P 13 år:

80 meter :

10.45

+1.65

Alexander Olsson-90, IFK Lund

07.09

Vellinge

10.47

+1.65

Tomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

10.61

+0.4

André Paulsson-90, KFUM Kristianstad

08.06

Klippan

10.67

+1.4

Gustav Lindeus-90, Eslövs AI

13.07

Helsingborg

10.69

+1.96

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

31.08

Lund

10.76

-1.4

André Kvist-90, IFK Lund

27.07

Hässleholm

10.88

+0.5

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

20.09

Trelleborg

10.92

+1.65

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

10.98

+0.4

Tommi Nylander-90, IFK Lund

18.05

Eslöv

11.11

+1.5

Dan Strandberg-90, IFK Lund

31.05

Landskrona

80 meter ­ medvind eller okända vindförhållanden:

10.39

+5.8

Gustav Lindeus-90, Eslövs AI

27.09

Kalmar

10.41

+3.54

Tomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

10.44

+2.68

Alexander Olsson-90, IFK Lund

07.09

Vellinge

10.58

 

André Paulsson-90, KFUM Kristianstad

27.07

Hässleholm

10.66

+3.58

André Kvist-90, IFK Lund

07.09

Vellinge

10.90

+2.5

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

13.07

Helsingborg

200 meter:

26.64

+0.4

André Paulsson-90, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

26.92

-0.4

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

26.98

+0.4

Gustav Lindeus-90, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

27.02

+0.46

Tomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

30.08

Lund

27.33

+0.47

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

30.08

Lund

28.02

+0.47

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

30.08

Lund

28.82

-0.4

Martin Andersson-90, Malmö AI

21.09

Trelleborg

29.32

+0.4

Sebastian Mattsson-90, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

29.66

-1.26

Anton Swerkström-90, IK Pallas

15.06

Karlshamn

29.99

-0.8

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

06.07

Göteborg

200 meter - medvinds- okända vindförhållanden:

26.77

+2.2

Gustav Lindeus-90, Eslövs AI

20.07

Halmstad

600 meter:

1.37.16

 

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

20.09

Trelleborg

1.38.11

 

Gustav Lindeus-90, Eslövs AI

04.07

Göteborg

1.41.04

 

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

06.09

Vellinge

1.45.31

 

Johan Rasmusson-90, IFK Helsingborg

06.09

Vellinge

1.45.40

 

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

04.07

Göteborg

1.48.46

 

Emil Jönsson-90, Eslövs AI

20.09

Trelleborg

1.49.2m

 

Joacim Bosson-90, Klippans FK

28.09

Ängelholm

1.51.56

 

Carl H Fricke-90, Ängelholms IF

03.08

Ängelholm

1.51.60

 

Martin Andersson-90, Malmö AI

06.09

Vellinge

1.52.50

 

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

06.09

Vellinge

1500 meter:

5.08.79

 

Gustav Lindeus-90, Eslövs AI

05.07

Göteborg

5.25.03

 

Sebastian Kallmér-90, Ryssbergets IK

27.07

Hässleholm

6.05.89

 

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

27.07

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm:

9.95

-0.6

Måns Svensson-90, Malmö AI

21.09

Trelleborg

10.57

+1.75

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

30.08

Lund

10.58

-0.6

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

10.88

+0.0

Anton Blixt-90, Malmö AI

04.07

Göteborg

11.37

-1.1

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

14.06

Vellinge

13.93

-0.6

Jesper Lundh-90, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

9.85

+2.32

Måns Svensson-90, Malmö AI

06.09

Vellinge

10.39

 

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

26.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.57

 

Anton Södergren-90, IFK Helsingborg

06.09

Vellinge

1.55

 

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

03.08

Ängelholm

1.51

 

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

06.09

Vellinge

1.43

 

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

27.07

Hässleholm

1.40

 

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

20.09

Trelleborg

1.38

 

David Lindahl-90, Södra Sandby IF

18.05

Eslöv

1.38

 

Simon Hedin-90, Eslövs AI

08.06

Klippan

1.36

 

Niclas Nilsson-90, Klippans FK

29.08

Ängelholm

1.30

 

Anton Swerkström-90, IK Pallas

25.05

Malmö

1.30

 

- " -

30.08

Lund

1.30

 

Chadie Hotait-90, Malmö AI

25.05

Malmö

1.30

 

Martin Norrman-90, Ystads IF

30.08

Lund

1.30

 

- " -

20.09

Trelleborg

1.30

 

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

20.09

Trelleborg

Stavhopp:

2.53

 

Anton Blixt-90, Malmö AI

20.09

Trelleborg

2.53

 

Måns Svensson-90, Malmö AI

20.09

Trelleborg

2.20

 

Christian Ivarsson-90, Simrishamns AIF

26.07

Hässleholm

Längdhopp:

5.37

+0.1

Gustav Lindeus-90, Eslövs AI

11.07

Helsingborg

5.31

+0.0

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

31.08

Lund

5.19

+2.0

Carl H Fricke-90, Ängelholms IF

28.09

Ängelholm

5.17

+1.2

Tomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

28.09

Ängelholm

5.07

+0.7

André Paulsson-90, KFUM Kristianstad

08.06

Klippan

4.82

+0.6

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

31.08

Lund

4.78

+0.7

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

06.07

Göteborg

4.78

+1.6

- " -

07.09

Vellinge

4.71

+1.8

Martin Andersson-90, Malmö AI

31.08

Lund

4.69

-0.3

Fredrik Hansson-90, KFUM Kristianstad

08.06

Klippan

4.68

-1.22

Sebastian Mattsson-90, Eslövs AI

18.05

Eslöv

4.68

+2.0

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

31.08

Lund

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

4.87

+2.46

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

18.05

Eslöv

Trestegshopp:

10.64

+0.0

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

05.07

Göteborg

10.21

-2.1

Chadie Hotait-90, Malmö AI

06.09

Vellinge

  9.72

-1.1

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

20.07

Halmstad

  9.60

-2.2

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

06.09

Vellinge

  9.56

-2.4

Martin Norrman-90, Ystads IF

06.09

Vellinge

  8.87

-1.8

Anton Södergren-90, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

  8.17

+0.9

Fredrik Hedin-90, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

Kula 3.0 kg:

12.03

 

Alexander Olsson-90, IFK Lund

06.09

Vellinge

10.93

 

Tomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

06.09

Vellinge

10.84

 

André Kvist-90, IFK Lund

31.08

Lund

10.42

 

Kristoffer Kjellqvist-90, Hässleholms AIS

31.08

Olofström

10.40

 

Gustav Lindeus-90, Eslövs AI

31.05

Landskrona

10.18

 

Carl Keidong-90, IFK Trelleborg

09.06

Lund

  9.94

 

Tobias Pedersen, IFK Trelleborg

09.06

Lund

  9.74

 

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

06.09

Vellinge

  9.43

 

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

28.06

Trelleborg

  9.24

 

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

31.08

Lund

Diskus 0.6 kg:

33.12

 

Carl Keidong-90, IFK Trelleborg

06.09

Vellinge

31.06

 

Alexander Olsson-90, IFK Lund

06.09

Vellinge

30.59

 

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

20.07

Halmstad

25.67

 

Simon Levin-90, Ängelholms IF

27.07

Hässleholm

24.85

 

André Kvist-90, IFK Lund

27.07

Hässleholm

23.77

 

Fredrik Hedin-90, IFK Helsingborg

06.09

Vellinge

22.60

 

Robin Hägg-90, Eslövs AI

27.07

Hässleholm

20.51

 

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

20.09

Trelleborg

20.41

 

Anton Södergren-90, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

Slägga 3.0 kg:

32.81

 

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

26.07

Hässleholm

28.02

 

Carl Keidong-90, IFK Trelleborg

20.09

Trelleborg

23.91

 

Robin Hägg-90, Eslövs AI

20.09

Trelleborg

15.42

 

Fredrik Svensson-90, Ängelholms IF

02.08

Ängelholm

Spjut 400 gram:

32.78

 

Mattias Andersson, IFK Lund

09.06

Lund

29.87

 

André Kvist-90, IFK Lund

09.06

Lund

29.85

 

Martin Norrman-90, Ystads IF

07.09

Vellinge

29.22

 

Dante Widh-90, Eslövs AI

30.08

Lund

29.13

 

Viktor Ottosson-90, Klippans FK

08.06

Klippan

28.12

 

Simon Levin-90, Ängelholms IF

07.09

Vellinge

25.56

 

Oskar Nilsson-90, IFK Helsingborg

07.09

Vellinge

23.12

 

Kristian Berglund-90, IF Kronan

28.09

Ängelholm

21.50

 

Sebastian Persson-90, Heleneholms IF

30.08

Lund

19.51

 

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

09.06

Lund