P 14 år:

100 meter:

11.60

+0.9

Robin Åkesson-92, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

11.61

-0.1

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

03.09

Villstad

11.87

+1.4

Marcus Blomgren-92, IK Finish

19.08

Malmö/He

11.96

+1.4

Jesper Lang-92, Malmö AI

19.08

Malmö/He

12.71

+0.0

Alexander Nertlinge Asp-92, KFUM Kristianstad

10.09

Vellinge

12.77

+0.0

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

10.09

Vellinge

12.84

+1.9

Robin Török-92, IK Pallas

11.06

Trelleborg

13.06

-0.1

Jonathan Ström-92, Malmö AI

22.07

Halmstad

13.12

+1.9

Love Johnsson-92, Eslövs AI

11.06

Trelleborg

13.13

+1.4

Jakob Melin-92, IFK Helsingborg

19.08

Malmö/He

13.24

+1.0

Erik Hoff-92, IFK Lund

06.06

Malmö/He

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

13.02

+4.7

Martin Fredriksson-92, Ängelholms IF

04.06

Klippan

13.02

+2.8

Anton Levin-92, Ängelholms IF

08.07

Göteborg/U

13.11

+5.3

Love Johnsson-92, Eslövs AI

04.06

Klippan

300 meter:

37.42

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

02.09

Villstad

38.54

Jesper Lang-92, Malmö AI

02.09

Villstad

38.99

Robin Åkesson-92, Malmö AI

02.09

Villstad

39.79

Marcus Blomgren-92, IK Finish

02.09

Villstad

41.32

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

02.09

Villstad

41.57

Jonathan Ström-92, Malmö AI

18.06

Vellinge

42.25

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

20.08

Malmö/He

42.48

Jakob Melin-92, IFK Helsingborg

02.09

Villstad

42.73

Anton Levin-92, Ängelholms IF

09.09

Vellinge

42.82

Henrik Andersson-92, IFK Helsingborg

02.09

Villstad

800 meter:

2.07.37

Emil Åberg-92, Björnstorps IF

03.09

Villstad

2.09.87

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

12.08

Stenungsund

2.11.94

Eivind Gottlieb-92, Björnstorps IF

20.08

Malmö/He

2.16.07

Jonathan Ström-92, Malmö AI

12.08

Stenungsund

2.17.13

David Larsson-92, Heleneholms IF

20.08

Malmö/He

2.21.89

Henrik Tiljander-92, Malmö AI

03.09

Villstad

2.24.63

Cedric Janson-92, IFK Lund

12.08

Stenungsund

2.25.2m

Viktor Dahl-92, IS Göta

24.09

Ängelholm

2.25.94

Christoffer Styrlander-92, Klippans FK

03.09

Villstad

2.29.19

Henrik Andersson-92, IFK Helsingborg

03.09

Villstad

2000 meter:

6.10.45

Emil Åberg-92, Björnstorps IF

02.09

Villstad

6.25.09

Eivind Gottlieb-92, Björnstorps IF

30.07

Hässleholm

6.29.92

David Larsson-92, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

7.27.69

Håkan Carlberg-92, Malmö AI

19.08

Malmö/He

7.27.76

Fredrik Larsson-92, IFK Helsingborg

19.08

Malmö/He

7.53.0m

Erik Hoff-92, IFK Lund

23.08

Kristianstad

8.21.06

Henrik Andersson-92, IFK Helsingborg

19.08

Malmö/He

100 meter häck 84.0 cm:

15.40

+0.2

Jonathan Ström-92, Malmö AI

02.09

Villstad

16.17

+2.0

Robin Åkesson-92, Malmö AI

12.08

Stenungsund

16.43

+0.2

Anton Levin-92, Ängelholms IF

02.09

Villstad

16.61

+0.2

Erik Schuss-92, Malmö AI

02.09

Villstad

17.73

+0.1

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

23.09

Eslöv

18.31

+1.53

Ruben Larsson-92, IFK Lund

26.07

Karlskrona

19.41

-2.0

Markus Liewehr-92, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

41.55

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

03.09

Villstad

43.30

Robin Åkesson-92, Malmö AI

03.09

Villstad

44.96

Jonathan Ström-92, Malmö AI

17.06

Vellinge

45.87

Marcus Blomgren-92, IK Finish

17.06

Vellinge

48.12

Jakob Melin-92, IFK Helsingborg

03.09

Villstad

49.62

Anton Levin-92, Ängelholms IF

17.06

Vellinge

50.39

Hjalmar Hult-92, IFK Lund

18.06

Karlshamn

1.500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

Höjdhopp:

1.80

Jonathan Ström-92, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

1.76

Jesper Lang-92, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

1.74

Erik Hoff-92, IFK Lund

26.08

Ängelholm

1.64

Marcus Blomgren-92, IK Finish

30.06

Helsingborg

1.64

- " -

09.07

Göteborg/U

1.58

William Johansson-92, Heleneholms IF

02.09

Villstad

1.55

Christopher Styrlander-92, Klippans FK

04.06

Klippan

1.55

- " -

02.09

Villstad

1.55

- " -

24.09

Ängelholm

1.55

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

16.09

Ystad

1.50

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

21.05

Eslöv

1.50

Axel Odell-92, IFK Trelleborg

11.06

Trelleborg

1.50

Anton Levin-93, Ängelholms IF

24.09

Ängelholm

Stavhopp:

4.05

Jonathan Ström-92, Malmö AI

03.09

Villstad

3.00

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

19.08

Malmö/He

3.00

- " -

10.09

Vellinge

2.90

Per Waldemarsson-92, Klippans FK

03.09

Villstad

2.78

Ruben Larsson-92, IFK Lund

02.07

Helsingborg

2.75

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

2.65

Hjalmar Hult-92, IFK Lund

29.07

Hässleholm

2.35

Arvid Pettersson-92, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

Längdhopp:

6.09

+1.4

Jesper Lang-92, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

5.96

+0.6

Marcus Blomgren-92, IK Finish

23.07

Halmstad

5.69

-0.2

Robin Åkesson-92, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

5.59

-0.1

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

11.08

Stenungsund

5.53

+0.0

Jonathan Ström-92, Malmö AI

23.07

Halmstad

5.52

+1.8

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

03.09

Villstad

5.09

+1.2

Erik Schuss-92, Malmö AI

03.09

Villstad

5.08

+1.5

Cedric Janson-92, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

5.05

+0.8

Love Johnsson-92, Eslövs AI

20.08

Malmö/He

5.01

+1.3

Antonio Bogicevic-92, Malmö AI

21.05

Eslöv

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.83

+2.4

Robin Åkesson-92, Malmö AI

04.06

Klippan

5.18

+2.3

Erik Schuss-92, Malmö AI

10.06

Lund

Trestegshopp:

12.17

-1.4

Marcus Blomgren-92, IK Finish

19.08

Malmö/He

11.60

+0.0

Jonathan Ström-92, Malmö AI

22.07

Halmstad

10.86

+1.0

Anton Levin-92, Ängelholms IF

02.09

Villstad

10.49

-1.2

Viktor Karlsson-92, Heleneholms IF

19.08

Malmö/He

10.12

+1.01

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

31.05

Ystad

10.03

+1.70

Hjalmar Hult-92, IFK Lund

11.06

Trelleborg

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

10.39

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

27.08

Ystad

10.28

+4.00

Hjalmar Hult-92, IFK Lund

11.06

Trelleborg

Kula 4.0 kg:

12.06

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

10.06

Lund

11.75

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

20.05

Glostrup,DEN

11.30

Jesper Lang-92, Malmö AI

11.08

Stenungsund

11.01

Jonathan Ström-92, Malmö AI

11.08

Stenungsund

10.54

Niclas Jansson-92, Ryssbergets IK

11.06

Olofström

9.95

Robin Török-92, IK Pallas

06.06

Malmö/He

9.84

Erik Schuss-92, Malmö AI

03.09

Villstad

9.66

Antonio Bogecevic-92, Malmö AI

02.09

Lund

9.48

Marcus Blomgren-92, IK Finish

30.06

Helsingborg

9.40

Philip Larsson-92, IFK Lund

23.08

Kristianstad

Diskus 1.0 kg:

36.72

Jonathan Ström-92, Malmö AI

23.09

Eslöv

32.24

Marcus Blomgren-92, IK Finish

10.09

Vellinge

31.50

Anton Levin-92, Ängelholms IF

20.08

Malmö/He

29.43

Jesper Lang-92, Malmö AI

10.06

Lund

28.27

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

12.08

Stenungsund

27.14

Philip Larsson-92, IFK Lund

23.07

Halmstad

25.72

Erik Schuss-92, Malmö AI

10.06

Lund

25.39

Ruben Larsson-92, IFK Lund

30.07

Hässleholm

24.39

Cedric Janson-92, Malmö AI

12.08

Stenungsund

22.32

Sebastian Lundberg-92, Ystads IF

28.06

Simrishamn

Slägga 4.0 kg:

65.01

Elias Håkansson-92, Eslövs AI

24.09

Tranås

27.01

Philip Larsson-92, IFK Lund

19.08

Malmö/He

18.71

Ruben Larsson-92, IFK Lund

27.05

Växjö

13.33

Love Johnsson-92, Eslövs AI

21.05

Eslöv

10.33

Sebastian Lundberg-92, Ystads IF

30.09

Simrishamn

Spjut 600 gram:

44.23

Jonathan Ström-92, Malmö AI

01.07

Helsingborg

37.48

Philip Sjöholm-92, IK Pallas

20.08

Malmö/He

35.44

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

09.09

Vellinge

29.40

Markus Liewehr-92, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

29.06

Anton Levin-92, Ängelholms IF

04.06

Klippan

27.93

André Persson-92, Ystads IF

27.08

Ystad

26.96

Gustav Månsson-92, IFK Helsingborg

23.08

Kristianstad

25.71

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

01.08

Simrishamn

24.72

Philip Larsson-92, IFK Lund

23.08

Kristianstad

24.20

Niklas Wahlgren-92, IK Finish

09.09

Vellinge

Stafett 4 x 100 meter:

55.58

IFK Lund

17.06

Karlshamn

(Emil Larsson-94, Yann Palm-94, Filip Stenström-94, Kristian Ekelund-Axelsson-93)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

7.59.10

IFK Lund

17.06

Karlshamn

(Ruben Larsson-92, Filip Stenström-94, Kristian Ekelund-Axelsson-93)

 

 

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

 

 

Åttakamp:

6.089

Jonathan Ström-92, Malmö AI

23-24.09

Eslöv

    (15.85 (+0.1), 3672, 380, 3968, 514 (-1.78), 1070,
178, 2.17.93)
 

3.304

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

23-24.09

Eslöv

    (17.73 (+0.1), 1923, X, 2465, 497 (-1.34), 785,
154, 2.28.71)