P 14 år:

100 meter:

12.22

+0.2

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

16.09

Malmö/He

12.41

-2.5

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

30.06

Göteborg/U

12.47

+1.4

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

01.09

Lund

12.48

+1.6

Ludvig Mertel-93, IFK Lund

01.09

Lund

12.48

+0.9

Viktor Terje-Stiefler-93, IFK Lund

10.06

Trelleborg

12.57

+0.2

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

25.08

Malmö/He

12.62

+0.6

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

16.09

Malmö/He

12.86

+1.5

Daniel Dahling-93, Malmö AI

10.06

Trelleborg

12.91

+1.6

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

01.09

Lund

13.07

+1.7

Alexander Hase-93, IFK Helsingborg

07.10

Klippan

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.00

+2.1

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

30.06

Göteborg/U

12.22

+3.4

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

12.39

+4.0

Ludvig Mertel-93, IFK Lund

06.05

Hässleholm/Ö

12.60

+3.3

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

12.71

+2.3

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

30.06

Göteborg/U

12.85

+4.0

Johan Lundberg-93, IFK Lund

06.05

Hässleholm/Ö

13.02

+4.0

Alexander Hase-93, IFK Helsingborg

06.05

Hässleholm/Ö

300 meter:

39.88

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

07.07

Helsingborg

40.12

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

15.09

Malmö/He

41.07

Oskar Lahti-93, Klippans FK

26.08

Malmö/He

41.56

Viktor Terje-Stiefler-93, IFK Lund

17.06

Vellinge

41.82

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

15.09

Malmö/He

41.99

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

17.06

Vellinge

42.92

Jacob Sandman-93, IFK Helsingborg

26.08

Malmö/He

43.99

Christoffer Magnell-93, IF Kronan

29.07

Hässsleholm/Ö

44.53

Pierre Stadigh-93, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

44.86

- " -

07.07

Helsingborg

44.86

Linus Lindström-93, IK Pallas

20.05

Eslöv

800 meter:

2.09.09

Erik Filipovic-93, Klippans FK

28.07

Hässleholm/Ö

2.14.25

Oskar Lahti-93, Klippans FK

16.09

Malmö/He

2.14.85

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

23.09

Eslöv

2.16.38

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

28.07

Hässleholm/Ö

2.23.63

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

02.09

Lund

2.24.39

Oskar Nilsson-93, Vittsjö GIK

28.07

Hässleholm/Ö

2.24.92

Marcus Larsson-93, Vittsjö GIK

25.08

Malmö/He

2.26.38

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

08.09

Göteborg/S

2.26.83

Ludvig Mertel-93, IFK Lund

03.06

Klippan

2.29.20

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

23.09

Eslöv

2000 meter:

6.14.94

Erik Filipovic-93, Klippans FK

01.07

Göteborg/U

6.22.13

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

26.08

Malmö/He

7.16.17

Jimmy Lindberg-93, IFK Helsingborg

26.08

Malmö/He

7.37.65

Andreas Svefelt-93, IF Kronan

26.08

Malmö/He

100 meter häck 84.0 cm:

14.69

+0.4

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

26.08

Malmö/He

15.40

-0.1

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

22.09

Eslöv

16.39

-0.1

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

22.09

Eslöv

17.23

-0.1

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

22.09

Eslöv

17.86

-0.8

Ulf Leide-93, IFK Helsingborg

09.06

Malmö/He

19.96

-0.8

William Ellström-93, IFK Helsingborg

09.06

Malmö/He

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

15.37

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

15.07

Strömstad

300 meter häck 76.2 cm:

45.36

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

29.06

Göteborg/U

49.50

Linus Lindström-93, IK Pallas

16.09

Malmö/He

1.500 meter hinder 76.2 cm:

4.56.73

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

16.09

Malmö/He

5.56.87

Jimmy Lindberg-93, IFK Helsingborg

25.08

Malmö/He

Höjdhopp:

1.70

Ulf Leide-93, IFK Helsingborg

15.09

Malmö/He

1.68

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

25.08

Malmö/He

1.67

Jakob Sandman-93, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

1.67

- " -

15.09

Malmö/He

1.64

Filip Persson-93, IFK Lund

25.08

Malmö/He

1.64

Daniel Jinbäck-93, Eslövs AI

10.06

Trelleborg

1.64

- " -

07.09

Göteborg/S

1.63

Staffan Leide-93, IFK Helsingborg

18.08

Ängelholm

1.61

Carl Swensson-93, IFK Helsingborg

09.06

Malmö/He

1.59

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

23.09

Eslöv

1.59

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

22.09

Eslöv

1.58

Ludvig Mertel-93, IFK Lund

03.06

Klippan

Stavhopp:

2.72

Daniel Jinbäck-93, Eslövs AI

10.06

Trelleborg

2.70

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

22.09

Eslöv

2.50

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

22.09

Eslöv

2.22

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

10.06

Trelleborg

2.00

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

22.09

Eslöv

Längdhopp:

5.70

+1.1

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

03.06

Klippan

5.69

-0.8

Arjan Abdullah Faraj-93, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

5.50

+1.5

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

03.06

Klippan

5.49

+1.9

Viktor Terje-Stiefler-93, IFK Lund

10.06

Trelleborg

5.21

+1.6

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

30.05

Ystad

5.17

+1.1

Ludvig Mertel-93, IFK Lund

01.09

Lund

5.16

+1.1

Hong Quan Nquyen-93, Malmö AI

01.09

Lund

5.15

+0.0

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

08.09

Göteborg/S

5.08

+0.3

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

01.09

Lund

5.00

+0.1

Jakob Sandman-93, IFK Helsingborg

30.05

Ystad

4.91

+0.5

Pierre Stadigh-93, Malmö AI

10.06

Trelleborg

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

11.23

+1.0

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

12.08

Vellinge

10.96

+1.4

Hong Quan Nquyen-93, Malmö AI

25.08

Malmö/He

10.36

+1.0

Linus Lindström-93, IK Pallas

25.08

Malmö/He

  9.97

+0.0

Andreas Svefelt-93, IF Kronan

17.06

Vellinge

  9.51

+1.6

Christoffer Magnell-93, IF Kronan

25.08

Malmö/He

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

11.36

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

27.05

Kristianstad

11.25

+3.7

Hong Quan Nquyen-93, Malmö AI

15.09

Malmö/He

10.40

+2.5

Linus Lindström-93, IK Pallas

15.09

Malmö/He

  8.62

Ludwig Isaksson-93, Åhus FIK

27.05

Kristianstad

Kula 4.0 kg:

12.23

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

06.07

Helsingborg

11.28

Carl Swensson-93, IFK Helsingborg

16.09

Malmö/He

11.14

Ludvig Mertel-93, IFK Lund

06.05

Hässleholm/Ö

11.02

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

12.08

Vellinge

10.90

Alexander Hase-93, IFK Helsingborg

16.09

Malmö/He

10.19

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

01.09

Lund

  9.94

Viktor Terje-Stiefler-93, IFK Lund

01.09

Lund

  9.75

William Ellström-93, IFK Helsingborg

25.08

Malmö/He

  9.73

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

12.08

Vellinge

  9.65

Arjan Abdullah Faraj-93, Malmö AI

07.09

Göteborg/S

Diskus 1.0 kg:

35.01

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

30.76

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

12.08

Vellinge

28.79

Herman Holmqvist-93, Lomma FIK

26.08

Malmö/He

24.91

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

22.09

Eslöv

22.46

William Ellström-93, IFK Helsingborg

15.09

Malmö/He

22.42

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

22.09

Eslöv

21.56

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

22.09

Eslöv

Slägga 4.0 kg:

32.24

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

16.06

Karlshamn

29.22

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

18.08

Ängelholm

12.20

Hong Quan Nquyen-93, Malmö AI

29.04

Trelleborg

Spjut 600 gram:

38.18

Marcus Larsson-93, Vittsjö GIK

15.09

Malmö/He

37.03

Viktor Terje-Stiefler-93, IFK Lund

20.05

Eslöv

36.51

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

15.09

Malmö/He

34.61

Daniel Nilsson-93, KFUM Kristianstad

30.06

Göteborg/U

33.01

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

26.08

Malmö/He

32.89

Alexander Hase-93, IFK Helsingborg

07.10

Klippan

30.05

Arjan Abdullah Faraj-93, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

29.68

Robin Schölin-93, KFUM Kristianstad

03.06

Klippan

29.49

Daniel Jinbäck-93, Eslövs AI

09.06

Malmö/He

29.12

William Ellström-93, IFK Helsingborg

09.06

Malmö/He

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.31.0m

IFK Helsingborg

30.05

Ystad

    (Felix Lindau-93, Kevin Perera-93,
William Ellström-93, Jakob Sandman-93)
   

Åttakamp:

5.006

Alexander Andersson-93, Heleneholms IF

22-23.09

Eslöv

    (14.94 (-0.1) 2912 250 2382 467 (-0.8) 1091 165 2.14.85)  

4.630

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

22-23.09

Eslöv

    (16.39 (-0.1) 2491 220 3608 501 (-0.1) 1000 159 2.23.77)  

3.845

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

22-23.09

Eslöv

    (15.4 (-0.1) 2242 200 1919 476 (-0.4) 788 159 2.29.20)  

3.706

Jessin Zigaf-93, Eslövs AI

22-23.09

Eslöv

    (17.23 (-0.1) 2156 270 2580 447 (-0.5) 7661 135 2.26.63)