P 14 år:

Dela

100 meter:

11.99

-0.1

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

08.09

Ängelholm

12.10

+0.7

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

04.08

Nässjö

12.53

+0.3

James Gaudiello-98, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

12.56

+1.2

Albin Rongård-98, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

12.62

-0.5

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

12.99

-0.9

Viktor Bondesson-98, Malmö AI

17.06

Värnamo

14.22

+0.5

Filip Stypka-98, Klippans FK

03.06

Klippan

15.52

+0.1

Felix Johannsen-98, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

16.40

+0.1

John Blomgren-98, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.95

+2.6

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

10.06

Vellinge

12.01

+2.2

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

14.07

Halmstad

12.40

+4.5

James Gaudiello-98, Malmö AI

10.06

Vellinge

12.60

+2.2

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

14.44

+2.4

Alexander Bengtsson-98, Klippans FK

03.06

Klippan

300 meter:

40.30

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

40.47

 

James Gaudiello-98, Malmö AI

09.06

Vellinge

41.52

 

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

30.06

Helsingborg

51.16

 

Felix Johannsen-98, Öresund FK

28.07

Hässleholm

800 meter:

1.59.65

Warsame Hassan-98, Malmö AI

19.07

Karlstad

2.12.46

 

Alexander Åkesson-98, Malmö AI

08.09

Ängelholm

2.13.04

Anton Jeppsson-98, IS Göta

08.09

Ängelholm

2.21.89

 

Viktor Nylander-98, Malmö AI

01.09

Uddevalla

2.22.40

 

Adrian Östman-98, Malmö AI

08.09

Ängelholm

2.28.31

 

Viktor Bondesson-98, Malmö AI

27.05

Lund

2.31.37

 

Albin Rongård-98, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

2.35.59

 

Erik Lilja-98, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

3.04.8m

Andreas E Larsson-98, FK Athlet

29.09

Sjöbo

3.07.85

 

Johan Beckman-98, IFK Lund

27.05

Lund

2000 meter:

5.47.01

Warsame Hassan-98, Malmö AI

09.09

Ängelholm

6.27.33

 

Alexander Åkesson-98, Malmö AI

09.09

Ängelholm

100 meter häck 84.0 cm:

14.91

-0.5

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

15.30

+0.1

Viktor Nylander-98, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

16.13

+1.0

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

15.07

Halmstad

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

15.40

+2.8

Viktor Bondesson-98, Malmö AI

01.09

Uddevalla

15.94

Viktor Nylander-98, Malmö AI

27.05

Lund

16.16

 

Viktor Bondesson-98, Malmö AI

27.05

Lund

19.92

 

Johan Beckman-98, IFK Lund

27.05

Lund

300 meter häck 76.2 cm:

44.38

 

Viktor Nylander-98, Malmö AI

08.09

Ängelholm

46.42

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

18.08

Stockholm/S

1.500 meter hinder 76.2 cm:

5.14.26

 

Alexander Åkesson-98, Malmö AI

08.09

Ängelholm

5.38.00

 

Adrian Östman-98, Malmö AI

08.09

Ängelholm

6.29.67

 

Joel Bengtsson-99, IF Kronan

27.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.55

Liam Beck-98, FK Athlet

12.05

Ystad

1.54

 

Albin Rongård-98, IFK Helsingborg

27.05

Lund

1.53

Viktor Nylander-98, Malmö AI

31.08

Uddevalla

1.53

 

James Gaudiello-98, Malmö AI

31.08

Uddevalla

1.50

 

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

20.05

Eslöv

1.50

 

Lukas Olofsson-98, Vittsjö GIK

20.10

Vittsjö

1.36

 

Erik Müller-98, IF Kronan

03.06

Klippan

1.36

 

Alexander Bengtsson-98, Klippans FK

03.06

Klippan

1.20

Ludvig Åberg-98, Ystads IF

12.05

Ystad

1.20

Andreas E. Larsson-98, Ystads IF

12.05

Ystad

Stavhopp:

3.29

 

Magnus Herstedt-98, Öresund FK

18.08

Stockholm/S

Längdhopp:

5.81

+0.6

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

10.06

Vellinge

5.81

+1.4

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

16.06

Lyngby,DEN

5.43

+1.5

Viktor Nylander-98, Malmö AI

08.09

Ängelholm

5.39

+0.00

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

5.11

+1.1

Viktor Bondesson-98, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

5.03

+1.10

Albin Rongård-98, IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

4.86

-0.7

James Gaudiello-98, Malmö AI

01.09

Uddevalla

3.85

+1.9

Felix Johannsen-98, Öresund FK

09.07

Göteborg/U

3.82

+1.5

Alexander Bengtsson-98, Klippans FK

03.06

Klippan

3.55

+1.4

Viktor Olsson-98, Ystads IF

25.08

Malmö/He

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.49

+3.2

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

09.07

Göteborg/U

5.43

+1.5

Viktor Nylander-98, Malmö AI

08.09

Ängelholm

5.15

+2.1

Viktor Bondesson-98, Malmö AI

17.06

Värnamo

4.81

+2.3

Johan Beckman-98, IFK Lund

27.05

Lund

4.31

 

Lukas Olofsson-98, Vittsjö GIK

20.10

Vittsjö

3.89

+3.7

Viktor Olsson-98, Ystads IF

25.08

Malmö/He

3.59

Andreas E Larsson-98, FK Athlet

29.09

Sjöbo

Trestegshopp:

12.00

+0.3

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

09.06

Vellinge

11.04

+1.1

Marcus Tornée-98, IFK Helsingborg

07.07

Göteborg/U

  8.77

+1.3

Felix Johannsen-98, Öresund FK

28.07

Hässleholm

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

  7.13

+5.5

Andreas E. Larsson-98, FK Athlet

12.05

Ystad

Kula 4.0 kg:

20.34

 

Wictor Petersson-98, Hässleholms AIS

22.08

Malmö/S-K

15.87

 

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

30.09

Klippan

15.20

 

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

10.59

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

13.05

Ängelholm

10.59

 

- " -

19.05

Eslöv

  9.48

 

Filip Stypka-98, Klippans FK

03.06

Klippan

  9.20

 

Albin Rongård-98, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

  8.98

 

Viktor Bondesson-98, Malmö AI

31.08

Uddevalla

  8.89

 

Jonas Östsjö-98, Lomma FIK

19.05

Eslöv

  8.85

 

James Gaudiello-98, Malmö AI

31.08

Uddevalla

  7.78

 

Tor Boëthius-98, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

Diskus 1.0 kg:

64.54

 

Wictor Petersson-98, Hässleholms AIS

22.08

Malmö/S-K

51.10

 

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

03.09

Helsingborg

36.07

 

Elias Arkenstedt-98, Öresund FK

08.08

Malmö/S-K

24.81

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

19.05

Eslöv

23.13

 

Viktor Olsson-98, Ystads IF

07.08

Ystad

23.00

 

Tor Boëthius-98, Öresund FK

29.04

Trelleborg

22.86

 

Jonas Östsjö-98, Lomma FIK

19.05

Eslöv

20.94

 

Kristoffer Grönroos-98, Vittsjö GIK

14.05

Hässleholm

Slägga 4.0 kg:

58.05

 

Wictor Petersson-98, Hässleholms AIS

09.09

Ängelholm

48.96

 

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

05.09

Växjö

Spjut 600 gram:

61.38

 

Jonathan Amneskog-98, Klippans FK

09.09

Ängelholm

58.40

 

Gustav Eichmüller-98, Åhus FIK

09.06

Vellinge

33.53

 

Jonatan Åsman-98, Öresund FK

02.06

Trelleborg

31.50

 

Kristoffer Grönroos-98, Vittsjö GIK

03.06

Klippan

29.93

 

Viktor Bondesson-98, Malmö AI

01.09

Uddevalla

28.29

 

Viktor Nylander-98, Malmö AI

01.09

Uddevalla

27.97

 

James Gaudiello-98, Malmö AI

01.09

Uddevalla

27.95

 

Tor Boethius-98, Öresund FK

27.06

Malmö/S-K

27.23

 

Filip Stypka-98, Klippans FK

03.06

Klippan

26.30

 

Lukas Olofsson-98, Vittsjö GIK

20.10

Vittsjö

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp: