P 13 år:

Dela

60 meter :

7.91

+1.6

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

03.06

Klippan

7.96

+1.4

Noah Karlberg-05, Lomma FIK

15.09

Eslöv

7.98

+1.8

Willliam Lindqvist-05, Hässleholms AIS

15.09

Eslöv

8.10

+1.4

Måns Bergström-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

8.13

+1.8

Viktor Hedner-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

8.25

+0.9

Ludvig Palmér-05, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

8.34

+0.8

Simon Meiby-05, IFK Helsingborg

26.05

Eslöv

8.43

+1.6

Alexander Eklund-05, Klippans FK

03.06

Klippan

8.50

+1.6

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

03.06

Klippan

8.62

+1.1

Jeroen Persson-05, IFK Lund

29.07

Hässleholm

60 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

8.13

+2.3

Måns Bergström-05, Malmö AI

26.05

Eslöv

8.15

+2.1

Ludvig Palmér-05, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

8.53

+2.2

Jeroen Persson-05, IFK Lund

26.05

Eslöv

200 meter:

25.75

-0.4

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

16.09

Eslöv

25.96

+0.4

Willliam Lindqvist-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

26.33

-0.9

Ludvig Palmér-05, IFK Helsingborg

16.09

Eslöv

26.80

-0.4

Måns Bergström-05, Malmö AI

16.09

Eslöv

27.31

+0.7

Jeroen Persson-05, IFK Lund

19.08

København,DEN

27.45

+0.7

Alexander Eklund-05, Klippans FK

19.08

København,DEN

27.51

-1.2

Viktor Hedner-05, Malmö AI

16.09

Eslöv

27.72

+1.2

Leo Göransson-05, Klippans FK

19.08

København,DEN

28.26

+0.7

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

19.08

København,DEN

29.15

+0.1

Morgan Lindstedt-05, Malmö AI

25.08

Karlshamn

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

600 meter:

1.32.60

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

15.09

Eslöv

1.39.16

 

Marcus Asker-05, Malmö AI

03.06

Klippan

1.39.73

 

Karl Larsson-05, Ystads IF

15.09

Eslöv

1.41.87

 

Kalle Svenby-05, Ystads IF

22.07

Ystad

1.42.11

 

Morgan Lindstedt-05, Malmö AI

15.09

Eslöv

1.42.81

 

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

15.09

Eslöv

1.44.02

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

12.08

Bohus

1.46.86

 

Sander Petri Bere-05, Genarps IF

22.07

Ystad

2.05.36

 

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

2.11.85

 

Sebastian Karlsson-05, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

600 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

4.55.69

 

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

16.09

Eslöv

4.56.07

 

Marcus Asker-05, Malmö AI

16.09

Eslöv

5.01.9m

 

Sander Petri Bere-05, Genarps IF

20.06

Helsingborg

5.06.60

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

05.05

Tårnby,DEN

5.35.38

 

Morgan Lindstedt-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

6.15.93

 

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

6.23.75

 

Edvin Falkstrand-05, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm:

  9.82

+1.2

Alexander Eklund-05, Klippans FK

29.06

Göteborg/U

10.14

-0.8

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

16.09

Eslöv

10.51

+1.4

Leo Göransson-05, Klippans FK

17.06

Halmstad

10.63

+1.6

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

09.09

Ystad

12.62

+2.0

Filip Lindstrup-05, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

14.11

-2.2

Malte Bergstrand-05, Eslövs AI

27.05

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

  9.69

+4.4

Alexander Eklund-05, Klippans FK

29.06

Göteborg/U

10.48

+3.6

Leo Göransson-05, Klippans FK

07.07

Helsingborg

200 meter häck 68,6 cm

30.28

+1.8

Leo Göransson-05, Klippans FK

06.07

Helsingborg

31.97

+0.1

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

200 meter häck 68,6 -0.5cm - medvind eller okända vindförhållanden:

31.01

+2.2

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

03.06

Klippan

Höjdhopp:

1.62

 

Ludvig Palmér-05, IFK Helsingborg

02.09

Kristianstad

1.53

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

05.05

Tårnby,DEN

1.52

 

Jacob Hölting Nilsson-05, Ystads IF

22.07

Ystad

1.44

 

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

09.06

Trelleborg

1.42

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

25.08

Lund

1.40

 

Sebastian Karlsson-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

1.38

 

Ted Andersson-05, Hässleholms AIS

16.06

Halmstad

1.35

 

Karl Larsson-05, Ystads IF

19.06

Simrishamn

1.33

 

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

13.05

Hässleholm

1.30

 

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

10.05

Villstad

1.30

- " -

03.06

Olofström

Stavhopp:

2.45

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

22.07

Ystad

2.35

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

12.08

Villstad

2.24

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

29.07

Hässleholm

Längdhopp (zon):

5.40

-0.3

Noah Karlberg-05, Lomma FIK

16.09

Eslöv

5.30

-0.6

Leo Göransson-05, Klippans FK

16.09

Eslöv

5.14

+0.0

Willliam Lindqvist-05, Hässleholms AIS

02.09

Kristianstad

4.96

+0.6

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

23.09

Båstad

4.95

+0.0

Ludvig Palmér-05, IFK Helsingborg

23.09

Båstad

4.95

+0.9

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

16.06

Halmstad

4.92

+0.6

Simon Meiby-05, IFK Helsingborg

26.05

Eslöv

4.79

+1.6

Alexander Eklund-05, Klippans FK

03.06

Klippan

4.76

-1.4

Jeroen Persson-05, IFK Lund

16.09

Eslöv

4.59

-0.2

Morgan Lindstedt-05, Malmö AI

26.05

Eslöv

4.59

+0.7

Ted Andersson-05, Hässleholms AIS

03.06

Klippan

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

5.01

 

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

19.06

Simrishamn

4.74

+2.2

Ted Andersson-05, Hässleholms AIS

03.06

Klippan

Trestegshopp (zon):

10.45

+0.4

Leo Göransson-05, Klippans FK

15.09

Eslöv

10.12

+0.0

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

09.09

Ystad

  9.64

-1.8

Karl Larsson-05, Ystads IF

15.09

Eslöv

  9.20

+0.2

Kalle Svenby-05, Ystads IF

22.07

Ystad

  8.93

+0.5

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

27.05

Eslöv

  8.10

+0.0

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

03.06

Olofström

  7.96

+1.0

Ludvig Månsson-05, Ystads IF

22.07

Ystad

  7.80

+0.9

Oliver Lintrup-05, Ystads IF

09.09

Ystad

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

10.10

+2.5

Leo Göransson-05, Klippans FK

17.06

Halmstad

Kula 3.0 kg:

12.34

 

Jacob Hölting Nilsson-05, Ystads IF

16.09

Eslöv

11.70

 

Noah Karlberg-05, Lomma FIK

26.08

Lund

11.20

Casper Griphage-05, IFK Trelleborg

08.07

Helsingborg

10.25

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

08.07

Helsingborg

10.03

 

Alexander Eklund-05, Klippans FK

23.09

Båstad

  9.18

 

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

26.08

Lund

  9.08

 

Hannes Grimsholm-05, Öresund FK

16.09

Eslöv

  8.62

 

Mevin Vala Tefre-05, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

  8.51

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

18.08

Ängelholm

  8.15

 

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

10.05

Villstad

Diskus 0.6 kg:

39.63

 

Casper Griphage-05, IFK Trelleborg

08.08

Malmö/S-K

35.61

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

29.07

Hässleholm

31.70

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

19.05

Skruv

31.64

 

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

07.07

Helsingborg

30.53

 

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

16.06

Vellinge

25.88

 

Hannes Grimsholm-05, Öresund FK

29.07

Hässleholm

24.26

 

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

Slägga 3.0 kg:

33.05

 

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

29.09

Malmö/S-K

23.52

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

02.09

Kristianstad

19.75

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

24.08

Lund

Spjut 400 gram:

42.26

 

Jacob Hölting Nilsson-05, Ystads IF

15.09

Eslöv

37.90

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

15.09

Eslöv

37.75

 

Alexander Eklund-05, Klippans FK

15.09

Eslöv

37.28

Casper Griphage-05, IFK Trelleborg

15.09

Eslöv

34.10

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

16.06

Halmstad

32.52

 

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

28.07

Hässleholm

26.44

 

Elias Isaksson-05, Eslövs IF

26.05

Eslöv

23.81

 

Ted Andersson-05, Hässleholms AIS

03.06

Klippan

23.01

 

Oliver Lintrup-05, Ystads IF

09.09

Ystad

  9.96

Ludwig Lasses-05, Åhus FIK

02.09

Kristianstad

Stafett 5 x 60 meter:

40.02

 

Malmö AI

25.08

Karlshamn

 

 

Viktor Hedner-05, Morgan Lindstedt-05,
Melvin Modess-05, Hugo Andersson-05,
William Trulsson-06

 

 

Stafett 3 x 600 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp:

4.458

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

12.08

Bohus

 

 

10.51 (+1.9) 511 (+1.4) 3253 145 1.44.02