Manl. seniorer:

Dela

100 meter:

10.43

+1.3

Austin Hamilton-97, Malmö AI

06.06

Skara

10.48

+1.3

Adam Denguir-94, IFK Lund

06.06

Skara

10.59

+0.2

Emmanuel Amoh Dawlson-92, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

10.83

+1.4

Filip Sjövall-95, IFK Lund

06.06

Skara

10.84

+0.5

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg/U

10.91

+0.7

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

27.06

Halmstad

10.92

+0.3

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

27.06

Halmstad

10.92

+1.7

Viktor Björklund-91, IFK Lund

13.06

Vellinge

10.93

+1.2

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

04.07

Göteborg/U

10.95

-0.6

Dennis Karanda-89, Öresund FK

12.07

Helsingborg

100 meter - medvind eller okänd vindförhållanden:

10.46

+2.8

Adam Denguir-94, IFK Lund

06.06

Skara

10.50

+2.5

Emmanuel Amoh Dawlson-92, Malmö AI

29.08

Skara

10.74

+3.6

Filip Sjövall-95, IFK Lund

06.06

Skara

10.92

+4.3

Björn Boström-87, IFK Lund

26.07

Hässleholm

200 meter:

21.22

-1.0

Emmanuel Amoh Dawlson-92, Malmö AI

29.08

Skara

21.37

-1.4

Austin Hamilton-97, Malmö AI

23.08

Kalmar

21.67

+0.0

Adam Denguir-94, IFK Lund

25.06

Sollentuna

21.82

+1.6

Dennis Karanda-89, Öresund FK

09.08

Söderhamn

21.95

+1.9

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

12.06

Nadderud,NOR

22.12

+1.4

Filip Sjövall-95, IFK Lund

05.07

Göteborg/U

22.21

+1.7

Filip la Fleur-97, Ystads IF

07.06

Sollentuna

22.22

+1.8

Hampus Forsberg-89, Öresund FK

11.07

Helsingborg

22.23

+0.9

Martin Jönsson-96, IFK Lund

05.07

Göteborg/U

22.32

-2.0

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

08.08

Söderhamn

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

21.36

+2.5

Adam Denguir-94, IFK Lund

06.06

Skara

21.79

+2.3

Dennis Karanda-89, Öresund FK

05.07

Göteborg/U

22.09

+2.3

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

28.06

Halmstad

300 meter:

37.78

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

06.09

Lidköping

38.88

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

11.07

Helsingborg

40.05

Hampus Lilja-00, Klippans FK

11.07

Helsingborg

41.65

 

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

05.07

Göteborg/U

41.68

Erik Hedenström-00, IFK Helsingborg

05.07

Göteborg/U

43.38

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

14.06

Vellinge

43.68

Albin Johansson-01, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

45.10

Frederik Norstedt-99, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

45.18

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

26.07

Hässleholm

400 meter:

46.66

 

Nick Ekelund-Arenander-89, Malmö AI

25.06

Sollentuna

48.81

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

22.08

Karlskrona

49.17

Joakim Andersson-92, IFK Trelleborg

05.09

Göteborg/S

49.30

Warsame Hassan Doley-98, Malmö AI

22.08

Kalmar

49.70

Mattias Ohlsson-94, Öresund FK

06.06

Frederiksberg,DEN

50.10

Adrian Mehic-94, Öresund FK

06.06

Frederiksberg,DEN

50.12

 

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

21.08

Kalmar

50.68

Filip la Fleur-97, Ystads IF

05.06

Sollentuna

51.11

 

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

22.08

Karlskrona

52.73

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

21.08

Kalmar

800 meter:

1.50.74

Mattias Ohlsson-94, Öresund FK

11.06

Oslo,NOR

1.50.81

Warsame Hassan Doley-98, Malmö AI

06.06

Palafrugell,ESP

1.50.99

Joakim Andersson-92, IFK Trelleborg

09.08

Söderhamn

1.52.21

Ahmed Tahir-92, Malmö AI

30.07

Stockholm/S

1.55.43

Abdirezak Adam-95, Malmö AI

23.08

Kalmar

1.56.65

Salman Said-97, Malmö AI

22.07

Karlstad

1.58.09

Sebastian Persson-91, Öresund FK

05.08

København,DEN

1.58.74

Adrian Mehic-94, Öresund FK

05.08

København,DEN

1.59.18

Emil Tostrup-95, Malmö AI

22.07

Karlstad

1.59.33

Anton Wåhlin-91, Malmö AI

14.06

Hvidovre,DEN

800 meter manuell tid:

 

 

 

 

1000 meter:

2.31.99

Emil Tostrup-95, Malmö AI

05.09

Göteborg/S

2.33.41

 

Anton Wåhlin-91, Malmö AI

28.06

Halmstad

2.37.11

 

Dennis Forsgren-93, Malmö AI

28.06

Halmstad

2.42.54

 

Håkan Carlberg-92, Malmö AI

28.06

Halmstad

2.45.95

 

Mattias Jonsson-70, Heleneholms IF

28.06

Halmstad

2.54.75

 

Ola Karlsson-89, Malmö AI

28.06

Halmstad

2.57.42

 

Anders Rydell-78, Malmö AI

28.06

Halmstad

3.17.37

 

Erik Albin-02, IS Göta

26.09

Klippan

3.27.86

 

Kalle Lindgren-01, IS Göta

26.09

Klippan

1500 meter:

3.55.37

Mattias Ohlsson-94, Öresund FK

22.08

Kalmar

3.56.97

Salman Said-97, Malmö AI

14.08

Göteborg/S

3.57.02

Abdirezak Adam-95, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

3.58.63

Anton Danielsson-90, Malmö AI

07.06

Sollentuna

3.59.30

Adil Abdiwahab-92, Malmö AI

06.06

Regensburg,GER

3.59.51

Henrik Petersson-93, Malmö AI

22.08

Kalmar

4.02.57

Anton Wåhlin-91, Malmö AI

07.06

Sollentuna

4.07.11

Emil Tostrup-95, Malmö AI

22.08

Kalmar

4.07.87

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

11.07

Helsingborg

4.13.37

Hussein Nur-95, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

1 eng. mil:

5.22.8m

 

Simon Strand-94, Heleneholms IF

10.08

Malmö/He

5.23.4m

 

Håkan Torstensson-60, Heleneholms IF

10.08

Malmö/He

5.29.7m

 

Rikard Särvegård-65, Heleneholms IF

10.08

Malmö/He

5.48.1m

 

Pontus Kastberg-77, Heleneholms IF

10.08

Malmö/He

6.00.4m

 

Lars-Erik Skans-67, Heleneholms IF

10.08

Malmö/He

6.16.0m

 

Bo Andersson-52, Genarps IF

10.08

Malmö/He

6.22.0m

 

Christian Kvarnerup Larsson-83, Heleneholms IF

10.08

Malmö/He

6.23.1m

 

Jonas Ståhl-68, Genarps IF

10.08

Malmö/He

6.32.4m

 

Ove Persson-58, Ryssbergets IK

10.08

Malmö/He

6.32.5m

 

Erik Månsson-68, Heleneholms IF

10.08

Malmö/He

2000 m:

6.37.12

Michael Nordahl-01, Ystads IF

05.07

Göteborg/U

6.49.74

 

Kasper Friberg-01, Björnstorps IF

15.08

Ängelholm

3000 meter:

  8.39.68

Salman Said-97, Malmö AI

05.09

Göteborg/S

  9.12.0m

Joel Nilsson Delborg-91, Björnstorps IF

14.05

Lund

  9.26.9m

Mikael Fågelborg-78, Vittsjö GIK

14.05

Lund

  9.29.8m

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

14.05

Lund

  9.35.1m

 

Mats Aaman-72, IK Pallas

14.05

Lund

  9.41.0m

 

Mikael Stagling-74, IS Göta

14.05

Lund

  9.42.8m

BG Nilensjö-63, IS Göta

14.05

Lund

  9.43.06

Hussein Nur-95, Malmö AI

22.07

Karlstad

  9.43.5m

Lukas Brandt-97, IS Göta

14.05

Lund

  9.48.4m

Miro Cepciansky-76, IS Göta

14.05

Lund

2 eng. mil:

 

 

 

 

5000 meter:

13.59.50

Anton Danielsson-90, Malmö AI

23.05

Oordegem,BEL

15.24.8m

 

Henrik Orre-78, Björnstorps IF

04.06

Helsingborg

15.50.7m

Joel Nilsson Delborg-91, Björnstorps IF

04.06

Helsingborg

16.03.2m

David Hartman-81, IS Göta

04.06

Helsingborg

16.04.77

Adelegn Zewdu-97, Malmö AI

23.08

Kalmar

16.10.71

 

Marc Lövgren Karlsson-74, Heleneholms IF

02.09

Holbæk,DEN

16.24.4m

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

04.06

Helsingborg

16.27.1m

Mikael Fågelborg-78, Vittsjö GIK

04.06

Helsingborg

16.27.9m

 

BG Nilensjö-63, IS Göta

04.06

Helsingborg

16.37.8m

 

Henrik Weineisen-78, Björnstorps IF

04.06

Helsingborg

10000 meter:

32.03.7m

 

Henrik Orre-78, Björnstorps IF

06.08

Trelleborg

32.33.1m

David Hartman-81, IS Göta

06.08

Trelleborg

33.13.9m

Daniel Ekholm-81, IS Göta

06.08

Trelleborg

34.47.10

Kristofer Tilderkvist-86, Ryssbergets IK

12.06

Villstad

35.01.62

 

Mikael Stagling-75, IS Göta

26.07

Uddevalla

35.02.30

 

Andreas Berner-73, IS Göta

26.07

Uddevalla

35.17.7m

Jonas Olsson-80, Ystads IF

06.08

Trelleborg

36.12.75

Christian Klingebrant-80, IS Göta

26.07

Uddevalla

36.25.14

BG Nilensjö-63, IS Göta

26.07

Uddevalla

36.38.1m

 

Mikael Westin-78, Björnstorps IF

06.08

Trelleborg

1 timmes löpning:

 

 

 

 

 

110 meter häck 106.7 cm:

13.94

+0.9

Philip Nossmy-82, Malmö AI

24.04

Gainesville,USA

13.99

+0.1

Anton Levin-92, Malmö AI

29.08

Skara

16.20

-0.1

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

28.06

Halmstad

18.88

+1.1

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

16.08

Linköping

20.95

+1.1

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

16.08

Linköping

110 meter häck 106.7 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

13.86

+2.5

Philip Nossmy-82, Malmö AI

18.04

Clermont,USA

13.90

+2.3

Anton Levin-92, Malmö AI

29.08

Skara

17.68

+4.3

Sebastian Huynh-97, Hässleholms AIS

30.05

Hässleholm

17.95

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

30.05

Lerum

19.75

+4.3

Albin Persson-99, Åhus FIK

30.05

Hässleholm

21.66

+4.3

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

30.05

Hässleholm

400 meter häck 91.4 cm:

59.22

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

30.05

Lerum

62.35

Zack Rönngård-95, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

62.88

Magnus Nielsen-92, IFK Lund

30.05

Lerum

63.79

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

16.08

Linköping

64.54

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

16.08

Löttorp

65.79

Marinel Walfridsson-95, IS Göta

10.07

Helsingborg

68.09

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

2000 m hinder 91.4 cm:

6.21.36

Adelegn Zewdu-97, Malmö AI

21.08

Kalmar

6.55.21

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

24.07

Hässleholm

7.13.44

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

8.04.47

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

09.08

Varberg

3000 m hinder 91.4 cm:

11.03.50

David Arnesson-91, IFK Lund

16.08

Linköping

11.33.93

Tomas Frennesson-76, IS Göta

16.08

Ängelholm

11.47.32

Sven Lindeberg-63, IS Göta

25.07

Uddevalla

12.00.05

Chris Daanen-59, IS Göta

16.08

Ängelholm

12.58.58

 

Fredrik Karlsson-77, Vittsjö GIK

16.08

Löttorp

13.26.92

Carl Hofvendal-70, IS Göta

16.08

Ängelholm

Höjdhopp:

2.14

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

08.08

Söderhamn

1.97

 

Hannes Gärdenfors-97, Malmö AI

30.07

Mölndal

1.87

 

Erik Hoff-92, IFK Lund

24.05

Eslöv

1.85

Samuel Fransson-00, Malmö AI

28.06

Halmstad

1.80

Albin Wågsäter-00, Malmö AI

28.06

Halmstad

1.80

 

Andreas Leveau-80, Öresund FK

24.07

Uddevalla

1.70

Jacob Lenz-99, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

1.69

Felix Ericsson-95, IFK Helsingborg

16.08

Linköping

1.66

Bertram Solheim-99, Höörs IS

12.07

Helsingborg

1.65

Caleb Conable-01, IFK Lund

24.05

Eslöv

1.65

Eff Phupatong-98, Åhus FIK

24.05

Eslöv

1.65

Anders Egle-69, Simrishamns AIF

19.07

Ystad

Stavhopp:

4.49

Magnus Herstedt-98, Malmö AI

12.09

Stockholm/S

4.13

Stefan Jeppsson-75, Vittsjö GIK

11.07

Helsingborg

4.00

 

Fredrik Karlsson-78, Vittsjö GIK

09.08

Varberg

4.00

 

- " -

16.08

Löttorp

3.82

 

Edvin Persson-00, Malmö AI

21.08

Karlskrona

3.40

Casper Borgström-00, IFK Lund

12.07

Helsingborg

3.40

- " -

19.07

Ystad

3.10

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

16.08

Linköping

2.70

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

30.05

Lerum

2.70

- " -

16.08

Linköping

2.50

Joel Bengtsson-98, IFK Helsingborg

30.05

Lerum

2.10

Jesper Dreifaldt-02, Åhus FIK

19.07

Ystad

Längdhopp:

7.68

+0.7

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

17.07

Eskilstuna

6.72

+0.0

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

23.08

Kalmar

6.62

+1.2

Jens Mattisson-85, Vittsjö GIK

16.08

Löttorp

6.59

+0.1

Martin Jönsson-96, IFK Lund

08.07

Kristianstad

6.55

-1.2

Björn Boström-87, IFK Lund

30.08

Lund

6.54

+1.2

Linus Levau-97, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

6.42

-1.6

Viktor Björklund-91, IFK Lund

24.05

Eslöv

6.37

+1.4

Pontus Quick-97, IFK Lund

09.08

Varberg

6.31

+1.8

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

6.19

+0.0

Tim Olsson-97, Ystads IF

19.07

Ystad

Längdhopp -medvind eller okända vindförhållanden:

6.71

+2.6

Viktor Björklund-91, IFK Lund

13.06

Vellinge

6.37

+6.5

Pontus Quick-97, IFK Lund

02.08

Västerås

6.34

+2.8

Jens Mattisson-85, Vittsjö GIK

26.07

Hässleholm

Trestegshopp:

14.81

+1.8

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

30.08

Leppävaara,FIN

14.35

+1.6

Adam Denguir-94, IFK Lund

30.05

Lerum

13.19

+0.9

Linus Levau-97, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

13.12

+1.0

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

21.08

Kalmar

12.40

+1.7

Caleb Conable-01, IFK Lund

11.07

Helsingborg

12.40

+1.7

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

12.39

+0.4

Jens Mattisson-85, Vittsjö GIK

28.06

Halmstad

12.29

+1.9

David Elvingsson-95, Åhus FIK

30.05

Hässleholm

11.94

+0.3

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

06.09

Lidköping

11.73

+0.8

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

23.08

Karlskrona

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

14.91

+3.2

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

30.08

Leppävaara,FIN

13.08

+3.4

Jens Mattisson-85, Vittsjö GIK

30.05

Hässleholm

13.06

+3.7

Viktor Bondesson-98, Malmö AI

29.08

Enskede

12.49

+3.1

David Elvingsson-95, Åhus FIK

30.05

Hässleholm

12.01

+2.9

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

11.07

Helsingborg

12.00

+6.5

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

Kula 7.26 kg:

17.00

Viktor Gardenkrans-95, Malmö AI

12.12

Tucson,USA

12.82

 

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

12.08

Malmö/S-K

12.67

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

15.09

Växjö

11.81

Niklas Cederström-89, IFK Lund

12.08

Malmö/S-K

11.41

David Johansson-91, Åhus FIK

16.05

Clarksville,USA

11.21

 

Patrik Pettersson-68, Vittsjö GIK

16.08

Löttorp

10.83

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

10.10

Malmö/S-K

10.83

Emil Jönsson-96, IFK Lund

16.08

Linköping

10.79

Anders Karlsson-71, Klippans FK

26.09

Klippan

10.75

Jonny Karlsson-79, IFK Helsingborg

16.08

Linköping

10.75

Jonathan Hallinder-84, IFK Lund

10.10

Malmö/S-K

Diskus 2.0 kg:

64.72

 

Axel Härstedt-87, Malmö AI

27.06

Bottnaryd

55.96

 

Viktor Gardenkrans-95, Malmö AI

27.06

Bottnaryd

39.58

 

Robin Hägg-00, Eslövs AI

23.05

Eslöv

38.34

Niklas Cederström-89, IFK Lund

05.08

Malmö/S-K

37.12

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

15.09

Växjö

36.08

Jonathan Hallinder-84, IFK Lund

30.05

Lerum

35.62

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

16.05

Malmö/S-K

33.22

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

30.05

Lerum

31.35

 

Quincy Andersson-95, Malmö AI

26.12

Malmö/S-K

30.47

 

Johan Wikström-68, Ystads IF

16.05

Malmö/S-K

Slägga 7.26 kg:

51.56

Niklas Cederström-89, IFK Lund

12.08

Malmö/S-K

49.90

David Johansson-91, Åhus FIK

18.04

Champaign,USA

47.83

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

27.05

Växjö

41.23

Viktor Gardenkrans-95, Malmö AI

12.12

Tucson,USA

40.39

 

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

05.08

Malmö/S-K

38.38

Jonathan Hallinder-84, IFK Lund

29.08

Lund

33.85

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

15.09

Växjö

30.79

 

Patrik Pettersson-68, Vittsjö GIK

16.08

Löttorp

28.13

 

André Gentile Persson-92, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

23.21

 

Kauko Harjuniemi-64, IFK Trelleborg

12.09

Trelleborg

Spjut 800 gram:

73.06

 

Quincy Andersson-95, Malmö AI

17.05

Halle,GER

63.68

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

03.08

Helsingborg

63.09

David Johansson-91, Åhus FIK

15.05

Clarksville,USA

62.80

Alexander Ottosson-87, Klippans FK

13.05

Nerja,ESP

58.13

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

19.09

Kalmar

49.96

Björn Nilsson-80, Klippans FK

26.09

Klippan

49.84

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

09.08

Varberg

47.88

Emil Jönsson-96, IFK Lund

25.07

Hässleholm

46.28

André Gentile Persson-91, IFK Trelleborg

06.06

Trelleborg

45.09

Paul Thuvesson-84, Vittsjö GIK

30.05

Hässleholm

Vikt 15,88 kg:

15.69

Niklas Cederström-89, IFK Lund

04.02

Malmö/S-K

12.91

Jonathan Hallinder-84, IFK Lund

11.02

Malmö/S-K

12.26

 

Jonas Forsberg-70, Heleneholms IF

30.05

Ystad

12.26

 

- " -

27.06

Malmö/S-K

11.26

 

Patrik Pettersson-68, Vittsjö GIK

25.07

Uddevalla

  9.22

 

Johan Wikström-68, Ystads IF

16.05

Malmö/S-K


Stafett 4 x 100 meter:

40.92

Malmö AI

16.05

Sollentuna

 

 

Austin Hamilton-97, Philip Nossmy-82,
Thobias Nilsson Montler-96, Nick
Ekelund Arenander-89

 

 

43.00

IFK Lund

30.05

Lerum

 

 

Björn Boström-87, Martin Jönsson-86,,
Filip Sjövall-95, Adam Denguir -94

 

 

44.09

IFK Helsingborg

17.05

Sollentuna

 

 

Omar Chabaan-00, Marcus Tornée-98,
Joel Bengtsson-99, Michael Nyabako-99

 

 

47.49

Vittsjö GIK

16.08

Löttorp

 

 

Stefan Jeppsson-75, Paul Tuvesson-84,
Fredrik Karlsson-77, Jens Mattisson-85

 

 

Stafett 4 x 200 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 4 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

6.03.43

 

Malmö AI

17.05

Sollentuna

 

 

Henrik Möbius-00, Alexander Åkesson-98,
Warsame Doley-98

 

 

6.07.62

 

Malmö AI

17.05

 

 

 

Dennis Forsgren-95, Abdirezak Adam-95,
Hussein Nur-95

 

 

Stafett 4 x 1.500 meter:

16.40.97

Malmö AI

17.05

Sollentuna

 

 

Henrik Petersson-93, Anton Danielsson-90,
Anton Wåhlin-91, Ahmed Tahir-92

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.01.40

Malmö AI

16.05

Sollentuna

 

 

Marcus Nyberg-97, Viktor Bondesson-98,
James Gaudiello-98, Anton Sigurdsson-96

 

 

2.01.45

IFK Helsingborg

16.05

Sollentuna

 

 

Joel Bengtsson-99, Michael Nyabako-99,
Marcus Tornée-98, Eric Nilsson-99

 

 

2.17.48

Vittsjö GIK

30.05

Hässleholm

 

 

Stefan Jeppsson-75, Paul Thuvesson-84,
Jens Mattisson-85, Fredrik Karlsson-77

 

 

2.18.43

Hässleholms AIS

30.05

Hässleholm

 

 

Filip Söderkvist-98, David Bora-00,
Arvid Einarsson-02, Thomas Nilsson-74

 

 

2.20.52

Åhus FIK

30.05

Hässleholm

 

 

Alexander Bemgtsson-98, Eff
Phupatong-98, Albin Persson-99, David
Elvingsson-95

 

 

Tiokamp:

1.890

Fredrik Lindvall-67, Ystads IF

19/20.09

Varberg

14.09 (-0.2) 260 (-0.5) 967 142 X
X 2524 X 3679 X