P 13 år:

Dela

60 meter :

7.36

+0.0

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

09.09

Uddevalla

8.14

+1.49

Fredrik Andersson-04, Lomma FIK

03.09

Lund

8.39

+1.49

Isak Holgersson-04, IFK Lund

03.09

Lund

8.65

+0.0

Joel Conny Ring-04, IFK Trelleborg

10.06

Trelleborg

8.80

+1.7

Liam Andersson Hjälte-04, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

8.94

+0.0

Albin Andersson-04, Hässleholms AIS

07.05

Hässleholm

8.97

+1.7

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

09.07

Helsingborg

9.00

+1.49

Daniel Trollås-04, Lomma FIK

03.09

Lund

9.01

+1.49

Anton Rosslin-04, Lomma FIK

03.09

Lund

9.01

+0.0

Filiph Strand Olsson-04, IFK Helsingborg

04.06

Klippan

60 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

8.60

+3.3

Ali Hussein-04, Eslövs AI

23.07

Ystad

9.00

+3.3

Victor Oldén-04, FK Athlet

23.07

Ystad

200 meter:

23.83

+0.6

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

11.06

Hvidovre,DEN

27.64

+0.5

Albin Andersson-04, Hässleholms AIS

10.09

Uddevalla

28.98

+0.2

Liam Andersson Hjälte-04, IFK Helsingborg

02.07

Göteborg/U

30.21

-1.2

Lukas Grönwall-04, Öresund FK

02.07

Göteborg/U

31.60

+0.2

Nils Hotopp Faun-04, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

31.73

+0.0

Elias Lindberg-04, Klippans FK

04.06

Klippan

36.53

+0.4

Hugo Lövgren-04, FK Athlet

14.05

Eslöv

37.61

+0.8

Ludvig Lövgren-04, FK Athlet

14.05

Eslöv

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

30.78

+2.6

Victor Oldén-04, FK Athlet

17.06

Halmstad

600 meter:

1.36.39

Modou Lamin Bah-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

1.37.24

 

Albin Öberg-04, Björnstorps IF

30.06

Göteborg/U

1.38.60

 

Albin Andersson-04, Hässleholms AIS

09.09

Uddevalla

1.46.31

 

Liam Andersson Hjälte-04, IFK Helsingborg

09.09

Uddevalla

1.50.46

 

Victor Oldén-04, FK Athlet

16.09

Varberg

1.55.92

 

Arvid Jiwestam-04, Åhus FIK

30.07

Hässleholm

1.56.62

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

16.09

Varberg

2.08.62

Hugo Lövgren-04, FK Athlet

23.07

Ystad

2.18.11

Ludvig Lövgren-04, FK Athlet

13.05

Eslöv

600 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

4.34.85

 

Albin Öberg-04, Björnstorps IF

07.05

Tårnby,DEN

4.46.19

Modou Lamin Bah-04, Malmö AI

10.09

Uddevalla

4.51.56

Albin Andersson-04, Hässleholms AIS

10.09

Uddevalla

5.47.3m

 

Hampus Hildingsson-04, Höörs IS

16.09

Höör

5.58.87

 

Samuel Schindler Budil-04, Malmö AI

03.09

Varberg

60 meter häck 76.2 cm:

  8.93

-1.6

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

10.09

Uddevalla

  9.72

-1.6

Gustav Nylander-04, Malmö AI

10.09

Uddevalla

10.10

+0.4

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

29.07

Hässleholm

10.82

-1.3

Victor Oldén-04, FK Athlet

16.09

Varberg

11.59

+0.0

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

18.06

Halmstad

13.67

+0.0

Erik Nilsson-04, Åhus FIK

07.05

Hässleholm

13.76

+0.0

Hampus Hildingsson-04, Höörs IS

07.05

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

200 meter häck 68,6 cm

26.50 §

-0.7

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

09.09

Uddevalla

29.95 §

-0.7

Albin Andersson-04, Hässleholms AIS

09.09

Uddevalla

30.37 §

-0.7

Gustav Nylander-04, Malmö AI

09.09

Uddevalla

32.66 §

-0.5

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

04.06

Klippan

200 meter häck 68,6 -0.5cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.51

 

Liam Andersson Hjälte-04, IFK Helsingborg

11.06

Hvidovre,DEN

1.49

 

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

17.06

Halmstad

1.46

Gustav Nylander-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

1.46

- " -

08.07

Helsingborg

1.45

 

Anton Rosslin-04, Lomma FIK

14.05

Eslöv

1.35

 

Victor Oldén-04, FK Athlet

27.05

Ljungby

1.35

 

- " -

23.07

Ystad

1.35

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

03.09

Täby

1.29

Erik Nilsson-04, Åhus FIK

07.05

Hässleholm

1.23

 

Hampus Hildingsson-04, Höörs IS

07.05

Hässleholm

1.20

 

Arvid Jiwestam-04, Åhus FIK

12.09

Åhus

Stavhopp:

2.50

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

30.07

Hässleholm

2.50

- " -

09.09

Uddevalla

Längdhopp (zon):

5.76

+0.0

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

10.09

Uddevalla

4.97

+1.1

Gustav Nylander-04, Malmö AI

10.09

Uddevalla

4.85

+0.0

Fredrik Andersson-04, Lomma FIK

14.05

Eslöv

4.75

+1.1

Ali Hussein-04, Eslövs AI

03.09

Lund

4.64

+1.4

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

29.07

Hässleholm

4.58

+1.4

Victor Oldén-04, FK Athlet

03.09

Lund

4.43

+1.9

Isak Holgersson-04, IFK Lund

03.09

Lund

4.39

+1.2

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

24.09

Klippan

4.23

+0.0

Anton Rosslin-04, Lomma FIK

03.09

Lund

4.18

+0.0

Filiph Strand Olsson-04, IFK Helsingborg

04.06

Klippan

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Trestegshopp (zon):

9.99

+1.0

Victor Oldén-04, FK Athlet

18.06

Halmstad

9.59

+0.4

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

18.06

Halmstad

7.43

+0.0

Erik Nilsson-04, Åhus FIK

04.06

Olofström

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

10.93

 

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIk

14.09

Åhus

10.90

 

Fredrik Andersson-04, Lomma FIK

03.09

Lund

  9.35

 

Lukas Grönwall-04, Öresund FK

09.08

Malmö/S-K

  9.08

 

Anton Rosslin-04, Lomma FIK

03.09

Lund

  7.57 §

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

21.06

Malmö/S-K

  8.76

 

Isak Gunnarsson-04, Lomma FIK

03.09

Lund

  8.29

 

Victor Oldén-04, FK Athlet

30.07

Hässleholm

  8.22

 

Liam Andersson Hjälte-04, IFK Helsingborg

04.06

Klippan

  8.18

 

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

11.06

Hvidovre,DEN

  7.76

Erik Nilsson-04, Åhus FIK

04.06

Olofström

Diskus 0.6 kg:

37.40

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

30.07

Hässleholm

31.80

 

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIk

18.06

Halmstad

28.99

 

Victor Oldén-04, FK Athlet

02.08

Sjöbo

28.66

 

Lukas Grönwall-04, Öresund FK

09.08

Malmö/S-K

23.23

 

Fredrik Andersson-04, Lomma FIK

13.05

Eslöv

19.19

 

Hugo Lövgren-04, FK Athlet

02.08

Sjöbo

18.01

 

Ludvig Lövgren-04, FK Athlet

13.05

Eslöv

17.68

 

Erik Nilsson-04, Åhus FIK

12.09

Åhus

15.78

 

Viktor Sällberg-04, Åhus FIK

12.09

Åhus

Slägga 3.0 kg:

32.57

 

Victor Oldén-04, FK Athlet

09.09

Uddevalla

29.97

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

09.09

Uddevalla

20.68

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

21.06

Malmö/S-K

18.54

 

Fredrik Andersson-04, Lomma FIK

13.05

Eslöv

13.57

 

Viktor Sällberg-04, Åhus FIK

19.09

Åhus

Spjut 400 gram:

39.91

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

09.09

Uddevalla

37.06

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

09.09

Uddevalla

30.99

 

Anton Rosslin-04, Lomma FIK

14.05

Eslöv

26.93

 

Lukas Grönwall-04, Öresund FK

09.07

Helsingborg

26.76

 

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

24.09

Klippan

24.07

 

Joel Conny Ring-04, IFK Trelleborg

10.06

Trelleborg

23.88

 

Filiph Strand Olsson-04, IFK Helsingborg

04.06

Klippan

23.74

 

Fredrik Andersson-04, Lomma FIK

14.05

Eslöv

21.00

 

Victor Oldén-04, FK Athlet

16.09

Varberg

20.58 §

Gustav Nylander-04, Malmö AI

18.06

Ljungby

Stafett 5 x 60 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 600 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp:

3.873

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

16.09

Varberg

 

 

10.54 (-0.9) 428 (-1.7) 3731 134 1.56.62

3.608

 

Victor Oldén-04, FK Athlet

16.09

Varberg

 

 

10.82 (-1.3) 440 (-1.6) 2100 134 1.50.46