P 13 år:

Dela

60 meter :

  7.74

-0.8

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

13.09

Uddevalla

  8.05

-0.8

Caleb Conable-01, IFK Lund

13.09

Uddevalla

  8.27

-0.9

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

13.09

Uddevalla

  8.34

-0.46

Max Rosquist-Larsson-01, Lokmma FIK

30.08

Lund

  8.43

+1.0

Jacob Zäll-01, Ängelholms IF

13.09

Uddevalla

  9.50

-1.6

Michael Nordahl-01, Ystads IF

24.08

Ängelholm

10.01

-0.7

Arvid Häggström-01, Lomma FIK

07.06

Vellinge

10.05

-0.46

Zackarias Denguir-01, Lomma FIK

30.08

Lund

10.54

-1.4

Michel Segelsson-01, Klippans FK

01.06

Klippan

10.56

-1.3

Daniel Uhrbom-01, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

60 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.21

+2.3

Michael Nordahl-01, Ystads IF

08.06

Ystad

200 meter:

26.14

-1.4

Caleb Conable-01, IFK Lund

14.09

Uddevalla

26.18

+0.9

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

29.07

Göteborg/U

26.84

-1.4

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

05.07

Helsingborg

26.90

-1.4

Max Rosquist-Larsson-01, Lokmma FIK

14.09

Uddevalla

26.99

+0.7

Jacob Zäll-01, Ängelholms IF

26.07

Hässleholm

31.82

-3.3

Michael Nordahl-01, Ystads IF

23.08

Ängelholm

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

25.89

+3.5

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

17.08

København,DEN

26.78

+4.7

Jacob Zäll-01, Ängelholms IF

27.09

Greve,DEN

27.91

+7.3

Arvid Häggström-01, Lomma FIK

06.06

Vellinge

30.64

+2.3

Arthur Lindahl-01, Ystads IF

27.05

Ystad

600 meter:

1.35.03

 

Jacob Zäll-01, Ängelholms IF

27.06

Göteborg/U

1.44.96

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

08.06

Ystad

1.45.74

 

Kasper Friberg-01, Björnstorps IF

08.06

Ystad

600 meter, manuell tid:

2.07.4m

 

Artur Lindahl-01, Ystads IF

21.05

Glemmingebro

1500 meter:

4.54.9m

 

Jacob Zäll-01, Ängelholms IF

23.08

Ängelholm

4.57.86

 

Kasper Friberg-01, Björnstorps IF

14.09

Uddevalla

4.57.99

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

14.09

Uddevalla

60 meter häck 76.2 cm:

  9.83

-1.3

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

14.09

Uddevalla

10.32

-1.8

Max Rosquist-Larsson-01, Lokmma FIK

05.07

Helsingborg

12.66

-0.1

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

25.05

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

200 meter häck 76,2 cm

29.06

-1.0

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

13.09

Uddevalla

200 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.45

Caleb Conable-01, IFK Lund

18.05

Kristianstad

1.43

 

Eli Karström-01, FK Athlet

07.09

Sjöbo

1.38

 

Zackarias Denguir-01, Lomma FIK

07.06

Vellinge

1.30

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

24.06

Simrushamn

1.30

 

- " -

07.09

Sjöbo

1.26

 

Daniel Uhrbom-01, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

1.20

 

Felix Granvik-01, FK Athlet

07.09

Sjöbo

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp (zon):

5.55

-1.1

Caleb Conable-01, IFK Lund

14.09

Uddevalla

4.99

-1.3

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

04.07

Helsingborg

4.98

+1.1

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

24.08

Ängelholm

4.74

+0.7

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

15.06

Värnamo

4.72

+0.6

Jacob Zäll-01, Ängelholms IF

24.08

Ängelholm

4.65

+0.4

Henrik Palmblad-01, Åhus FIK

11.09

Åhus

4.11

+0.2

Arthur Lindahl-01, Ystads IF

27.05

Ystad

4.11

+0.0

Zackarias Denguir-01, Lomma FIK

30.08

Lund

3.73

+1.4

Michael Nordahl-01, Ystads IF

27.05

Ystad

3.13

-0.3

Felix Granvik-01, FK Athlet

27.07

Hässleholm

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

4.43

+2.3

Artur Lindahl-01, Ystads IF

27.05

Ystad

3.89

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

21.05

Glemmingebro

3.26

 

Michel Segelsson-01, Klippans FK

01.06

Klippan

Trestegshopp (zon):

11.48

+0.0

Caleb Conable-01, IFK Lund

13.09

Uddevalla

11.02

+0.0

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

13.09

Uddevalla

  9.95

+0.2

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

26.07

Hässleholm

  9.44

+1.7

Artur Lindahl-01, Ystads IF

09.07

Kristianstad

  8.59

-0.8

Michael Nordahl-01, Ystads IF

04.08

Ystad

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

11.25

+2.6

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

31.08

Lund

10.14

+2.8

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

26.07

Hässleholm

  9.68

+4.2

Artur Lindahl-01, Ystads IF

09.07

Kristianstad

Kula 3.0 kg:

10.69

 

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

06.08

Malmö/S-K

10.06

Caleb Conable-01, IFK Lund

30.08

Lund

10.06

 

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

14.09

Uddevalla

  9.15

 

Felix Granvik-01, FK Athlet

27.07

Hässleholm

  7.10

 

Michel Segelsson-01, Klippans FK

01.06

Klippan

  6.77

 

Artur Lindahl-01, Ystads IF

27.05

Ystad

  6.28

 

Daniel Uhrbom-01, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

  6.13

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

24.06

Simrishamn

  5.85

 

Zackarias Denguir-01, Lomma FIK

30.08

Lund

Diskus 0.6 kg:

31.11

 

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

20.09

Malmö/S-K

20.51

 

Felix Granvik-01, FK Athlet

27.07

Hässleholm

20.43

 

Artur Lindahl-01, Ystads IF

21.05

Glemmingebro

13.65

 

Eli Karström-01, FK Athlet

07.09

Sjöbo

12.81

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

07.09

Sjöbo

Slägga 3.0 kg:

27.88

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

04.10

Malmö/S-K

Spjut 400 gram:

39.02

 

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

26.07

Hässleholm

36.81

 

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

20.09

Malmö/S-K

25.69

 

Artur Lindahl-01, Ystads IF

09.07

Kristianstad

25.50

 

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

12.07

Halmstad

25.39

 

Henrik Palmblad-01, Åhus FIK

09.09

Åhus

15.64

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

04.08

Ystad

Stafett 5 x 60 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 600 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp: