P 13 år:

80 meter :

  9.99

+1.32

Saad Alsaudi-96, KFUM Kristianstad

05.09

Olofström

10.28

+1.32

Jacob Fornman-96, IK Finish

05.09

Olofström

10.37

+0.4

Charles Mitala-96, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

10.38

+0.0

Bader Najjar-96, Malmö AI

07.06

Trelleborg

10.43

+1.05

Julian Ohldin-96, IFK Helsingborg

05.09

Olofström

10.67

-0.2

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

31.05

Värnamo

10.72

+0.0

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

24.05

Eslöv

10.84

+0.0

Martin Jönsson-96, IFK Lund

24.05

Eslöv

11.02

+1.3

Emil Schmidt-96, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

11.02

+1.36

Emil Jönsson-96, IFK Lund

22.08

Lund

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.93

+2.6

Emil Schmidt-96, IFK Lund

03.05

Hässleholm

200 meter:

26.01

-0.2

Bader Najjar-96, Malmö AI

14.06

Vellinge

26.34

-0.2

Jacob Fornman-96, IK Finish

14.06

Vellinge

26.76

-1.9

Charles Mitala-96, Malmö AI

17.06

Malmö/He

26.78

+0.15

Julian Ohldin-96, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

27.06

-0.67

Martin Jönsson-96, IFK Lund

06.09

Olofström

27.61

+0.15

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

06.06

Ängelholm

27.76

+0.15

Emil Schmidt-96, IFK Lund

06.06

Ängelholm

27.91

+2.0

Franz Brorsson-96, IK Finish

08.08

Vellinge

29.13

+2.0

Alexander Quick-96, IFK Lund

08.08

Vellinge

29.29

-0.46

Sebastian Kadeståhl-96, IK Finish

06.09

Olofström

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

600 meter:

1.41.45

 

Bader Najjar-96, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

1.43.18

Emil Schmidt-96, IFK Lund

26.06

Göteborg/U

1.43.9m

 

Jonathan Tejera-96, Åhus FIK

05.09

Olofström

1.44.7m

 

Sebastian Kadestål-96, IK Finish

05.09

Olofström

1.47.7m

 

Christopher Koos-96, Malmö AI

05.09

Olofström

1.49.37

 

Alexander Quick-96, IFK Lund

25.07

Hässleholm

1.49.70

 

Felix Nilsson-96, Ystads IF

29.08

Malmö/He

1.49.76

 

Julian Ohldin-96, IFK Helsingborg

07.06

Ängelholm

1.50.22

 

Jacob Fornman-96, IK Finish

08.08

Vellinge

1.57.22

Martin Jönsson-96, IFK Lund

03.05

Hässleholm

1500 meter:

5.12.90

Gustav Dahl-96, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

5.31.21

 

Felix Nilsson-96, Ystads IF

06.09

Olofström

6.13.23

Arvid Petersson-96, Hässlehoms AIS

26.07

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm:

  8.91

-0.1

Charles Mitala-96, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

  9.94

+0.0

Gustav Dahl-96, KFUM Kristianstad

17.05

Kristianstad

10.05

+1.1

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

26.09

Eslöv

10.37

+1.01

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

06.06

Ängelholm

10.38

+1.41

Emil Jönsson-96, IFK Lund

06.09

Olofatröm

10.41

+0.0

Emil Schmidt-96, IFK Lund

11.07

Helsingborg

11.01

+1.41

Jonathan Tejera-96, Åhus FIK

06.09

Olofström

11.38

+1.1

Emil Berggren-96, Eslövs AI

26.09

Eslöv

11.38

-0.2

Jonathan Levi-96, IFK Helsingborg

14.06

Vellinge

11.49

-2.8

Hugo Günther-96, IFK Helsingborg

16.05

Malmö/He

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

  9.64

+3.1

Gustav Dahl-96, KFUM Kristianstad

25.07

Hässleholm

10.25

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

30.08

Malmö/He

Höjdhopp:

1.83

 

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

1.74

 

Charles Mitala-96, Malmö AI

06.09

Olofström

1.68

 

Gustav Dahl-96, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

1.67

 

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

11.07

Helsingborg

1.55

 

Emil Schmidt-96, IFK Lund

30.05

Klippan

1.50

 

Jonathan Tejera-96, Åhus FIK

07.06

Olofström

1.49

 

Martin Jönsson-96, IFK Lund

24.05

Eslöv

1.40

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

25.04

Trelleborg

1.40

 

André Mårtensson-96, IFK Lund

23.08

Lund

1.40

 

Alexander Quick-96, IFK Lund

23.08

Lund

Stavhopp:

3.65

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

05.09

Olofström

Längdhopp (zon):

5.93

-0.15

Charles Mitala-96, Malmö AI

06.09

Olofström

5.54

-1.58

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

26.09

Eslöv

5.40

+0.83

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

06.09

Olofström

5.39

+2.0

Emil Schmidt-96, IFK Lund

30.05

Klippan

5.10

-0.3

Jakob Fornman-96, IK Finish

28.06

Göteborg/U

5.10

+0.3

Bader Najjar-96, Malmö AI

07.06

Trelleborg

4.87

+0.82

Emil Jönsson-96, IFK Lund

06.09

Olofström

4.83

-1.9

Filip Olsson-96, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

4.73

+0.1

Martin Jönsson-96, IFK Lund

30.08

Malmö/He

4.66

+1.6

Jesper Lexner-96, Malmö AI

30.05

Klippan

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.96

+2.3

Charles Mitala-96, Malmö AI

30.08

Malmö/He

5.60

+2.4

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

10.07

Helsingborg

5.17

+3.3

Jakob Fornman-96, IK Finish

08.08

Vellinge

5.08

+2.1

Saad Alsaudi-96, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

4.70

+3.2

Julian Ohldin-96, IFK Helsingborg

16.05

Malmö/He

Trestegshopp (zon):

11.10

+1.3

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

29.08

Malmö/He

10.90

+1.9

Gustav Dahl-96, KFUM Kristianstad

25.07

Hässleholm

10.43

+0.6

Emil Schmidt-96, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

10.22

+2.0

Jesper Lexner-96, Malmö AI

29.08

Malmö/He

  9.63

-1.8

Markel Hagman-96, Malmö AI

23.08

Lund

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

  6.09

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

10.06

Glemmingebro

Kula 3.0 kg:

11.37

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

25.07

Hässleholm

11.35

 

Jacob Fornman-96, IK Finish

22.08

Lund

10.87

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

25.04

Trelleborg

10.45

 

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

25.07

Hässleholm

10.12

Alexander Quick-96, IFK Lund

25.07

Hässleholm

  9.82

Fredrik Strömberg-96, Heleneholms IF

13.06

Vellinge

  9.80

 

Emil Schmidt-96, IFK Lund

22.08

Lund

  9.76

 

Hannes Bjerkén-96, IFK Lund

22.08

Lund

  9.71

 

Julian Ohldin-96, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

  9.67

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

22.08

Lund

Diskus 0.6 kg:

39.67

Alexander Quick-96, IFK Lund

06.09

Olofström

38.44

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

32.62

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

06.09

Olofström

31.03

 

Arvid Petersson-96, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

29.30

 

Jacob Fornman-96, IK Finish

09.08

Vellinge

27.02

 

Jonathan Tejera-96, Åhus FIK

15.09

Åhus

23.97

 

Andreas Sjödahl-96, Glemmingebro IF

17.05

Sjöbo

22.84

 

Hjalmar Göransson-96, FK Athlet

17.05

Sjöbo

21.63

 

Felix Nilsson-96, Ystads IF

17.05

Sjöbo

17.71

 

Axel Voss-96, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

Slägga 3.0 kg:

28.16

 

Arvid Petersson-96, Hässleholms AIS

18.07

Halmstad

27.45

Alexander Quick-96, IFK Lund

26.09

Trelleborg

27.02

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

29.08

Malmö/He

21.33

 

Jonathan Tejera-96, Åhus FIK

26.05

Åhus

18.57

 

Hjalmar Göransson-96, FK Athlet

25.07

Hässleholm

13.34

 

Adam Lindfors-96, Åhus FIK

26.05

Åhus

12.68 §

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

30.09

Eslöv

Spjut 400 gram:

40.65

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

23.08

Lund

36.65

 

Thobias Nilsson Montler-96, IF Kronan

08.08

Vellinge

35.97

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

23.08

Lund

34.11

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

30.08

Malmö/He

33.89

 

Emil Schmidt-96, IFK Lund

06.06

Ängelholm

33.43

 

Felix Nilsson-96, Ystads IF

26.07

Hässleholm

33.39

 

Arvid Petersson-96, Hässleholms AIS

26.09

Trelleborg

33.08

 

Jonathan Tejera-96, Åhus FIK

30.08

Malmö/He

31.44

 

Simon Lindholm-96, Klippans FK

06.06

Ängelholm

31.23

Jonathan Levi-96, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

Stafett 4 x 80 meter:

43.21

 

IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

 

 

(Filip Olsson-96, Hugo Günther-96,
Jonathan Levi-96, Julian Ohldin-96 )

 

 

48.93

 

Åhus FIK

17.05

Kristianstad

 

 

(Anton Nurmela-97, Måns Andreasson-97,
Hugo Iversen-96, Jonathan Tejera-96)

 

 

50.94

 

Ystads IF

27.05

Ystad

 

 

(Ludvig Åberg- , Tim Olsson-97,
Felix Nilsson-96, Gustaf Ahlbeck-98)

 

 

52.62

 

FK Athlet

27.05

Ystad

 

 

(Fritjof Nilsson-97, Melker Nilsson-00,
Hjalmar Göransson-96, Anders E Larsson-98)

 

 

Stafett 1000 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp:

5059

 

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

26.09

Eslöv

 

 

(10.05 (+1.1) 554 (-1.58) 5862 180 2.00.82)

3497

 

Jakob Fornman-96, IK Finish

26.09

Eslöv

 

 

(12.24 (+1.1) 505 (-0.92) 4212 127 2.02.79)

2917

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

26.09

Eslöv

 

 

(11.38 (+1.1) 441 (-0.85) 2661 130 2.13.46)