P 13 år:

80 meter :

9.58

+0.17

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

11.09

Lidköping

9.88

+0.1

Robin Åkesson-92, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

10.25

+0.5

Marcus Blomgren-92, IK Finish

31.07

Hässleholm

10.37

+0.7

Harald Swerkström-92, IK Pallas

02.07

Göteborg/U

10.56

-1.8

Sebastian Tkacz-92, IF Kronan

25.09

Klippan

10.90

+0.7

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

02.07

Göteborg/U

11.02

-1.8

Veton Mareviev-92, IF Kronan

25.09

Klippan

11.11

-4.0

Cedric Jansson-92, Malmö AI

24.07

Simrishamn

11.15

+1.61

Anton Levin-92, Ängelholms IF

03.09

Lund

11.22

-3.1

Gustav Malm-92, Lomma FIK

28.05

Malmö/He

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

9.98

+2.16

Marcus Blomgren-92, IK Finish

03.09

Lund

10.53

+2.16

Albin Christiansson-92, Båstads GIF

03.09

Lund

10.67

+2.66

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

03.09

Lund

11.01

+4.4

Jonathan Ström-92, Malmö AI

18.06

Karlshamn

11.03

+2.66

Robin Török-92, IK Pallas

03.09

Lund

200 meter:

24.12

-0.28

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

10.09

Lidköping

24.60

-0.9

Robin Åkesson-92, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

25.77

-0.9

Harald Swerkström-92, IK Pallas

03.07

Göteborg/U

26.33

-0.9

Jesper Lang-92, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

26.85

+0.78

Marcus Blomgren-92, IK Finish

10.09

Lidköping

26.90

-0.89

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

10.09

Lidköping

27.24

+1.20

Jonathan Ström-92, Malmö AI

04.09

Lund

28.53

+1.21

Anton Levin-92, Ängelholms IF

04.09

Lund

28.91

+1.20

Robin Török-92, IK Pallas

04.09

Lund

29.44

+1.21

Kristian Ekelund-Axelsson-92, IFK Lund

04.09

Lund

200 meter - medvinds- okända vindförhållanden:

 

 

 

600 meter:

1.37.72

Emil Åberg-92, Björnstorps IF

11.09

Lidköping

1.39.80

Eivind Gottlieb Vedi-92, Björnstorps IF

16.07

Halmstad

1.40.62

Jonathan Ström-92, Malmö AI

11.06

Malmö/S

1.43.26

David Larsson-92, Björnstorps IF

13.08

Malmö/He

1.43.76

Axel Odell-92, IFK Trelleborg

01.07

Göteborg/U

1.44.68

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

28.05

Malmö/He

1.49.29

Henrik Tiljander-92, Malmö AI

11.06

Malmö/S

1.49.74

Christopher Styrlander-92, Klippans FK

09.07

Helsingborg

1.50.94

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

01.05

Hässleholm

1.52.24

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

18.09

Eslöv

1500 meter:

4.44.8m

Emil Åberg-92, Björnstorps IF

10.09

Lidköping

4.58.25

Eivind Gottlieb Vedi-92, Björnstorps IF

02.07

Göteborg/U

5.00.97

David Larsson-92, Björnstorps IF

14.08

Malmö/He

5.24.74

Jimmy Palmqvist-92, IFK Trelleborg

14.08

Malmö/He

5.25.6m

Christopher Styrlander-92, Klippans FK

07.08

Ängelholm

60 meter häck 76.2 cm:

9.01

+1.2

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

29.05

Malmö/He

9.86

+0.3

Jonathan Ström-92, Malmö AI

14.08

Malmö/He

10.15

+1.5

Anton Levin-92, Ängelholms IF

18.09

Eslöv

10.58

+1.5

Dastid Selmani-92, IFK Lund

18.09

Eslöv

11.18

+1.5

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

18.09

Eslöv

11.19

+1.9

Ruben Larsson-92, IFK Lund

09.07

Helsingborg

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

9.95

+2.7

Jonathan Ström-92, Malmö AI

09.07

Helsingborg

10.74

Robin Åkesson-92, Malmö AI

26.08

Göteborg/S

11.09

Jesper Lang-92, Malmö AI

26.08

Göteborg/S

11.45

Cedric Jansson-92, Malmö AI

26.08

Göteborg/S

Höjdhopp:

1.68

Jonathan Ström-92, Malmö AI

16.07

Halmstad

1.58

Jesper Lang-92, Malmö AI

07.05

Rostock,GER

1.53

Axel Odell-92, IFK Trelleborg

15.05

Trelleborg

1.52

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

26.08

Göteborg/S

1.50

Oliver Persson-92, Malmö AI

07.05

Rostock,GER

1.48

Christopher Styrlander-92, Klippans FK

05.06

Klippan

1.47

Anton Levin-92, Ängelholms IF

29.05

Lerum

1.47

- " -

18.09

Eslöv

1.47

- " -

25.09

Klippan

1.45

Dastid Selmani-92, IFK Lund

11.06

Malmö/S

1.43

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

22.05

Eslöv

1.36

Gustaf Malm-92, Lomma FIK

27.05

Staffanstorp

Stavhopp:

3.92

Jonathan Ström-92, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

2.45

Ruben Larsson-92, IFK Lund

07.08

Karlskrona

2.26

Hjalmar Hult-92, IFK Lund

03.09

Lund

2.15

Arvid Pettersson-92, Eslövs AI

13.08

Malmö/He

2.15

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

13.08

Malmö/He

Längdhopp (zon):

6.00

+1.2

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

29.05

Malmö/He

5.75

-0.0

Robin Åkesson-92, Malmö AI

10.09

Lidköping

5.19

-1.1

Harald Swerkström-92, IK Pallas

03.09

Lund

5.18

-1.9

Jonathan Ström-92, Malmö AI

31.07

Hässleholm

5.18

+0.39

Cedric Jansson-92, Malmö AI

14.08

Malmö/He

5.05

+0.9

Axel Odell-92, IFK Trelleborg

08.07

Helsingborg

5.03

-1.6

Marcus Blomgren-92, IK Finish

31.07

Hässleholm

4.97

+0.3

Jesper Lang-92, Malmö AI

15.05

Värnamo

4.82

-3.5

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

03.09

Lund

4.75

+0.9

Veton Mareviev-92, IF Kronan

25.09

Klippan

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.33

Jesper Lang-92, Malmö AI

07.05

Rostock,GER

5.33

+3.1

Jonathan Ström-92, Malmö AI

24.07

Simrishamn

5.31

+3.4

Harald Swerkström-92, IK Pallas

29.05

Malmö/He

5.22

+2.2

Cedric Jansson-92, Malmö AI

24.07

Simrishamn

5.07

Marcus Blomgren-92, IK Finish

03.08

Vellinge

4.75

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

24.09

Ystad

Trestegshopp (zon):

10.76

+0.0

Jonathan Ström-92, Malmö AI

30.07

Hässleholm

10.42

+0.37

Marcus Blomgren-92, IK Finish

11.09

Lidköping

10.15

-3.05

Victor Karlsson-92, Heleneholms IF

11.09

Lidköping

9.94 §

-0.6

Dastid Selmani-91, IFK Lund

04.09

Lund

9.92

+0.41

Axel Odell-92, IFK Trelleborg

11.09

Lidköping

9.31

+0.5

Ruben Larsson-92, IFK Lund

17.07

Halmstad

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 3.0 kg:

13.68

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

01.05

Hässleholm

13.38

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

10.09

Lidköping

12.20

Elias Håkansson-92, Eslövs AI

13.08

Malmö/He

11.14

Jesper Lang-92, Malmö AI

26.08

Göteborg/S

10.80

Jonathan Ström-92, Malmö AI

26.08

Göteborg/S

10.15

Albin Christiansson-92, Båstads GIF

03.09

Lund

10.08

Ruben Larsson-92, IFK Lund

10.09

Lidköping

10.07

Robin Török-92, IK Pallas

03.09

Lund

9.74

Marcus Blomgren-92, IK Finish

13.08

Malmö/He

9.72

Jens Ohlin-92, Simrishamns AIF

24.07

Simrishamn

Diskus 0.6 kg:

43.00

Elias Håkasson-92, Eslövs AI

10.09

Lidköping

38.70

Jonathan Ström-92, Malmö AI

31.07

Hässleholm

32.11

Anton Levin-92, Ängelholms IF

10.09

Lidköping

25.98

Philip Larsson-92, IFK Lund

31.07

Hässleholm

24.45

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

11.06

Malmö/S

19.98

Ruben Larsson-92, IFK Lund

31.07

Hässleholm

16.90

Robin Åkesson-92, Malmö AI

24.04

Trelleborg

Slägga 3.0 kg:

49.25

Elias Håkasson-92, Eslövs AI

30.07

Hässleholm

27.22

Jonathan Ström-92, Malmö AI

19.06

Karlshamn

26.30

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

24.04

Trelleborg

25.25

Robin Åkesson-92, Malmö AI

24.04

Trelleborg

23.72

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

11.09

Lidköping

22.37

Philip Larsson-92, IFK Lund

13.08

Malmö/S-K

19.89

Ruben Larsson-92, IFK Lund

11.09

Lidköping

Spjut 400 gram:

45.53

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

11.09

Lidköping

41.63

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

14.08

Malmö/He

37.81

Jonathan Ström-92, Malmö AI

07.08

Karlskrona

33.26

Anton Levin-92, Ängelholms IF

25.09

Klippan

31.47

Dastid Selmani-92, IFK Lund

04.09

Lund

31.20

Anton Sölve-92, S, Sandby IF

18.06

Vellinge

30.08

Ruben Larsson-92, IFK Lund

05.06

Klippan

29.80 §

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

10.09

Vellinge

27.75

Axel Odell-92, IFK Trelleborg

15.05

Trelleborg

23.29

Philip Larsson-92, IFK Lund

31.07

Hässleholm

Stafett 4 x 80 meter:

39.93

Malmö AI

28.05

Malmö/He

 

(Robin Åkesson-92, Albert de Caprétz-92, Jonathan Ström-92, Abdullha Faraj Arjan-93)

44.00

IK Pallas

28.05

Malmö/He

 

(Robin Török-92, Philip Sjöholm-92, Viktor Brus-93, Harald Swerkström-92)

45.49

Klippans FK

11.09

Vellinge

Stafett 1000 meter:

2.18.63

Malmö AI

27.08

Göteborg/U

 

(Robin Åkesson-92, Cedric Jansson-92,
Albert de Caprétz-92, Jonathan Ström-92)

2.38.27

Klippans FK

11.06

Malmö/S

 

(David Stjärnberg-93, Niklas Lindskog-93,
Christoffer Styrlander-92, Oskar Lahti-93)

2.45.40

IFK Lund

04.09

Lund

 

(Dastid Selmani-92, Joakim Thiman-92,
Jon Nilsson-93, Andreas Kristiansson-93)

Femkamp:

4.408

Jonathan Ström-92, Malmö AI

29.05

Lerum

 

(10.56 (+2.4), 479 (+2.4), 4428, 150, 1.43.89)

3.802

Anton Levin-92, Ängelholms IF

18.09

Eslöv

 

(10.15 (+1.5), 436 (-0.1), 3343, 147, 1.55.84)

3.712

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

18.09

Eslöv

 

(11.18 (+1.5), 465 (-0.2), 3963, 129, 1.52.24)

3.642

Dastid Selmani-92, IFK Lund

18.09

Eslöv

 

(10.58 (+1.5), 454 (+1.4), 3216, 141, 1.57.83)

3.552

Ruben Larsson-92, IFK Lund

18.09

Eslöv

 

(11.30 (+1.5), 419 (-0.1), 3829, 135, 1.53.32)