P 13 år:

80 meter :

10.14

+1.3

Arjan Abdullha Faraj-93, Malmö AI

19.08

Malmö/He

10.18

+1.3

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

19.08

Malmö/He

10.54

+0.1

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

10.09

Vellinge

10.60

+1.3

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

10.77

+1.9

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

11.06

Trelleborg

10.79

+1.9

Marcus Andersen-93, IK Pallas

11.06

Trelleborg

11.11

-0.5

Karl Swensson-93, IFK Helsingborg

21.05

Eslöv

11.11

+1.06

Christoffer Magnell-93, IF Kronan

02.09

Lund

11.13

+1.3

Johannes Alm-93, Eslövs AI

19.08

Malmö/He

11.15

+0.98

Johan Lundberg-93, IFK Lund

02.09

Lund

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

9.98

+2.2

Arjan Abdullha Faraj-93, Malmö AI

04.06

Klippan

10.80

+2.3

Oskar Skelterwijk-93, Eslövs AI

04.06

Klippan

10.93

Johan Lundberg-93, IFK Lund

03.06

Landskrona

11.08

+2.3

Erik Filipovic-93, Klippans FK

04.06

Klippan

11.12

Fritjof Lindström-93, IFK Lund

03.06

Landskrona

200 meter:

25.59

-1.6

Arjan Abdullha Faraj-93, Malmö AI

03.09

Villstad

25.99

-1.6

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

03.09

Villstad

26.95

-2.0

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

09.09

Vellinge

27.54

-1.4

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

20.08

Malmö/He

27.57

-2.0

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

09.09

Vellinge

27.99

+0.2

Linus Lindström-93, IK Pallas

18.06

Vellinge

28.17

-2.6

Anders Servaeus-93, IK Finish

03.09

Villstad

28.32

+0.1

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

26.08

Ängelholm

28.74

-2.2

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

09.07

Göteborg/U

28.80

+1.3

Marcus Andersen-93, IK Pallas

05.08

Nässjö

28.81

+0.1

Johan Lundberg-93, IFK Lund

26.08

Ängelholm

200 meter - medvinds- okända vindförhållanden:

25.26

+2.6

Arjan Abdullha Faraj-93, Malmö AI

04.06

Klippan

27.39

+2.6

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

04.06

Klippan

27.72

+3.9

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

04.06

Klippan

27.75

+2.6

Oskar Lahti-93, Klippans FK

04.06

Klippan

28.72

+2.3

Marcus Andersen-93, IK Pallas

23.07

Halmstad

600 meter:

1.39.40

Oskar Lahti-93, Klippans FK

03.09

Villstad

1.39.73

Erik Filipovic-93, Klippans FK

03.09

Villstad

1.42.47

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

10.09

Vellinge

1.43.91

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

10.09

Vellinge

1.46.48

Daniel Dahling-93, Malmö AI

03.09

Villstad

1.46.94

Johan Ahlberg-93, IS Göta

02.07

Helsingborg

1.47.77

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

27.08

Ängelholm

1.48.93

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

10.09

Vellinge

1.49.62

Marcus Larsson-92, Vittsjö GIK

27.08

Ängelholm

1.50.75

Andreas Svefelt-93, IF Kronan

27.08

Ängelholm

1500 meter:

4.52.95

Erik Filipovic-93, Klippans FK

02.09

Villstad

5.00.18

Oskar Lahti-93, Klippans FK

20.08

Malmö/He

5.14.23

Marcus Larsson-93, Vittsjö GIK

30.07

Hässleholm

5.38.24

Oskar Eriksson-93, Åhus FIK

20.08

Malmö/He

60 meter häck 76.2 cm:

9.92

-1.7

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

23.09

Eslöv

10.15

+1.4

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

02.09

Villstad

10.30

+0.0

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

07.07

Göteborg/U

10.36

-1.1

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

09.09

Vellinge

10.91

+0.0

Staffan Leide-93, IFK Helsingborg

20.08

Malmö/He

11.08

+0.1

Ulf Leide-93, IFK Helsingborg

26.08

Ängelholm

11.67

-0.94

Johan Lundberg-93, IFK Lund

03.09

Lund

11.71

-1.7

Johannes Alm-93, Eslövs AI

23.09

Eslöv

11.77

+0.3

Jon Nilsson-93, IFK Lund

07.07

Göteborg/U

12.69

-0.3

Simon Zemui-93, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Höjdhopp:

1.58

Ulf Leide-93, IFK Helsingborg

18.06

Vellinge

1.56

Daniel Jinbäck-93, Eslövs AI

04.06

Klippan

1.56

- " -

18.06

Vellinge

1.54

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

23.09

Eslöv

1.53

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

19.08

Malmö/He

1.50

Philip Bernborg-93, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

1.49

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

10.09

Vellinge

1.48

Johannes Alm-93, Eslövs AI

23.09

Eslöv

1.45

Kristian Lundberg-93, IFK Lund

03.06

Landskrona

1.45

Staffan Leide-93, IFK Helsingborg

18.06

Vellinge

1.45

Filip Persson-93, IFK Lund

26.08

Ängelholm

1.45

Philip Hansen-93, IS Kullen

24.09

Ängelholm

Stavhopp:

2.70

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

02.09

Villstad

2.60

Daniel Jinbäck-93, Eslövs AI

19.08

Malmö/He

1.90

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

17.06

Karlshamn

Längdhopp (zon):

5.70

-2.7

Arjan Abdullha Faraj-93, Malmö AI

02.09

Villstad

5.07

-1.4

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

02.09

Villstad

5.05

-0.7

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

4.81

+0.8

Staffan Leide-93, IFK Helsingborg

27.08

Ängelholm

4.80

+0.8

Johannes Alm-93, Eslövs AI

21.05

Eslöv

4.79

+1.8

Viktor Brus-93, IK Finish

09.07

Göteborg/U

4.78

-0.8

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

09.09

Vellinge

4.77

+0.3

Johan Lundberg-93, IFK Lund

02.09

Lund

4.76

+0.5

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

20.08

Malmö/He

4.75

+0.2

Karl Swensson-93, IFK Helsingborg

21.05

Eslöv

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.64

+3.2

Arjan Abdullha Faraj-93, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

4.91

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

27.05

Växjö

4.88

+2.9

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

09.07

Göteborg/U

Trestegshopp (zon):

9.86

-0.90

Jon Nilsson-93, IFK Lund

03.09

Lund

9.83

-2.90

Andreas Svefelt-93, IF Kronan

03.09

Lund

9.79

+0.5

Anders Servaeus-93, IK Finish

10.09

Vellinge

9.79

+1.3

Christoffer Lindkvist-93, IK Finish

10.09

Vellinge

9.74

-0.8

Staffan Leide-93, IFK Helsingborg

19.08

Malmö/He

9.50

-0.2

Andreas Kristiansson-93, IFK Lund

08.07

Göteborg/U

8.49

+0.85

Christoffer Magnell-93, IF Kronan

03.09

Lund

8.03

-0.24

Ludwig Isacsson-93, Åhus FIK

26.09

Åhus

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 3.0 kg:

12.15

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

08.08

Malmö/He

11.22

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

10.09

Vellinge

11.05

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

21.05

Eslöv

10.84

Karl Swensson-93, IFK Helsingborg

21.05

Eslöv

10.12

Alexander Hase-93, IFK Helsingborg

03.09

Villstad

9.59

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

02.09

Lund

9.57

Jon Nilsson-93, IFK Lund

06.06

Malmö/He

9.39

Dennis Ohlin-93, Simrishamns AIF

16.09

Ystad

8.69

Johan Lundberg-93, IFK Lund

02.09

Lund

7.96

Viktor Brus-93, IK Finish

09.07

Göteborg/U

Diskus 0.6 kg:

29.78

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

10.09

Vellinge

28.10

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

23.07

Halmstad

22.62

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

18.06

Karlshamn

22.37

Andreas Kristiansson-93, IFK Lund

20.08

Malmö/He

18.79

Alexander Ståhl-93, Ystads IF

30.09

Simrishamn

Slägga 3.0 kg:

30.59

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

19.08

Malmö/He

19.76

Erik Tydinger-93, Klippans FK

26.08

Ängelholm

14.74

Ludwig Isacsson-93, Åhus FIK

26.09

Åhus

12.87

Andreas Kristiansson-93, IFK Lund

19.08

Malmö/He

6.93

Alexander Ståhl-93, Ystads IF

30.09

Simrishamn

Spjut 400 gram:

35.53

Linus Mårtensson-93, Hässleholms AIS

27.08

Ängelholm

34.36

Johannes Alm-93, Eslövs AI

20.08

Malmö/He

32.30

Jon Nilsson-93, IFK Lund

03.06

Landskrona

31.14

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

22.07

Halmstad

31.04

Andreas Kristiansson-93, IFK Lund

03.06

Landskrona

30.25

Philip Bernborg-93, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

29.40

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

17.06

Karlshamn

28.68

Linus Lindström-93, IK Pallas

11.06

Trelleborg

27.85

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

20.08

Malmö/He

26.61

Marcus Larsson-93, Vittsjö GIK

27.08

Ängelholm

Stafett 4 x 80 meter:

45.31

IFK Helsingborg

27.08

Ängelholm

 

(Lucas Kvist-94, Johan Möller-94, Johannes
Persson-94, Felix Lindau-93)

47.06

IK Pallas

10.09

Vellinge

Stafett 1000 meter:

 

 

 

 

 

Femkamp:

4.300m

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

23.09

Eslöv

 

(10.45 (-1.7), 448 (-1.3), 4299, 154, 1.45.53)

4.183m

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

23.09

Eslöv

 

(10.61 (-1.9), 470 (-0.8), 3962, 148, 1.46.39)

3.752m

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

23.09

Eslöv

 

(10.44 (-1.9), 460 (-1.4), 3430, 130, 1.50.99)

3.589m

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

23.09

Eslöv

 

(9.92 (-1.7), 444 (-2.3), 2585, 130, 1.51.60)

3.554m

Johannes Alm-93, Eslövs AI

23.09

Eslöv

    (11.71 (-1.7), 448 (-1.2), 4105, 148, 2.05.63)  

2.253m

Ludvig Isaksson-93, Åhus FIK

23.09

Eslöv

    (13.74 (-1.7), 373 (-0.1), 2572, 127, 2.14.8m)  

2.035m

Oskar Eriksson-93, Åhus FIK

23.09

Eslöv

 

(15.85 (-1.7), 351 (-3.0), 2778, 118, 2.06.5m)