Manl. seniorer:

Dela

100 meter:

10.49

+1.9

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

06.06

Skara

10.59

+1.7

Adam Denguir-94, IFK Lund

09.08

Västerås

10.72

+0.5

Emmanuel Amoh-92, Malmö AI

30.08

Borås

10.67

+0.2

Austin Hamilton-97, Malmö AI

30.08

Borås

10.82

-0.5

Nick Ekelund-Arenander-89, Malmö AI

04.05

Tårnby,DEN

10.90

+1.7

Filip Sjövall-95, IFK Lund

09.08

Västerås

11.01

+2.0

Hampus Forsberg-89, Öresund FK

15.06

Vellinge

11.09

-0.1

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

11.14

+0.1

Dennis Karanda-89, Öresund FK

03.08

Mölndal

11.21

+1.3

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

15.06

Vellinge

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

10.68

+2.9

Emmanuel Amoh-92, Malmö AI

09.08

Västerås

10.87

+3.7

Filip Sjövall-95, IFK Lund

07.07

Helsingborg

10.89

+4.1

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

09.08

Västerås

11.12

+4.1

Viktor Björklund-91, IFK Lund

18.05

Helsingborg

11.14

+4.1

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

15.06

Vellinge

11.17

+3.4

Erik Nilsson-91, IFK Lund

07.07

Helsingborg

11.19

+3.8

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

09.08

Västerås

11.20

+3.1

David Wenander-91, IFK Lund

07.07

Helsingborg

11.21

+4.1

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

09.08

Västerås

200 meter:

21.21

+1.6

Nick Ekelund-Arenander-89, Malmö AI

31.08

Borås

21.21

-0.9

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

12.07

Tampere,FIN

21.80

+0.5

Adam Denguir-94, IFK Lund

03.08

Mölndal

21.91

+0.6

Dennis Karanda-89, Öresund FK

31.08

Borås

21.93

+2.0

Emmanuel Amoh-92, Malmö AI

11.08

Västerås

21.99

-0.9

Hampus Forsberg-89, Öresund FK

14.07

Halmstad

22.21

-0.1

Jesper Lang-92, Öresund FK

01.06

Motala

22.23

+0.6

Filip Sjövall-95, IFK Lund

11.08

Västerås

22.24

+1.7

Austin Hamilton-97, Malmö AI

10.08

Eskilstuna

22.76

+0.9

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

11.08

Västerås

22.78

-0.2

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

27.07

Hässleholm

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

21.26

+5.0

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

21.54

 

Austin Hamilton-97, Malmö AI

01.06

Habo

21.86

+4.3

Hampus Forsberg-89, Öresund FK

16.06

Vellinge

22.03

+4.3

Emmanuel Amoh-92, Malmö AI

16.06

Vellinge

300 meter:

33.77

 

Nick Ekelund-Arenander-89, Malmö AI

05.05

Tårnby,DEN

34.43

 

Hampus Forsberg-89, Öresund FK

03.08

Mölndal

37.77

James Gaudiello-98, Malmö AI

11.08

Eskilstuna

38.23

 

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

15.09

Eksjö

39.97

 

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

40.76

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

15.09

Eksjö

42.42

 

William Magnusson-99, Malmö AI

06.07

Helsingborg

43.61

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

44.32

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

44.38

Vidar Zetterman-99, Lomma FIK

15.06

Vellinge

400 meter:

45.50

Nick Ekelund-Arenander-89, Malmö AI

13.07

Madrid,ESP

49.12

 

Hampus Forsberg-89, Öresund FK

07.07

Helsingborg

49.12

 

- " -

30.08

Borås

50.05

 

Warsame Hassan-98, Malmö AI

28.07

Hässleholm

50.33

 

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

10.08

Västerås

50.80

Mattias Ohlsson-94, Öresund FK

13.07

Halmstad

50.80

Ahmed Tahir-92, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

50.87

 

Emmanuel Amoh-92, Malmö AI

01.06

Habo

51.31

 

Dennis Karanda-89, Öresund FK

01.06

Motala

52.05

 

Filip Essbrant-90, Åhus FIK

01.06

Kalmar

52.39

 

Isaq Ali-97, Öresund FK

15.06

Vellinge

52.39

Filip la Fleur-97, Ystads IF

10.08

Eskilstuna

800 meter:

1.52.04

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

23.07

Karlstad

1.52.53

Warsame Hassan-98, Malmö AI

01.08

København,DEN

1.52.89

Ahmed Tahir-92, Malmö AI

01.08

København,DEN

1.53.90

Mattias Ohlsson-94, Öresund FK

01.08

København,DEN

1.54.51

 

Martin Nilson-89, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

1.55.09

Jonas Leandersson-91, Malmö AI

01.08

København,DEN

1.57.8m

Abdinassir Mohammed-93, Malmö AI

20.05

Malmö/S

1.58.0m

Henrik Petersson-93, Malmö AI

20.05

Malmö/S

1.59.00

Håkan Carlberg-92, Malmö AI

10.08

Västerås

1.59.34

Adil Abdiwahab-92, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

1000 meter:

2.30.39

 

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

14.07

Halmstad

2.38.47

 

Henrik Petersson-93, Malmö AI

14.07

Halmstad

2.39.54

 

Emil Tostrup-95, Malmö AI

14.07

Halmstad

2.43.17

 

Håkan Carlberg-92, Malmö AI

14.07

Halmstad

2.43.64

 

Zack Rönngård-95, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

2.45.76

 

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

14.07

Halmstad

2.46.37

 

Christopher Koos-96, Malmö AI

14.07

Halmstad

2.46.42

 

Robin Sterner-91, Malmö AI

14.07

Halmstad

2.49.73

 

Dennis Forsgren-93, Malmö AI

14.07

Halmstad

2.51.2m

 

Fredrik Jönsson-94, IS Göta

18.07

Helsingbor

1500 meter:

3.45.82

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

13.07

Heusden-Zolder,BEL

3.46.41

Jonas Leandersson-91, Malmö AI

22.08

Stockholm/S

3.50.91

 

Martin Nilson-89, Malmö AI

16.06

Uppsala

3.53.59

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

16.06

Uppsala

3.59.59

 

Henrik Petersson-93, Malmö AI

10.08

Västerås

4.07.42

Mattias Ohlsson-94, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

4.08.19

Adil Abdiwahab-92, Malmö AI

10.08

Västerås

4.10.71

 

Warsame Hassan-98, Malmö AI

05.05

Tårnby,DEN

4.12.39

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

07.07

Helsingborg

4.12.86

Said Nur-93, Malmö AI

07.07

Helsingborg

1 eng. mil:

 

 

 

 

 

2000 m:

5.37.74

Warsame Hassan-98, Malmö AI

11.08

Eskilstuna

6.08.95

Alexander Åkesson-98, Malmö AI

11.08

Eskilstuna

6.25.5m

Henry Churchill-87, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

6.40.9m

Gabriel Andersson-84, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

6.43.9m

Simon Strand-94, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

6.45.6m

Marcus Lindh-85, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

6.55.66

Noah Lacayo-99, Björnstorps IF

27.07

Hässleholm

6.57.8m

Alf Ek-60, Björnstorps IF

19.08

Malmö/He

7.02.1m

Håkan Torstensson-60, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

7.05.2m

Pontus Karlberg-77, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

3000 meter:

  8.15.31

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

23.07

Karlstad

  8.55.09

 

Adil Abdiwahab-92, Malmö AI

03.08

Mölndal

  9.04.61

Said Nur-93, Malmö AI

03.08

Mölndal

  9.05.19

 

Munti Saleh-93, Malmö AI

05.05

Tårnby,DEN

  9.15.16

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

28.07

Hässleholm

  9.16.62

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

28.07

Hässleholm

  9.18.45

Rasmus Svantesson-95, OK Pan-Krístianstad

13.07

Halmstad

  9.30.8m

 

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

01.05

Lund

  9.36.3m

 

Magnus Andersson-69, Ystads IF

01.05

Lund

  9.37.11

 

Erik Cederquist-92, IS Göta

28.07

Hässleholm

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

14.59.97

Hans Larsson-81, Malmö AI

01.09

Borås

15.45.60

Munti Saleh-92, Malmö AI

05.07

Helsingborg

15.45.78

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

09.08

Västerås

15.52.45

Said Nur-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

16.04.74

Magnus Hansson-76, IFK Trelleborg

09.06

Ystad

16.07.2m

David Hartman-81, Björnstorps IF

22.08

Helsingborg

16.24.8m

Henry Churchill-87, Heleneholms IF

09.09

Malmö/He

16.30.2m

Erik Cederquist-92, IS Göta

22.08

Helsingborg

16.41.06

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

28.06

Moss,NOR

16.42.06

Christer Jeppsson-65, Ystads IF

18.08

Gävle

10000 meter:

34.55.8m

Henry Churchill-87, Heleneholms IF

07.09

Trelleborg

35.41.7m

Marc Karlsson-74, Heleneholms IF

07.09

Trelleborg

35.43.0m

Mats Aaman-72, IK Pallas

07.09

Trelleborg

35.57.72

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

30.06

Moss,NOR

36.37.0m

Max Lundberg-70, LK Myran

07.09

Trelleborg

36.38.9m

Magnus Andersson-69, Ystads IF

07.09

Trelleborg

36.49.0m

Patrik Astrén-68, Ryssbergets IK

07.09

Trelleborg

37.24.53

Sven Lindeberg-63. IS Göta

18.08

Gävle

38.19.4m

Johan Borgman-84, Heleneholms IF

07.09

Trelleborg

38.25.3m

Arne Mårtensson-60, Björnstorps IF

07.09

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 106.7 cm:

13.49

+1.7

Philip Nossmy-82, Malmö AI

28.07

Sundsvall

14.18

+0.4

Anton Levin-92, IFK Helsingborg

31.08

Borås

14.76

-0.2

Charles Mitala-96, Malmö AI

03.08

Mölndal

17.72

+0.0

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

27.07

Hässleholm

19.21

-2.8

Anderas Leveau-90, Öresund FK

24.08

Helsingborg

20.75

-0.1

Fredrik Karlsson-77, Vittsjö GIK

01.06

Kalmar

21.40

+0.0

Hamza Hamzabegovic-96, Öresund FK

01.06

Motala

23.31

-0.1

Ola Cedergren-72, Åhus FIK

01.06

Kalmar

110 meter häck 106.7 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.54

+2.3

Philip Nossmy-82, Malmö AI

13.06

Oslo,NOR

16.87

+3.9

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

06.07

Helsingborg

17.17

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

01.06

Habo

400 meter häck 91.4 cm:

57.07

 

Fredric Linansky-89, IFK Helsingborg

01.06

Motala

57.20

 

Hampus Forsberg-89, Öresund FK

01.06

Motala

58.34

 

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

24.08

Varberg

62.02

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

26.07

Hässleholm

71.29

 

Tim Larsson-88, IFK Lund

12.05

Borås

80.87

Hung Huynh-72, Vittsjö GIK

24.08

Lerum

2000 m hinder 91.4 cm:

6.20.14

Munti Saleh-92, Malmö AI

11.08

Västerås

6.20.45

Said Nur-92, Malmö AI

11.08

Västerås

6.20.53

Adil Abdiwahab-92, Malmö AI

11.08

Västerås

3000 m hinder 91.4 cm:

  9.50.12

Munti Saleh-92, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

10.46.81

 

Stefan Pettersson-69, Ystads IF

29.06

Moss,NOR

11.01.18

 

Adil Abdiwahab-92, Malmö AI

24.08

Varberg

11.05.99

Sven Lindeberg-63, IS Göta

17.08

Gävle

11.13.63

 

Christer Friberg-72, Björnstorps IF

17.08

Ängelholm

11.14.93

 

Sebastian Persson-91, Öresund FK

01.06

Motala

11.21.44

David Arnesson-91, IFK Lund

12.05

Borås

11.42.00

 

Sirak Amanuel Belay-92, Åhus FIK

01.06

Kalmar

11.45.7m

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

24.08

Helsingborg

12.01.61

 

Marinel Waldmann-95, IFK Helsingborg

01.06

Motala

Höjdhopp:

2.08

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

09.08

Västerås

1.93

Anton Levin-92, IFK Helsingborg

24.08

Helsingborg

1.85

Jesper Hagvall-96, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

1.85

 

Anderas Leveau-90, Öresund FK

24.08

Helsingborg

1.83

Charles Mitala-96, Malmö AI

16.06

Malmö/S

1.76

Tobias Pålsson-96, Malmö AI

01.06

Habo

1.75

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

05.05

Sjöbo

1.71

Vilhelm Björklund-97, IFK Lund

07.09

Lund

1.68

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

1.68

James Gaudiello-98, Malmö AI

18.05

Kristianstad

Stavhopp:

5.50

Melker Svärd Jakobsson-94, Malmö AI

08.07

Rieti,ITA

4.70

 

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

28.07

Hässleholm

4.23

Johan Knutsson-95, Malmö AI

09.08

Västerås

4.17

 

Magnus Herstedt-98, Öresund FK

13.07

Halmstad

4.00

Sebastian Zawadski-84, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

3.80

 

Fredrik Karlsson-78, Vittsjö GIK

24.08

Lerum

3.77

Tim Olsson-97, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

3.70

 

Fredric Linansky-89, IFK Helsingborg

01.06

Motala

3.10

Edvin Persson-00, Malmö AI

09.06

Ystad

3.10

- " -

18.08

Ängelholm

2.80

Peter Åkesson-69, Ystads IF

07.09

Trelleborg

2.70

 

Casper Borgström-00, IFK Lund

14.09

Eksjö

Längdhopp:

7.37

+1.6

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

10.07

Donetsk,UKR

7.25

+1.3

Adam Denguir-94, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

6.89

+1.5

Dastid Selmani-92, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

6.73

+1.4

Christopher Swenning-95, Malmö AI

09.08

Västerås

6.60

+2.0

Jens Mattisson-84, Vittsjö GIK

07.07

Helsingborg

6.53

+1.1

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

09.06

Ystad

6.31

+1.7

Pontus Quick-97, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

6.30

+1.4

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

10.08

Eskilstuna

6.34

-0.8

Viktor Björklund-91, IFK Lund

08.09

Lund

6.23

+0.0

Carl Månsson-95, Båstads GIF

17.08

Ängelholm

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

7.25

+2.6

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

15.06

Vellinge

6.16

+4.0

Linus Malmborg-74, Heleneholms IF

15.06

Vellinge

Trestegshopp:

14.50

+0.3

Dastid Selmani-92, IFK Lund

16.06

Uppsala

14.23

+0.2

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

03.08

Mölndal

12.90

+1.5

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

11.08

Eskilstuna

12.84

+1.3

Christopher Swenning-95, Malmö AI

01.06

Habo

12.70

+0.0

Jens Mattisson-84, Vittsjö GIK

27.07

Hässleholm

12.51

-0.72

Pontus Quick-97, IFK Lund

16.06

Malmö/S

12.42

+1.0

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

24.08

Helsingborg

12.32

-1.8

Paul Thuvesson-84, Vittsjö GIK

24.08

Lerum

12.30

-0.51

Tobias Pålsson-96, Malmö AI

16.06

Malmö/S

11.99

+0.0

Sebastian Persson-91, Öresund FK

01.06

Motala

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

11.89

+2.50

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

06.07

Helsingborg

Kula 7.26 kg:

15.39

 

Viktor Gardenkrans-95, Malmö AI

24.08

Varberg

13.42

Johan Berggren-94, Eslövs AI

22.09

Eslöv

13.00

 

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

01.06

Malmö/S-K

11.61

Robin Hägg-90, Eslövs AI

22.09

Eslöv

11.46

 

Anders Karlsson-71, Klippans FK

29.09

Klippan

11.35

 

Karl Persson-94, IFK Lund

12.05

Borås

11.31

Viktor Berggren-96, Eslövs AI

22.09

Eslöv

11.28

Quincy Andersson-95, Malmö AI

16.09

Eslöv

11.24

 

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

07.09

Lund

11.22

 

Patrik Pettersson-69, Vittsjö GIK

24.08

Lerum

Diskus 2.0 kg:

61.66

 

Axel Härstedt-87, Malmö AI

25.05

Halle,GER

42.25

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

01.06

Habo

41.79

 

David Johansson-91, Åhus FIK

06.04

Oxford,USA

39.78

 

Ronny Kvist-64, IFK Helsingborg

01.06

Motala

39.18

Robin Hägg-90, Eslövs AI

22.09

Eslöv

38.92

 

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

15.06

Malmö/S-K

33.81

Emil Berggren-96, Eslövs AI

22.09

Eslöv

33.46

Quincy Andersson-95, Malmö AI

18.09

Eslöv

33.15

Viktor Berggren-96, Eslövs AI

22.09

Eslöv

32.40

 

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

08.07

Ängelholm

Slägga 7.26 kg:

53.17

Robert Nilsson-85, Ängelholms IF

17.08

Änglholm

51.85

 

David Johansson-91, Åhus FIK

05.04

Oxford,USA

47.13

 

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

04.08

Varberg

41.63

 

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

01.06

Malmö/S-K

40.82

Robin Hägg-90, Eslövs AI

22.09

Eslöv

38.42

Quincy Andersson-95, Malmö AI

24.08

Varberg

35.81

 

Patrik Pettersson-69, Vittsjö GIK

17.08

Gävle

35.63

 

Ronny Kvist-64, IFK Helsingborg

01.06

Motala

30.86

 

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

06.09

Lund

28.89

Johan Berggren-94, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Spjut 800 gram:

68.12

Quincy Andersson-95, Malmö AI

18.08

Leppävaara,FIN

64.64

 

David Johansson-91, Åhus FIK

25.05

Austin,USA

60.39

 

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

27.07

Hässleholm

59.45

 

Lucas Kvist-94, IFK Helsingborg

11.08

Västerås

48.36

 

Johan Berggren-94, Eslövs AI

07.09

Lund

46.74

 

Karl-Gustav Lindgren Hellgren-91, IFK Lund

07.09

Lund

46.70

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

16.09

Eslöv

45.30

 

André Gentile Persson-91, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

44.64

 

Anders Karlsson-71, Klippans FK

29.09

Klippan

43.41

 

Simon Levin-90, IFK Helsingborg

24.08

Helsingborg


Stafett 4 x 100 meter:

40.21

Malmö AI

25.05

Huddinge

 

 

Austin Hamilton-97, Philip Nossmy-82,
Nick Ekelund-Arenander-89, Emmanuel
Amoh-92

 

 

42.68

 

Öresund FK

01.06

Motala

 

 

Isaq Ali-97, Jesper Lang-92,
Hampus Försberg-89, Dennis Karanda-89

 

 

44.58

 

IFK Helsingborg

01.06

Motala

 

 

Jonny Karlsson-79, Fredric Linansky-89,
Mattias Hjelm-95, Anton Levin-92

 

 

45.13

IFK Lund

12.05

Borås

 

 

-

 

 

50.35

 

Vittsjö GIK

01.06

Kalmar

 

 

Desmond Nilsson-99, Jacob Larsson-95,
Hjalmar Hallberg-88, Lucas Olofsson-98

 

 

52.69

Heleneholms IF

12.06

Helsingborg

 

 

Pontus Kastberg-77, Jörgen Lindholm-57,
Bert Elmqvist-59, Martin Pålsson-75

 

 

53.14

IS Göta

12.06

Helsingborg

 

 

Greger Jönsson-69, Mikael Stagling-76,
Thomas Fagerberg-61, Sven Lindeberg-63

 

 

53.77

Ystads IF

12.06

Helsingborg

 

 

Mats Röhr-60, Håkan Nilsson-58,
Johan Wikström-68, Jens Persson-70

 

 

55.84

 

FK Athlet

01.09

Ystad

 

 

Axel Severinsson-00, Thomas Persson-72,
Linus Persson-93, Max Granvik-97

 

 

56.98

 

Åhus FIK

01.06

Motala

 

 

Ola Cedergren-72, Filip Essbrant-91,
Sirak Amanuel Belay-92, Albin Ekerot-99

 

 

Stafett 4 x 200 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 400 meter:

2.42.53

IFK Helsingborg

25.05

Huddinge

 

 

Anton Levin-90, Mattias Hjelm-95,
Patrick Malmqvist-95

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

4.06.38

Vittsjö GIK

10.09

Vittsjö

 

 

Sverker Eriksson-60, Stefan Jönsson-77,
Ingemar Gannby-60, Stefan Jeppsson-75

 

 

4.13.16

Björnstorps IF

10.09

Vittsjö

 

 

Alf Ek -60, Jonas Hemgren-66,
Lars Björkqvist-59, Pål Nilsson-76

 

 

4.17.06

Heleneholms IF

10.09

Vittsjö

 

 

Per Lilja-78, Bert Elmqvist-59,
Martin Pålsson-75, Jörgen Lindholm-57

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

6.04.90

 

Malmö AI

26.05

Huddinge

 

 

Adil Abdiwahab-92, Henrik Petersson-93,
Ahmed Tahir-92

 

Stafett 4 x 800 meter:

7.36.53

 

Malmö AI

25.05

Huddinge

 

 

Håkan Runvik-89, Ahmed Tahir-92,
Viktor Ekelund-89, Martin Nilson-89

 

 

Stafett 4 x 1.500 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.02.97

Malmö AI

25.05

Huddinge

 

 

Charles Mitala-96, Thobias Nilsson
Montler-96, Elias Larsson-97, Anton
Sigurdsson-96

 

 

2.04.94

Öresund FK

25.05

Huddinge

 

 

Isaq Ali-97, Sebastian Kadestål-96,
Marco Simic-97, Johan Andersson-96

 

 

2.16.83

Vittsjö GIK

24.08

Lerum

 

 

Desmond Nilsson-99, Lucas Olofsson-98,
Paul Thuvesson-84, Hjalmar Hallberg-88

 

 

Tiokamp: