P 14 år:

Dela

100 meter:

11.32

+1.0

Austin Hamilton-97, Öresund FK

09.07

Göteborg/U

12.14

-0.1

Casper Ahlbin-97, Eslövs AI

15.05

Eslöv

12.33

+1.3

Elias Larsson-97, Malmö AI

03.07

Helsingborg

12.35

+1.6

Filip la Fleur-97, Ystads IF

19.06

Ystad

12.84

-0.4

Erik Mårtensson-97, IFK Trelleborg

09.07

Göteborg/U

12.85

-0.6

Isaq Ali-97, Öresund FK

11.06

Vellinge

12.85

+0.4

Tim Olsson-97, Ystads IF

10.08

Ystad

12.97

-1.63

Joel Fristedt-97. IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

13.07

-0.9

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

09.07

Göteborg/U

13.17

+1.3

Wilhelm Björklund-97, IFK Lund

03.07

Helsingborg

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.06

+3.7

Filip la Fleur-97, Ystads IF

20.08

Malmö/He

12.09

+2.8

Casper Albihn-97, Eslövs AI

12.06

Karlshamn

12.51

+3.7

Erik Mårtensson-97, IFK Trelleborg

20.08

Malmö/He

12.66

+3.7

Tim Olsson-97, Ystads IF

20.08

Malmö/He

300 meter:

38.40

 

Elias Larsson-97, Malmö AI

12.06

Vellinge

38,75

 

Austin Hamilton-97, Öresund FK

03.09

Falköping

39.19

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

10.07

Göteborg/U

41.68

 

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

10.07

Göteborg/U

46.77

Mattias Olsson-97, IFK Lund

03.09

Lund

800 meter:

2.04.96

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

04.09

Falköping

2.23.63

Tim Olsson-97, Ystads IF

11.09

Eslöv

2.24.16

Joel Thorsson-97, Malmö AI

03.07

Helsingborg

2.24.66

 

Markus Nyberg-97, Öresund FK

20.08

Malmö/He

2.26.85

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

10.09

Falun

2.27.10

 

Joel Fristedt-97. IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

2.30.36

Felix Antonsson-97, Malmö AI

10.09

Falun

2.30.76

Elias Larsson-97, Malmö AI

10.09

Falun

2.34.58

 

Hannes Gärdenfors-97, Malmö AI

10.09

Falun

2.37.6m

Filip la Fleur-97, Ystads IF

28.05

Sjöbo

2000 meter:

6.15.4m

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

30.07

Hässleholm

7.59.0m

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

30.07

Hässleholm

100 meter häck 84.0 cm:

16.48

+0.0

Filip la Fleur-97, Ystads IF

10.09

Eslöv

16.74

+0.0

Tim Olsson-97, Ystads IF

10.09

Eslöv

17.37

+0.3

Felix Antonsson-97, Malmö AI

11.09

falun

17.78

+2.0

Markus Nyberg-97, Öresund FK

23.07

Halmstad

19.60

+2.0

Erik Mårtensson-97, IFK Trelleborg

16.04

Trelleborg

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

24.87

 

Wilhelm Björklund-97, IFK Lund

22.05

Lund

300 meter häck 76.2 cm:

47.15

Marcus Nyberg-97, Öresund FK

03.09

Falköping

1.500 meter hinder 76.2 cm:

5.56.24

 

Joel Thorsson-97, Malmö AI

04.09

Falköping

6.34.45

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

04.09

Falköping

Höjdhopp:

1.66

Tim Olsson-97, Ystads IF

04.09

Falköping

1.62

 

Hannes Gärdenfors-97, Malmö AI

10.09

Falun

1.59

 

Erik Mårtensson-97, IFK Trelleborg

20.08

Malmö/He

1.58

 

Jacob Henningsson-97, IFK Lund

04.09

Falköping

1.58

 

- " -

10.09

Falun

1.55

Filip la Fleur-97, Ystads IF

25.09

Ystad

1.54

 

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

04.06

Ängelholm

1.54

Felix Antonsson-97, Malmö AI

10.09

Falun

1.50

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

15.05

Eslöv

1.50

 

Kristoffer Larsson-97, Malmö AI

04.06

Trelleborg

1.50

 

- " -

10.07

Göteborg/U

1.50

 

Wilhelm Björklund-97, IFK Lund

10.09

Falun

Stavhopp:

3.10

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

10.09

Eslöv

2.41

 

Harald Henriksson-97, Malmö AI

05.06

Malmö/S

2.25

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

10.08

Ystad

1.50

 

Anton Nurmela-97, Åhus FIK

17.09

Åhus

Längdhopp:

5.74

+0.8

Casper Ahlbin-97, Eslövs AI

03.09

Falköping

5.74

+1.0

Austin Hamilton-97, Öresund FK

03.09

Falköping

5.59

+1.5

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

03.09

Falköping

5.37

+1.7

Pontus Quick-97, IFK Lund

03.09

Falköping

5.32

+1.5

Wilhelm Björklund-97, IFK Lund

03.09

Falköping

5.22

+0.0

Tim Olsson-97, Ystads IF

11.09

Eslöv

4.99

-0.55

Jacob Henningsson-97, IFK Lund

15.05

Eslöv

4.98

+2.0

Erik Mårtensson-97, IFK Trelleborg

16.04

Trelleborg

4.84

+1.1

Felix Antonsson-97, Malmö AI

06.08

Nässjö

4.83

-1.37

Elias Larsson-97, Malmö AI

22.05

Lund

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.39

+2.6

Pontus Quick-97, IFK Lund

08.05

Tårnby,DEN

5.04

+2.9

Erik Mårtensson-97, IFK Trelleborg

20.08

Malmö/He

4.87

+2.1

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

16.04

Trelleborg

Trestegshopp:

11.41

+1.6

Pontus Quick-97, IFK Lund

04.09

Falköping

11.30

+1.8

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

04.09

Falköping

10.48

+0.0

Tim Olsson-97, Ystads IF

25.09

Ystad

10.28

+0.0

Filip la Fleur-97, Ystads IF

25.09

Ystad

  9.56

+1.4

Andreas Vidovic-97, Staffanstorps AI

06.08

Staffanstorp

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

11.42

+4.3

Pontus Quick-97, IFK Lund

02.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

14.69

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

03.09

Falköping

14.50

 

Jakob Gardenkrans-97, Öresund FK

20.08

Malmö/He

11.91

 

Casper Ahlbin-97, Eslövs AI

03.09

Falköping

11.69

 

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

09.08

Karlshamn

11.12

 

Samuel Andresen-97, IF Kronan

18.09

Malmö/S-K

10.78

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

29.06

Malmö/S-K

10.78

 

- " -

20.08

Malmö/He

10.30

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

14.06

Glemmingebro

  9.79

 

Kevin Olsson-97, Öresund FK

29.06

Malmö/S-K

  9.05

 

Jacob Henningsson-97, IFK Lund

10.09

Falun

  8.88

Andreas Vidovic-97, Staffanstorps AI

06.08

Staffanstorp

Diskus 1.0 kg:

50.46

 

Jakob Gardenkrans-97, Öresund FK

17.08

Malmö/S-K

35.56

 

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

03.09

Falköping

33.37

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

31.07

Hässleholm

33.14

Filip la Fleur-97, Ystads IF

10.09

Eslöv

28.52

 

Samuel Andresen-97, IF Kronan

18.09

Malmö/S-K

25.62

Andreas Vidovic-97, Staffanstorps AI

06.08

Staffanstorp

23.29

 

Kevin Olsson-97, Öresund FK

09.06

Vellinge

22.49

Tim Olsson-97, Ystads IF

25.05

Ystad

17.18

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

01.10

Malmö/S-K

15.06

Max Johansson-97, FK Athlet

25.05

Ystad

Slägga 4.0 kg:

47.62

 

Jakob Gardenkrans-97, Öresund FK

24.08

Malmö/S-K

38.09

Samuel Andresen-97, IF Kronan

24.09

Ängelholm

29.72

 

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

21.08

Varberg

14.68

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

24.09

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

45.95

 

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

18.06

Habo

41.35

 

Jakob Gardenkrans-97, Öresund FK

04.09

Falköping

39.15

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

04.09

Falköping

36.05

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

04.09

Falköping

34.34

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

09.07

Göteborg/U

32.09

 

Melker Kroon-97, Malmö AI

06.06

Olofström

31.68

Felix Antonsson-97, Malmö AI

11.09

Falun

31.14

 

Samuel Andresen-97, IF Kronan

18.09

Malmö/S-K

30.15

 

Kevin Olsson-97, Öresund FK

24.08

Malmö/S-K

26.84

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

24.09

Malmö/S-K

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp:

3.360

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

10/11.09

Eslöv

 

 

16.74 (+0.0) 2105 310 2893
522 (+0.0) 965 154 2.23.63