P 13 år:

Dela

60 meter :

7.71

-1.3

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

15.06

Halmstad

7.78

-0.5

Samuel Jönsson-06, KFUM Kristianstad

07.09

Kalmar

7.89

+0.6

Kalel Mudingay-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

7.93

+1.2

William Trulsson-06, Malmö AI

02.06

Klippan

8.34

+0.5

André Björk-06, Ystads IF

15.09

Ystad

8.41

+1.1

David Eriksson-06, IFK Helsingborg

24.08

Karlshamn

8.52

-0.3

Viktor Vartia-06, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

8.61

+0.5

Simon Henriksson-06, Ängelholms IF

21.09

Landskrona

8.71

+0.6

William Anderberg-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

8.89

+1.6

Filip Sjöberg-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

60 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

7.56

+4.0

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

07.07

Helsingborg

7.77

+4.0

Samuel Jönsson-06, KFUM Kristianstad

07.07

Helsingborg

8.29

+4.0

David Eriksson-06, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

8.30

+4.6

David Bignert-06, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

8.31

+4.0

Viktor Vartia-06, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

8.86

+2.6

Benjamin Bornmyr-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

8.86

Viktor Eklund-06, Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

200 meter:

24.61

+0.0

William Trulsson-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

25.19

+0.6

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

06.07

Helsingborg

25.43

-1.4

Samuel Jönsson-06, KFUM Kristianstad

08.09

Kalmar

26.62

+0.0

Kalel Mudingay-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

27.34

+2.0

David Bignert-06, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

27.45

+0.0

André Björk-06, Ystads IF

08.09

Kalmar

27.61

+0.0

David Eriksson-06, IFK Helsingborg

08.09

Kalmar

28.35

+0.0

Viktor Vartia-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

28.64

-0.4

Albin Sjöh-06, IFK Helsingborg

08.09

Kalmar

29.12

+0.0

Jacob Åkesson-06, Lomma FIK

18.05

Eslöv

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

27.40

+2.5

David Eriksson-06, IFK Helsingborg

15.06

Halmstad

28.02

+3.6

Viktor Vartia-06, IFK Helsingborg

08.06

Hvidovre,DEN

600 meter:

1.40.24

´

David Bignert-06, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

1.43.19

Albin Sjöström-06, Eslövs AI

22.08

Malmö/He

1.43.70

 

Jakob Jungner-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

1.44.62

Gabriel Andersson-06, FK Athlet

07.09

Kalmar

1.45.13

 

Simon Danielsson-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

1.45.47

 

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

28.06

Göteborg/U

1.45.53

 

Filip Sjöberg-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

1.47.04

Bruno Shultz-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

1.48.08

André Björk-06, Ystads IF

21.07

Ystad

1.48.46

 

Gabriel Hanfler-06, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

600 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

4.57.49

Albin Sjöström-06, Eslövs AI

08.09

Kalmar

5.02.28

 

Gabriel Andersson-06, FK Athlet

08.09

Kalmar

5.03.23

 

Jakob Jungner-06, IFK Lund

08.09

Kalmar

5.14.90

 

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

5.22.14

Bruno Schultz-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

5.26.72

Teodor de Luca-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

5.30.50

 

Gabriel Hanfler-06, IFK Helsingborg

08.09

Kalmar

5.36.7m

 

Melvin Bertilsson-06, Björnstorps IF

01.08

Helsingborg

5.40.96

Manfred Oskarsson-06, Björnstorps IF

27.07

Hässleholm

60 meter häck 76.2 cm:

11.50

+1.4

Felix Brandao Eurén-06, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

11.53

+0.7

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

15.06

Karlskrona

12.36

+0.1

Tage Andersson Ranefalk-06, Eslövs AI

08.09

Kalmar

13.08

+1.3

Linus Hoff-06, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

11.35

 

Viktor Eklund-06, Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

12.34

Simon Henriksson-06, Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

200 meter häck 68,6 cm

27.45

-1.2

William Trulsson-06, Malmö AI

07.09

Kalmar

32.89

+0.5

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

37.23

+0.5

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

200 meter häck 68,6 -0.5cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.68

William Trulsson-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

1.39

 

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

01.06

Trelleborg

1.39

 

- " -

16.06

Karlskrona

1.34

Zak Jellum Ling-06, IFK Helsingborg

15.09

Ängelholm

1.32

Gabriel Andersson-06, FK Athlet

08.09

Kalmar

1.31

Gabriel Hanfler-06, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

1.26

Laban Börjlind-06, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

1.26

- " -

08.09

Kalmar

1.20

Lucas Isaksson-06, Eslövs IF

18.05

Eslöv

1.20

Lucas Sövgren-06, FK Athlet

19.05

Eslöv

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp (zon):

5.77

-0.7

William Trulsson-06, Malmö AI

15.09

Ängelholm

5.44

+1.0

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

5.19

+0.0

Kalel Mudingay-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

4.67

+1.7

Albin Sjöström-06, Eslövs AI

02.06

Klippan

4.63

+0.0

Albin Sjöh-06, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

4.59

+0.0

Viktor Vartia-06, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

4.54

-1.8

Zak Jellum Ling-06, IFK Helsingborg

15.09

Ängelholm

4.40

+1.8

Viktor Eklund-06, Ängelholms IF

02.06

Klippan

4.39

+0.0

William Anderberg-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

4.33

+1.9

Benjamin Bornmyr-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

6.08

+2.5

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

5.73

+2.3

William Trulsson-06, Malmö AI

08.09

Kalmar

Trestegshopp (zon):

9.58

+0.9

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

19.05

Eslöv

9.14

+0.5

William Anderberg-06, IFK Lund

21.07

Ystad

9.04

-0.1

Teodor de Luca-06, Malmö AI

07.09

Kalmar

8.81

+0.0

Tage Andersson Ranefalk-06, Eslövs AI

07.09

Kalmar

7.64

-0.4

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

15.06

Karlskrona

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

7.87

+5.3

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

15.06

Karlskrona

Kula 3.0 kg:

10.94

 

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

07.07

Helsingborg

10.71

André Björk-06, Ystads IF

21.07

Ystad

  9.48

 

Linus Rosén-06, IF Kronan

04.05

Tårnby,DEN

  8.47

 

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

  8.32

 

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

19.05

Eslöv

  8.12

 

Simon Sjögren-06, Ängelholms IF

15.09

Ängelholm

  7.43

 

Adrian Welin-06, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

  7.07

 

Erik Hallqvist-06, IFK Helsingborg

15.09

Ängelholm

  7.04

 

Oscar Blomsterberg-06, Eslövs AI

19.05

Eslöv

  6.60

 

Kalle Fridolf-06, Malmö AI

12.05

Hässleholm

Diskus 0.6 kg:

26.79

 

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

18.05

Eslöv

24.57

 

Linus Rosén-06, IF Kronan

16.06

Halmstad

22.62

 

Samuel Elliot-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

21.70

 

Erik Hallqvist-06, IFK Helsingborg

21.09

Landskrona

20.56

 

Oscar Blomsterberg-06, Eslövs AI

08.09

Kalmar

19.89

 

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

08.09

Kalmar

19.32

 

Simon Sjögren-06, Ängelholms IF

08.09

Kalmar

16.71

Simon Henriksson-06, Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

16.02

 

Julian Westberg Dolfe-06, IF Kronan

21.09

Landskrona

Slägga 3.0 kg:

22.73

 

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

27.07

Hässleholm

18.96

 

Julian Westberg Dolfe-06, IF Kronan

07.09

Kalmar

17.12

 

Erik Hallqvist-06, IFK Helsingborg

07.09

Kalmar

  9.70

 

Konrad Katsler-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

Spjut 400 gram:

34.76

 

Måns Lindström-06, Eslövs AI

02.06

Klippan

30.35

 

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

24.08

Karlshamn

30.12

 

Sebastian Bexvall-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

28.38

 

Oscar Blomsterberg-06, Eslövs AI

28.08

Eslöv

25.31

 

Simon Sjögren-06, Ängelholms IF

15.09

Ängelholm

25.13

André Björk-06, Ystads IF

15.09

Ystad

23.23 §

 

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

24.08

Täby

22.86

 

Tage Andersson Ranefalk-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

22.47

Gabriel Hanfler-06, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

19.87

 

Samuel Elliot-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

Stafett 5 x 60 meter:

40.70

 

Eslövs AI

19.05

Eslöv

 

 

Måns Lindström-06, Linus Hoff-06,
Tage Andersson Ranefalk-06,
Albin Sjöström-06, Ivano Bevanda-07

 

 

45.63

 

Malmö AI

19.05

Eslöv

 

 

Konrad Katsler-06, James D Tresh- ,
Eric Hansson-07, Kalle Fridolf-06,
Olle Gustafsson-07

 

 

Stafett 3 x 600 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp: