P 13 år:

Dela

80 meter :

  9.76

-0.9

Edvin Persson-00, Malmö AI

14.09

Eksjö

10.20

-1.0

Marcus Andersson-00, Öresund FK

14.09

Eksjö

10.64

-0.2

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

28.07

Hässleholm

10.89

-1.0

Elias Lind-Ruos-00, IFK Lund

14.09

Eksjö

10.94

+1.2

Hampus Lilja-00, Klippans FK

18.08

Ängelholm

11.02

-1.66

Casper Borgström-00, IFK Lund

08.09

Lund

11.35

+1.2

Samuel Fransson-00, Öresund FK

18.08

Ängelholm

11.46

+0.8

Johan Tropp-00, Vittsjö GIK

02.06

Klippan

11.79

+1.4

Peter Kardos-00, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

11.82

-0.3

Viktor Glimberg-00, Hörby AIF

18.08

Ängelholm

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.35

 

Johan Tropp-00, Vittsjö GIK

25.05

Laholm

200 meter:

25.17

+1.0

Edvin Persson-00, Malmö AI

15.09

Eksjö

25.89

+1.0

Marcus Andersson-00, Öresund FK

15.09

Eksjö

25.96

-0.6

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

17.08

Ängelholm

28.72

-0.2

Samuel Fransson-00, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

29.76

-2.4

Axel Severinsson-00, FK Athlet

01.09

Ystad

31.26

-2.4

Joel Elmqvist-00, Ystads IF

01.09

Ystad

31.46

-1.4

Johan Tropp-00, Vittsjö GIK

27.07

Hässleholm

32.09

-2.4

August Haväng-00, FK Athlet

01.09

Ystad

33.47

-1.4

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

27.07

Hässleholm

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

25.69

+2.6

Edvin Persson-00, Malmö AI

13.07

Halmstad

600 meter:

1.38.46

 

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

07.07

Helsingborg

1.44.49

 

Henrik Möbius-00, Malmö AI

14.09

Eksjö

1.48.45

 

Axel Sjöberg-00, Öresund FK

14.09

Eksjö

1.53.97

 

Ludvig Pernetun-00, Hässlehoms AIS

05.05

Hässleholm

1.55.29

 

Peter Kardos-00, IFK Trelleborg

15.06

Vellinge

2.14.88

 

Jacob Lundin-00, Hässleholms AIS

05.05

Hässleholm

1500 meter:

 

 

 

 

 

60 meter häck 76.2 cm:

10.49

-1.55

Casper Borgström-00, IFK Lund

07.09

Lund

11.39

-1.7

Johan Tropp-00, Vittsjö GIK

15.09

Eksjö

11.86

+1.3

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

10.07

Kristianstad

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

10.25

 

Casper Borgström-00, IFK Lund

15.09

Eksjö

200 meter häck

34.90

+0.6

Johan Tropp-00, Vittsjö GIK

17.08

Ängelholm

36.93

+0.6

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

17.08

Ängelholm

200 meter häck - medvind eller okända vindförhållanden:

33.77

+2.1

Johan Tropp-00, Vittsjö GIK

10.07

Kristianstad

34.10

+2.1

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

10.07

Kristianstad

Höjdhopp:

1.52

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

01.09

Klippan

1.51

 

Samuel Fransson-00, Öresund FK

15.09

Eksjö

1.50

 

Marcus Andersson-00, Öresund FK

01.06

Trelleborg

1.45

 

Casper Borgström-00, IFK Lund

09.06

Ystad

1.45

 

- " -

27.07

Hässleholm

1.42

 

Daniel Gardsten-00, Åhus FIK

15.06

Karlskrona

1.40

 

Rasmus Glimberg-00, Hörby AIF

27.07

Hässleholm

1.40

 

Elias Lind-Ruos-00, IFK Lund

07.09

Lund

1.36

Edvin Persson-00, Malmö AI

18.05

Kristianstad

1.35

 

Viktor Glimberg-00, Hörby AIF

27.07

Hässleholm

1.30

 

Axel Severinsson-00, FK Athlet

05.05

Sjöbo

1.30

 

- " -

09.06

Ystad

1.30

 

Jonathan Risslén-00, Simrishamns AIF

25.06

Simrishamn

Stavhopp:

3.10

Edvin Persson-00, Malmö AI

09.06

Ystad

3.10

- " -

18.08

Ängelholm

2.70

 

Casper Borgström-00, IFK Lund

14.09

Eksjö

1.70

 

August Haväng-00, FK Athlet

01.09

Ystad

Längdhopp (zon):

5.49

+0.0

Marcus Andersson-00, Öresund FK

15.09

Eksjö

4.82

+1.5

Elias Lind-Ruos-00, IFK Lund

05.05

Hässleholm

4.76

+1.0

Casper Borgström-00, IFK Lund

08.09

Lund

4.72

-0.1

Samuel Fransson-00, Öresund FK

15.09

Eksjö

4.68

-0.2

Hampus Lilja-00, Klippans FK

29.09

Klippan

4.51

+1.8

Johan Tropp-00, Vittsjö GIK

02.06

Klippan

4.49

+1.6

Ludvig Pernetun-00, Hässlehoms AIS

05.05

Hässleholm

4.38

-0.8

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

18.08

Ängelholm

4.24

-1.1

Kasper Mårtensson-00, Öresund FK

01.06

Trelleborg

4.24

+0.1

Erik Hedenström-00, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.85

+2.9

Elias Lind-Ruos-00, IFK Lund

05.05

Hässleholm

4.63

+3.3

Johan Tropp-00, Vittsjö GIK

02.06

Klippan

4.36

+2.1

Erik Hedenström-00, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

Trestegshopp (zon):

10.06

-0.5

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

07.09

Lund

  8.65

01.4

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

29.06

Göteborg/U

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

10.23

+2.2

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

07.09

Lund

Kula 3.0 kg:

11.91

 

Casper Borgström-00, IFK Lund

08.09

Lund

10.33

 

Marcus Andersson-00, Öresund FK

15.06

Vellinge

10.05

 

Hampus Lilja-00, Klippans FK

28.07

Hässleholm

  9.39 §

 

Edvin Persson-00, Malmö AI

18.05

Kristianstad

  8.27

 

Joel Elmqvist-00, Ystads IF

01.09

Ystad

  8.25

Sidney Andersson-00, Eslövs AI

18.09

Eslöv

  8.20

 

Viktor Tullgren-00, Klippans FK

15.09

Eksjö

  7.91

 

Jonas Turse-00, Simrishamns AIF

25.06

Simrishamn

  7.89

 

Axel Severinsson-00, FK Athlet

01.09

Ystad

  7.79

 

Ludvig Pernetun-00, Hässlehoms AIS

05.05

Hässleholm

Diskus 0.6 kg:

48.78

 

Casper Borgström-00, IFK Lund

14.07

Halmstad

23.74

Sidney Andersson-00, Eslövs AI

18.09

Eslöv

22.79

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

17.08

Ängelholm

20.37

 

Axel Severinsson-00, FK Athlet

05.05

Sjöbo

14.07

 

Daniel Gardsten-00, Åhus FIK

10.09

Åhus

Slägga 3.0 kg:

39.97

Casper Borgström-00, IFK Lund

18.08

Ängelholm

19.54

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

14.09

Eksjö

  6.06 §

Sidney Andersson-00, Eslövs AI

16.09

Eslöv

Spjut 400 gram:

36.30

 

Johan Tropp-00, Vittsjö GIK

17.08

Ängelholm

33.59

 

Hampus Lilja-00, Klippans FK

14.09

Eksjö

32.93

Casper Borgström-00, IFK Lund

07.09

Lund

29.34

 

Viktor Tullgren-00, Klippans FK

14.09

Eksjö

27.57

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

29.09

Klippan

24.21

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

17.08

Ängelholm

23.65

Sidney Andersson-00, Eslövs AI

18.09

Eslöv

19.18

Daniel Gardsten-00, Åhus FIK

10.07

Kristianstad

18.04

 

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

02.06

Klippan

16.97

 

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

13.05

Vittsjö

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1000 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp: