P 13 år:

Dela

80 meter :

10.27

-1.0

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

12.06

Velliinge

10.39

+1.2

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

13.08

Villstad

10.56

-1.07

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

10.71

-1.4

James Gaudiello-98, Malmö AI

04.09

Falköping

10.86

-0.8

Viktor Nylander-98, Malmö AI

30.07

Stockholm/S

10.94

+0.0

Wictor Petersson-98, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

11.23

-2.92

Philip Möller-98, Öresund FK

03.09

Lund

11.38

+0.97

Alexander Segerfeldt-98, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

11.47

+0.6

Magnus Herstedt-98, Öresund FK

20.08

Varberg

11.59

-1.0

Adrian Östman-98, Malmö AI

12.06

Velliinge

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.26

+2.5

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

03.07

Helsingborg

10.30

+3.0

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

20.08

Malmö/He

10.44

+3.0

James Gaudiello-98, Malmö AI

20.08

Malmö/He

10.49

+2.9

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

19.06

Ystad

11.27

+2.9

Alexander Segerfeldt-98, IFK Helsingborg

19.06

Ystad

11.35

+2.9

Adrian Östman-98, Malmö AI

19.06

Ystad

11.46

+2.4

Magnus Herstedt-98, Öresund FK

20.08

Varberg

200 meter:

25.62

-0.6

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

03.09

Falköping

26.15

+0.0

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

03.09

Falköping

26.38

+1.54

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

04.06

Ängelholm

26.68

-1.3

Viktor Nylander-98, Malmö AI

10.07

Göteborg/U

27.08

-1.2

James Gaudiello-98, Malmö AI

10.07

Göteborg/U

28.22

-0.9

Philip Möller-98, Öresund FK

11.06

Vellinge

29.03

+1.54

Alexander Segerfeldt-98, IFK Helsingborg

04.06

Ängelholm

29.76

+0.0

Kevin Nilsson Petrusson-98, FK Athlet

25.09

Ystad

32.78

+0.0

Felix Johansen-98, Malmö AI

30.07

Hässleholm

33.06

+0.0

Ludvig Åberg-98, Ystads IF

25.09

Ystad

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

25.50

+2.5

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

02.07

Helsingborg

26.33

+2.5

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

02.07

Helsingborg

26.97

+2.5

James Gaudiello-98, Malmö AI

20.08

Malmö/He

27.00

+2.5

Philip Möller-98, Öresund FK

20.08

Malmö/He

600 meter:

1.41.42

 

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

03.07

Helsingborg

1.41.77

 

Viktor Nylander-98, Malmö AI

30.07

Stockholm/S

1.42.83

 

Olof Malmberg-98, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

1.43.20

 

Alexander Åkesson-98, Malmö AI

04.09

Falköping

1.43.39

 

Matti Kemppainen-98, IFK Helsingborg

23.07

Halmstad

1.46.05

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

11.09

Eslöv

1.46.52

 

James Gaudiello-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

1.49.94

 

Adrian Östman-98, Malmö AI

31.07

Hässleholm

1.52.98

 

Erik Lilja-98, Malmö AI

19.06

Ystad

1.54.99

 

Alexander Segerfeldt-98, IFK Helsingborg

19.06

Ystad

1500 meter:

4.58.06

 

Alexander Åkesson-98, Malmö AI

03.09

Falköping

6.43.62

Daniel Larsson-98, Öresund FK

09.07

Göteborg/U

60 meter häck 76.2 cm:

  9.53

+1.1

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

24.09

Kalmar

  9.64

-1.0

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

08.07

Göteborg/U

  9.73

-0.8

Viktor Nylander-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

10.27

-0.8

James Gaudiello-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

10.45

-0.8

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

11.09

Eslöv

13.10

+0.0

Andreas E Larsson-98, FK Athlet

30.07

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

  9.60

+2.3

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

02.07

Helsingborg

Höjdhopp:

1.50

 

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

1.47

 

James Gaudiello-98, Malmö AI

03.09

Falköping

1.45

 

Magnus Herstedt-98, Öresund FK

11.06

Vellinge

1.43

 

Jakob Bergman-98, FK Athlet

28.05

Sjöbo

1.40

 

Viktor Nylander-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

1.35

 

Matti Kemppainen-98, IFK Helsingborg

20.08

Malmö/He

1.37

 

Alexander Segerfeldt-98, IFK Helsingborg

30.07

Hässleholm

1.34

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

11.09

Eslöv

1.20

 

Ludvig Åberg-98, Ystads IF

08.09

Sjöbo

1.15

 

Andreas E Larsson-98, FK Athlet

28.05

Sjöbo

1.15

 

- " -

08.09

Sjöbo

Stavhopp:

2.91

Magnus Herstedt-98, Öresund FK

20.08

Varberg

2.00

Gustaf Eichmüller-98, Åhus FIK

22.05

Jönköping

1.55

 

Andreas E Larsson-98, FK Athlet

25.09

Ystad

1.45

 

Viktor Olsson-98, Ystads IF

25.09

Ystad

Längdhopp (zon):

5.50

-0.4

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

03.09

Falköping

5.45

+1.0

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

31.07

Hässleholm

5.22

+1.5

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

10.07

Göteborg/U

5.10

+0.0

James Gaudiello-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

5.04

+0.1

Viktor Nylander-98, Malmö AI

31.07

Stockholm/S

4.59

+0.0

Matti Kemppainen-98, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

4.53

+0.3

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

05.06

Ängelholm

4.49

-1.2

Magnus Herstedt-98, Öresund FK

24.07

Halmstad

4.44

+0.6

Alexander Segerfeldt-98, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

4.43

-1.0

Gustav Byhlin-98, Öresund FK

08.05

Hässleholm

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.53

 

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

20.08

Malmö/He

5.23

+2.02

Marcus Tornée-95, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

5.23

Marcus Tornée-95, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

Trestegshopp (zon):

12.01

-0.8

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

04.09

Falköping

10.64

-0.6

Marcus Tornée-95, IFK Helsingborg

04.09

Falköping

10.25

+0.6

Matti Kemppainen-98, IFK Helsingborg

23.07

Halmstad

  9.00

+0.7

Felix Johansen-98, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

  8.18

+1.3

Kristoffer Grönroos-98, Vittsjö GIK

19.05

Vittsjö

  8.00

+0.0

Jens Westberg-98, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

  7.71

-1.0

Andreas E Larsson-98, FK Athlet

30.07

Hässleholm

  7.53

+1.3

Alessio Lion-98, Öresund FK

04.09

Lund

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

11.15

+3.3

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

18.06

Karlskrona

Kula 3.0 kg:

18.88

 

Wictor Petersson-98, Hässleholms AIS

04.09

Falköping

16.40

 

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

13.08

Villstad

16.09

 

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

03.08

Växjö

11.52

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

30.07

Stockholm/S

11.52

 

- " -

04.09

Falköping

  9.69

 

Magnus Herstedt-98, Öresund FK

12.06

Vellinge

  9.61

 

Philip Möller-98, Öresund FK

03.09

Lund

  9.18

 

Ludvig Simonsen-98, IFK Helsingborg

20.08

Malmö/He

  8.77

 

Gustav Byhlin-98, Öresund FK

12.06

Vellinge

  8.66

Kevin Nilsson Petrusson-98, FK Athlet

25.09

Ystad

  8.25

 

Olof Malmberg-98, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

Diskus 0.6 kg:

61.77

Wictor Petersson-98, Hässleholms AIS

22.06

Malmö/S-K

57.34

 

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

08.08

Helsingborg

43.57

 

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

03.08

Växjö

25.49

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

01.10

Malmö/S-K

22.63

 

Ludvig Åberg-98, Ystads IF

04.09

Falköping

21.61

 

Viktor Olsson--98, Ystads IF

28.05

Sjöbo

21.02

 

Elias Arkenstedt-98, Öresund FK

09.06

Vellinge

21.01

 

Ludvig Simonsen-98, IFK Helsingborg

20.08

Malmö/He

20.68

 

Jakob Bergman-98, FK Athlet

28.05

Sjöbo

18.23

 

Andreas E Larsson-98, FK Athlet

08.09

Sjöbo

Slägga 3.0 kg:

56.63

Wictor Petersson-98, Hässleholms AIS

03.09

Falköping

49.27

 

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

01.10

Malmö/S-K

18.19

 

Jonas Östsjö-98, Lomma FIK

15.05

Eslöv

Spjut 400 gram:

59.83

Gustaf Eichmüller-98, Åhus FIK

20.08

Malmö/He

55.69

 

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

03.09

Falköping

35.16

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

12.06

Vellinge

32.14

Magnus Herstedt-98, Öresund FK

24.07

Halmstad

30.17

Wictor Petersson-98, Hässleholms AIS

01.10

Malmö/S-K

29.84

Kristoffer Grönroos-98, Vittsjö GIK

29.05

Klippan

27.48

Viktor Olsson-98, Ystads IF

25.05

Ystad

22.95

Jens Westberg-98, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

22.06

Ludvig Åberg-98, Ystads IF

25.05

Ystad

21.01

 

Ludvig Simonsen-98, IFK Helsingborg

20.08

Malmö/He

Stafett 4 x 80 meter:

44.75

 

IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

 

 

Tobias Lorentzon-99, Alexander
Segerfeldt-98, Matti Kempainen-98,
Marcus Tornëe-98

 

 

Stafett 1000 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp:

4.371

 

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

11.09

Eslöv

 

 

9.81 (-0.8) 515 (+0.0) 3756 140 1.45.89

4.337

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

11.09

Eslöv

 

 

10.45 (-0.8) 546 (+0.2) 4018 134 1.46.05

4.280

 

Viktor Nylander-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

 

 

9.73 (-0.8) 477 (+0.0) 3512 140 1.42.47

4.184

 

James Gaudiello-98, Malmö AI

11.09

Eslöv

 

 

10.27 (-0.8) 510 (+0.0) 3336 143 1.46.52