P 13 år:

Dela

80 meter :

10.25

+0.0

Austin Hamilton-97, IK Finish

04.09

Eksjö

10.60

+0.89

Elias Larsson-97, Staffanstorps AI

28.08

Lund

10.64

+0.1

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

01.08

Hässleholm

10.76

+1.9

Filip la Fleur-97, Ystads IF

20.06

Ystad

10.90

+1.9

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

05.06

Trelleborg

11.05

+1.7

Kevin Sandström-97, Klippans FK

25.09

Landskrona

11.13

-2.0

Jacob Sjödahl-97, IK Finish

13.06

Vellinge

11.14

-1.35

Alfred Nordgren-97, Malmö AI

06.06

Ängelholm

11.20

+1.9

Johannes Ferm-97, Malmö AI

20.06

Ystad

11.29

+1.9

Tim Olsson-97, Ystads IF

20.06

Ystad

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.23

+2.7

Melker Kroon-97, Malmö AI

23.05

Kristianstad

200 meter:

25.46

+0.5

Austin Hamilton-97, IK Finish

04.07

Göteborg/U

26.16

-0.8

Jacob Sjödahl-97, IK Finish

05.09

Eksjö

26.22

-0.8

Filip la Fleur-97, Ystads IF

05.09

Eksjö

26.49

-2.0

Elias Larsson-97, Staffanstorps AI

05.09

Eksjö

27.45

+0.0

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

04.07

Göteborg/U

27.99

+0.1

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

04.07

Göteborg/U

28.58

-2.9

Alfred Nordgren-97, Malmö AI

13.06

Vellinge

28.73

+0.5

Henrik Nilsson-97, IFK Helsingborg

05.08

Ängelholm

28.89

+0.0

Tim Olsson-97, Ystads IF

22.05

Ystad

29.10

-2.9

Kevin Olsson-97, IK Finish

13.06

Vellinge

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

600 meter:

1.34.48

 

Jacob Sjödahl-97, IK Finish

04.09

Eksjö

1.35.30

 

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

04.09

Eksjö

1.46.4m

 

Marcus Nyberg-97, IK Finish

05.06

Trelleborg

1.47.9m

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

18.09

Sjöbo

1.49.8m

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

18.09

Sjöbo

1.51.2m

 

Erik Hörgård-97, FK Athlet

18.09

Sjöbo

1.52.30

 

Joel Thorsson-97, Malmö AI

07.08

Vellinge

1.54.73

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

2.03.26

 

Kevin Sandström-97, Klippans FK

30.05

Klippan

2.05.46

 

Axel Kullberg-97, Hässleholms AIS

02.05

Hässleholm

1500 meter:

4.39.00

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

05.09

Eksjö

5.32.87

 

Joel Thorsson-97, Malmö AI

22.08

Malmö/He

5.44.16

 

Kevin Gullstrand-97, Heleneholms IF

22.08

Malmö/He

60 meter häck 76.2 cm:

10.04

+1.6

Felix Antonsson-97, Malmö AI

05.09

Eksjö

10.09

+0.0

Filip la Fleur-97, Ystads IF

25.09

Ystad

10.20

+0.9

Johannes Ferm-97, Malmö AI

22.08

Malmö/He

10.33

+0.9

Melker Kroon-97, Malmö AI

05.09

Eksjö

11.60

+1.4

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

18.09

Eslöv

11.60

-1.1

Marcus Nyberg-97, IK Finish

07.08

Vellinge

11.69

+0.1

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

11.70

+0.1

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

12.34

-2.0

Henrik Nilsson-97, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

12.84

-1.6

Pontus Quick-97, IFK Lund

16.05

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.55

 

Melker Kroon-97, Malmö AI

06.06

Olofström

1.51

Kevin Olsson-97, IK Finish

07.08

Vellinge

1.50

Tim Olsson-97, Ystads IF

05.09

Eksjö

1.48

Elliot Lindström-97, FK Athlet

18.09

Sjöbo

1.46

Hannes Gärdenfors-97, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

1.46

 

Markus Nyberg-97, IK Finish

31.07

Hässleholm

1.46

- " -

07.08

Vellinge

1.46

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

25.09

Landskrona

1.45

Filip la Fleur-97, Ystads IF

18.09

Sjöbo

1.44

 

Jacob Sjödahl-97, IK Finish

22.08

Malmö/He

1.44

 

Austin Hamilton-97, IK Finish

22.08

Malmö/He

1.44

Vilhelm Björklund-97, IFK Lund

29.08

Lund

Stavhopp:

2.70

 

Melker Kroon-97, Malmö AI

04.09

Eksjö

2.60

Felix Antonsson-97, Malmö AI

21.08

Malmö/He

2.60

- " -

04.09

Eksjö

2.40

Tim Olsson-97, Ystads IF

11.08

Ystad

2.00

Jonathan Andersta-97, FK Athlet

21.08

Malmö/He

1.37

Filip la Fleur-97, Ystads IF

22.05

Ystad

Längdhopp (zon):

5.12

-0.6

Austin Hamilton-97, IK Finish

04.07

Göteborg/U

4.93

+0.0

Melker Kroon-97, Malmö AI

16.05

Eslöv

4.92

+1.0

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

05.06

Trelleborg

4.91

+0.7

Kevin Olsson-97, IK Finish

21.08

Malmö/He

4.86

+1.4

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

01.08

Hässleholm

4.67

-0.9

Felix Antonsson-97, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

4.67

+0.0

Johannes Ferm-97, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

4.66

+0.0

Gottfrid Lagerwall-97, Lomma FIK

28.08

Lund

4.65

+0.0

Tim Olsson-97, Ystads IF

25.08

Ystad

4.56

+1.9

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

01.08

Hässleholm

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.01

+2.9

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

01.08

Hässleholm

4.95

+2.40

Melker Kroon-97, Malmö AI

20.06

Karlskrona

4.65

+4.3

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

01.08

Hässleholm

4.59

+2.1

Elias Larsson-97, Staffanstorps AI

05.06

Trelleborg

Trestegshopp (zon):

10.47

+1.0

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

29.08

Lund

10.03

-1.7

Melker Kroon-97, Malmö AI

17.07

Halmstad

  9.76

-0.9

Markus Nyberg-97, IK FInish

17.07

Halmstad

  9.72

+1.6

Filip la Fleur-97, Ystads IF

31.07

Hässleholm

  9.67

-0.8

Johannes Ferm-97, Malmö AI

22.08

Malmö/He

  9.32

+0.2

Tim Olsson-97, Ystads IF

31.07

Hässleholm

  9.05

-1.0

Vilhelm Björklund-97, IFK Lund

22.08

Malmö/He

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

10.23

+3.0

Markus Nyberg-97, IK FInish

03.07

Göteborg/U

  9.37

+3.2

Tim Olsson-97, Ystads IF

31.07

Hässleholm

Kula 3.0 kg:

15.28

 

Robert Lindberg-97, Malmö AI

13.06

Vellinge

14.55

Jakob Gardenkrans-97, Heleneholms IF

05.08

Stockholm/Ktg

12.27

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

13.06

Vellinge

12.26

Filip la Fleur-97, Ystads IF

22.08

Malmö/He

10.84

Gottfrid Lagerwall-97, Lomma FIK

28.08

Lund

10.36

Samuel Andresen-97, IF Kronan

25.09

Landskrona

  9.74

Elliot Lindström-97, FK Athlet

22.05

Ystad

  9.42

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

28.08

Lund

  9.39

Pontus Quick-97, IFK Lund

25.09

Malmö/S-K

  8.87

 

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

Diskus 0.6 kg:

51.30

Jakob Gardenkrans-97, Heleneholms IF

05.09

Eksjö

38.53

 

Robert Lindberg-97, Malmö AI

13.06

Vellinge

37.25

Pontus Quick-97, IFK Lund

05.09

Eksjö

36.72

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

05.09

Eksjö

32.25

Filip la Fleur-97, Ystads IF

27.05

Sjöbo

32.25

- " -

01.08

Hässleholm

28.05

Samuel Andresen-97, IF Kronan

25.09

Landskrona

24.36

Tim Olsson-97, Ystads IF

18.09

Sjöbo

23.51

Elliot Lindström-97, FK Athlet

18.09

Sjöbo

19.93

Tobias Pogén-97, IF Kronan

25.09

Landskrona

17.90

Kevin Gullstrand-97, Heleneholms IF

22.08

Malmö/He

Slägga 3.0 kg:

42.98

Jakob Gardenkrans-97, Heleneholms IF

15.07

Helsingborg

31.54

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

04.09

Eksjö

29.20

 

Samuel Andresen-97, IF Kronan

21.08

Malmö/S-K

24.57

 

Robert Lindberg-97, Malmö AI

11.08

Malmö/S-K

22.99

Pontus Quick-97, IFK Lund

25.09

Malmö/S-K

Spjut 400 gram:

46.46

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

12.09

Kungsbacka

39.20

Melker Kroon-97, Malmö AI

08.08

Stockholm/S

36.51

Filip la Fleur-97, Ystads IF

01.08

Hässleholm

33.53

Felix Antonsson-97, Malmö AI

01.08

Hässleholm

32.65

Jakob Gardenkrans-97, Heleneholms IF

15.07

Helsingborg

32.26

Tim Olsson-97, Ystads IF

25.08

Ystad

31.55

Pontus Quick-97, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

28.36

Samuel Andresen-97, IF Kronan

04.09

Eksjö

23.52

 

Eddy Nilsson-97, Klippans FK

30.05

Klippan

19.15

 

Markus Nyberg-97, IK FInish

18.07

Halmstad

Stafett 4 x 80 meter:

47.32

 

Ystads IF

25.08

Ystad

 

 

Ludvig Åberg-98, Filip la Fleur-97,
Victor Olsson-98, Tim Olsson-97

 

 

Stafett 1000 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp:

4.264

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

25.09

Ystad

 

 

(10.09 (+0.0) 445 (-0.8) 5000 137 1.48.17)

3.745

 

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

18.09

Eslöv

 

 

(11.60 (+1.4) 474 (+1.3) 4128 144 1.58.94)