P 14 år:

100 meter:

11.78

+1.68

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

05.09

Olofström

11.81

+1.68

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

05.09

Olofström

11.95

+1.68

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

05.09

Olofström

12.43

-0.1

Theodor Barrdahl-94, KFUM Kristianstad

27.06

Göteborg/U

12.60

+0.0

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

07.06

Trelleborg

12.73

+0.4

Robin Gibrandt-95, Ängelholms IF

09.08

Varberg

12.79

-2.4

Pontus Diogo-95, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

13.03

+0.0

Filip Damevski-95, IFK Trelleborg

07.06

Trelleborg

13.25

+1.96

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

06.08

Karlskrona

13.55

+1.3

Henrik B Berglund-95, Heleneholms IF

09.08

Vellinge

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.55

+3.04

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

22.08

Lund

13.12

+3.23

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

22.08

Lund

13.31

+3.04

Erik Isaksson-95, IFK Lund

22.08

Lund

13.43

+3.04

Henrik B Berglund-95, Heleneholms IF

22.08

Lund

300 meter:

39.09

 

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

30.08

Malmö/He

39.11

 

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

41.71

Axel Kindmo-95, IFK Trelleborg

22.08

Lund

42.10

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

09.08

Vellinge

42.40

 

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

11.07

Helsingborg

44.67

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

21.05

Ystad

44.80

 

Henrik B Berglund-95, Heleneholms IF

26.07

Hässleholm

45.00

Johan Finnberg-95, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

45.08

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

28.06

Uppsala

45.18

 

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

06.09

Olofström

800 meter:

2.07.2m

Axel Kindmo-95, IFK Trelleborg

05.09

Olofström

2.11.55

 

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

23.08

Lund

2.15.3m

 

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

05.09

Olofström

2.21.7m

 

Henrik Berglund-95, Heleneholms IF

05.09

Olofström

2.28.20

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

2.29.21

 

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

07.06

Trelleborg

2.30.20

 

Jeff Blomgren-95, Heleneholms IF

09.08

Vellinge

2.31.35

 

Johan Knutsson-95, Malmö AI

07.08

Västerås

2.32.17

 

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

31.05

Hässleholm

2.33.75

 

Erik Isaksson-95, IFK Lund

31.05

Hässleholm

2000 meter:

6.14.65

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

06.09

Olofström

6.22.09

Axel Kindmo-95, IFK Trelleborg

06.09

Olofström

6.48.20

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

6.55.41

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

7.07.72

 

Linus Persson-95, Ängelholms IF

09.08

Varberg

7.11.39

 

Henrik Berglund-95, Heleneholms IF

06.09

Olofström

100 meter häck 84.0 cm:

15.92

+0.5

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

26.09

Eslöv

16.05

+0.3

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

25.07

Hässleholm

17.03

+0.5

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

26.09

Eslöv

17.30

+1.64

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

06.09

Olofström

17.73

+0.5

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

26.09

Eslöv

17.74

+0.5

Johan Knutsson-95, Malmö AI

26.09

Eslöv

17.86

+1.81

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

06.06

Ängelholm

18.52

+0.0

Erik Isaksson-95, IFK Lund

31.05

Hässleholm

19.35

+0.5

Junaid Hussein-95, Heleneholms IF

26.09

Eslöv

20.43

-3.0

Henrik Berglund-95, Heleneholms IF

14.06

Vellinge

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

 

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

47.94

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

48.84

 

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

29.08

Malmö/He

49.13

 

Elias Odell-95, IFK Trelleborg

29.08

Malmö/He

51.71

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

17.06

Malmö/He

1.500 meter hinder 76.2 cm:

5.33.83

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

05.09

Olofström

Höjdhopp:

1.67

 

Henrik Sandberg -95, IFK Lund

24.05

Eslöv

1.62

 

Simon Jeppsson-95, IFK Lund

31.05

Hässleholm

1.61

 

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

25.07

Hässleholm

1.61

 

- " -

29.08

Malmö/He

1.58

 

Staffan Åkesson -95, Hässleholms AIS

25.07

Hässleholm

1.58

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

31.05

Hässleholm

1.58

- " -

29.08

Malmö/He

1.58

 

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

29.08

Malmö/He

1.55

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

29.08

Malmö/He

1.53

 

Oscar Linnander-95, Åhus FIK

17.05

Kristianstad

1.50

 

Christian Andersson-95, Ystads IF

19.09

Ystad

1.45

 

Erik Salmi-95, Staffanstorps AI

02.05

Tårnby,DEN

Stavhopp:

2.92

 

Johan Knutsson-95, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

2.75

Johan Brännmo-95, IFK Lund

06.09

Olofström

2.75

Erik Brännmo-95, IFK Lund

06.09

Olofström

2.40

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

2.20

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

07.06

Trelleborg

2.15

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

2.10

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

26.09

Eslöv

2.10

 

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

26.09

Eslöv

1.60

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

26.09

Eslöv

1.40

 

Junaid Hussein-95, Heleneholms IF

26.09

Eslöv

Längdhopp:

6.36

+0.8

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

30.08

Malmö/He

5.90

+2.0

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

30.08

Malmö/He

5.81

+0.55

Theodor Barrdahl-95, KFUM Kristianstad

05.09

Olofström

5.54

+2.0

Henrik Sandberg -95, IFK Lund

22.08

Lund

5.40

+1.0

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

22.08

Lund

5.38

-0.9

Pontus Diogo-95, Malmö AI

26.06

Göteborg/U

5.32

+1.7

Robin Gibrandt-95, Ängelholms IF

09.08

Varberg

5.27

+1.08

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

05.09

Olofström

5.01

+1.8

Johan Knutsson-95, Malmö AI

22.08

Lund

4.86

+0.97

Oscar Göransson-95, Lomma FIK

24.05

Eslöv

4.86

+1.9

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

30.05

Klippan

Längdhopp ­ medvind, okända vindförhållanden eller icke-godkända förhållanden:

5.84

+5.8

Theodor Barrdahl-95, KFUM Kristianstad

12.07

Helsingborg

5.23

+3.0

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

22.08

Lund

5.06

+2.2

Johan Knutsson-95, Malmö AI

22.08

Lund

Trestegshopp:

12.07

-1.6

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

06.09

Olofström

11.89

+2.0

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

23.08

Lund

11.52

-1.1

Pontus Diogo-95, Malmö AI

06.09

Olofström

11.09

+1.1

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

06.09

Olofström

10.63

+0.8

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

15.07

Kalmar

  9.93

+1.5

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

23.08

Lund

  9.78

-1.3

Oscar Linnander-95, Åhus FIK

17.05

Kristianstad

  9.11

+0.3

Kevin Johansson-95, Treby IF

29.08

Malmö/He

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

12.16

+3.8

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

06.09

Olofström

11.75

+2.8

Pontus Diogo-95, Malmö AI

06.09

Olofström

Kula 4.0 kg:

17.31

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

01.07

Malmö/S-K

11.31

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

09.08

Vellinge

  9.75

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

03.05

Hässleholm

  9.41

 

Robin Gibrandt-95, Ängelholms IF

09.08

Varberg

  9.41

 

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

22.08

Lund

  9.39

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

28.08

Göteborg/S

  9.06

 

Daniel E. Larsson-95, FK Athlet

05.09

Olofström

  8.92

 

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

10.06

Glemmingebro

  8.77

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

31.05

Hässleholm

  8.26

Christian Andersson-95, Ystads IF

19.09

Ystad

Diskus 1.0 kg:

54.81

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

26.07

Hässleholm

27.93

 

Daniel E. Larsson-95, FK Athlet

21.05

Ystad

27.43

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

26.08

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

27.06

Uppsala

25.48

Erik Isaksson-95, IFK Lund

20.08

Staffanstorp

25.32

 

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

27.05

Ystad

23.84

 

Johan Knutsson-95, Malmö AI

26.09

Eslöv

21.68

 

Junaid Hussein-95, Heleneholms IF

26.09

Eslöv

21.40

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

20.08

Staffanstorp

21.27

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

26.09

Eslöv

Slägga 4.0 kg:

49.99

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

07.06

Ängelholm

35.47

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

29.08

Malmö/He

27.32

Erik Isaksson-95, IFK Lund

20.08

Staffanstorp

26.60

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

20.08

Staffanstorp

26.34

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

06.09

Olofström

17.79

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

22.09

Malmö/S-K

17.31

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

26.05

Åhus

16.99

 

Jeff Blomgren-95, Heleneholms IF

10.08

Malmö/S-K

12.06 §

 

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

30.09

Eslöv

  7.63

Robin Sjögren-95, Tyringe SK-69

26.05

Åhus

Spjut 600 gram:

47.35

 

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

39.09

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

30.05

Klippan

35.49

 

Jeff Blomgren-95, Heleneholms IF

08.08

Vellinge

33.22

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

17.05

Kristianstad

33.15

 

Oscar Tånnander-95, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

32.93

Johan Knutsson-95, Malmö AI

26.09

Eslöv

30.86 §

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

11.08

Ystad

30.73

 

Daniel E. Larsson-95, FK Athlet

11.07

Helsingborg

30.01

Elias Odell-95, IFK Trelleborg

30.08

Malmö/He

29.24

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

22.09

Malmö/S-K

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp:

4040

 

Johan Knutsson-95, Malmö AI

26/27.09

Eslöv

 

 

(17.74 (+0.5) 2384 290 3293
475 (+0.45) 791 144 2.33.72)

 

3857

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

26/27.09

Eslöv

 

 

(17.73 (+0.5) 2602 210 2968
463 (+1.14) 909 153 2.35.60)

 

3638

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

26/27.09

Eslöv

 

 

(15.92 (+0.5) 1946 160 2385
549 (-1.14) 924 153 2.43.60)

 

3423

 

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

26/27.09

Eslöv

 

 

(17.03 (+0.5) 2127 210 2165
444 (-0.65) 782 147 2.32.49)

 

2076

 

Junaid Hussein-95, Heleneholms IF

26/27.09

Eslöv

 

 

(19.35 (+0.5) 2168 140 1216
425 (+0.87) 721 144 2.57.29)