P 13 år:

80 meter :

  9.76

-0.6

André Ilve-94, IK Pallas

30.06

Göteborg/U

10.32

+1.4

Yann Palm-94, IFK Lund

01.09

Lund

10.57

+0.1

Oscar Johansson-94, Klippans FK

16.09

Malmö/He

10.58

+0.8

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

16.09

Malmö/He

10.69

+1.2

Kristian Lundberg-94, IFK Lund

25.08

Malmö/He

10.74

+0.4

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

04.08

Malmö/He

10.81

+1.5

Patrik Thiman-94, IFK Lund

22.05

Malmö/He

10.81

+1.2

Oliver Olguin-Jönsson-94, KFUM Kristianstad

25.08

Malmö/He

11.12

+1.4

David Roos-94, Eslövs AI

29.07

Hässleholm/Ö

11.16

+1.8

Adam Denguir-94, Lomma FIK

19.05

Staffanstorp

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

200 meter:

25.61

+0.2

André Ilve-94, IK Pallas

01.07

Göteborg/U

26.37

+1.5

Yann Palm-94, IFK Lund

26.08

Malmö/He

26.49

+1.5

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

26.08

Malmö/He

27.07

+0.0

David Roos-94, Eslövs AI

28.07

Hässleholm/Ö

27.68

+1.3

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

27.05

Värnamo

27.88

+0.0

Patrik Thiman-94, IFK Lund

28.07

Hässleholm/Ö

28.34

+0.0

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm/Ö

28.74

-3.2

Linus Magnusson-94, Klippans FK

18.08

Ängelholm

29.48

+0.4

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

26.08

Malmö/He

29.63

+1.1

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

16.06

Vellinge

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

25.87

+3.3

Yann Palm-94, IFK Lund

15.09

Malmö/He

26.21

+3.3

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

15.09

Malmö/He

28.72

+3.1

Oliver Jeppsson-94, IK Pallas

15.09

Malmö/He

29.08

Oliver Rosander-94, Åhus FIK

27.05

Kristianstad

600 meter:

1.35.52

Oscar Johansson-94, Klippans FK

14.07

Halmstad

1.35.93

David Roos-94, Eslövs AI

29.06

Göteborg/U

1.37.75

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

22.09

Eslöv

1.40.50

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

25.08

Malmö/He

1.44.55

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

16.09

Malmö/He

1.48.93

Erik Backman-94, IFK Helsingborg

19.08

Ängelholm

1.49.75

Johan Reimer-94, IFK Lund

22.05

Malmö/He

1.50.38

Mattias Ohlsson-94, Heleneholms IF

28.07

Hässleholm/Ö

1.55.92

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

22.09

Eslöv

1.57.99

Albert Åkesson-94, IK Pallas

22.05

Malmö/He

1500 meter:

4.46.57

David Roos-94, Eslövs AI

30.06

Göteborg/U

5.19.40

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

26.08

Malmö/He

5.32.73

Mattias Ohlsson-94, Heleneholms IF

30.06

Göteborg/U

60 meter häck 76.2 cm:

  9.70

-0.7

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

22.09

Eslöv

10.15

+1.9

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

02.09

Lund

10.52

+2.0

Johan Reimer-94, IFK Lund

26.08

Malmö/He

10.58

+2.0

Oliver Rosander-94, Åhus FIK

26.08

Malmö/He

10.91

-2.2

Linus Magnusson-94, Klippans FK

18.08

Ängelholm

11.02

-0.7

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

22.09

Eslöv

11.08

-0.7

David Roos-94, Eslövs AI

22.09

Eslöv

11.24

-0.2

Emil Larsson-94, IFK Lund

15.07

Halmstad

11.92

-0.2

Mattias Ohlsson-94, Heleneholms IF

22.09

Eslöv

12.72

-0.2

Johan Berggren-94, Eslövs AI

22.09

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

  9.52

+2.7

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

15.09

Malmö/He

  9.88

+2.7

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

15.09

Malmö/He

10.33

+2.9

Johan Reimer-94, IFK Lund

15.09

Malmö/He

Höjdhopp:

1.61

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

25.07

Karlskrona

1.55

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

22.05

Malmö/He

1.53

Trolle Olsson-94, Malmö AI

25.07

Karlskrona

1.54

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

18.08

Ängelholm

1.46

Oliver Olguin-Jönsson-94, KFUM Kristianstad

25.08

Malmö/He

1.46

- " -

16.09

Malmö/He

1.46

Johannes Persson-94, IFK Helsingborg

16.09

Malmö/He

1.45

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

25.07

Karlskrona

1.40

Oliver Rosander-94, Åhus FIK

03.06

Olofström

1.40

Albert Åkesson-94, IK Pallas

29.07

Hässleholm/Ö

1.38

David Roos-94, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Stavhopp:

3.93

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

17.06

Vellinge

2.91

Trolle Olsson-94, Malmö AI

08.07

Helsingborg

Längdhopp (zon):

6.07

+0.0

André Ilve-94, IK Pallas

01.07

Göteborg/U

5.73

+0.0

Yann Palm-94, IFK Lund

01.09

Lund

5.17

+1.5

Markus Björklund-94, IK Finish

26.08

Malmö/He

5.11

+1.5

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

10.06

Trelleborg

5.09

+0.0

Oscar Johansson-94, Klippans FK

07.10

Klippan

5.01

+0.8

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

4.98

-2.5

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

16.06

Vellinge

4.91

+0.76

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

22.09

Eslöv

4.85

+0.0

Kristian Lundberg-94, IFK Lund

01.09

Lund

4.74

+0.0

Patrik Thiman-94, IFK Lund

01.09

Lund

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

6.18

+3.7

André Ilve-94, IK Pallas

15.09

Malmö/He

5.43

+2.9

Markus Björklund-94, IK Finish

15.09

Malmö/He

4.75

Robin Risberg-94, IK Pallas

22.05

Malmö/He

Trestegshopp (zon):

12.19

+0.6

André Ilve-94, IK Pallas

16.09

Malmö/He

10.89

+0.27

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

25.07

Karlskrona

10.37

+0.0

Johan Reimer-94, IFK Lund

16.09

Malmö/He

10.04

+0.7

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

17.06

Vellinge

  9.75

+1.1

Oliver Rosander-94, Åhus FIK

16.09

Malmö/He

  9.40

+0.4

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

12.08

Vellinge

  9.04

+0.3

Albert Åkesson-94, IK Pallas

02.09

Lund

  9.01

-0.6

Olof Martinsson-94, Vittsjö GIK

28.07

Hässleholm/Ö

  8.93

-1.0

Emil Larsson-94, IFK Lund

15.07

Halmstad

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

12.24

+2.8

André Ilve-94, IK Pallas

25.08

Malmö/He

  8.76

+3.1

Albert Åkesson-94, IK Pallas

25.08

Malmö/He

Kula 3.0 kg:

11.37

Emil Larsson-94, IFK Lund

28.07

Hässleholm/Ö

11.19

Martin Olsson-94, IFK Helsingborg

01.09

Lund

10.90

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

01.09

Lund

10.82

Patrik Thiman-94, IFK Lund

15.09

Malmö/He

10.69

Oliver Olguin-Jönsson-94, KFUM Kristianstad

15.09

Malmö/He

10.33

David Roos-94, Eslövs AI

25.08

Malmö/He

10.06

André Ilve-94, IK Pallas

04.08

Malmö/He

  9.75

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

  9.62

Yann Palm-94, IFK Lund

01.09

Lund

  9.53

Markus Björklund-94, IK Finish

15.09

Malmö/He

Diskus 0.6 kg:

33.57

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

12.08

Vellinge

28.19

Martin Paulsson-94, Ängelholms IF

26.08

Malmö/He

28.05

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

26.08

Malmö/He

26.90

Emil Larsson-94, IFK Lund

15.07

Halmstad

23.44

Leopold Lundin-94, Glemmingebro IF

17.05

Ystad

21.63

Fritioff Hegard-94, IFK Lund

22.05

Malmö/He

19.94

Victor Schack-94, Åhus FIK

22.05

Malmö/He

19.43

Olof Eriksson-94, Ystads IF

24.05

Sjöbo

19.30

Johan Reimer-94, IFK Lund

22.05

Malmö/He

17.93

Albin Johansson-94, Klippans FK

29.07

Hässleholm/Ö

Slägga 3.0 kg:

25.91

Martin Pausson-94, Ängelholms IF

25.08

Malmö/He

23.60

Emil Larsson-94, IFK Lund

28.07

Hässleholm/Ö

22.94

David Roos-94, Eslövs AI

28.07

Hässleholm/Ö

13.31

Adrian Mehic-94, Heleneholms IF

25.08

Malmö/He

Spjut 400 gram:

38.79

Martin Paulsson-94, Ängelholms IF

29.07

Hässleholm/Ö

37.79

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

19.08

Ängelholm

34.64

Markus Björklund-94, IK Finish

11.08

Vellinge

34.35

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

27.05

Värnamo

34.00

Axel Milvén-94, KFUM Kristianstad

11.08

Vellinge

33.13

Oliver Rosander-94, Åhus FIK

11.08

Vellinge

32.78

Emil Larsson-94, IFK Lund

12.08

Varberg

31.16

David Roos-94, Eslövs AI

02.09

Lund

30.82

Leopold Lundin-94, Glemmingebro IF

24.07

Ystad

29.76

Nils Andersson-94, Lomma FIK

02.09

Lund

Stafett 4 x 80 meter:

45.05

IFK Helsingborg

19.08

Ängelholm

    (Johannes Persson-94, Fredrik Andersson-94, Eric Kullberg-94, Johan Kullberg-94)    

Stafett 1000 meter:

2.32.46

Malmö AI

22.05

Malmö/He

    (Einar Diedon-Sandell-95, August Ström-95, Trolle Olsson-94, Melker Svärd-Jakobsson-94)    

2.33.29

IK Pallas

22.05

Malmö/He

    (Erik Lindberg-95, Robin Risberg-94, André Ilve-94,Albin Åkesson-94)    

2.36.10

IFK Lund

22.05

Malmö/He

    (Gustav Björnek-94, Fredrik Löfgren-94, Patrik Thiman-94, Johan Reimer-94)    

2.53.44

Åhus FIK

22.05

Malmö/He

    (Victor Schack-94, Oscar Persson-96, William Rosander-95, Oliver Rosander-94)    

Femkamp:

4.349

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

22.09

Eslöv

 

(9.70 (-0.7) 153 4243 489 (+2.62) 1.55.92)

4.230

David Roos-94, Eslövs AI

22.09

Eslöv

 

(11.08 (-0.7) 138 4156 470 (+2.08) 1.37.69)

4.078

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

22.09

Eslöv

 

(11.02 (-0.7) 132 3431 491 (+0.76) 1.37.75)

3.101

Mattias Ohlsson-94, Heleneholms IF

22.09

Eslöv

 

(11.92 (-0.2) 129 2770 413 (+1.46) 1.55.92)

3.039

Oliver Rosander-94, Åhus FIK

22.09

Eslöv

 

(10.68 (-0.7) 135 3766 431 (+0.38) 2.37.29)

2.331

Johan Berggren-94, Eslövs AI

22.09

Eslöv

 

(12.72 (-0.2) 129 2471 368 (+0.15) 2.17.76)