P 13 år:

Dela

60 meter :

7.66

+1.5

Elias Wennolf-03, IFK Lund

10.09

Löttorp

7.80

+0.0

Alexander Jacobsson Hansson-03, Höganäs Friidrott

10.07

Helsingborg

7.88

+1.5

Mattias Andersson-03, Öresund FK

10.09

Löttorp

8.17

+1.1

Benjamin Kadestål-03, Öresund FK

10.09

Löttorp

8.20

+0.3

Henrik Gullberg-03, Eslövs AI

10.09

Löttorp

8.29

+0.3

Oliwer Wennerström-Skoog-03, IFK Helsingborg

10.09

Löttorp

8.61

-0.7

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

22.05

Eslöv

8.66

-1.2

Samuel Combelles-03, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

8.67

-0.1

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

04.09

Hässleholm

8.70

-0.5

Felix Wahrenberg-03, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

8.75

+1.2

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

60 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

7.76

+2.1

Alexander Jacobsson Hansson-03, Höganäs Friidrott

24.07

Ystad

8.06

+2.6

Benjamin Kadestål-03, Öresund FK

02.07

Göteborg/U

8.36

+2.1

Oliwer Wennerström-Skoog-02, IFK Helsingborg

18.06

Halmstad

8.52

+2.1

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

24.07

Ystad

200 meter:

25.28

+1.8

Elias Wennolf-03, IFK Lund

11.09

Löttorp

25.69

+1.8

Mattias Andersson-03, Öresund FK

11.0

Löttorp

26.30

+1.8

Henrik Gullberg-03, Eslövs AI

11.09

Löttorp

27.72

+1.1

Samuel Combelles-03, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

27.81

+0.9

Albin Lago-03, Genarps IF

03.07

Göteborg/U

28.16

-0.3

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

28.34

-1.0

Johanns Gullberg-03, Eslövs AI

26.08

Eslöv

36.79

+0.0

Emil Blomqvist-03, Klippans FK

05.06

Klippan

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

25.07

+2.2

Elias Wennolf-03, Lund

11.09

Löttorp

25.38

+3.3

Mattias Andersson-03, Öresund FK

11.09

Löttorp

26.06

+4.2

Henrik Gullberg-03, Eslövs AI

11.09

Helsingborg

26.72

+3.3

Albin Lago-03, Genarps IF

11.09

Löttorp

26.88

+2.2

Samuel Combelles-03, IFK Helsingborg

11.09

Löttorp

600 meter:

1.36.76

 

Albin Lago-03, Genarps IF

24.07

Ystad

1.43.10

 

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

24.07

Ystad

1.46.49

 

Johannes Gullberg-03, Eslövs AI

24.07

Ystad

1.48.39

 

Erik Weineisen-03, Björnstorps IF

10.09

Löttorp

1.52.02

 

Henrik Gullberg-03, Eslövs AI

19.06

Vellinge

1.55.47

Mattias Andersson-03, Öresund FK

30.07

Lund

2.07.16

Adam Svensson-03, Malmö AI

30.07

Lund

600 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

4.55.05

 

Albin Lago-03, Genarps IF

12.09

Löttorp

5.11.0m

 

Erik Weineisen-03, Björnstorps IF

15.09

Helsingborg

5.29.4m

Axel Borgqvist-03, Björnstorps IF

15.09

Helsingborg

60 meter häck 76.2 cm:

  9.91

-0.4

Mattias Andersson-03, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

11.06

-0.3

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

28.05

Hässleholm

11.07

+0.9

Adam Svensson-03, Malmö AI

30.07

Lund

11.40

+1.5

Felix Wahrenberg-03, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

  9.83

+2.9

Mattias Andersson-03, Öresund FK

12.07

Löttorp

200 meter häck 76,2 cm

 

 

 

 

 

200 meter häck 76,2 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

27.86

+2.4

Mattias Andersson-03, Öresund FK

10.09

Löttorp

Höjdhopp:

1.50

Adam Svensson-03, Malmö AI

30.07

Lund

1.48

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

27.08

Lund

1.48

- " -

04.09

Hässleholm

1.46

Samuel Combelles-03, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

1.45

 

Herman Nilsson-03, Eslövs AI

24.07

Ystad

1.45

 

Oliwer Wennerström-Skoog-03, IFK Helsingborg

05.06

Ljungby

1.44

Mattias Andersson-03, Öresund FK

30.07

Lund

1.43

 

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

19.06

Vellinge

1.25

 

Filip Nilsson-03, Ystads IF

22.06

Simrishamn

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp (zon):

5.80

+0.0

Mattias Andersson-03, Öresund FK

03.07

Göteborg/U

5.36

+0.97

Oliwer Wennerström-Skoog-03, IFK Helsingborg

22.05

Eslöv

4.89

+1.44

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

22.05

Eslöv

4.88

+0.0

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

4.73

+0.0

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

04.09

Hässleholm

4.63

+0.0

Elias Wennolf-03, IFK Lund

28.08

Lund

4.56

+0.6

Viktor Nilsson-03, Vittsjö GIK

28.05

Hässleholm

4.34

+1.5

Samuel Combelles-03, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

4.25

-0.5

Adam Svensson-03, Malmö AI

30.07

Lund

3.96

-1.2

Axel Svensson-03, Åhus FIK

28.05

Hässleholm

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.51

+3.05

Oliwer Wennerström-Skoog-03, IFK Helsingborg

22.05

Eslöv

4.91

+2.4

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

11.09

Löttorp

Trestegshopp (zon):

10.43

+1.3

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

10.09

Löttorp

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

11.71

 

Max Andersson-03, Eslövs AI

11.09

Löttorp

11.15

Mattias Andersson-03, Öresund FK

11.09

Löttorp

11.06

 

Oliwer Wennerström-Skoog-03, IFK Helsingborg

11.09

Löttorp

10.50

´

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

11.09

Löttorp

10.41

´

Christian Nilsson-03, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

  8.54

Alex Petersson-03, Hässleholms AIS

28.08

Lund

  8.43

John Larsson-03, Simrishamns AIF

24.07

Ystad

  8.06

 

Axel Svensson-03, Åhus FIK

04.09

Hässleholm

  8.00

Filip Nilsson-03, Ystads IF

26.05

Glemmingebro

  7.83

Elias Wennolf-03, IFK Lund

28.08

Lund

Diskus 0.6 kg:

44.75

 

Max Andersson-03, Eslövs AI

09.07

Helsingborg

17.30

Samuel Johansson-03, Klippans FK

24.09

Ängelholm

Slägga 3.0 kg:

33.13

Max Andersson-03, Eslövs AI

10.09

Löttorp

28.84

Mattias Andersson-03, Öresund FK

19.06

Vellinge

26.69

 

Oliwer Wennerström-Skoog-03, IFK Helsingborg

10.09

Löttorp

12.74

Samuel Johansson-03, Klippans FK

24.09

Ängelholm

Spjut 400 gram:

48.48

 

Max Andersson-03, Eslövs AI

10.09

Löttorp

31.74

Adam Svensson-03, Malmö AI

27.08

Lund

29.13

 

John Larsson-03, Simrishamns AIF

22.06

Simrishamn

29.07

Axel Svensson-03, Åhus FIK

27.08

Lund

28.15

 

Oliwer Wennerström-Skoog-03, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

27.02

 

Filip Nilsson-03, Ystads IF

22.06

Simrishamn

25.73

Mattias Andersson-03, Öresund FK

30.07

Lund

25.23

´

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

27.08

Lund

25.14 §

Max Kjellander-03, Åhus FIK

08.09

Åhus

20.61

´

Alex Petersson-03, Hässleholms AIS

27.08

Lund

Stafett 5 x 60 meter:

38.84

 

Eslövs AI

21.05

Eslöv

 

 

Herman Nilsson-03, Ali Hussein Ali-04,
Samuel Ekelund-03, Albin Öberg-04,
Edvin Assarsson-04

 

 

Stafett 3 x 600 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp:

4.164

 

Mattias Andersson-03, Öresund FK

30.07

Lund

 

 

9.91 (+0.9) 512 (-1.0) 2573 144 1.55.47

3.494

 

Adam Svensson-03, Malmö AI

30.07

Lund

 

 

11.07 (+0.9) 425 (-0.5) 2586 150 2.07.16