Manl. seniorer:

Dela

100 meter:

10.70

+1.85

Daniel Persson-82, Malmö AI

19.06

Karlskrona

10.75

+1.4

Philip Nossmy-82, Malmö AI

08.08

Sundsvall

10.80

-1.3

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

13.08

Karlstad

10.97

+0.9

Andreas Andersson-91, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

11.03

-0.1

Petter Olson-91, Malmö AI

26.06

Tallinn,EST

11.05

+2.0

Jesper Lang-92, Malmö AI

11.07

Helsingborg

11.07

-1.3

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

11.14

+1.1

Dennis Karanda-89, Malmö AI

21.08

Malmö/He

11.15

+0.9

Marvin Tay-90, Malmö AI

31.07

Hässleholm

11.20

-1.7

Per Strandquist-87, Malmö AI

17.04

Norwalk, USA

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

10.81

+2.1

Per Strandquist-87, Malmö AI

01.05

Boise,USA

10.93

+2.9

Andreas Andersson-91, Hässleholms AIS

06.06

Sävedalen

11.05

+2.3

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

13.08

Karlstad

11.11

+2.2

Marvin Tay-90, Malmö AI

03.08

Malmö/S

200 meter:

20.76

+1.2

Johan Wissman-82, IFK Helsingborg

20.06

Budapest,HUN

21.95

+2.0

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

22.29

+1.7

Per Strandquist-87, Malmö AI

14.05

Ruston,USA

22.38

+1.8

Petter Olson-91, Malmö AI

05.06

Trelleborg

22.40

+0.5

Jesper Lang-92, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

22.47

+1.0

Andreas Andersson-91, Hässleholms AIS

17.07

Halmstad

22.48

+0.1

Dennis Karanda-89, Malmö AI

23.06

Jönköping

22.60

+0.0

Oscar Olausson-93, KFUM Kristianstad

15.08

Karlstad

22.82

+0.1

Niklas Liberg-86, IFK Lund

23.06

Jönköping

23.28

-0.7

Daniel Olsson-87, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter:

34.73

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

35.67

 

Niklas Liberg-86, IFK Lund

01.06

Göteborg/S

36.53

 

Martin Bengtsson-92, Klippans FK

18.07

Halmstad

36.93

 

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

18.07

Halmstad

37.09

 

Fredric Linansky-89, Klippans FK

18.07

Halmstad

37.60

 

Filip Essbrant-90, Åhus FIK

18.07

Halmstad

38.67

 

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

38.83

 

Jakob Fornman-96, IK Finish

05.09

Eksjö

39.62

 

Jakob Melin-92, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

40.48

 

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

18.07

Halmstad

400 meter:

46.25

Johan Wissman-82, IFK Helsingborg

19.06

Budapest,HUN

49.21

Petter Olson-91, Malmö AI

04.09

Huddinge

49.34

 

Niklas Liberg-86, IFK Lund

11.07

Helsingborg

50.33

 

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

11.07

Helsingborg

50.38

 

Dennis Karanda-89, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

50.47

 

Martin Bengtsson-92, Klippans FK

13.08

Karlstad

50.64

 

Håkan Runvik-89, IFK Lund

28.08

Lund

51.14

Joakim Andersson-91, IFK Trelleborg

01.08

Hässleholm

52.12

 

Ali Habib-91, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

52.89

Henrik Nilsson-91, IFK Trelleborg

13.08

Karlstad

800 meter:

1.49.52

 

Håkan Runvik-89, IFK Lund

06.08

Stockholm/S

1.49.79

 

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

14.05

Doha,QAT

1.51.73

Jonas Leandersson-91, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

1.51.81

 

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

06.08

Stockholm/S

1.52.83

Martin Nilsson-89, Malmö AI

10.08

Göteborg/S

1.53.85

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

04.07

Göteborg/U

1.54.55

 

Robin Leandersson-88, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

1.59.11

 

Joakim Andersson-92, IFK Trelleborg

10.07

Helsingborg

1.59.30

 

Jeppe Thomsen-77, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

2.00.14

Martin Bengtsson-92, Klippans FK

30.05

Klippan

1000 meter:

2.28.06

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

17.07

Halmstad

2.35.13

 

Robin Leandersson-88, Malmö AI

17.07

Halmstad

2.42.13

 

Emil Thorsson-90, Malmö AI

17.07

Halmstad

2.46.46

 

David Arnesson-91, IFK Lund

17.07

Halmstad

2.49.33

 

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

17.07

Halmstad

2.52.84

 

Håkan Carlberg-92, Malmö AI

17.07

Halmstad

2.53.71

 

Max Harris-93, IFK Helsingborg

17.07

Halmstad

1500 meter:

3.40.60

 

Rizak Dirshe-72, Malmö AI

26.06

Wattenscheid,GER

3.43.65

Jonas Leandersson-91, Malmö AI

10.08

Göteborg/S

3.47.68

Martin Nilsson-89, Malmö AI

06.08

Stockholm/S

3.51.56

 

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

03.08

Malmö/S

3.51.91

 

Håkan Runvik-89, IFK Lund

13.06

Sollentuna

3.52.06

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

03.08

Malmö/S

3.52.94

 

Robin Leandersson-88, Malmö AI

10.07

Solihull,GBR

3.54.52

 

Johan Wallerstein-78, IFK Lund

16.05

Växjö

3.55.85

 

Jeppe Thomsen-77, Malmö AI

06.06

Sävedalen

4.09.23

 

Erik Filipovic-93, Klippans FK

14.08

Karlstad

1 eng. mil:

 

 

 

 

 

2000 m:

5.54.90

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

6.14.87

Sebastian Gren-95, IFK Trelleborg

04.07

Göteborg/U

6.33.4m

 

Mattias Ohlsson-94, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

6.35.80

Linus Persson-95, Ängelholms IF

04.07

Göteborg/U

6.40.0m

 

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

6.48.9m

 

Sebastian Carandell-68, Malmö

16.08

Malmö/He

6.50.8m

 

Ian Manners-64, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

6.54.1m

 

Jörgen Holmqvist-66, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

7.00.0m

 

Thomas Persson-67, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

7.03.4m

 

Martin Scharp-68, Heleneholms IF

16.08

Malmö/He

3000 meter:

  8.07.62

 

Johan Wallerstein-78, IFK Lund

18.07

Sopot,POL

  8.29.68

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

02.10

Norrköping

  8.54.95

 

Hans Larsson-81, Malmö AI

19.05

Oslo,NOR

  9.07.41

 

Tommy Olofsson-76, Björnstorps IF

03.08

Malmö/S

  9.10.96

 

Anders Pettersson-89, Klippans FK

18.07

Halmstad

  9.12.95+

 

Johan Larsson-83, IFK Lund

16.05

Växjö

  9.23.96

 

Peter Hinsell-69, IS Göta

01.08

Hässleholm

  9.25.58

 

Erik Filipovic-93, Klippans FK

15.08

Karlstad

  9.27.34

 

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

04.07

Göteborg/U

  9.28.29

 

Max Persson-70, Malmö AI

02.10

Norrköping

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

13.45.67

 

Johan Wallerstein-78, IFK Lund

01.07

Sollentuna

15.13.32

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

13.08

Karlstad

15.14.82

 

Johan Larsson-83, IFK Lund

16.05

Växjö

15.47.36

 

Peter Hinsell-69, IS Göta

06.08

Löttorp

16.00.30

 

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

16.05

Jönköping

16.06.03

 

Hans Larsson-81, Malmö AI

02.06

Eslöv

16.06.40

 

Tommy Olofsson-76, Björnstorps IF

11.08

Ystad

16.20.88

Joel N Delborg-91, Björnstorps IF

13.08

Karlstad

16.26.19

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

20.06

Ystad

16.27.72

Stefan Carlsson-72, IS Göta

02.06

Eslöv

10000 meter:

32.52.85

 

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

04.09

Trelleborg

34.11.71

 

Henrik Orre-76, Björnstorps IF

04.09

Trelleborg

34.16.79

 

Jimmy Lindberg-93, IS Göta

04.09

Trelleborg

34.31.84

 

Tomas Persson-79, Björnstorps IF

04.09

Trelleborg

34.33.36

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

04.09

Trelleborg

35.17.44

BG Nilensjö-63, IS Göta

04.09

Trelleborg

35.20.32

Tobias Jansson-74, IS Göta

08.08

Löttorp

36.03.91

Tony Lavesson-68, IS Göta

04.09

Trelleborg

36.13.97

Sven Lindeberg-63, IS Göta

08.08

Löttorp

36.16.41

Jens Persson-70, Ystads IF

08.08

Löttorp

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 106.7 cm:

13.56

+1.9

Philip Nossmy-82, Malmö AI

06.06

Sävedalen

14.59

-2.1

Marvin Tay-90, Malmö AI

22.08

Falun

15.40

+0.5

Petter Olson-91, Malmö AI

30.05

Götzis,AUT

16.97

+0.8

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

12.06

Vellinge

17.11

+2.0

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

16.05

Jönköping

17.40

-0.8

Fredric Linansky-89, Klippans FK

19.09

Eslöv

17.95

-0.7

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

16.05

Olofström

18.87

+2.0

David Johansson-91, Åhus FIK

16.05

Jönköping

18.93

+0.8

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

12.06

Vellinge

19.91

-0.8

Robin Hägg-90, Eslövs AI

19.09

Eslöv

110 meter häck 106.7 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.44

+3.2

Marvin Tay-90, Malmö AI

03.08

Malmö/S

14.67

+3.06

Petter Olson-91, Malmö AI

19.06

Karlskrona

400 meter häck 91.4 cm:

54.15

 

Niklas Liberg-86, IFK Lund

23.04

Berkeley,USA

56.66

James Parker-80, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

56.82

 

Fredric Linansky-89, Klippans FK

24.07

Uddevalla

56.91

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

02.07

Göteborg/U

61.92

 

Fredrik Nilsson-91, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

68.11

Sven Lindeberg-63, IS Göta

06.08

Löttorp

71.63

 

Jojje Arvidsson-91, Vittsjö GIK

19.06

Hässleholm

75.09

 

Fredrik Hällefors-87, Hässleholms AIS

19.06

Hässleholm

2000 m hinder 91.4 cm:

6.27.52

 

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

13.08

Karlstad

6.29.96

 

Anders Pettersson-89, Klippans FK

15.08

Karlstad

6.33.77

 

Muntadhar Saleh-92, Heleneholms IF

15.08

Karlstad

7.01.48

 

Sirak Amanuel Belay-92, Åhus FIK

30.07

Hässleholm

7.04.95

 

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

02.07

Göteborg/U

7.23.68

 

Max Harris-93, IFK Helsingborg

30.07

Hässleholm

3000 m hinder 91.4 cm:

  9.55.43

 

Peter Hinsell-69, IS Göta

07.08

Löttorp

10.20.1m

 

Muntadhar Saleh-92, Heleneholms IF

21.08

Malmö/He

10.23.8m

 

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

13.06

Ystad

11.02.38

Sven Lindeberg-63, IS Göta

07.08

Löttorp

11.02.49

Carl Jönsson-89, FK Athlet

01.08

Hässleholm

11.12.56

 

Sirak Amanuel Belay-92, Åhus FIK

16.05

Jönköping

11.38.47

 

Jakob Lindqvist-89, IFK Lund

16.05

Växjö

12.13.82

 

Sebastian Josefsson-91, IFK Helsingborg

16.05

Motala

13.08.52

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

07.08

Löttorp

13.12.28

 

Marcus Ottosson-75, Hässleholms AIS

19.06

Hässleholm

Höjdhopp:

2.30

Linus Thörnblad-85, Malmö AI

12.06

Randall's Island,USA

2.00

Petter Olson-91, Malmö AI

29.05

Götzis,AUT

1.96

 

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

09.07

Helsingborg

1.96

 

Mattias Green-88, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

1.93

 

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

07.08

Stockholm/S

1.93

 

- " -

13.08

Kil

1.92

 

Filip Persson-93, IFK Lund

13.08

Karlstad

1.91

 

Jesper Isgren-81, Ystads IF

22.08

Malmö/He

1.90

 

Jacob Sandman-93, IFK Helsingborg

13.08

Karlstad

1.90

 

- " -

22.08

Vejen,DEN

1.89

 

Andreas Leveau-80, IK Finish

10.07

Helsingborg

1.88

 

Jens Gudmundsson-86, Staffanstorps AI

22.08

Malmö/He

Stavhopp:

5.11

Melker Svärd Jacobsson-94, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

4.92

Petter Olson-91, Malmö AI

14.08

Karlstad

4.64

Pawel Szczyrba-81, Malmö AI

10.07

Helsingborg

4.50

 

Trolle Olson-94, Malmö AI

03.08

Malmö/S

4.40

 

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

21.08

Malmö/He

4.31

 

Petter Barck-85, IFK Lund

16.05

Växjö

3.85

 

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

3.64

 

Charles Mitala-96, Malmö AI

17.07

Halmstad

3.60

 

Kristian Beckvall-92, Esövs AI

01.08

Hässleholm

3.56

 

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

18.07

Halmstad

Längdhopp:

7.44

+0.7

Sebastian Ekstrand-86, IK Finish

03.07

Göteborg/U

7.11

+0.4

Vuk Djekic-88, Malmö AI

18.07

Halmstad

7.05

+1.20

Erik Persson-89, Malmö AI

20.06

Karlskrona

6.97

+0.9

Petter Olson-91, Malmö AI

29.05

Götzis,AUT

6.89

+0.2

Minh Le-86, Malmö AI

24.06

Lerum

6.84

+1.6

Dastid Selmani-92, IFK Lund

11.07

Helsingborg

6.77

+2.0

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

03.07

Göteborg/U

6.68

+0.0

Viktor Björklund-91, IFK Lund

14.08

Karlstad

6.60

+0.7

Kim Freiburghaus-86, IFK Lund

21.08

Malmö/He

6.57

+1.8

Charles Mitala-96, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

7.22

+3.0

Erik Persson-89, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

7.14

 

Vuk Djekic-88, Malmö AI

03.08

Malmö/S

7.13

+3.6

Petter Olson-91, Malmö AI

28.08

Akureyri, ISL

6.79

+2.6

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

23.07

Stockholm/S

Längdhopp - obekräftat:

6.94

-0.3

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

14.03

Hong Kong,HKG

Trestegshopp:

15.08

+1.3

Sebastian Ekstrand-86, IK Finish

22.08

Falun

13.67

+1.3

Anton Levin-92, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

13.52

+0.2

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

12.76

-0.6

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

05.09

Eksjö

12.69

-0.2

Adam Denguir-94, Lomma FIK

28.08

Lund

12.68

+2.0

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

15.08

Kil

12.63

+0.30

Jens Mattisson-85, Vittsjö GIK

16.05

Olofström

12.55

+1.3

Erik Hoff-92, IFK Lund

07.08

Vellinge

12.42

+1.8

Ludvig Isacsson-93, Åhus FIK

23.05

Kristianstad

12.25

+1.6

Dastid Selmani-92, IFK Lund

16.05

Växjö

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

14.67

+4.1

Dastid Selmani-92, IFK Lund

10.07

Helsingborg

13.41

+2.60

Jens Mattisson-85, Vittsjö GIK

16.05

Olofström

12.50

+3.7

Ludvig Isacsson-93, Åhus FIK

22.08

Vejen,DEN

Trestegshopp ­ obekräftat:

14.52

-0.2

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

14.03

Hong Kong,HKG

Kula 7.26 kg:

16.26

Marcus Mattisson-88, KFUM Kristiansrad

22.08

Malmö/He

13.70

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

23.06

Malmö/S-K

13.50

 

Magnus Hallgrimsson-76, IFK Lund

16.05

Växjö

12.91

Petter Olson-91, Malmö AI

29.05

Götzis,AUT

12.44

Jens Wesemann-87, Heleneholms IF

11.08

Malmö/S-K

12.34

Axel Håkansson-88, Ystads IF

22.05

Ystad

12.04

David Johansson-91, Åhus FIK

05.09

Åhus

11.56

 

Alexander Hase-93, IFK Helsingborg

19.06

Karlshamn

11.34

 

Robin Hägg-90, Eslövs AI

31.07

Hässleholm

11.32

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

10.10

Eslöv

Diskus 2.0 kg:

58.53

Axel Härstedt-87, Malmö AI

08.07

Helsingborg

52.32

 

Magnus Hallgrimsson-76, IFK Lund

11.07

Helsingborg

39.89

 

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

18.09

Malmö/S-K

38.09

 

Robin Hägg-90, Eslövs AI

27.09

Eslöv

37.69

David Johansson-91, Åhus FIK

05.09

Åhus

37.29

Petter Olson-91, Malmö AI

27.06

Tallinn,EST

37.22

 

Anton Levin-92, IFK Helsingborg

16.05

Motala

36.63

 

Christian Hulteberg-79, Heleneholms IF

18.09

Malmö/S-K

35.49

Jens Wesemann-87, Heleneholms IF

11.08

Malmö/S-K

33.90

Jonas Carlström-68, Åhus FIK

26.09

Åhus

Slägga 7.26 kg:

42.67

 

David Johansson-91, Åhus FIK

05.09

Åhus

42.43

Mattias Andersson-91, IFK Lund

16.05

Växjö

41.94

 

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

12.09

Malmö/S-K

41.49

 

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

30.07

Hässleholm

41.13

 

Robin Hägg-90, Eslövs AI

30.07

Hässleholm

40.28

 

Ronny Kvist-64, IFK Helsingborg

19.06

Karlshamn

38.88

 

Sebastian Mattsson-89, Eslövs AI

30.07

Hässleholm

33.17

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

04.10

Eslöv

31.50

Jonas Carlström-68, Åhus FIK

26.09

Åhus

28.59

 

Kent Borgström-66, FK Athlet

16.05

Eslöv

Spjut 800 gram:

67.58

Alexander Ottosson-87, Klippans FK

20.06

Habo

61.43

David Johansson-91, Åhus FIK

15.08

Karlstad

58.63

 

Niklas Stjerndorff-90, Eslöv AI

10.10

Eslöv

56.35

Axel Håkansson-88, Ystads IF

20.06

Ystad

56.04

Gunnar Blomé-80, IFK Lund

16.05

Växjö

53.79

Niklas Karlsson-84, Ystads IF

20.06

Ystad

53.47

Mattias Andersson-91, IFK Lund

12.06

Vellinge

52.01

 

Paul Thuvesson-84, Vittsjö GIK

02.07

Göteborg/U

51.65

 

Victor Ottosson-90, Klippans FK

20.06

Habo

50.90

 

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

19.06

Karlshamn


Stafett 4 x 100 meter:

42.15

Malmö AI

29.05

Norrtälje

 

 

Daniel Persson-82, Philip Nossmy-82,
Albert de Caprétz-92, Jesper Lang-92

 

 

43.56

IFK Helsingborg

30.05

Norrtälje

 

 

Thomas Ljungblom-90, Anton Levin-92,
Oliver Sänneskog-91, Hampus Forsberg-89

 

 

45.94

IFK Lund

16.05

Växjö

 

 

Sebastian Holmberg-87, Niklas Liberg-86,
Daniel Olsson-87, Petter Barck-85

 

 

46.33

Åhus FIK

16.05

Jönköping

    Alexander Asp-Nertlinge-92, David
Johansson-91, Filip Essbrant-90, Ludvig
Isaksson-93
   

46.67

 

Vittsjö GIK

16.05

Olofström

 

 

Paul Thuvesson-84, Jens Mattisson-85,
Markus Malmgren-82, Hjalmar Hallberg-88

 

 

47.89

 

Hässleholms AIS

16.05

Olofström

 

 

Kalle Lindén-87, Andreas Andersson-91,
Max Nyman-90, Tommy Olsson-90

 

 

48.03

IFK Trelleborg

16.05

Jönköping

    Mattias Green-88, Joakim Andersson-92,
Alexander Walldén-92, Henrik Nilsson-92
   

50.44

IS Göta

07.08

Löttorp

 

 

Greger Jönsson-69, Jan Kopfinger-58,
Martin Holm-73, Anders Wifvesson-57

 

 

56.75

Ystads IF

19.09

Ystad

 

 

Fredrik Olsson-70, Håkan Nilsson-59,
Gert-Åke Ivarsson-57, Björn Hansson-67

 

 

57.22

Heleneholms IF

19.09

Ystad

 

 

Hans-Ingvar Andersson-47, Ulf
Jakobsson-72, Rikard Särvegård-65,
Bert Elmqvist-58

 

 

Stafett 4 x 200 meter:

1.47.94

Ystads IF

22.05

Ystad

 

 

Fredrik Albeck-94, Axel Håkansson-88,
Björn Hansson-67, John Nilsson-94

 

 

1.51.94

FK Athlet

22.05

Ystad

 

 

Linus Persson-93, Timmie Borgström-92,
Carl Jönsson-89, Daniel E Larsson-95

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

4.13.51

IS Göta

07.08

Löttorp

    (Tobias Jansson-74, Stellan Nilsson-60,
Greger Jönsson-69, Anders Wifvesson-57)
   

Stafett 4 x 800 meter:

 

 

 

 

Stafett 4 x 1.500 meter:

15.42.10

Malmö AI

30.05

Norrtälje

 

 

Jeppe Thomsen-77, Martin Nilsson-89,
Jonas Leandersson-91, Rizak Dirshe-72

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.07.55

Vittsjö GIK

19.06

Hässleholm

 

 

(Jens Mattisson-85, Paul Thuvesson-84,
Stefan Jeppsson-75, Hjalmar Hallberg-88)

 

 

Tiokamp:

7.470

Petter Olson-91, Malmö AI

26-27.06

Tallinn,EST

(11.03 (-0.1) 678 (+2.9) 1266 198 49.76
15.08 (+2.1) 3729 490 4489 4.28.67)

 

5.078

Fredric Linansky-89, Klippans FK

18-19.09

Eslöv

(11.86 (+2.2) 571 (-0.4) 1043 166 57.79
17.40 (-0.8) 2930 320 4151 5.01.38)

 

4.298

Robin Hägg-90, Eslövs AI

18-19.09

Eslöv

(12.43 (+2.2) 554 (+1.3) 1126 151 63.45
19.91 (-0.8) 3496 280 3722 6.03.23)

 

4.089

Niklas Stjerndorff-90, Eslövs AI

18-19.09

Eslöv

(12.20 (+2.2) 547 (-0.1) 920 163 64.48
22.27 (-0.8) 2721 230 5387 5.39.04)