P 14 år:

100 meter:

11.05

+0.8

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

11.97

+1.0

Robin Edinge-91, Malmö AI

16.07

Halmstad

12.05

-1.2

Joacim Bosson-91, Klippans FK

25.09

Klippan

12.12

+1.0

Philip Hall-91, Malmö AI

13.08

Malmö/He

12.18

+0.72

Petter Olsson-91, Malmö AI

03.09

Lund

12.35

+1.0

Kim Rosin-91, Vittsjö GIK

13.08

Malmö/He

12.45

+0.9

Fredrik Siwmark-Carlsson-91, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

12.53

-1.3

André Sjöholm-91, IFK Helsingborg

25.09

Klippan

12.54

+1.3

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

12.56

+1.3

Viktor Björklund-91, IFK Lund

05.06

Klippan

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.92

+3.8

Robin Edinge-91, Malmö AI

16.07

Halmstad

12.01

+2.79

Petter Olsson-91, Malmö AI

03.09

Lund

300 meter:

37.32

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

10.09

Lidköping

38.32

Petter Olsson-91, Malmö AI

10.09

Lidköping

39.13

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

07.08

Ängelholm

39.52

Kim Rosin-91, Vittsjö GIK

10.09

Lidköping

39.80

Jojje Arvidsson-91, Vittsjö GIK

17.07

Halmstad

39.94

Philip Hall-91, Malmö AI

31.07

Hässleholm

40.09

Robin Edinge-91, Malmö AI

17.07

Halmstad

40.93

Fredrik Siwmark-Carlsson-91, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

41.05

Johan Landin-91, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

41.12

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

31.07

Hässleholm

800 meter:

2.04.68

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

27.08

Oslo/B

2.09.01

Jojje Arvidsson-91, Vittsjö GIK

11.09

Lidköping

2.15.08

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

11.09

Lidköping

2.17.76

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

14.08

Malmö/He

2.19.61

Petter Olsson-91, Malmö AI

29.05

Malmö/He

2.21.03

Henrik Rosenborg-91, Höörs IS

01.05

Hässleholm

2.23.48

Emil Wiberg-91, IFK Helsingborg

10.09

Vellinge

2.24.62

Fredrik Nilsson-91, Ängelholms IF

10.09

Vellinge

2.25.08

Otto Wiberg-91, IFK Helsingborg

10.09

Vellinge

2.26.92

Felix Josefsson-91, Hässleholms AIS

01.05

Hässleholm

2000 meter:

6.02.61

Oliver Sänneskog-91, IFK Helsingborg

28.08

Oslo/B

6.24.82

Staffan Ek-91, Björnstorps IF

10.09

Lidköping

7.29.61

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

10.09

Lidköping

8.04.72

Johan Strand-91, Höörs IS

31.07

Hässleholm

100 meter häck 84.0 cm:

15.20

-0.41

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

04.09

Lund

15.77

+0.1

Petter Olsson-91, Malmö AI

17.09

Eslöv

18.59

+1.3

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

17.09

Eslöv

19.22

+0.1

Mattias Andersson-91, IFK Lund

17.09

Eslöv

24.45

+1.3

Viktor Björklund-91, IFK Lund

17.09

Eslöv

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

47.71

Petter Olsson-91, Malmö AI

06.08

Karlskrona

1.500 meter hinder 76.2 cm:

5.48.51

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

01.07

Göteborg/U

Höjdhopp:

1.81

Petter Olsson-91, Malmö AI

10.09

Lidköping

1.62

Viktor Björklund-91, IFK Lund

10.09

Lidköping

1.60

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

14.06

Kristianstad

1.60

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

05.06

Klippan

1.58

Marcus Åkesson-91, Ryssbergets IK

18.09

Karlskrona

1.55

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

18.09

Karlskrona

1.45

Simon Persson-91, IFK Helsingborg

14.06

Kristianstad

1.45

Karl Löfstrand-91, S. Sandby IF

22.05

Eslöv

1.45

Emil Wiberg-91, IFK Helsingborg

25.09

Klippan

1.43

Filip Lind-91, Malmö AI

14.08

Malmö/He

Stavhopp:

4.15

Petter Olsson-91, Malmö AI

15.09

Malmö/S

2.50

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

17.09

Eslöv

2.20

Mattias Andersson-91, IFK Lund

17.09

Eslöv

1.80

Viktor Björklund-91, IFK Lund

17.09

Eslöv

Längdhopp:

6.24

-0.16

Benjamin Olsson-91, IFK Helsingborg

14.08

Malmö/He

5.82

+0.96

Philip Hall-91, Malmö AI

14.08

Malmö/He

5.68

+0.3

Petter Olsson-91, Malmö AI

18.09

Eslöv

5.61

+1.6

Viktor Björklund-91, IFK Lund

18.09

Eslöv

5.50

+0.9

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

03.09

Lund

5.28

+1.1

Joacim Bosson-91, Klippans FK

25.09

Klippan

5.00

+0.2

Emil Wiberg-91, IFK Helsingborg

10.09

Vellinge

4.97

+0.7

Aligul Erkisi-91, IF Kronan

25.09

Klippan

4.93

+0.2

Fredrik Siwmark-Carlsson-91, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

4.89

+0.2

Karl Löfstrand-91, S. Sandby IF

22.05

Eslöv

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.81

+4.8

Petter Olsson-91, Malmö AI

15.05

Värnamo

4.92

+3.2

Mattias Andersson-91, IFK Lund

28.05

Malmö/He

Trestegshopp:

11.28

-1.1

Mattias Rolf-91, Lomma FIK

04.09

Lund

10.29

+1.9

Viktor Björklund-91, IFK Lund

19.06

Vellinge

9.88

-1.42

Filip Lind-91, Malmö AI

13.08

Malmö/He

9.63

-0.96

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

13.08

Malmö/He

9.40

+0.0

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

30.07

Hässleholm

9.27

+0.0

David Johansson-91, Åhus FIK

30.07

Hässleholm

8.74

-1.38

Jonathan Radmann-91, Malmö AI

10.09

Lidköping

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

9.78

+2.6

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

09.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

13.20

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

13.08

Malmö/He

12.70

Oliver McDaniel-91, IK Pallas

13.08

Malmö/He

11.11

Petter Olsson-91, Malmö AI

18.09

Eslöv

10.77

Mattias Andersson-91, IFK Lund

11.09

Lidköping

10.46

Björn Petersson-91, IK Pallas

14.06

Kristianstad

8.72

Linus Olsson-91, Malmö AI

14.06

Kristianstad

8.47

Jojje Arvidsson-91, Vittsjö GIK

01.05

Hässleholm

8.47

Felix Josefsson-91, Hässleholms AIS

01.05

Hässleholm

8.07

Emil Wiberg-91, IFK Helsingborg

14.06

Kristianstad

7.59

Viktor Björklund-91, IFK Lund

18.09

Eslöv

Diskus 1.0 kg:

32.68

Björn Petersson-91, IK Pallas

31.07

Hässleholm

31.70

Petter Olsson-91, Malmö AI

17.09

Eslöv

29.20

Mattias Andersson-91, IFK Lund

17.09

Eslöv

28.90

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

17.09

Eslöv

25.45

David Johansson-91, Åhus FIK

11.09

Lidköping

23.58

Rasmus Persson-91, IK Finish

14.08

Malmö/He

22.76

Mattias Rolf-91, Lomma FIK

11.09

Vellinge

20.03

André Gentile Persson-91, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

19.13

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

22.05

Eslöv

18.20

Filip Lind-91, Malmö AI

24.04

Trelleborg

Slägga 4.0 kg:

24.33

Björn Petersson-91, IK Pallas

10.09

Lidköping

15.46

André Gentile Persson-91, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

15.00 §

Petter Olsson-91, Malmö AI

01.10

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

49.97

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

05.10

Eslöv

42.36

Mattias Andersson-91, IFK Lund

04.09

Lund

41.57

Petter Olsson-91, Malmö AI

17.09

Eslöv

36.66

David Johansson-91, Åhus FIK

14.08

Malmö/He

35.43

Henrik Andersson-91, KFUM Kristianstad

10.09

Lidköping

34.70 §

Björn Petersson-91, IK Pallas

21.05

Glostrup,DEN

30.29

Rasmus Persson-91, IK Finish

10.09

Vellinge

29.86

Sebastian Persson-91, Heleneholms IF

18.06

Vellinge

27.58

André Gentile Persson-91, IFK Trelleborg

15.05

Trelleborg

27.15

Filip Sjöquist-91, IK Pallas

15.05

Trelleborg

Stafett 1.000 meter:

2.24.8m

IFK Helsingborg

14.06

Kristianstad

(Simon Persson-91, Emil Wiberg-91, Otto Wiberg-91, Oliver Sänneskog-91)

 

 

2.28.5m

IK Pallas

14.06

Kristianstad

(Björn Petersson-91, Oliver McDaniel-91, Christoffer Larsson-91, Philip Sjöholm-92)

 

 

Åttakamp:

5.993

Petter Olsson-91, Malmö AI

17-18.09

Eslöv

    (15.77 (+0.1), 3170, 380, 4157,
568 (+0.3), 1111, 165, 2.20.77)
 

5.053

Alexander Astermark-91, Eslövs AI

17-18.09

Eslöv

    (18.59 (+1.3), 2890, 250, 4608,
512 (+1.4), 1258, 153, 2.21.40)
 

3.819

Mattias Andersson-91, IFK Lund

17-18.09

Eslöv

    (19.22 (+0.1), 2920, 220, 3978,
456 (-1.5), 1031, 141, 2.47.85)