P 13 år:

Dela

80 meter :

10.31

+2.0

Kasper Kadestål-98, Öresund FK

09.06

Vellinge

10.43

+0.2

Alexander Möhle-99 Eslövs AI

08.09

Ängelholm

10.48

+1.56

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

02.09

Lund

10.88

-0.5

Eric Nilsson-99, IS Göta

20.05

Eslöv

10.93

+1.56

Casper Nordeng-99, Öresund FK

02.09

Lund

10.94

+2.0

William Magnusson-99, Malmö AI

09.06

Vellinge

10.97

+0.67

Aron Paulsson-99, S. Sandby IF

02.09

Lund

11.00

-1.2

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

07.07

Göteborg/U

11.25

+1.56

Vidar Zetterman-99, Lomma FIK

02.09

Lund

11.43

+0.9

Lukas Nilsson-99, Klippans FK

03.06

Klippan

11.43

+2.0

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

09.06

Vellinge

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.71

+4.9

Eric Nilsson-99, IS Göta

03.06

Klippan

11.30

+4.9

Lukas Nilsson-99, Klippans FK

03.06

Klippan

11.32

+4.9

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

03.06

Klippan

11.36

+2.8

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

30.09

Klippan

200 meter:

26.52

+0.6

Eric Nilsson-99, IS Göta

08.07

Göteborg/U

27.38

+1.8

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

10.06

Vellinge

27.87

-0.1

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

09.09

Ängelholm

28.18

+1.8

William Magnusson-99, Malmö AI

10.06

Vellinge

28.65

+1.8

Alexander Möhle-99 Eslövs AI

10.06

Vellinge

29.37

+1.8

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

10.06

Vellinge

29.74

-1.7

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

20.05

Eslöv

30.10

+0.0

Viktor Cehlin-99, Vittsjö GIK

14.07

Halmstad

30.68

+1.8

Liam Petersson-99, Öresund FK

10.06

Vellinge

30.98

-1.7

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

30.06

Helsingborg

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

600 meter:

1.37.59

 

Eric Nilsson-99, IS Göta

09.07

Göteborg/U

1.43.19

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

08.09

Ängelholm

1.44.36

 

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

18.08

København,DEN

1.44.85

 

Noah Lacayo-99, Björnstorps IF

25.08

Malmö/He

1.57.97

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

1.58.82

 

Viktor Cehlin-99, Vittsjö GIK

15.07

Halmstad

2.03.75

 

Erik Berg-99, Hässleholms AIS

06.05

Hässleholm

2.08.3m

 

Axel Johansson-99, Simrishamns AIF

29.09

Sjöbo

2.18.5m

 

Albin Persson-99, Åhus FIK

06.09

Åhus

2.19.4m

 

Axel Jiwestam-99, Åhus FIK

06.09

Åhus

1500 meter:

4.58.33

 

Noah Lacayo-99, Björnstorps IF

09.09

Ängelholm

5.05.57

 

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

26.08

Malmö/He

5.46.01

 

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

09.06

Vellinge

5.53.60

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

26.08

Malmö/He

7.03.3m

 

Albin Persson-99, Åhus FIK

18.09

Åhus

60 meter häck 76.2 cm:

  9.76

+0.53

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

01.09

Lund

10.64

-0.1

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

09.09

Ängelholm

11.48

+0.0

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

20.05

Eslöv

11.87

+0.53

Oscar Didriksson-99, Öresund FK

01.09

Lund

12.67

+0.0

Viktor Cehlin-99, Vittsjö GIK

11.07

Kristianstad

12.79

+0.0

Albin Persson-99, Åhus FIK

20.05

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

10.44

+3.8

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

10.06

Vellinge

10.48

+3.8

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

10.06

Vellinge

10.94

+3.5

Eric Nilsson-99, IS Göta

30.09

Klippan

11.16

+3.8

Vidar Zetterman-99, Lomma FIK

10.06

Vellinge

11.37

+2.5

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

30.09

Klippan

11.58

+3.5

Daniel Brandao-99, Klippans FK

30.09

Klippan

12.17

+3.5

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

30.09

Klippan

Höjdhopp:

1.65

 

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

01.09

Lund

1.53

 

Desmond Nilsson-99, Vittsjö GIK

20.10

Vittsjö

1.44

 

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

28.07

Hässleholm

1.42

 

Casper Nordeng-99, Öresund FK

09.06

Vellinge

1.42

 

William Magnusson-99, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

1.40

 

Jacob Lenz-99, IFK Lund

01.09

Lund

1.40

 

Aron Paulsson-99, S. Sandby IF

01.09

Lund

1.40

 

Eric Nilsson-99, IS Göta

30.09

Klippan

1.40

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

30.09

Klippan

1.39

 

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

06.05

Hässleholm

Stavhopp:

2.30

Victor Cehlin-99, Vittsjö GIK

08.09

Ängelholm

1.80

 

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

29.07

Hässleholm

Längdhopp (zon):

5.54

+1.5

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

02.09

Lund

5.05

+1.6

Eric Nilsson-99, IS Göta

30.09

Klippan

5.02

+0.0

William Magnusson-99, Malmö AI

09.09

Ängelholm

4.78

+1.6

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

25.08

Malmö/He

4.68

-0.1

Lukas Nilsson-99, Klippans FK

03.06

Klippan

4.56

+0.0

Vidar Zetterman-99, Lomma FIK

10.06

Vellinge

4.50

+0.5

Casper Nordeng-99, Öresund FK

02.09

Lund

4.47

-0.4

Aron Paulsson-99, S. Sandby IF

02.09

Lund

4.47

+0.0

Oskar Didriksson-99, Öresund FK

09.09

Ängelholm

4.31

+1.1

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

25.08

Malmö/He

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.56

+2.7

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

02.09

Lund

4.93

+2.7

Lukas Nilsson-99, Klippans FK

03.06

Klippan

4.38

+2.7

Daniel Brandao-99, Klippans FK

30.09

Klippan

4.34

 

Desmond Nilsson-99, Vittsjö GIK

20.10

Vittsjö

Trestegshopp (zon):

11.49

+1.4

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

08.09

Ängelholm

  9.96

+1.2

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

08.09

Ängelholm

  8.96

+0.3

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

15.07

Halmstad

  8.00

+2.0

Albin Persson-99, Åhus FIK

15.09

Åhus

  7.90

+1.4

Axel Jiwestam-99. Åhus FIK

11.07

Kristianstad

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

10.08

+3.3

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

08.09

Ängelholm

  7.78

Gustav Johansson-99, Simrishamns AIF

21.05

Simrishamn

  7.25

Axel Johansson-99, Simrishamns AIF

21.05

Simrishamn

Kula 3.0 kg:

10.91

 

Casper Nordeng-99, Öresund FK

09.09

Ängelholm

10.83

 

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

02.09

Lund

  9.98

 

Desmond Nilsson-99, Vittsjö GIK

20.10

Vittsjö

  9.45

 

Alexander Möhle-99 Eslövs AI

15.07

Halmstad

  9.17

 

Lukas Nilsson-99, Klippans FK

03.06

Klippan

  8.77

 

Oskar Didriksson-99, Öresund FK

09.06

Vellinge

  8.52

 

Aron Paulsson-99, S. Sandby IF

02.09

Lund

  8.01

 

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

30.09

Klippan

  7.92

 

Vidar Zetterman-99, Lomma FIK

02.09

Lund

  7.78

 

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

02.09

Lund

Diskus 0.6 kg:

30.71

 

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

10.06

Vellinge

26.69

 

Casper Nordeng-99, Öresund FK

09.09

Ängelholm

25.64

 

Alexander Möhle-99 Eslövs AI

15.07

Halmstad

24.73

Victor Cehlin-99, Vittsjö GIK

09.09

Ängelholm

24.53

 

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

26.08

Malmö/He

21.57

 

Oskar Didriksson-99, Öresund FK

08.08

Malmö/S-K

17.65

 

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

14.05

Hässleholm

16.58

 

Axel Johansson-99, Simrishamns AIF

29.09

Sjöbo

14.50

 

Albin Persson-99, Åhus FIK

11.09

Åhus

12.33

 

Axel Persson-99, Åhus FIK

11.09

Åhus

Slägga 3.0 kg:

22.78

Casper Nordeng-99, Öresund FK

08.09

Ängelholm

20.70

Victor Cehlin-99, Vittsjö GIK

23.08

Hässleholm

13.52

 

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

23.08

Hässleholm

12.74

 

Albin Persson-99, Åhus FIK

18.09

Åhus

Spjut 400 gram:

36.09

 

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

10.06

Vellinge

36.08

 

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

08.09

Ängelholm

34.03

 

Alexander Möhle-99 Eslövs AI

08.09

Ängelholm

29.99

Victor Cehlin-99, Vittsjö GIK

14.07

Halmstad

28.01

 

Filip Nilensjö-99, IS Göta

25.08

Malmö/He

27.02

 

Lukas Nilsson-99, Klippans FK

03.06

Klippan

26.69

 

Oskar Didriksson-99, Öresund FK

01.09

Lund

21.55

 

Frederik Norstedt-99, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

18.45

 

Mattias Kober-99, IFK Lund

01.09

Lund

15.34

 

Ibbi Kesewaa-99, Hässleholms AIS

14.05

Hässleholm

Stafett 4 x 80 meter:

47.71

 

IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

 

 

(Tobias Lorentzon-99, Filip Sönneskog- ,
Filip Leveau-99, Oskar Finnh- )

 

 

Stafett 1000 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp: