P 13 år:

80 meter :

9.32

+1.4

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

28.08

Halmstad

10.29

-0.5

Kim Rosin-91, Vittsjö GIK

28.08

Halmstad

10.69

+0.3

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

04.09

Lund

10.72

+0.4

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

22.05

Malmö/S

10.77

+0.3

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

04.09

Lund

10.84

+0.3

Christoffer Larsson-91, IK Pallas

04.09

Lund

10.84

+1.1

Viktor Björklund-91, IFK Lund

25.07

Hässleholm

11.03

+0.3

Sebastian Hindefelt-91, Eslövs AI

04.09

Lund

11.10

+1.1

Felix Josefsson-91, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

11.23

+0.6

Simon Persson-91, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.03

+2.18

Kim Rosin-91, Vittsjö GIK

12.09

Karlskrona

10.39

+2.1

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

04.09

Lund

10.43

+3.9

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

22.05

Malmö/S

10.68

+2.1

Christoffer Larsson-91, IK Pallas

04.09

Lund

10.68

+4.0

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

25.09

Kalmar

10.90

+2.1

Sebastian Hindefelt-91, Eslövs AI

04.09

Lund

10.98

+2.9

Felix Josefsson-91, Hässleholms AIS

06.06

Klippan

11.08

+3.9

Jonathan Radmann-91, Malmö AI

22.05

Malmö/S

11.16

+2.1

Simon Persson-91, IFK Helsingborg

14.08

Malmö/He

11.20

+2.1

Otto Wiberg-91, IK Finish

12.09

Vellinge

200 meter:

23.59

+0.0

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

24.07

Hässleholm

26.37

+1.8

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

26.45

+1.0

Jojje Arvidsson-91, Vittsjö GIK

29.08

Halmstad

26.96

+0.0

Kim Rosin-91, Vittsjö GIK

24.07

Hässleholm

27.07

+2.0

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

11.09

Vellinge

27.18

+1.8

Christoffer Larsson-91, IK Pallas

29.08

Halmstad

27.28

+1.1

Felix Josefsson-91, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

27.59

+0.6

Viktor Björklund-91, IFK Lund

05.09

Lund

28.13

+0.5

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

15.08

Malmö/He

28.17

+2.0

Otto Wiberg-91, IK Finish

11.09

Vellinge

200 meter - medvinds- okända vindförhållanden:

25.79

+2.8

Kim Rosin-91, Vittsjö GIK

29.08

Halmstad

26.20

+3.3

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

15.08

Malmö/He

27.02

+2.9

Christoffer Larsson-91, IK Pallas

11.09

Vellinge

600 meter:

1.30.84

 

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

28.08

Halmstad

1.31.83

 

Jojje Arvidsson-91, Vittsjö GIK

28.08

Halmstad

1.41.52

Simon Persson-91, IFK Helsingborg

30.05

Lerum

1.42.59

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

28.08

Halmstad

1.42.60

 

David Arnesson-91, IFK Lund

28.08

Halmstad

1.43.76

 

Otto Wiberg-91, IK Finish

11.09

Vellinge

1.44.69

 

Christoffer Larsson-91, IK Pallas

11.09

Vellinge

1.48.19

 

Petter Olsson-91, Malmö AI

12.05

Malmö/S

1.53.13

 

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

08.08

Simrishamn

1.53.45

 

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

28.08

Halmstad

1500 meter:

4.41.46

 

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

4.48.07

 

Jojje Arvidsson-91, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

4.51.98

 

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

29.08

Halmstad

5.32.57

 

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

29.08

Halmstad

6.07.69

 

Rasmus Persson-91, IK Finish

03.07

Göteborg/U

60 meter häck 76.2 cm:

9.12

+1.4

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

9.41

+2.0

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

29.08

Halmstad

10.12

+1.3

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

11.09

Vellinge

10.29

+1.7

Simon Persson-91, IFK Helsingborg

15.08

Malmö/He

10.32

+1.7

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

15.08

Malmö/He

11.06

-0.2

Johannes Falk-91, IK Pallas

05.09

Lund

11.10

+1.15

David Johansson-91, Åhus FIK

19.06

Karlshamn

13.34

-0.5

Mattias Andersson-91, IFK Lund

05.09

Lund

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

10.24

+2.8

Simon Persson-91, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

11.92

+2.3

Mattias Andersson-91, IFK Lund

10.07

Helsingborg

12.01

+2.5

Otto Wiberg-91, IK Finish

19.06

Vellinge

Höjdhopp:

1.71

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

1.55

 

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

12.05

Malmö/S

1.55

 

Rasmus Nilsson-91, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

1.53

 

Viktor Björklund-91, IFK Lund

05.09

Lund

1.53

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

05.09

Lund

1.52

 

Petter Olsson-91, Malmö AI

29.08

Halmstad

1.50

 

Sebastian Hindefelt-91, Eslövs AI

16.05

Eslöv

1.48

 

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

06.06

Klippan

1.48

 

- " -

25.07

Hässleholm

1.45

 

Kiefer Clarén-91, Eslövs AI

20.06

Vellinge

1.40

 

Hjalmar Hult-91, IFK Lund

16.05

Eslöv

Stavhopp:

3.45

 

Petter Olsson-91, Malmö AI

21.09

Malmö/S

Längdhopp (zon):

6.22

+0.1

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

31.07

Ängelholm

5.25

+1.33

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

04.09

Lund

5.22

+1.11

Petter Olsson-91, Malmö AI

25.07

Karlskrona

5.12

+1.68

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

22.05

Malmö/S

5.08

+0.29

Viktor Björklund-91, IFK Lund

04.09

Lund

5.04

+0.6

Sebastian Hindefelt-91, Eslövs AI

28.08

Halmstad

4.84

+1.5

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

06.06

Klippan

4.69

+0.6

Kiefer Clarén-91, Eslövs AI

16.05

Eslöv

4.69

+1.9

- " -

06.06

Klippan

4.66

-0.4

Felix Josefsson-91, Hässleholms AIS

09.05

Hässleholm

4.66

-0.8

- " -

15.08

Malmö/He

4.66

+2.0

Mattias Andersson-91, IFK Lund

09.07

Helsingborg

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.28

+3.4

Sebastian Hindefelt-91, Eslövs AI

13.06

Trelleborg

5.16

Viktor Björklund-91, IFK Lund

12.05

Malmö/S

5.14

Petter Olsson-91, Malmö AI

12.05

Malmö/S

4.83

+2.1

Kiefer Clarén-91, Eslövs AI

06.06

Klippan

4.78

+4.1

Magnus Olsson-91, Eslövs AI

06.06

Klippan

4.78

 

Rasmus Nilsson-91, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

4.76

Felix Josefsson-91, Hässleholms AIS

28.08

Halmstad

Trestegshopp (zon):

10.32

+1.1

Viktor Björklund-91, IFK Lund

29.08

Halmstad

9.83

+1.2

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

29.08

Halmstad

9.53

+1.5

David Johansson-91, Åhus FIK

24.07

Hässleholm

8.88

+0.9

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

29.08

Halmstad

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

7.97

Jim Nilsson-91, Ystads IF

26.08

Simrishamn

Kula 3.0 kg:

15.04

 

Kiefer Clarén-91, Eslövs AI

29.08

Halmstad

13.24

 

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

04.09

Lund

12.95

 

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

15.08

Malmö/He

12.56

 

Rasmus Nilsson-91, Ängelholms IF

01.08

Ängelholm

12.16

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

11.27

 

Sebastian Hindefelt-91, Eslövs AI

04.09

Lund

11.18

 

Patric Svensson-91, Vittsjö GIK

06.06

Klippan

11.10

 

Björn Petersson-91, IK Pallas

04.09

Lund

10.76

 

Mattias Andersson-91, IFK Lund

29.08

Halmstad

9.75

 

Kardy Soranson-91, Malmö AI

31.05

Värnamo

Diskus 0.6 kg:

38.73

 

Rasmus Nilsson-91, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

34.70

 

Björn Petersson-91, IK Pallas

29.08

Halmstad

33.00

 

Mattias Andersson-91, IFK Lund

29.08

Halmstad

26.41

 

Rasmus Persson-91, IK Finish

12.09

Vellinge

22.29

 

Jonathan Radmann-91, Malmö AI

12.05

Malmö/S

21.47

 

André Gentile-Persson-91, IFK Trelleborg

14.08

Malmö/He

18.50

 

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

12.09

Vellinge

12.71

 

Alexander Walldén-91, IFK Trelleborg

25.04

Trelleborg

Slägga 3.0 kg:

36.71

 

Kiefer Clarén-91, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

29.72

 

Rasmus Nilsson-91, Ängelholms IF

14.08

Malmö/He

23.03

 

Björn Petersson-91, IK Pallas

14.08

Malmö/He

16.39

 

André Gentile-Persson-91, IK Pallas

25.04

Trelleborg

14.05

 

Alexander Walldén-91, IK Pallas

25.04

Trelleborg

Spjut 400 gram:

48.22

 

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

28.08

Halmstad

42.76

 

Rasmus Nilsson-91, Ängelholms IF

31.07

Ängelholm

40.44

 

Sebastian Hindefelt-91, Eslövs AI

28.08

Halmstad

38.37

 

Magnus Olsson-91, Eslövs AI

28.08

Halmstad

37.80

 

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

25.07

Hässleholm

37.59

 

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

13.06

Trelleborg

37.30

 

Björn Petersson-91, IK Pallas

11.09

Vellinge

34.89

 

Philip Sjöholm-91, IK Pallas

17.08

Trelleborg

34.81

 

David Johansson-91, Åhus FIK

16.05

Eslöv

34.60

 

Mattias Andersson-91, IFK Lund

15.08

Malmö/He

Stafett 4 x 80 meter:

43.81

IK Pallas

12.09

Vellinge

(Björn Petersson-91, Philip Sjöholm-92,
Christoffer Larsson-91, Oliver McDaniel-91)

 

 

Stafett 1000 meter:

2.30.53

Malmö AI

12.05

Malmö/S

(Henrik Tiljander, Jonathan Radmann-91,
Jonathan Ström-92, Petter Olsson-91)

 

 

2.31.12

IK Pallas

12.05

Malmö/S

(Oliver McDaniel-91, Björn Petersson-91,
Philip Sjöholm-92, Harald Swerkström-92)

 

 

2.31.96

IFK Lund

12.05

Malmö/S

Femkamp:

4064

Simon Persson-91, IFK Helsingborg

30.05

Lerum

 

(10.37-430-4046-134-1.41.52)