P 14 år:

Dela

100 meter:

11.99

+0.1

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

12.38

+1.1

Desmond Nilsson-99, Vittsjö GIK

02.06

Klippan

12.53

-1.6

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

14.09

Eksjö

12.61

+0.41

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

08.09

Lund

12.72

+0.0

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

29.09

Klippan

12.82

-1.6

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

18.08

Ängelholm

13.15

+0.41

Alexander Behzad-99, Malmö AI

08.09

Lund

13.24

+0.0

Pontus Persson-99, IFK Helsingborg

29.09

Klippan

13.25

-0.2

Vidar Zetterman-99, Lomma FIK

29.06

Göteborg/U

13.33

+1.0

William Magnusson-99, Malmö AI

28.07

Hässleholm

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.51

+2.3

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

15.06

Vellinge

12.91

+2.3

William Magnusson-99, Malmö AI

07.07

Helsingborg

12.98

+2.3

Pontus Persson-99, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

13.12

+2.8

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

13.14

+2.3

Vidar Zetterman-99, Lomma FIK

15.06

Vellinge

13.23

+2.3

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

13.29

 

William Magnusson-99, Malmö AI

09.06

Ystad

300 meter:

38.23

 

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

15.09

Eksjö

39.97

 

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

40.76

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

15.09

Eksjö

42.42

 

William Magnusson-99, Malmö AI

06.07

Helsingborg

42.65

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

44.32

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

44.38

Vidar Zetterman-99, Lomma FIK

15.06

Vellinge

48.08

André Paulsson-99, IFK Lund

08.09

Lund

50.81

 

Frederik Norstedt-99, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

800 meter:

2.12.64

 

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

14.09

Eksjö

2.16.40

 

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

2.16.43

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

2.17.61

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

28.07

Hässleholm

2.20.59

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

14.09

Eksjö

2.26.98

 

Noah Lacayo-99, Björnstorps IF

29.06

Göteborg/U

2.37.13

Pontus Åersson-99, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

2.39.5m

Mohammed Nur-99, Malmö AI

20.05

Malmö/S

2.41.54

 

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

2.44.64

 

Sixten Andersson-99, Åhus FIK

10.07

Kristianstad

2000 meter:

6.49.57

Noah Lacayo-99, Björnstorps IF

15.09

Eksjö

6.54.59

 

Sixten Andersson-99, Åhus FIK

15.09

Eksjö

7.03.91

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

18.08

Ängelholm

100 meter häck 84.0 cm:

14.27

-0.9

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

15.09

Eksjö

15.62

-0.9

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

15.09

Eksjö

17.36

-0.2

Rasmus Hansson-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

17.93

+1.70

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

18.41

+1.52

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

18.77

+1.73

Jacob Lenz-99, IFK Lund

07.09

Lund

19.11

-0.4

Albin Persson-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

22.45

-0.4

Axel Jivestam-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

43.68

 

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

14.09

Eksjö

44.59

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

26.07

Hässleholm

45.97

 

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

14.09

Eksjö

46.16

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

17.08

Ängelholm

1.500 meter hinder 76.2 cm:

5.04.58

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

14.09

Eksjö

5.21.64

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

14.09

Eksjö

Höjdhopp:

1.69

 

Desmond Nilsson-99, Vittsjö GIK

17.08

Ängelholm

1.69

 

Oliver Hansson-99, IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

1.67

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

15.06

Vellinge

1.67

- " -

30.06

Göteborg/U

1.67

- " -

05.07

Helsingborg

1.63

 

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

08.09

Huddinge

1.63

William Magnusson-99, Malmö AI

08.09

Huddinge

1.54

 

Jacob Lenz-99, IFK Lund

14.09

Eksjö

1.39

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

08.09

Huddinge

1.48

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

1.28

Rasmus Hansson-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

1.23

 

Axel Jivestam-99, Åhus FIK

10.07

Kristianstad

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

5.61

+0.3

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

14.09

Eksjö

5.37

+0.6

Pontus Persson-99, IFK Helsingborg

14.09

Eksjö

5.29

+0.1

William Magnusson-99, Malmö AI

14.09

Eksjö

5.28

-0.4

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

29.09

Klippan

5.19

+1.3

Desmond Nilsson-99, Vittsjö GIK

14.09

Eksjö

4.99

+0.6

Hampus Thun-99, IFK Lund

08.09

Lund

4.95

-0.2

Anton Ohlström-99, Klippans FK

29.09

Klippan

4.90

+0.0

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

4.65

+0.6

Vidar Zetterman-99, Lomma FIK

09.06

Ystad

4.50

+2.0

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

15.06

Vellinge

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

4.62

+2.8

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

05.05

Hässleholm

Trestegshopp:

11.75

+0.9

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

29.06

Göteborg/U

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

11.89

+2.50

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

06.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

10.51

 

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

14.09

Eksjö

10.13

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

30.06

Göteborg/U

  9.69

 

Anton Ohlström-99, Klippans FK

29.09

Klippan

  9.58

 

William Magnusson-99, Malmö AI

27.07

Hässleholm

  9.40

 

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

08.09

Lund

  9.32

 

Desmond Nilsson-99, Vittsjö GIK

18.08

Ängelholm

  9.25

 

Daniel Brandao-99, Klippans FK

29.09

Klippan

  9.09

Rasmus Hansson-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

  8.84

 

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

18.08

Ängelholm

  8.72

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

Diskus 1.0 kg:

33.18

 

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

07.09

Lund

30.09

 

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

07.09

Lund

25.72

Oliver Hansson-99, IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

25.27

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

14.08

Malmö/S-K

23.65

 

Filip Nilensjö-99, IS Göta

17.08

Ängelholm

22.92

 

Folke Wallin-99, IFK Helsingborg

21.08

Helsingborg

22.06

 

Oscar Fihnn-99, IFK Helsingborg

14.08

Helsingborg

21.65

 

Noel Ibsen-99, IFK Helsingborg

21.08

Helsingborg

21.49

 

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

21.44

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

Slägga 4.0 kg:

23.97

 

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

15.09

Eksjö

22.93

 

Pontus Persson-99, IFK Helsingborg

15.09

Eksjö

21.14

 

William Magnusson-99, Malmö AI

15.09

Eksjö

18.82

 

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

15.09

Eksjö

17.68

 

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

15.09

Eksjö

Spjut 600 gram:

34.70

 

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

06.07

Helsingborg

31.73

 

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

01.06

Trelleborg

30.61

 

Filip Nilensjö-99, IS Göta

17.08

Ängelholm

29.69

 

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

28.51

 

William Magnusson-99, Malmö AI

09.06

Ystad

26.59

 

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

07.09

Huddinge

25.94

 

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

13.05

Vittsjö

24.65

 

Desmond Nilsson-99, Vittsjö GIK

13.05

Vittsjö

23.60

 

Jakob Ellström-99, IFK Helsingborg

29.09

Klippan

20.55

 

Tobias Lorentzon-99, IFK Hesingborg

29.09

Klippan

Stafett 4 x 100 meter:

51.41

IFK Helsingborg

18.08

Ängelholm

(Oskar Fihnn-99, Tobias Lorentzon-99,
Pontus Persson-99, Eric Nilsson-99)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp: