P 13 år:

Dela

60 meter :

  8.11

+1.2

Erik Bergelin-02, Höörs IS

05.09

Lidköping

  8.12

+1.2

Ludvig Nylander-02, Malmö AI

05.09

Lidköping

  8.13

+0.0

Isac Engman-02, IFK Trelleborg

06.06

Trelleborg

  8.24

+0.9

Adam Thell-02, IFK Lund

29.08

Lund

  8.26

+0.6

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

05.09

Lidköping

  8.31

-1.5

Adam Landen-02, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

  8.56

+1.4

Erik Albin-02, IS Göta

27.06

Halmstad

  8.57

+1.6

Alexander Petersson-02, IS Göta

07.06

Klippan

  8.61

+0.9

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

19.07

Ystad

  8.78

+1.5

Hampus Borka-02, Klippans FK

26.07

Hässleholm

60 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  7.96

+4.8

Ludvig Nylander-02, Malmö AI

15.08

Ängelholm

  8.07

+2.4

Isac Engman-02, IFK Trelleborg

24.05

Eslöv

  8.55

+4.8

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

15.08

Ängelholm

  8.57

+4.8

Hampus Borka-02, Klippans FK

15.08

Ängelholm

200 meter:

26.11

+1.1

Adam Landen-02, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

26.18

+1.2

Ludvig Nylander-02, Malmö AI

06.09

Lidköping

26.20

+1.5

Isac Engman-02, IFK Trelleborg

05.07

Göteborg/U

26.87

+0.0

Erik Bergelin-02, Höörs IS

25.07

Hässleholm

27.82

-1.7

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

14.06

Vellinge

27.93

+1.6

Alexander Petersson-02, IS Göta

07.06

Klippan

27.99

+1.1

Erik Albin-02, IS Göta

05.07

Göteborg/U

28.76

+1.1

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

13.09

Ystad

29.42

+1.0

Truls Månsson-02, Åhus FIK

05.07

Göteborg/U

30.44

+1.6

Emil Engdahl-02, IFK Helsingborg

07.06

Klippan

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

25.94

+2.1

Ludvig Nylander-02, Malmö AI

06.09

Lidköping

26.70

+2.4

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

16.08

Ängelholm

27.35

+2.8

Erik Albin-02, IS Göta

11.07

Helsingborg

28.36

+2.4

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

16.08

Ängelholm

29.50

+2.8

Erik Hasselgren-02, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

30.13

+2.4

Emanuel Alm-02, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

600 meter:

1.35.67

 

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

19.07

Ystad

1.39.67

 

Erik Albin-02, IS Göta

28.06

Halmstad

1.41.86

 

Erik Hasselgren-02, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

1.42.06

 

Alexander Petersson-02, IS Göta

24.05

Eslöv

1.42.95

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

05.09

Lidköping

1.44.69

 

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

05.09

Lidköping

1.46.32

 

Isac Engman-02, IFK Trelleborg

06.06

Trelleborg

1.46.39

 

Karl Johan Ingesson-02, Öresund FK

15.08

Ängejholm

1.56.48

 

Emanuel Alm-02, Ängelholms IF

15.08

Ängelholm

600 meter, manuell tid:

2.03.9m

 

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

10.09

Åhus

1500 meter:

4.41.61

 

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

06.09

Lidköping

4.43.18

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

06.09

Lidköping

4.44.78

 

Erik Hasselgren-02, IFK Helsingborg

06.09

Lidköping

4.46.75

 

Erik Albin-02, IS Göta

06.09

Lidköping

4.56.41

 

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

04.07

Göteborg/U

5.06.75

 

Karl Johan Ingesson-02, Öresund FK

04.07

Göteborg/U

5.24.06

Johan Aurell-02, Ängelholms IF

25.07

Hässleholm

5.32.1m

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

22.09

Åhus

5.48.2m

 

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

22.09

Åhus

6.07.7m

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

22.09

Åhus

60 meter häck 76.2 cm:

10.05

+1.4

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

16.08

Ängelholm

10.35

+1.5

Anton Nordstedt Kjell-02, Klippans FK

11.07

Helsingborg

11.25

+0.5

Truls Månsson-02, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

12.03

+1.4

Emanuel Alm-02, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

12.26

-1.2

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

24.05

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

  9.62

+2.6

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

06.09

Lidköping

200 meter häck 76,2 cm

32.27

+1.3

Anton Nordstedt Kjell-02, Klippans FK

05.09

Lidköping

32.56

+2.0

Truls Månsson-02, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

33.77

+0.0

Johan Aurell-02, Ängelholms IF

24.07

Hässleholm

200 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.50

 

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

03.07

Göteborg/U

1.49

 

Alexander Petersson-02, IS Göta

24.05

Eslöv

1.42

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

16.08

Ängelholm

1.36

 

Anton Nordstedt Kjell-02, Klippans FK

11.07

Helsingborg

1.35

Adam Landen-02, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

1.32

 

Elliot Jönsson-02, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

1.32

 

Karl Johan Ingesson-02, Öresund FK

16.08

Ängelholm

1.31

Oskar Åkerman-02, IFK Lund

29.08

Lund

1.31

 

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

13.09

Täby

1.30

Hampus Borka-02, Klippans FK

24.05

Eslöv

Stavhopp:

2.10

Jesper Dreifaldt-02, Åhus FIK

19.07

Ystad

Längdhopp (zon):

5.33

-0.2

Adam Thell-02, IFK Lund

30.08

Lund

5.10

+0.5

Isac Engman-02, IFK Trelleborg

02.08

Stockholm/S

5.07

-2.4

Ludvig Nylander-02, Malmö AI

06.09

Lidköping

4.99

+1.9

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

24.05

Eslöv

4.98

-1.6

Erik Bergelin-02, Höörs IS

30.08

Lund

4.97

+0.6

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

4.90

+0.0

Erik Albin-02, IS Göta

27.06

Halmstad

4.77

-0.1

Truls Månsson-02, Åhus FIK

10.09

Åhus

4.68

+1.4

Anton Nordstedt Kjell-02, Klippans FK

07.06

Klippan

4.65

+0.3

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

13.09

Ystad

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.18

+2.7

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

Trestegshopp (zon):

10.13

-0.3

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

04.07

Göteborg/U

  9.63

+0.0

Anton Nordstedt Kjell-02, Klippans FK

28.06

Halmstad

  9.07

+0.4

Truls Månsson-02, Åhus FIK

20.09

Åhus

  8.93

+0.0

Karl Sten-02, IF Kronan

04.07

Göteborg/U

  8.72

+0.0

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

20.09

Åhus

  8.29

+0.6

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

20.09

Åhus

  7.95

+0.0

Emanuel Alm-02, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

  7.19

+1.7

David Göransson-02, IFK Lund

29.08

Lund

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

  7.67

+2.3

David Göransson-02, IFK Lund

29.08

Lund

Kula 3.0 kg:

13.08

 

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

12.07

Helsingborg

10.92

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

29.08

Karlshamn

10.60

Hampus Borka-02, Klippans FK

26.07

Hässleholm

  9.56

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

26.07

Hässleholm

  9.49

Arber Bajrami-02, IFK Helsingborg

06.09

Lidköping

  9.36

Adam Thell-02, IFK Lund

30.08

Lund

  9.06

 

Isac Engman.-02, IFK Trelleborg

30.08

Lund

  9.02

 

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

13.09

Ystad

  8.92

 

Karl Johan Ingesson-02, Öresund FK

06.06

Trelleborg

  8.38

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

08.07

Kristianstad

Diskus 0.6 kg:

43.06

 

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

05.08

Malmö/S-K

37.67

Hampus Borka-02, Klippans FK

16.08

Ängelholm

35.89

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

06.09

Lidköping

32.04

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

06.09

Lidköping

31.52

Arber Bayrami-02, IFK Helsingborg

06.09

Lidköping

28.85

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

15.09

Åhus

28.21

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

06.09

Lidköping

22.85

 

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

15.09

Åhus

20.81

 

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

16.05

Sjöbo

19.02

 

Lukas Czernyson-02, Glemmingebro IF

16.05

Sjöbo

Slägga 3.0 kg:

51.54

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

29.08

København,DEN

31.11

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

05.09

Lidköping

28.18

Hampus Borka-02, Klippans FK

05.09

Lidköping

23.30

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

05.09

Lidköping

21.63

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

11.08

Hässleholm

17.51

 

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

22.09

Åhus

15.77

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

22.09

Åhus

Spjut 400 gram:

44.31

 

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

35.08

Hampus Borka-02, Klippans FK

26.09

Klippan

33.64

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

16.08

Ängelholm

28.38

 

Anton Nordstedt Kjell-02, Klippans FK

29.08

Lund

28.31

 

Lukas Czernyson-02, Glemmingebro IF

04.08

Ystad

27.45

 

Karl Sten-02, IF Kronan

14.06

Vellinge

26.23

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

29.08

Karlshamn

26.21

 

Karl Johan Ingesson-02, Öresund FK

16.08

Ängelholm

25.47

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

25.07

Hässleholm

21.45

 

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

25.07

Hässleholm

Stafett 5 x 60 meter:

43.39

 

IFK Helsingborg

15.08

Ängelholm

 

 

Samuel Combelles-03, Felix Wahrenberg-03,
Oliver Wennerström-03, Arber Bajrami-02, Hampus Stoltz-04

 

 

47.06

 

Åhus FIK

08.07

Kristianstad

 

 

Axel Svensson-03, Hugo Larsson-02, Jesper Dreifaldt-02, Erik Lindberg-02, Truls Månsson-02

 

 

Stafett 3 x 600 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp: