P 14 år:

100 meter:

11.78

+1.9

André Ilve-94, IK Pallas

23.07

Stockholm/S

12.28

-0.1

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

23.08

Malmö/He

12.39

+1.66

Fabian Åkesson-94, Ängelholms IF

21.09

Ängelholm

12.51

+0.95

Yann Palm-94, IFK Lund

06.09

Lidköping

12.51

-1.6

Max Elving Eriksson-94, IK Finish

24.05

Eslöv

12.79

-1.1

Oscar Johansson-94, Klippans FK

01.06

Klippan

12.84

-0.25

Oliver Olguin-Jönsson-94, KFUM Kristianstad

06.09

Lidköping

12.95

+0.27

Patrik Thiman-94, IFK Lund

06.09

Lidköping

13.12

-1.02

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

06.09

Lidköping

13.51

+1.5

Nils Andersson-94, Lomma FIK

31.08

Vellinge

13.52

+1.5

Adam Denguir-94, Lomma FIK

31.08

Vellinge

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.61

+4.2

André Ilve-94, IK Pallas

28.06

Göteborg/U

12.29

+4.2

Yann Palm-94, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

12.36

+4.2

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

28.06

Göteborg/U

12.64

+2.74

Oscar Johansson-94, Klippans FK

21.09

Ängelholm

13.00

+2.5

Trolle Olsson-94, Malmö AI

08.06

Trelleborg

13.40

+2.5

Adam Denguir-94, Lomma FIK

08.06

Trelleborg

300 meter:

38.30

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

07.09

Lidköping

39.62

Oscar Johansson-94, Klippans FK

07.09

Lidköping

39.83

André Ilve-94, IK Pallas

24.08

Malmö/He

41.04

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

07.09

Lidköping

41.16

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

24.08

Malmö/He

41.39

David Roos-94, Eslövs AI

27.07

Hässleholm

45.35

Johannes Johansson-94, Vittsjö GIK

20.07

Halmstad

46.08

Albert Åkesson-94, IK Pallas

24.08

Malmö/He

46.26

Martin Paulsson-94, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

46.30

Adam Denguir-94, Lomma FIK

24.05

Eslöv

800 meter:

2.04.72

Oscar Johansson-94, Klippans FK

06.09

Lidköping

2.04.82

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

06.09

Lidköping

2.07.80

David Roos-94, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

2.17.05

Trolle Olsson-94, Malmö AI

30.08

Växjö

2.17.52

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

06.09

Lidköping

2.19.94

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

2.21.25

Erik Backman-94, IFK Helsingborg

23.08

Malmö/He

2.22.34

Robin Thunell-94, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

2.27.86

Johan Reimer-94, IFK Lund

30.08

Växjö

2.30.05

Mattias Ohlsson-94, Heleneholms IF

25.05

Kristianstad

2000 meter:

6.19.92

David Roos-94, Eslövs AI

07.09

Lidköping

6.44.00

Oscar Johansson-94, Klippans FK

16.08

Ängelholm

7.14.56

Mattias Ohlsson-94, Heleneholms IF

07.09

Lidköping

7.26.55

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

100 meter häck 84.0 cm:

15.01

-2.0

Melker Svärd Jacobsson-94, Malmö AI

24.07

Stockholm/S

16.26

+0.8

Johan Kang-94, IFK Lund

31.08

Växjö

16.54

+0.8

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

17.05

Eslöv

17.42

+0.8

Johan Reimer-94, IFK Lund

31.08

Växjö

17.98

+0.3

Emil Larsson-94, IFK Lund

20.07

Halmstad

18.07

+0.8

David Roos-94, Eslövs AI

17.05

Eslöv

18.87

+0.1

Viktor Hemby-94, Malmö AI

29.06

Göteborg

21.76

-1.15

Johan Berggren-94, Eslövs AI

17.05

Eslöv

22.22

-1.9

Johan Lovén-94, Sjöbo IF

14.09

Ystad

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

48.82

Emil Larsson-94, IFK Lund

18.07

Halmstad

1.500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.70

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

1.53

Tobias Lundkvist-94, Båstads GIF

21.09

Ängelholm

1.50

Johan Klang-94, IFK Lund

17.05

Eslöv

1.50

Fredrik Sjövall-94, Malmö AI

01.06

Klippan

1.46

Oliver Olguin-Jönsson-94, KFUM Kristianstad

23.08

Malmö/He

1.46

- " -

07.09

Lidköping

1.45

Johan Reimer-94, IFK Lund

30.08

Växjö

1.45

Rasmus Hansson-94, Lomma FIK

10.05

Lomma

1.42

David Roos-94, Eslövs AI

17.05

Eslöv

1.41

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

1.40

Robin Thunell-94, Staffanstorps AI

10.05

Lomma

1.40

Albert Åkesson-94, IK Pallas

24.05

Eslöv

Stavhopp:

4.11

Melker Svärd Jacobsson-94, Malmö AI

08.06

Trelleborg

3.77

Trolle Olsson-94, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

2.50

Johan Berggren-94, Eslövs AI

15.06

Vellinge

2.15

Emil Larsson-94, IFK Lund

26.07

Hässleholm

Längdhopp:

6.11

+0.9

André Ilve-94, IK Pallas

27.06

Göteborg/U

5.44

-1.8

Yann Palm-94, IFK Lund

24.05

Eslöv

5.35

+0.9

Max Elving Eriksson-94, IK Finish

14.06

Vellinge

5.35

+0.2

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

24.08

Malmö/He

5.30

-0.6

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

27.06

Göteborg/U

5.27

-0.4

Kalle Örstadius-94, KFUM Kristianstad

24.08

Malmö/He

5.22

+1.6

Nils Andersson-94, Lomma FIK

31.08

Vellinge

5.22

-0.6

Johan Kang-94, IFK Lund

31.08

Växjö

5.21

-0.4

Fabian Åkesson-94, Ängelholms IF

21.09

Ängelholm

4.96

+2.0

Adam Denguir-94, Lomma FIK

01.06

Klippan

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

11.93

-0.4

André Ilve-94, IK Pallas

28.06

Göteborg/U

10.47

+0.0

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

10.67

-0.69

Johan Reimer-94, IFK Lund

07.09

Lidköping

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

11.95

+3.4

André Ilve-94, IK Pallas

15.06

Vellinge

Kula 4.0 kg:

10.64

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

10.58

Patrik Thiman-94, IFK Lund

30.08

Växjö

10.05

Oliver Olguin-Jönsson-94, KFUM Kristianstad

23.08

Malmö/He

  9.95

Emil Larsson-94, IFK Lund

02.08

Karlshamn

  9.95

Nils Andersson-94, Lomma FIK

23.08

Malmö/He

  9.86

David Roos-94, Eslövs AI

24.05

Eslöv

  9.85

Johan Berggren-94, Eslövs AI

31.08

Vellinge

  9.43

Yann Palm-94, IFK Lund

17.05

Eslöv

  9.13

Trolle Olsson-94, Malmö AI

30.08

Växjö

  9.11

Rasmus Hansson-94, Lomma FIK

10.05

Lomma

Diskus 1.0 kg:

31.56

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

15.07

Helsingborg

30.51

Martin Paulsson-94, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

30.06

Patrik Thiman-94, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

27.11

Emil Larsson-94, IFK Lund

02.08

Karlshamn

24.10

Allen Pevec-94, Heleneholms IF

24.08

Malmö/He

23.54

Johan Lovén-94, Sjöbo IF

14.09

Ystad

Slägga 4.0 kg:

24.12

Martin Paulsson-94, Ängelholms IF

17.08

Ängelholm

23.41

Johan Berggren-94, Eslövs AI

23.07

Eslöv

22.68

Patrik Thiman-94, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

19.09

Allen Pevec-94, Heleneholms IF

23.08

Malmö/He

Spjut 600 gram:

42.76

Martin Paulsson-94, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

42.63

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

36.77

Axel Milvén-94, KFUM Kristianstad

06.06

Olofström

36.06

Carl Odestål-94, Eslövs AI

24.05

Eslöv

35.26

Filip Andersson-94, Sjöbo IF

03.08

Sjöbo

33.53

Nils Andersson-94, Lomma FIK

24.08

Malmö/He

32.93

David Roos-94, Eslövs AI

08.06

Trelleborg

32.73

Robin Thunell-94, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

32.70

Emil Larsson-94, IFK Lund

02.08

Karlshamn

31.20

Patrik Thiman-94, IFK Lund

15.05

Staffanstorp

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp: