P 13 år:

Dela

60 meter :

7.89

+0.6

Kalel Mudingay-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

7.93

+1.2

William Trulsson-06, Malmö AI

02.06

Klippan

7.97

+1.6

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

8.09

+0.6

Samuel Jönsson-06, KFUM Kristianstad

12.05

Hässleholm

8.60

-2.3

Viktor Vartia-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

8.67

-2.3

David Eriksson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

8.71

+0.6

William Anderberg-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

8.89

+1.6

Filip Sjöberg-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

8.91

+1.2

Albin Sjöh-06, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

8.93

+1.3

Benjamin Bornmyr-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

60 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

8.46

+2.9

André Björk-06, Ystads IF

01.06

Trelleborg

8.86

+2.6

Benjamin Bornmyr-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

200 meter:

24.61

+0.0

William Trulsson-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

26.62

+0.0

Kalel Mudingay-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

28.35

+0.0

Viktor Vartia-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

28.35

+0.0

David Eriksson-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

29.12

+0.0

Jacob Åkesson-06, Lomma FIK

18.05

Eslöv

29.45

+0.5

Gabriel Hanfler-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

29.83

+0.0

Gabriel Andersson-06, FK Athlet

18.05

Eslöv

29.92

+0.0

Albin Sjöh-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

30.70

+0.5

Sebastian Bexvall-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

30.73

+0.0

Kalle Fridolf-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

200 meter - medvinds eller okända vindförhållanden:

38.10

+2.4

André Mårtensson-06, IF Kronan

05.05

Tårnby,DEN

600 meter:

1.43.43

Albin Sjöström-06, Eslövs AI

02.06

Klippan

1.43.70

 

Jakob Jungner-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

1.45.13

 

Simon Danielsson-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

1.45.53

 

Filip Sjöberg-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

1.46.76

 

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

18.05

Eslöv

1.47.04

Bruno Shultz-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

1.48.59

 

Gabriel Hanfler-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

1.50.20

 

Gabriel Andersson-06, FK Athlet

18.05

Eslöv

1.51.03

 

Erik Petersson-06, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

1.53.53

 

Sebastian Bexvall-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

600 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

1500 meter:

5.11.47

 

Jakob Jungner-06, IFK Lund

19.05

Eslöv

5.26.27

 

Gabriel Andersson-06, FK Athlet

19.05

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm:

12.38

-1.2

Tage Andersson Ranefalk-06, Eslövs AI

19.05

Eslöv

60 meter häck 76.2 cm -medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

200 meter häck 68,6 cm

 

 

 

 

 

200 meter häck 68,6 -0.5cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.50

William Trulsson-06, Malmö AI

19.05

Eslöv

1.39

 

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

01.06

Trelleborg

1.20

Lucas Isaksson-06, Eslövs IF

18.05

Eslöv

1.20

Lucas Sövgren-06, FK Athlet

19.05

Eslöv

1.16

Laban Börjlind-06, Hässleholms AIS

12.05

Hässleholm

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp (zon):

5.35

+0.7

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

02.06

Klippan

5.30

+0.0

William Trulsson-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

5.19

+0.0

Kalel Mudingay-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

4.67

+1.7

Albin Sjöström-06, Eslövs AI

02.06

Klippan

4.51

+1.1

Albin Sjöh-06, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

4.50

+1.7

Viktor Vartia-06, IFK Helsingborg

02.06

Klippan

4.40

+1.8

Viktor Eklund-06, Ängelholms IF

02.06

Klippan

4.39

+0.0

William Anderberg-06, IFK Lund

18.05

Eslöv

4.33

+1.9

Benjamin Bornmyr-06, IFK Lund

01.06

Trelleborg

4.32

+0.0

Filip Sjöberg-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

Längdhopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp (zon):

9.58

+0.9

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

19.05

Eslöv

Trestegshopp (zon) - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 3.0 kg:

10.93

 

Melker Jensfelt-06, Malmö AI

02.06

Klippan

  9.48

 

Linus Rosén-06, IF Kronan

04.05

Tårnby,DEN

  8.32

 

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

19.05

Eslöv

  7.58

 

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

02.06

Olofström

  7.57

 

Simon Sjögren-06, Ängelholms IF

02.06

Klippan

  7.04

 

Oscar Blomsterberg-06, Eslövs AI

19.05

Eslöv

  6.60

 

Kalle Fridolf-06, Malmö AI

12.05

Hässleholm

  6.39

 

Erik Hallqvist-06, IFK Helsingborg

12.05

Hässleholm

  5.12

 

André Mårtensson-06, IF Kronan

04.05

Tårnby,DEN

  4.24

 

Vilgot Sandström-06, Malmö AI

27.04

Trelleborg

Diskus 0.6 kg:

26.79

 

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

18.05

Eslöv

22.62

 

Samuel Elliot-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

19.17

 

Oscar Blomsterberg-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

Slägga 3.0 kg:

20.10

 

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

02.06

Olofström

  9.70

 

Konrad Katsler-06, Malmö AI

18.05

Eslöv

Spjut 400 gram:

34.76

 

Måns Lindström-06, Eslövs AI

02.06

Klippan

30.12

 

Sebastian Bexvall-06, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

28.39

 

Linus Lindberg-06, Åhus FIK

18.05

Eslöv

24.73

 

Oscar Blomsterberg-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

22.86

 

Tage Andersson Ranefalk-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

21.16

 

Simon Sjögren-06, Ängelholms IF

02.06

Klippan

19.87

 

Samuel Elliot-06, Eslövs AI

18.05

Eslöv

19.82

 

Isak Hjelm-06, Åhus FIK

18.05

Eslöv

Stafett 5 x 60 meter:

40.70

 

Eslövs AI

19.05

Eslöv

 

 

Måns Lindström-06, Linus Hoff-06,
Tage Andersson Ranefalk-06,
Albin Sjöström-06, Ivano Bevanda-07

 

 

45.63

 

Malmö AI

19.05

Eslöv

 

 

Konrad Katsler-06, James D Tresh- ,
Eric Hansson-07, Kalle Fridolf-06,
Olle Gustafsson-07

 

 

Stafett 3 x 600 meter:

 

 

 

 

         

Femkamp: