-91, Åhus FIK

13.09

Västerås

54.58

Viktor Ottosson-90, Klippans FK

11.07

Helsingborg

52.04

 

Mattias Andersson-91, IFK Lund

21.05

Norrköping

50.41

Jens Duvander-74, Åhus FIK

27.09

Åhus

48.85

Paul Thuvesson-84, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

46.70

 

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

23.08

Hässleholm


Stafett 4 x 100 meter:

41.02

Malmö AI

23.05

Karlstad

    (Daniel Persson-82, Philip Nossmy-82,
Jens Löfgren-86, Jesper Lang-92)
   

42.56

IFK Helsingborg

21.05

Norrköping

    (Thomas Ljungblom-90, Christopher,
Svensson-88, Benjamin Olsson-91,
Johan Wissman-82)
   

44.02

IFK Lund

21.05

Norrköping

    (Viktor Björklund-91, Niklas Liberg-88,
Daniel Olsson-87, Björn Boström-87)
   

45.57

IFK Trelleborg

21.05

Olofström

    (Marcel Elmir-90, Mattias Green-88,
Henrik Nilsson-90, Lukas Odell-90)
   

46.79

Vittsjö GIK

21.05

Norrköping

    (Paul Thuvesson-84, Jens Mattisson-85,
William Isaksson-87, Hjalmar Hallberg-88)
   

46.95

Eslövs AI

21.05

Norrköping

    (Daniel Hägg-87, Christian Nilsson-89,
Robin Hägg-90, Jessin Zigaf-93)
   

47.42

Hässleholms AIS

21.05

Olofström

    (Kalle Lindén-87, Andreas Andersson-91,
Max Nyman-90, Fredrik Hällefors-87)
   

48.33

 

Åhus FIK

17.05

Kristianstad

    (Christopher Martinsson-90, Ludvig
Isaksson-93, Alexander Asp-92,
David Johansson-91)

 

 

Stafett 4 x 200 meter:

 

 

 

 

         

Stafett 4 x 400 meter:

3.20.09

Malmö AI

23.05

Karlstad

    (Petter Olson-91, Viktor Ekelund-89,
Marvin Tay-90, Dennis Karanda-89)
   

Stafett 4 x 800 meter:

 

 

 

 

Stafett 4 x 1.500 meter:

15.58.23

Malmö AI

24.05

Karlstad

    (Martin Nilson-89, Jeppe Thomsen-77,
Jonas Leandersson-91, Rizak Dirshe-72)
   

Stafett 1.000 meter:

2.05.74

IFK Trelleborg

23.08

Hässleholm

    (Henrik Nilsson-92, Marcel Elmir-90,
Mattias Green-88, Lukas Odell-91)
   

2.10.74

Hässleholms AIS

23.08

Hässleholm

    (-)    

2.17.38

Åhus FIK

23.08

Hässleholm

    (Axel Milvén-94, David Johansson-91,
Sirak Amanuel Belay-92, Alexander Asp-92)
   

Tiokamp:

7320w

Petter Olson-91, Malmö AI

5/6.09

Eskilstuna

(11.18 (+2.1) 6.91 (+1.2) 1298 199 49.53
15.39 (+0.3) 3592 496 4425 4.49.27)

 

5421

Fredric Linansky-89, Klippans FK

26/27.09

Eslöv

(11.70 (+0.0) 6.04 (+0.2) 1139 165 55.73
17.79 (+0.1) 3341 340 4166 5.15.73)

 

4175

Mathias Björklund-86, IFK Lund

26/27.09

Eslöv

(12.25 (+0.0) 5.88 (-0.6) 849 174 59.89
19.84 (+0.1) 2479 270 2514 5.34.05)

 

4017

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

26/27.09

Eslöv

(12.58 (+0.0) 5.58 (-1.0) 1118 180 64.36
21.77 (+0.1) 2491 250 3728 5.55.19)

 

3462

Daniel Olsson-87, IFK Lund

26/27.09

Eslöv

(11.42 (+0.0) 6.10 (-0.9) 1023 147 54.70
DNF 1853 160 2953 DNF)

 

3171

 

Johan Stensmar-67, Hässleholms AIS

23/24.05

Lerum

 

 

(13.31 (+0.0) 4.49 (-1.2) 917 145 64.89
22.74 (-0.3) 2292 261 3248 5.46.01)