P 13 år:

80 meter :

10.16

+0.37

Christopher Swenning-95, Hässleholms AIS

06.09

Lidköping

10.23

+0.37

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

06.09

Lidköping

10.91

-1.3

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

10.05

Lomma

11.04

-1.9

Theodor Barrdahl-95, KFUM Kristianstad

01.06

Klippan

11.05

-0.3

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

24.05

Eslöv

11.19

+0.6

Victor Persson-95, Staffanstorps AI

23.08

Malmö/He

11.23

+0.8

Love Rolf-95, Lomma FIK

24.05

Eslöv

11.26

+0.7

Henrik Sandberg-95, Staffanstorps AI

23.08

Malmö/He

11.36

+0.64

August Ström-95, Malmö AI

17.08

Ängelholm

11.53

+1.4

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

15.06

Vellinge

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.90

+2.7

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

19.07

Halmstad

10.99

+2.2

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

11.12

+2.1

Victor Persson-95, Staffanstorps AI

31.08

Vellinge

11.44

+2.03

Patrick Malmqvist-95, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

200 meter:

25.89

+0.00

Christopher Swenning-95, Hässleholms AIS

07.09

Lidköping

26.99

+0.87

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

07.09

Lidköping

27.82

-1.61

Theodor Barrdahl-95, KFUM Kristianstad

25.05

Kristianstad

28.61

+0.47

Victor Persson-95, Staffanstorps AI

07.09

Lidköping

28.78

-0.1

Love Rolf-95, Lomma FIK

24.05

Eslöv

28.91

+2.0

August Ström-95, Malmö AI

16.08

Ängelholm

29.02

-0.6

Henrik Sandberg-95, Staffanstorps AI

24.08

Malmö/He

29.39

-1.61

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

25.05

Kristianstad

29.60

+2.0

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

16.08

Ängelholm

29.74

+0.6

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

28.77

+3.1

Victor Persson-95, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

600 meter:

1.40.39

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

06.09

Lidköping

1.41.53

August Ström-95, Malmö AI

29.05

Malmö/He

1.42.74

Axel Kindmo-95, IFK Trelleborg

23.08

Malmö/He

1.43.56

Christopher Swenning-95, Hässleholms AIS

15.06

Karlskrona

1.43.78

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

1.48.54

Elias Odell-95, IFK Trelleborg

08.06

Trelleborg

1.49.44

Henrik Sandberg-95, Staffanstorps AI

20.09

Eslöv

1.50.04

Jonathan Adamsen-95, Malmö AI

02.08

Malmö/He

1.50.46

Daniel Gustavsson-95, KFUM Kristianstad

29.05

Malmö/He

1.51.07

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

20.09

Eslöv

1500 meter:

4.52.90

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

4.55.19

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

07.09

Lidköping

4.59.92

Axel Kindmo-95, IFK Trelleborg

07.09

Lidköping

5.36.39

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

16.08

Ängelholm

6.37.62

Måns Nihlén-95, KFUM Kristianstad

27.07

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm:

10.08

+1.1

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

20.07

Halmstad

10.41

-0.3

Christopher Swenning-95, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

10.50

-0.1

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

20.09

Eslöv

10.65

+0.78

Elias Odell-95, IFK Trelleborg

07.09

Lidköping

10.70

+0.5

August Ström-95, Malmö AI

24.05

Eslöv

10.80

+1.0

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

07.09

Lund

11.19

+0.5

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

11.24

+0.7

Erik Isaksson-95, Staffanstorps AI

24.08

Malmö/He

11.27

-0.1

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

20.09

Eslöv

11.80

+0.7

Erik Salmi-95, Staffanstorps AI

24.08

Malmö/He

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

  9.88

+3.6

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

20.07

Halmstad

10.87

+2.3

Erik Brännmo-95, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

Höjdhopp:

1.55

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

03.08

Sjöbo

1.55

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

07.09

Lidköping

1.50

Simon Jeppsson-95, IFK Lund

29.05

Malmö/He

1.50

- " -

15.06

Vellinge

1.46

Marcus Edborg-Lindhe-95, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

1.45

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

10.05

Lomma

1.45

Erik Salmi-95, Staffanstorps AI

07.09

Lund

1.44

Henrik Sandberg-95, Staffanstorps AI

20.09

Eslöv

1.43

Oscar Tånnander-95, IFK Helsingborg

16.08

Ängelholm

1.43

Oscar Linander-95, Åhus FIK

11.09

Åhus

1.40

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

27.07

Hässleholm

1.40

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

02.09

Åhus

Stavhopp:

2.40

Johan Brännmo-95, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

2.40

- " -

06.09

Lidköping

2.40

Erik Brännmo-95, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

2.30

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

06.09

Lidköping

Längdhopp (zon):

5.37

-2.6

Christopher Swenning-95, Hässleholms AIS

24.08

Malmö/He

5.32

+2.0

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

29.06

Göteborg/U

5.17

-1.3

Theodor Barrdahl-95, KFUM Kristianstad

24.08

Malmö/He

4.88

-0.1

Henrik Sandberg-95, Staffanstorps AI

24.08

Malmö/He

4.72

+1.9

Victor Persson-95, Staffanstorps AI

16.07

Kalmar

4.71

-0.7

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

20.09

Eslöv

4.65

-2.7

Niklas Andersson-95, Malmö AI

24.08

Malmö/He

4.61

+0.8

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

22.09

Hässleholm

4.58

+1.4

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

27.07

Hässleholm

4.46

+0.8

Kevin Johansson-95, Treby IF

01.06

Klippan

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.88

+5.4

Niklas Andersson-95, Malmö AI

29.05

Malmö/He

4.75

+5.2

Gustav Dahl-95, KFUM Kristianstad

29.05

Malmö/He

Trestegshopp (zon):

11.14

+0.0

Christopher Swenning-95, Hässleholms AIS

24.09

Hässleholm

10.10

+0.0

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

24.09

Hässleholm

  9.86

+0.0

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

  9.34

+0.0

Kevin Johansson-95, Treby IF

25.05

Kristianstad

  8.24

-0.07

Jeff Blomgren-95, Heleneholms IF

07.09

Lidköping

  7.71

-0.69

Carl Malm-95, Lomma FIK

07.09

Lidköping

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

  8.41

Jeff Blomgren-95, Heleneholms IF

23.08

Malmö/He

Kula 3.0 kg:

18.79

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

17.08

Ängelholm

12.39

Linus Malmborg-95, IFK Lund

21.07

Stockholm/Ku

11.06

Alec Ahlgren-95, KFUM Kristianstad

29.05

Malmö/He

11.03

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

23.08

Malmö/He

  9.58

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

04.05

Hässleholm

  9.44

Christopher Swenning-95, Höörs IS

22.09

Hässleholm

  9.05

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

10.05

Lomma

  8.99

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

  8.94

Victor Persson-95, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

  8.78

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

21.09

Ängelholm

Diskus 0.6 kg:

57.07

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

16.08

Ängelholm

34.93

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

16.08

Ängelholm

32.89

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

24.08

Malmö/He

30.60

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

07.09

Lidköping

26.50

Alec Ahlgren-95, KFUM Kristianstad

29.05

Malmö/He

25.89

Daniel Larsson-95, Sjöbo IF

07.09

Lidköping

24.58

Linus Malmborg-95, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

24.38

Tobias Lindberget-95, KFUM Kristianstad

29.05

Malmö/He

23.87

Victor Persson-95, Staffanstorps AI

09.07

Löttorp

23.69

Jakob Wetterberg-95, Sjöbo IF

03.08

Sjöbo

Slägga 3.0 kg:

50.49

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

17.08

Ängelholm

33.18

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

06.09

Lidköping

26.26

Linus Malmborg-95, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

20.89

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

18.97

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

30.07

Malmö/S-K

17.26

Kevin Johansson-95, Treby IF

02.09

Åhus

16.07

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

02.09

Åhus

11.58

Joakim Nilsson-95, Tyringe SK-69

02.09

Åhus

Spjut 400 gram:

39.35

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

18.06

Eslöv

37.30

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

06.09

Lidköping

33.59

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

22.09

Hässleholm

33.09

Oscar Tånnander-95, IFK Helsingborg

16.08

Ängelholm

32.81

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

02.07

Malmö/S-K

31.82

Theodor Barrdahl-95, KFUM Kristianstad

24.08

Malmö/He

31.42

Erik Brännmo-95, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

31.19

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

25.05

Kristianstad

30.42

Victor Persson-95, Staffanstorps AI

24.08

Malmö/He

29.96

Kevin Johansson-95, Treby IF

02.08

Karlshamn

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

         

Stafett 1000 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp:

3.816

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

20.09

Eslöv

 

 

(11.27 (-0.1) 439 (+0.4) 4476 138 1.52.77)

3.792

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

20.09

Eslöv

 

 

(10.50 (-0.1) 471 (-0.7) 3992 141 2.03.22)

3.671

Henrik Sandberg-95, Staffanstorps AI

20.09

Eslöv

 

 

(12.91 (-0.1) 469 (+0.3) 3927 144 1.49.44)

3.619

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

20.09

Eslöv

 

 

(11.88 (-0.1) 433 (+0.4) 3839 141 1.51.07)

2.479

Oscar Linnander-95, Åhus FIK

20.09

Eslöv

 

 

(12.90 (-0.1) 364 (-0.4) 2985 132 2.15.83)