P 14 år:

100 meter:

12.27

+0.4

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

12.29

+0.0

Joacim Bosson-90, Klippans FK

17.07

Halmstad

12.39

+0.0

André Kvist-90, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

12.71

+1.7

Gustav Lindéus-90, Eslövs AI

17.07

Halmstad

12.73

-0.8

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

16.05

Eslöv

12.74

+1.3

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

12.09

Vellinge

13.01

+1.0

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

08.08

Simrishamn

13.03

-1.4

André Paulsson-90, KFUM Kristianstad

03.07

Göteborg/U

13.07

+0.1

Erik Wandermar-90, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

13.12

+1.3

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

20.06

Vellinge

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.19

+2.6

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

28.08

Halmstad

12.26

+3.2

Joacim Bosson-90, Klippans FK

06.06

Klippan

12.26

+3.9

André Kvist-90, IFK Lund

06.06

Klippan

12.53

+3.2

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

06.06

Klippan

12.64

+3.2

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

06.06

Klippan

12.84

+4.4

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

20.06

Vellinge

12.90

+2.8

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

28.08

Halmstad

300 meter:

40.27

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

29.08

Halmstad

40.28

 

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

11.09

Vellinge

40.43

 

Joacim Bosson-90, Klippans FK

06.06

Klippan

41.33

 

Gustav Lindéus-90, Eslövs AI

18.07

Halmstad

41.54

 

Fredric Persson-90, Vittsjö GIK

29.08

Halmstad

41.95

 

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

16.05

Eslöv

42.74

 

Marcus Martinsson-90, Åhus FIK

15.08

Malmö/He

43.15

 

Martin Andersson-90, Malmö AI

29.08

Halmstad

43.50

 

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

16.05

Eslöv

44.10

Stefan Hidalgo-90, Malmö AI

20.06

Vellinge

800 meter:

2.15.75

 

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

05.09

Lund

2.18.34

 

Gustav Lindéus-90, Eslövs AI

17.07

Halmstad

2.19.23

 

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

31.07

Ängelholm

2.23.81

 

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

28.08

Halmstad

2.24.36

 

Fredrik Persson-90, Vittsjö GIK

06.06

Klippan

2.24.62

 

Jesper Lagerqvist-90, Åhus FIK

11.09

Vellinge

2.26.31

 

Emil Jönsson-90, Eslövs AI

06.06

Klippan

2.38.43

 

Jesper Lundh-90, IFK Trelleborg

12.06

Trelleborg

2.49.90

 

Erik Wandermar-90, Hässleholms AIS

24.07

Hässleholm

2000 meter:

6.33.50

 

Jesper Lagerqvist-90, Åhus FIK

29.08

Halmstad

7.16.38

 

Sebastian Kallmér, Vittsjö GIK

14.08

Malmö/He

8.06.37

 

Jesper Lundh-90, IFK Trelleborg

13.06

Trelleborg

100 meter häck 84.0 cm:

16.19

+0.2

Måns Svensson-90, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

17.97

+0.3

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

29.05

Lerum

18.63

+0.5

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

05.09

Lund

19.28

+1.8

Daniel Möller-90, Åhus FIK

29.08

Halmstad

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

45.85

 

Marcus Martinsson-90, Åhus FIK

28.08

Halmstad

1.500 meter hinder 76.2 cm:

6.05.13

 

Sebastian Kallmér-90, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.80

 

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

28.08

Halmstad

1.77

 

Alexander Olsson-90, IFK Lund

28.08

Halmstad

1.68

 

Anton Södergren-90, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

1.68

 

- " -

05.09

Lund

1.68

 

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

22.08

Helsingborg

1.68

 

- " -

28.08.

Halmstad

1.63

 

Marcus Martinsson, Åhus FIK

15.08

Malmö/He

1.60

 

Kim Ekman-90, IFK Helsingborg

15.08

Malmo/He

1.55

 

Niclas Nilsson-90, Klippans FK

06.06

Klippan

1.50

 

Johan Sloth-90, IFK Trelleborg

13.06

Trelleborg

1.50

 

Daniel Möller-90, Åhus FIK

16.05

Eslöv

1.50

 

Carl H Fricke-90, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

Stavhopp:

3.32

 

Måns Svensson-90, Malmö AI

14.09

Malmö/S

3.10

 

Anton Blixt-90, Malmö AI

12.06

Trelleborg

2.40

 

Jonatan Hagert-90, Malmö AI

12.06

Trelleborg

2.33

 

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

29.05

Lerum

2.20

 

Christian Ivarsson-90, Simrishamns AIF

28.07

Simrishamn

Längdhopp:

5.62

-1.2

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

29.08

Halmstad

5.52

+0.48

Gustav Lindéus-90, Eslövs AI

15.08

Malmö/He

5.28

+1.94

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

15.08

Malmö/He

5.23

+0.0

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

5.21

+1.3

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

06.06

Klippan

5.20

+1.26

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

16.05

Eslöv

5.18

-0.7

Alexander Olsson-90, IFK Lund

04.09

Lund

5.17

-0.5

Dan Strandberg-90, IFK Lund

04.09

Lund

5.14

+0.15

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

16.05

Eslöv

5.04

+0.4

André Paulsson-90, KFUM Kristianstad

02.07

Göteborg/U

5.04

-1.7

Johan Sloth-90, IFK Trelleborg

04.09

Lund

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.67

+3.0

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

06.06

Klippan

5.41

+4.13

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

15.08

Malmö/He

5.22

+2.9

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

06.06

Klippan

5.15

+3.2

Joacim Bosson-90, Klippans FK

06.06

Klippan

5.05

Carl H Fricke-90, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

Trestegshopp:

11.45

+0.6

Chadie Hotait-90, Malmö AI

12.09

Vellinge

11.44

+0.2

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

28.08

Halmstad

11.22

+0.0

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

14.08

Malmö/He

11.09

-1.8

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

14.08

Malmö/He

10.58

-1.2

Gustav Lindéus-90, Eslövs AI

14.08

Malmö/He

10.41

-0.7

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

14.08

Malmö/He

10.33

-1.4

Martin Andersson-90, Malmö AI

14.08

Malmö/He

9.71

-1.5

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

14.08

Malmö/He

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

10.47

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

11.09

Vellinge

Kula 4.0 kg:

11.59

 

André Kvist-90, IFK Lund

15.08

Malmö/He

11.51

 

Sebastian Mattsson-90, Eslövs AI

15.08

Malmö/He

11.26

 

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

15.08

Malmö/He

10.94

 

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

15.08

Malmö/He

10.94

 

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

22.08

Helsingborg

10.40

 

Gustav Lindéus-90, Eslövs AI

09.07

Helsingborg

9.77

 

Christoffer Kjellqvist-90, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

9.48

 

Daniel Möller-90, Åhus FIK

16.07

Halmstad

9.21

 

Robin Hägg-90, Eslövs AI

09.07

Helsingborg

8.90

 

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

09.05

Hässleholm

Diskus 1.0 kg:

39.70

 

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

12.09

Vellinge

32.80

 

Robin Hägg-90, Eslövs AI

12.09

Vellinge

27.14

 

Carl Keidong-90, IFK Trelleborg

28.08

Halmstad

22.95

 

Simon Levin-90, Ängelholms IF

28.08

Halmstad

18.85

 

Christian Ivarsson-90, Simrishamns AIF

14.08

Malmö/He

16.05

 

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

29.05

Lerum

14.72 §

 

Fredrik Olsson-90. Ystads IF

11.09

Simrishamn

Slägga 4.0 kg:

35.38

 

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

29.08

Halmstad

29.39

 

Robin Hägg-90, Eslövs AI

29.08

Halmstad

27.22

 

Carl Keidong-90, IFK Trelleborg

29.08

Halmstad

26.66

 

Sebastian Mattsson-90, Eslövs AI

31.07

Ängelholm

23.64

 

Joakim Julin-90, Klippans FK

13.06

Trelleborg

Spjut 600 gram:

38.62

 

Joakim Julin-90, Klippans FK

16.05

Eslöv

33.58

 

Alexander Olsson-90, IFK Lund

15.08

Malmö/He

32.89

 

Sebastian Mattsson-90, Eslövs AI

15.08

Malmö/He

30.65

 

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

22.08

Helsingborg

30.39

 

Dante Widh-90, Eslövs AI

10.07

Helsingborg

30.26

 

Martin Norrman-90, Ystads IF

11.09

Vellinge

30.25

 

Simon Levin-90, Ängelholms IF

25.09

Landskrona

29.49

 

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

22.08

Helsingborg

28.96

 

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

12.09

Vellinge

27.26

 

Christoffer Kjellqvist-90, Hässleholms AIS

06.06

Klippan

Åttakamp:

-